4. IVF a viac. Má to ešte zmysel?

sterea
19. nov 2007

Ahojte, chcem sa spýtať či tu je niekto komu vyšlo 4 IVF (a viac)? ja som momentále po 3 neúspešnom IVF+ ICSI a neviem či má zmysel sa púšťat do ďalšieho boja. Ako ste zvládali neúspechy a v čom bolo iné to posledné IVF , ktoré sa zadarilo 🙂 . Ako ste to zvládali po psychickej a finančnej stránke? Poteším sa každému príspevku.

janielik87
24. feb 2015

@haimi vdaka velmi pekne za adresu, hned jej napisem...
neviem, mne dala obvodna uz raz vymenny, co som si vypytala, ale PROCARE nemal hematologiu, cize som sa nevedela dopracovat ku kontaktu nejako...a povodne nie som z BA, cize aj mojich kontaktov je pomenej 🙂 vdaka, tejto napisem a ked bude treba, snad mi obvodna da

zibi
24. feb 2015

@janielik87 skus ja blavu medirex nitra je dost draha a v medirexe robia to iste co v nitre 🙂

janielik87
24. feb 2015

@zibi robia vsetky vysetrenia presne aj v BA ako v NR? lebo niekde som citala, ze v BA chlapa vobec nevysetruju..a u nas moze byt chyba aj tam..viem, ze pri vkladoch uz to nepomoze...

lina129
24. feb 2015

@janielik87 @haimi ano robia.... mne vravela, ze robia aj nk-bunky... vraj to je ta Bunkova imunita, co maju na stranke napisane... 🙂
Vymenny listok nepotrebujes, normalne tam zavolaj na recepciu, alebo sa da objednat aj elektronicky cez ich formular na stranke... mne dali termin asi o tyzden a pol odkedy som zavolala... stoji to 100 eur, vysledky su priblizne za 3 tyzdne

haimi
24. feb 2015

@janielik87 @zibi podla stranky vysetruju aj muzov 😉 http://www.imunovital.sk/our-services/reprodukc... drzim palce, nech konecne niekde najdu pricinu

janielik87
24. feb 2015

@haimi vdaka 🙂 super 🙂

zibi
24. feb 2015

@janielik87 no ja hovorim o medirexe a tam viem ze vysetruju
celularnu imunitu - nk bunky, cytokyny, tnf, celikaliu, vitamin d3, antifoslofolipidove protilatky, anexin, zakladne protilatky, kardiolipin, plus protilatky ana, ata - proste co sa s nimi dohodnes
muza vysetruju tiez - so semena robia aj z krvi

to imunovital centrum - to neviem ja som hovorila o medirexe a tibenskej
ale @haimi tam asi bola tak asi vysetruju aj tam ..takze neviem ja pisem o medirexe http://www.laboratornadiagnostika.sk/medirex/im...
hlavna doktorka je tam Tibenska 🙂

zibi
24. feb 2015

@janielik87 a co ma problem muz ? lebo ked je tam diagnoza, tak neviem, ci mu konkretne imunologia pomoze ..aj keby mal pozivne protilatky proti svojim spermiam, tak muzovi malokedy davaju nejake kortikodidy. v tomto smere to nie je preskumane a ze ci vobec, to ma zmysel davat mu to ... 😖 neskusali ste kvalitneho urologa - zvanciger je dobry. vela bab si ho chvali a robi vytery, hormonany profil - vacsinou tam je pricina preco je spermiogram zly - ci nejaky zapal prostaty, ci varikokela,alebo nejake hormony alebo nejake zapaly ci mikroby ..keby ze ma aj nejaky imuno problem tak to vacsinou suvisi stale so zapalom , varikokelu alebo nejakymi infeckiami ..tak muza by som riesila skor tam
http://www.medissimo.sk/sk/ambulancie/pre-dospe...
ze vraj je dobry a vela bab si ho pochvaluje a robi vyter aj zene aj muzovi tak vyskusaj

haimi
24. feb 2015

@zibi ja som tam nebola, len viem, ze tam z nasej temy chodi aj skaredekacatko. Viem, ze chcela ist priamo do medirexu, ale nakoniec tam nesla. Tak neviem, ci to tam priamo uz nerobia, alebo co a presuvaju to do imunovitalu 😕

janielik87
24. feb 2015

@haimi
@zibi dakujem Vam baby. Ja sa na konzultacii v CAR (mam buduci tyzden) na to popytam. ved hlavu mi neodhryzne. A dame to vysetrit. No u partnera nic nenasli ako pricinu...nepije, nefajci, nema az tak vela stresu, je stihly a sportovy typ, nemal nic zranene a aj tak ich je malo a zle pohyblive, plus aj ta patologia je nanic...
Tak neviem.
Ja mam vysoke AMH, cize PCO. Ale nemam anovulaky (kuk moje grafy)...no aj tak nic...ani IVF nepomohli. Proste nic neuchytim...nic sa nezahniezdi.
Preto pred dalsim chcem urobit co sa len da, aby som pomohla tym vytuzenym //

zibi
24. feb 2015

@janielik87 skus tu kvalitnu imuno - je jedno kde ale aby ti urobili vsetko co maju to pco vie potrapit len co je pravda ,ale dobrou stimulkou sa to moze podarit aj kvalitne embryjka len aby sa to chytilo ked sa nechce tak fakt moze byt chyba niekde inde ako v pco

zibi
24. feb 2015

@haimi mne sa vidi ze v medirexe sa uz plati asi 50 e na osobu tak neveim mozno aj kvoli plateniu 😖

janielik87
24. feb 2015

@zibi no ano, PCO nie je liecitelne..je to genetika...ale moze byt v prijemnom stadiu, ked mas MS aj ovulu... a ja mam vlastne len ten AMH vysoky ako znak PCO (a ten sa neda ovplyvnit...on vekom klesa vraj)
musim sa objednat dakam, pockam, co mi povie doktor v CAR

haimi
24. feb 2015

@zibi ja som si imuno nestihla urobit, nastastie som ho nepotrebovala. Ale mne sa mari, ze skaredekacatko nieco pisalo, ze z medirexu presuvaju baby na vysetrenia do imunovitalo 😕 ze to uz nechcu robit. Ale nie som si 100% ista, sa mi len nieco mari

haimi
24. feb 2015

@zibi som ti zase napisala to iste, to s tym kacatkom. Niekedy nechapem, pred odoslanim nieco postlacam, sprava zmizne a po nejakom case zistim, ze sa odoslala aj bez toho, ze som klikla odoslat 😀

zibi
24. feb 2015

@haimi jaj tak mozno to uz nerobia 😝 mozno maju toho uz vela a robia uz len stare pacientky boh vie 😕
v pohode ved to doslo 😀

lilienkalilina
8. mar 2016

baby ,dr poslala manzela na vys.fragmantacia DNA.mame za sebou 4 ivf a stale nic.naposledy vyzeralo vstko dobre odber 11 vajicok oplodnilo sa8 vklad bol negat.a na zamrazenie nam nic neostalo.dr bola sokovana.uz sa trapime 4 rok

zuzicek88
10. mar 2016

@lilienkalilina ahoj ak sa mozem pridat,ja som prave po tretom neuspesnim IVF

lilienkalilina
10. mar 2016

@zuzicek88 ahoj u nas je najhorsie,ze uz nemame poistovnu.vsetko sme uz vycerpali.pondelok ide manzel na vysetrenie a mame cakat 2 mesiace na vysledki.neviem co bude dalej

zuzicek88
10. mar 2016

@lilienkalilina ja mam uz 39 rokov,takze ten treti pokuz bol cely za vlastne,takze posledny,uz dalsi zrejme nebude,jedine ze by sa stal zazrak a otehotniem prirodzene,ale aj to som tu uz citala,ze aj to uz sa stalo,nadej umiera posledna..

lilienkalilina
10. mar 2016

@zuzicek88 a kolko vas to stalo?ja mam 32mi uz mame podanu ziadost na adopciu v najhorsom pripade

zuzicek88
10. mar 2016

@lilienkalilina Zhruba 2500,ale este sme mali aj injekcie od predchadzajuceho IVF,tak sme vsetky nekupovali,ale ak mas vsetko kupovat tak do 3000 e a to je naozaj strasne vela.Dietatko by som si adoptovala aj ja,no vzhladom k mojmu veku by nam babatko asi nedali a vraj sa caka aj dva roky a moja svokra robila v detskom domove a tie deti s domova manzelovi tak sprotivila,ze on by z domova urcite nechcel v mojom pripade chceme vlastne skusat tak do 41 a dost...uz by som sa potom hadam aj bala

lilienkalilina
13. mar 2016

@zuzicek88 preco ake ma skusenosti s detmi z domova?a ja chcem vlastne a ked to nepojde nechceme ostat sami

karkana
13. mar 2016

@zuzicek88 😉 však by ste si nebrali z domova, ale novorodenca,,,ktoré tam ani nie je,,,,,,,,,,,,,, 😉

karinuska22
25. máj 2016

@zuzicek88 Ahoj, chcem Ta podporit a ak este mas chut na posledny pokus, tak to skus. Ja som mala v roku 2012 za sebou treti neuspesny pokus IVF. Mala som 39 rokov prec a bola som velmi zufala. Uz som rozmyslala nad tym, ze to uz bol posledny pokus a ze aj tak uz nemam narok na preplatenie, takze klasicke IVF uz neprichadza do uvahy. Avsak uz dlhsiu dobu ma znamy presviedcal, ze mam skusit Reprofit v Brne, ze tam maju vybornych embriologov. No a tam aj robia soft Ivf, ktory je financne menej narocny a stoji ako klasicke IVF cez poistovnu, teda cca 950 EUR. Povedala som si, ze vyskusam to teda este posledny krat v Brne. Avsak este predtym som si dala urobit vsetky mozne vysetrenia, ci predsa len niekde nie je problem. Ide o hematologiu, imunologiu a genetiku. Okrem toho som sa liecila na stitnu zlazu a jedla kyselinu listovu. Vypytala som si vymenne listky od gynekologa porobila som si tie vysetrenia. Urobila som si ich uz pred tretim IVF v SR, lebo som im prestala verit, ze robia vsetko aby pomohli. Lutujem dodnes, ze uz ten treti pokus som neabsolvovala v Brne. Neda sa to porovnat ten pristup a profesionalita. V Brne sme boli dokopy 4x a vyslo to tam na prvy pokus. Uz som nedufala. Bola som u doktora Stelcla, ktory je uzasny odbornik. Teraz pracuje v Reprogenesis v Brne. Navrhol mi SOFT IVF, kedy beries len tabletky clostilbegyt, ci ako sa volaju a pomohli mi k piatim folikulom a zobrali mi 5 vajicok a z toho tri sa ujali. Jedno sme zamrazili a dve mi vlozili. Jedno sa ujalo a uz beha pomaly treti rok po byte. Takze chcem Tebe aj ostatnym dodat energiu a teda ak mate chut, skuste este tuto moznost. Tu v SR je to bohuzial len o peniazoch a zbytocne strateny cas.

zuzicek88
25. máj 2016

@karinuska22 Ahoj si velmi zlata,ze si sa ozvala a velmi pekne ti dakujem,no vdaka tebe,ze si mi to napisala som to aj povedala manzelovi,lebo uz som uprimne nemala nato odvahu,vies to tretie IVF sme boli ako samoplatci,aj to keby ma neboli nahovorili rodicia,ze nam s tym financne pomozu,tak nejdeme,bolo to pre mna neskutocne tazke,ked sa to nepodarilo a keby nebolo to Brno tak daleko,hned tam chcem ist,no neviem ci sa mi este podari presvedcit manzela,nech tam ideme,no skor nie,ako ano.Co sa tyka vysetreni,aj ja uz mam oplne vsetky za sebou,aj ja uzivam lieky na stitnu zlazu a vitamin D ,E a kys.listovu,teraz sme boli aj u bylinkarky Anny Kopacovej aj ta mi poradila bylinky a vinove obklady na brucho,tak skusam teraz to,neviem,je to velmi tazke a tuzba po babatku velmi silna,asi si vies predstavit,takneviem co bude dalej ako presvedcit manzela...co sa podarilo vam,nam sa nemusi

zelenagw
7. okt 2018

Ahoj nema niekto lieky na IVF kludne aj po expedicii... ?

kacenka1112
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
susangha
28. máj 2019

ahojte. po ivf mi ostali 2balenia decapeptyl a jedno balenie pregnyl 5000. ak by niektorá potrebovala.. posuniem... ba nr tn ... doteraz v chladničke 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre