8 měsíční dceři se prořezává první zub - stolička. Poradíte?

cinkatko
6. dec 2013

Ahoj holky, male je ted 8 mesicu a uz se ji prorezava prvni zub - stolicka!!! A mozna to vypada i na dalsi! Nejsem si vsak uplne jista, mala nesnasi, kdyz se ji chci podivat do pusinky... 🙂
Nikde na netu se o tom nepise - teda nenasla jsem nic ☹ Jsem docela v obavach, jestli to neni problem a jak ji budou rust ty dalsi? V jakem poradi? ☹
Prosim holky berte me vazne a nedelejte si z toho legraci. Potrebuji uprimne poradit od tech, ktere maji zkusenost nebo o tom neco slyseli. Jestli mate chut si ze mne strilet radsi to sem nepiste, nechci se jeste vic stresovat a k tomu v tehu. Diky za pochopeni. 😉

ivetkab.
6. dec 2013

U každého dieťaťa rastú zúbky v inom poradí. Väčšinou ako prvé idú jednotky atď. ... Mojej malej ako prvé vyšli dvojky. Vyšli na svojom mieste ako majú, čiže pre ostatné zúbky ostávajú ich miesta voľné. Prvej dcérke napríklad vyšli očné zúbky až na dva roky. A v pohode tam bola pre ne medzierka. Nerob si stresy mamina. Keď chodíš na poradne s malou, tak dr. sa pozerá aj do pusy a kontroluje a eviduje vyrastené zúbky. Ak by niečo nebolo oki, tak ona by to riešila. Nestresuj sa a užívaj si tehu ... 🙂

josenka
6. dec 2013

Nášmu malému išli najprv horné, potom dolné. Pokoj. 😉

maarkoo
6. dec 2013

ja si myslím, že je to v poriadku, aj mojim 2 detičkám rástli zubky kadejako, z každej inej strany a v inom poradí ako mali, a pekne im narástli všetky, takže určite nestresuj 🙂 a do pusinky si nedali pozrieť ani moji, všetko je určite v poriadku

aadulik2110
6. dec 2013

ahoj, no so stoličkou skúsenosti nemám, ale malému narástol prvý zúbok, keď mal 8 mesiacov 2 týždne - prvý zúbok 2 vpravo hore 8 mesiac 3 týždne - dolné 1 vyšli naraz v rovnaký deň 9 mesiac - horná 2 vľavo 9 a 2 týždne ľavá 1 a 9 a 3 týždne nám vykukla pravá 1.... takže tiež sme nezačali štandardne dolnými jednotkami. Nerieš to.... podľa mňa ani zubár by ti nepomohol, my sme boli s malým, keď mal 13 mesiacov.... prezrel doteraz vyrastené zúbky a neriešil, ktorý kedy. Potom sme mali do takmer 16 mesiaca pauzu a potom behom 6 týždňov nám vykuklo ďalších 8 zubov - takže štatistika 18 mesiacov 16 zúbkov. Ale teraz som si spomenula náš malý sused mal hore vyrastené jednotky a ďalším v poradí bola 3 a 4.... potom mu pekne 2 dorástla..... takže žiaden stres 🙂

billam
6. dec 2013

Je to normálne, kazdemu dietatu inak rastu, v inom poradi, v inom obdobi...nic stresujuce

jane001
6. dec 2013

Urcite sa neboj.. aj ked verim, ze sa nam to lahko povie.. Mojmu ties visli prve predne ptotom zadne ako podla ucebnice.. ale zasa dost neskoro.. prvy az ked mal 10 mesiacov... Ale viem, ze sestra si ties myslela, ze idu malemu zadne zubky ako prve a nakoniec mu visli az pol roka po prvom zubku... neboj nik sa ti nebude smiat... a uz urcite nie mamini co si tym presli... moje dieta bolo po pravde prve o ktore som sa starala viac ako hodinu... nikdy som ziadne nenosila, ani sa o nijake nezaujimala.. a ver mala som co robit vsetko co moje kamosky uz vedeli v 15rokoch som ja musela dobehovat v 25tke... 🙂 Drzim palceky a dopraj si niekedy vylozit nohy a uzi si druhe tehu.. 🙂 nech tatik kocikuje.. chi

smario5
6. dec 2013

našej malej vyšli najprv dvojky, potom jednotky hore aj dole a hned stolicky dolne (obe naraz) a potom očné.... a dalej som to už nesledovala... Prvorodenému isli zubky presne ako z knižky... 🙂 Nebojkajte kazdý zubček tam ma svoje miesto... Manžel sa smial ze našej malej za to, tak rýchlo vysli stoličky lebo už chce papat mäsko 😀

januliku
6. dec 2013

Pokiaľ ešte nie je stolička prerezaná, len vidíš pod ďasnom biele, neznamená to, že sa prereže prvá. U stoličiek to trvá dlhšie, našej sa napr. prerezávali cca 4 mesiace, takže kľudne aj tvojej môžu vykuknúť najskôr jednotky a dvojky a až potom stoličky 🙂 Mala by si tam vidieť takú čiarku na ďasienku, keď ju uvidíš, zúbok bude o chvíľu vonku.

tenerifka
6. dec 2013

No a ak je to tak naozaj, ze prva bude stolicka, co s tym chces urobit? Pravdepodobne nic, je to individualne u kazdeho dietata, postupne vyjdu aj dalsie zubky, ale mozno vyjdu este skorej tie predne, ale ak nie, je to uplne jedno.

Inak moja dcera mala po dovrseni 11-ich mesiacov 16 zubov, a nijako som to neriesila. Teraz ma 11 rokov a zdrave rovne zuby bez jedineho kazu