Aká je šanca otehotnieť pri prvom oplodnení?

petronela7
19. máj 2008

Ahojte, s partnerom nas caka umele oplodnenie 😒 Zaujimali by ma Vase skusenosti a ake su sance/ percenta otehotniet uz pri prvom pokuse? Co hovoria statistiky?

lajdacka
5. sep 2011

@majaja75 ahoj super že vam to vyšlo na prvy krat to je parada. aj ja som teraz akurat po umelom oplodneni 4den vložili mo ale len jedno vajičko take slabšie pomalšie ale dali mu šancu. tak teraz čakam dva týždne ako čo bude dalej.skušala som aj test ale negativny ale to bolo hned na 3den tak to asi ešte nemože byt vidiet. a som doma na pn odpočivam.

paaat
5. sep 2011

@lajdacka ahoj a kedy ides na krvicku?Kam chodis ?

lucy125
5. sep 2011

@lajdacka ďakujem pekne aj ja držím palce, KET je kryoembryotransfer, rozmrazenie zamrazených embryjok 🙂 .po OPU keď ti zostanú embryjka môžeš ich dať zamraziť a pred vložením ti ich rozmrazania a vložia.Budeš stimulovať predtým ale už len liekmi nie injekciami, aby ti z zhrubla sliznica maternice a keď 4 dni po sone ti vložia embryjka.Tak ja dúfam, že do tretice to už bude 😀

paaat
5. sep 2011

Ahojte chcem sa opytat ci po krvnej kontrole,ak ostaname tehotna mozem sexovat.

monikamc
6. dec 2011

Ahojte, chcem ist na umele oplodnenie, co vsetko sa musi pred zakrokom podstupit a ako dlho to trva? Zijem v zahranici a chcem sa nejako zariadit, hlavne ako dlho budem mimo. Dakujem.

pici
6. dec 2011

@monikamc zalezi na tom, co vsetko mas vysetrene... priechodnost atd... ak si "hotovy"clovek, hned na umele ta nemusia poslat, zalezi aj od muzovho spermiogramu... mozu odporucit IUI pred IVF. samotne ivf s podpisanim ziadost, cez stimulaciu a samotny vklad je tak dva mesiace.. moze to byt viac... ked budes zle reagovat na stimulku, vklad ani byt nemusi, naopak ak zareagujes moc a dostanes OHSS , vklad sa odlozi o cyklus.. cize z toho co si napisala tazko povedat, kolko to trva

lajdacka
23. aug 2012

@paaat ahoj prepač že som sa neozvala. nevyšlo nam to neujalo sa. ale teraz chcem skusit v martine iscare ešte sa rozhodujem.

natasvachova
26. jan 2013

ahoj holky jsem nova a tak kdyz me napisete tak nevim jak to vybrat, byla by nektera z vas hodna a mohla ne to prosim deslat na muj gmail. dik moc predem. Prosim Vas vite nektera z Vas ,, co to znamena a mozna ti prosla a tak se ptam driv , nez udelam neco spatne. Slovo Anti mulleriansky hormon a ukazuje mi hodnotu 1,18 mikrogramu/ litru , to ze prej znamena ten vysledek v normalnich rozmezi, pri dolni hranici , norma = 1-3 a doporucuje me doktor s preiplantacni genetickou diagnostikou. Prosim Vas , byla neaka snazilka stim a jak si poridila,,, prosim potrebuji to prosim vedet jestli je neaka sance,,, je me prosim 37 a deti jeste nemam a tak si preji i pro nas jako sme mi,, neaka snace. Budu se tesit a doufam ze to bude jen dobreeee 🙂 a prosim napsat na muj gmail. NVachova1@gmail.com mocccc dekuji , a preji Vsem at se Vam to podari

amonda
4. sep 2013

@natasvachova ahoj, trochu neskor ale mozno este pomoze 🙂 ja mam hodnotu AMH = 0, bola som na stimulke 2x, prvy krat boli 4 emryjka, druhy krat 2. Obe stimulky boli bez predimplatacnej gen.diagnostiky.

haluzka73
12. apr 2014

Ahojte, ja už som po umelom oplodnení v nedeľu do mňa vložili 2 zdravé embriá a mám brať utrogenstan a estrofem. Ale na estrofeme je napísané, že akonáhle som tehotná musím ho vysadiť, že sa nesmie brať v tehotenstve....Nerozumiem tomu...prečo to mám brať keď už som možno tehotná? Aj Vy Ste brali Estrofem to transere embrií? Na letáku som čítala, že to je liek pre ženy v menopauze........

haluzka73
12. apr 2014

Bojím sa aby som neprišla o tie embriá práve kvôli tomu estrofemu....BTW je problém ak som vypila kávu, alebo bylinkový čaj? A čo volské oko? Môže sa alebo je to považované za surové vajce, ktoré sa nemôže?

haluzka73
12. apr 2014

Ďakujem veľmi pekne za radu. Lebo už som začala panikáriť, že som to určite pokašlala keď som vypila 1 kávu a 1 prieduškový čaj plus 1 volské oko.......Beriem 2 tabletky Estrofemu každých 12 hodín...ani neviem prečo vlastne...ten utrogestan to ešte pochopím, že je na udržanie tehotenstva ale tento estrofem? To by skôr mala brať moja mama ktorá je v menopauze a má návaly......Na čo je pre mňa vlastne ten liek? Ja teraz ani neviem či sa mám správať ako tehotná alebo nie.....Rozhodne nepijem alkohol a nefajčím ale čo ostatné veci?
Napr. trošku sa bojím, lebo kašlem a mám chytené dutiny. Bojím sa dať si nejaký liek, tehulky predsa nemôžu brať žiadne lieky. Ku doktorke sa na výtery a CRP dostanem až v pondelok tak to riešim cibuľovou šťavou s medom, morskou soľou vo vode a sirupom Hedelix z brečtanových listov, ktorý vraj môžu aj tehulky ale môže sa piť napr. zázvorový čaj?

haluzka73
12. apr 2014

V stredu mám ísť na kontrolu či sa ujali alebo nie....dá sa to zistiť skôr napr. tehotenským testom?

kveta
12. apr 2014

@haluzka73 Mne estrofem po ET tiez predpisali.

vanushka
12. apr 2014

@haluzka73 ano da sa.... skus urobit test, mozno uz ukaze 😉

haluzka73
29. apr 2014

A si tehotná?

hubik6
1. okt 2014

@paaat ahojcek, pridam sa aj ja, na samotnom transfere ti budu kazat sa do pol pasa vyzliect teda nohavicky atd, maju tam zavesene take plastiky a papucky stym pojdes potom na kozu ked ta zavolaju je to v pohode netreba sa bat a sresovat, drzim palceky hlavne nech to vide...

paaat
1. okt 2014

Tak ja som bola tiez mame krasneo syna a podarilo sa to na 1.krat.Vsetkym vam drzim palceky

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre