Aká je šanca otehotnieť pri prvom oplodnení?

petronela7
19. máj 2008

Ahojte, s partnerom nas caka umele oplodnenie 😒 Zaujimali by ma Vase skusenosti a ake su sance/ percenta otehotniet uz pri prvom pokuse? Co hovoria statistiky?

pipka
19. máj 2008

petronela skus pozriet v teme IVF nadej pre pokrocile snazilky, tam najdes vsetko 😉

kuspitka
19. máj 2008

Ahoj .ja idem tiez na umele olodnenie.teraz si picham gonal a moj muz sa boji ze mozem dostat ovarialny syndrom.vy ste uz zacali?

culinka
19. máj 2008

Ahojte babenky,

velmi vam drzim palce,nam sa umele podarilo na prvy krat a to mal manzel katastrofalny spermiogram.mame krasnu osemmesacnu dcerku.mala som sice silny hyperstimulak ale vseetko to zato stalo.malicka nam robi nesmiernu radost.Prajem vela stastia. 🙂

kuspitka
19. máj 2008

culinka tak to mas dobre pokial ja to prezijem bude dobre

petronela7
autor
19. máj 2008

dakujem za odpovede... uz mame par vysetreni za nami, cakame na genetiku (a ak ta vyjde ok) potom ideme na umele ☹
partner ma zly spermiogram. Ani inseminaciu nam neodporucaju, ze je mala pravdepodobnost aj po nej otehotniem, ale ja trvam na tom, chcem to skusit, clovek nikdy nevie.
o tyzden som objednana na posledne vysetrenie a ideme spisat ziadost do poistovne, potom nas caka dovolenka a ked sa vratime ideme nato ☹ 😒 😖
Kuspitka a kedy to mas mat?

bianka30
19. máj 2008

neboj prezijes.... ale ak by neprechadzali tie bolesti tak tam bud zavolaj alebo chod do centra skor, nepodcenuj to ...

petronela7
autor
19. máj 2008

gratulujem Culi 😀

kuspitka
19. máj 2008

ja uz si picham gonal moj muz ma velmi zly spermiogram ale chceme aby isiel na TESE chceme mat istotu.tak na ober vajicok by som mala ist v 2juna ak nie skor.

bianka30
19. máj 2008

az 2 juna? ja som myslela ze skor , ale v pohode. beries ku gonalu este nejake inekcie? kolkaty si DC?

petronela7
autor
19. máj 2008

TESE sa robi pri zoospermii iba?

kuspitka
19. máj 2008

Ano ale moj muz nema ziadne zive spermie.

bianka ano ozaj ty nevies presne nieco o ovarialnom syndrome?beriem gonal a decapeptyl.

eva7780
19. máj 2008

aj nas caka uo po prvy krat,tiez ma manzel zly spg akurat dnes sme boli na kontrole a trosku sa to zlepsilo,genetiku uz mame absolvovanu a aj vysledky,su dobre 😵 teraz doktor manzelovi odporucil profertil tak sme kupili a vyskusame 😉 nemate niektora skusenosti s tymito liekmi?

kuspitka
19. máj 2008

eva ale kde chodis?ja do heliosu.moj muz si to tiez kupil mysli si ze mu to nieco pomoze.

kveta
19. máj 2008

Kuspitka, o OHSS je v Snažilkách téma. Som ju založila... 😝 🙂

petronela7
autor
19. máj 2008

tak to mi je luto ☹ my sme na tom trosku lepsie, ale taktiez zavisli od IVF pomoci.
nevies aka je statistika (%) na IVF?

kuspitka
19. máj 2008

pozerali sme to .ale ja mam kus ine .tak neviem ci mam zajtra volat heliosa alebo nie

bianka30
19. máj 2008

kuspitka , ked si das do vyhladavaca OHSS alebo hyperstimulacny syndrom tak ti toho najde vela, prosim ta hlavne sa ukludni, ziadne vykrvacanie ani smrt ti nehrozi.... to je naozaj veeeeelmi vynimocny stav, a ver tomu ze by to vedeli rozpoznat nazaciatku tak, aj keby si ho mala tak ti vedia pomoct.... nemysli na to ...

eva7780
19. máj 2008

kuspitka do gyncare,a doporucil mu to uroandrolog v kosiciach aj ked na uo ma spermii dost ale kym tam pojdeme 🙂 kupili sme zatial len na 1 mesiac a potom mu urobia kontrolny spg

bianka30
19. máj 2008

a ake mas? napis vsetko co citis?

kuspitka
19. máj 2008

bianka skusim sa ukludnit.
ale co poznam zeny tak vravia ze sa nekomu podari a niekomu nie tak neviem.
eva ja som tiez pocula nieco o kosiciach ale chodim do martina

eva7780
19. máj 2008

my to mame blizsie do kosic

kuspitka
19. máj 2008

ja som z hnusti ale radsej chodime do martina

bianka30
19. máj 2008

kuspi, ci chces alebo nie zaklad je pozitivne mysliet... mysli na to ze je vsetko v poriadku a vsetko sa podari a ver sama sebe... neboj tiez myslim na vsetko mozne aj nemozne.

ja som napr. dostala mrchu uz vcera na 22DC, keby si videla co zomna vypadlo, tak som sa zlakla ako nikdy. dnes ako keby cela mrcha presla, tak uvidime co to malo znamenat...

volala som do centra vystrasena, povedali ze je vsetko ok... tak snad je. ved vedia co robia, treba im a sebe verit...

kuspitka
19. máj 2008

a co kedy ides na umele

petronela7
autor
19. máj 2008

ono sa lahko povie byt kludni ☹ ked to je podvedome a ide to vsade s tebou

domcek1111
19. máj 2008

ahoj kuspi, tak ako je ti?Zvládaš to v pohode?A ako injekcie?Držkaj sa... 😉 a ukľudni sa
evi 7780 moj manžel rok užíval profertil, a vôbec sa mu nezlepšilo, ale u každého je to individuálne... 😠 skúste, nič za to nedáte...

petronela7
autor
19. máj 2008

aj moj papa profertil a uz bol na 2 spermiogramoch a nic ☹

kuspitka
19. máj 2008

domcek je mi dost biedne ale ujde to uz si idem pichnut dalsiu uz som ako reseto

domcek1111
19. máj 2008

joj moja vôbec ti nezávidim, ale buď silná...ja keď si spomeniem, že to tiež budem absolvovať, tak už teraz mám z toho stres...ale keď to zvládli iné baby, tak zvládneme to aj my, nie?! 🙂

bianka30
19. máj 2008

kuspi, tak to ti verim, akurat som rozmyslala ze ako budem vyzerat, sama modrina hehehe, podla mna uz toto by si mala fotit a potom ked ta deti tak cca v 18 budu nepricetne vytacat tak im to ukazat ze co si musela kvoli nim vytrpiet...hehehe

petronela, ano mas pravdu, ale prave preto ze v podstate si len ty a tvoje druhe ja, tak si to musite sami nejako vysvetlit... neboj sa viem o com hovoris, mna sa uz tiez pokusa cervik ktory vo mne zacina vrtat ze co ak, ale nejako sa mu snazim vyhnut lebo potom , uz by mi pomohla len psychiatria... a kedze toto je dost drahe na taky luxus ako je sukromna klinika mi uz neostalo ... hehehe tak som to vysvetlila sama sebe....

baby, zvladli to ine, zlvadneme to aj my... nic ine nam neostava....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre