Aká je šanca otehotnieť pri prvom oplodnení?

petronela7
19. máj 2008

Ahojte, s partnerom nas caka umele oplodnenie 😒 Zaujimali by ma Vase skusenosti a ake su sance/ percenta otehotniet uz pri prvom pokuse? Co hovoria statistiky?

kuspitka
27. máj 2008

Ahojte.ako sa mate?

fannyl
31. aug 2008

Ahoj,idem na umelé oplodnenie,už mám za sebou všetky vyšetrenia a aj odsuhlásene od poistovni,za dva týždne mám ísť k lekárovi,čo bude ďalej,prosím dajte mi vedieť,mám veľký strach,

cikyta
31. aug 2008

ahoj fannyl.Kam ideš na umelé oplodnenie?

fannyl
31. aug 2008

ahoj cikyta,bývam v Košiciach,takže v Košiciach k Dr.Hermanovi

eva7780
31. aug 2008

fannyl aj ja chodim k hermimu,ak chces skoc do temy snazilky a tehulky od hermana,ako si spokojna s hermanom?

fannyl
31. aug 2008

presnejšie centrum asistovanej reprodukcie gyncare,s.r.o,ty si tiež absolvovala umelé oplodnenie,aak áno mohla by si mi o tom viac napísať.

cikyta
31. aug 2008

Aha,tak to napíš do témy:Snažilky a tehulky z Gyncare v KE-mudr.Herman.Tak ti 100% dievčatá na všetko odpovedia.Ja chodím do Heliosu v MT.Podstata je tá istá,ale medzi centrami sú drobnučké odchýlky,tak aby si to mala presné,napíš tam.

eva7780
31. aug 2008

fannyl,skoc do temy,ja mam ivf len pred sebou

cikyta
31. aug 2008

Ja by som ti určite rada poradila,ale nech to máš z pravej ruky,bude lepšie ked ti to napíše žena,čo to u Hermiho zažila. 😉

jaruska74
31. aug 2008

ahoijte ja chodim k hermanovi a som pred prvym IVF mam ist na odber vajicok v utorok a potom vsetko ostatne. Herny je podl amna fajn, len vela toto nenarozprava 🙂

rioko
1. sep 2008

ahoj holky chci vás povzbudit, taky mě vyšlo první IVF a jsem v 11 týdnu, tak určitě to vyjde i vám dalším, držím pěsti...jinak já jsem pichala Puregon a měla jsem připlacené všechno co šlo, chtěla jsem mít větší jisototu že to vyšlo - stálo to sice dost peněz, ale za ty // to stálo určitě 🙂 a taky jsem měla hyperstimulák

martinka23
13. aug 2009

Ahojte, dnes som tu prvý krát a prišla som sa poradiť 🙂

martinka23
13. aug 2009

Ahojte kočky, ja som bola pred týždňom v Iscare na umelom oplodnení, vkladali mi 2 vajíčka, do dnes mi bolo ťažko od žalúdka, mala som citlivé prsníky a bolievalo ma v podbrušku, je to OK?

lauritka
13. aug 2009

martinka, ja mam za sebou IVF aj KET/ obidva ale skoncili potratom v 2.mesiaci/ , tie priznaky su celkom dobre... mne bolo tazko na zaludok tiez 😉 cca 8 dni po ET. brusko pobolieva aj prsia su citlive, zajtra mozes testnut 😉 drzim palce.

bubina1
13. aug 2009

ahoj martinka23....držím palce....na stránke su aj iscaračky....
ja začnem pravdepodobne so stimulaciou buduci mesiac ... tiež idem na 1.IVF

lucianko1988
14. aug 2009

🙂 Ahojte ked clovek sa neda otehotnit a musi na umelom oplodenie a kolko sa plati??Ak keby dajme tomu sa dieta nedari a peniaze vratia??To som chcela vede.

etra
14. aug 2009

lucianko: pokud při IVF neotěhotníš, rozhodně ti peníze nikdo nevrátí 😀 😀 😀 to bys žila v jiném světě 😀 záleží na tom, jaký CAR si vybereš, pokud jsi v soukromém, platíš úplně za vše a ne málo...většinou Ivf stojí kolem 25000 v čr, na slovensku nevím...

bubina1
14. aug 2009

lucianko.......niečo sa platí, niečo prepláca poisťovna, poisťivna prepláca 2 alebo 3 IVF. suma závisí aj od car do ktorého sa prihlásiš...pozri si cenníky na nete. V Ba sú gynfiv, ferticent, iscare.......peniaze sa po neuspešnom IVF nevracaju....

rena31
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zdenin
20. máj 2010

ja som bola na iui prvý krát žial neúspešne druhý pokus asi až v júli

miriam74
27. máj 2010

Ahoj devcata.Ja jsem byla ne umelem oplodneni po prve a povedlo se i kdyz je mi uz pomalu 36 let.Jsem v 32tydnu,cekam holcicku a bude to moje prvni miminko.Drzim vam vsem palecky,nevzdavejte to,ale hlavne se netrapte myslenkama-vyjde to?nevyjde to? Budte v pohode,nestudujte se moc,jestli je to ok,kdyz vas nekde pichne,zaboli...alespon 3 tydny to zkuste zvladnout bez tehle myslenek.Je to dulkezite.

Etra ahoj.Mas pravdu,penize se nevraceji,ani v pripade,ze to nevyjde.Ja se nechci nejak chlubit,ale mne vyslo umele oplodneni v Budejovicich s lekama,injekcema a 30kc poplatkama,bez cestovneho z Tabora na 2.500kc.Nevim,proc ostatni platili tolik penez,ale to bude asi tim,jak zavazny ma ta zena zdravotni problemy,co?Ja mela jenom ucpane vejcovody,oba dva,takze i dr.rekl,ze mam uspech na 99%,bez veskerych nadstandardu a i tak bylo.Zaplatila jsem jenom leky a narkozu a nic vic.Ani jsem nenechala zamrazit oplodnene vajicka,protoze po rozmrazeni nejsou 100% schopne zivota.Rekla jsem si,ze kdyz to nevyjde,hold manzel pujde odevzdat pokladik znovu,at je to cerstve. 🙂

chochot
8. dec 2010

ahoj je tu niekto online s kym si mozem pokecat o umelom oplodneni???

vodni
8. dec 2010

@chochot Ahoj, já jsem on-line 😉 ale momentálně stimuluji už na třetí pokus... A jsem v diskuzi CAR Unica Brno

chochot
8. dec 2010

ahoj prajem ti vela stastia ja tu citam len hororovr story

chochot
8. dec 2010

vobec nerozumiem tie skratky
to znamena ze uz mas treti pokus aby si otehotnela?

vodni
8. dec 2010

@chochot Je dobré si najít diskuzi, která je pozitivně laděná, protože číst v podobné situaci, kdy se snažíš a nejde to něco negativního, to je blbé - jen tě to víc rozhodí a to není dobré, z každého drobného detailu budeš vystrašená atd. To raději nečti nic a snaž se zaměřit jen na sebe...Připravit se, těšit se na to, že se konečně začne něco dít, a pak už se těšit jen na miminko... 😉
Já mám za sebou 2 neúspěšné pokusy umělého oplodnění, takže teď mě čeká třetí. Máme trochu moc faktorů dohromady (neplodná jsem já i manžel), takže u nás je to trochu komplikované...😔
Které zkratky ti nejsou jasné? Vezmu ty základní:
IVF - in vitro fertilization (= umělé oplodnění, tj. zjednodušeně řečeno získaná vajíčka se dají do misky se získanými spermiemi, a čeká se jak se samy spojí. Když je problém se spermiemi, řešíše spíše ICSI)
ICSI - Intracytoplazmatická injekce spermie (= používá se zejména u spermiogramu, který je horší, spermie se například špatně pohybují, vybere se nejlepší spermie a ta se vstříkne přímo do vajíčka)
IUI - intrauterinní inseminace (= pomocí ultrazvuku se naplánuje den, kdy se spermie zavedou přímo do dělohy)
OPU - punkce vaječníků (=z angličtiny ovum pick-up, odebrání nastimulovaných vajíček)
ET - embryotransfer (=transfer embrya do dělohy)
PK - prodloužená kultivace (delší čas mezi punkcí a transferem, umožňuje výběr nejlépe se vyvíjejících embryií)
AH - asistovaný hatching (naříznutí obalu embrya, aby se líp uhnízdilo)
Pokud se chceš podívat, jak to chodí, tak se můžeš mrknout na fotoblog naší diskuzní skupiny:
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/carunicabrno/

adrianahlv
30. dec 2010

@culinka AHoj. Chcem sa ta opytat, kam, do akeho centra ste chodili? My ideme tiez 1.x a chodime do GF v BA. Mam obavy zo sklamania, muz nema najlepsi spermiogram. Aky mal tvoj, mozes mi to napisat? Ako ma ma malinka? Prajem vam, aby vam robila len radost.

cucuriedka
30. dec 2010

@adrianahlv ahojky, sice teraz uz nepatrim do skupiny, ale tiez sme chodili do GF v BA a o par dni budeme mat puclika 🙂 U nas som bola problem ja (endometrioza, jazvy po celej brusnej dutine a aj na vajickovodoch), dali sme si cast ICSI a cast prirodzenym oplodnenim. A vyslo na prvy krat. Tak budem drzat palceky babeny!

adrianahlv
30. dec 2010

@cucuriedka Dakujem za povzbudenie, ale je to tazka cesta...

cucuriedka
30. dec 2010

@adrianahlv to je, ale stoji za to 😉 ja som mala nastastie pri sebe uzasneho, chapajuceho a trpezliveho manzela ktory si bol od zaciatku vedomy toho ze ideme do toho spolu tak aj spolu veci riesit budeme zodpovedne... len teraz mam pocit ze si este stale neuvedomuje ze bude tatinom 😀 nedavno mi dal otazku: zlaticko a co budeme s tym drobcom robit ten prvy tyzden doma? (tonom ze nebude to nuda? ) 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre