Aká je šanca otehotnieť pri prvom oplodnení?

petronela7
19. máj 2008

Ahojte, s partnerom nas caka umele oplodnenie 😒 Zaujimali by ma Vase skusenosti a ake su sance/ percenta otehotniet uz pri prvom pokuse? Co hovoria statistiky?

sofia17
28. apr 2011

Ahojte babenky som tu nová, máme ísť na prvú konzultáciu do Helios Martin, chodíte tam niekto? Aké máte skúsenosti?

swarowski
23. máj 2011

ahoj, ja som začala so stimuláciou

swarowski
23. máj 2011

@sofia17 ahoj, sme v Heliose

babika3
6. jún 2011

dnes som po prvom neuspesnom umelom oplodneni..velmi sme sklamani..hlavne ja..lebo uz mam svoj vek.mozme este ist do toho...ale som aj z toho vycerpana ..musim nazbierat silu..ma zmysel ist este raz???sme tiez v Heliose...

onno
6. jún 2011

Ahoj taky chodím do Heliosu z 1IVF máme syna.Loni jsem byla na Ket a nic.Teď po měsíčkách se chystám jít na poslední ket máme 2 poslední mrazáčky.Tak uvidíme.Přeji hodně štěstí

ma77
6. jún 2011

@babika3 Ahojky a kolko maš rokov ja mam 36 a chystam sa tiež 1krat na ivf ten mesiac a tiež sa bojim že bude nedajbože neuspešne a budem preživať to čo ty ☹ ale ked ti lekar odporuča tak skus ked velmi chceš dieťatko 😉

ivta5
9. jún 2011

Ahojky, babika3 je mi veľmi ľúto, že Vám nevyšlo IVF, ja som chodila do Heliosu, no prešla som do Iscare Martin. Ja idem mať tento mesiac 38 rokov a čaká ma prvé IVF, už máme aj schválenú žiadosť z poisťovne a Doc Tomáš z Iscare MT nám odporučil, že cez leto môžeme ísť na dovolenku, trochu vyčistiť hlavu a s IVF začať v septembri. Všetkým Vám držím palčeky a musíme myslieť, len pozitívne, negatívne myšlienky nesmieme pustiť do našich hláv, lebo si to zlé len privoláme. Ja som bola 2 krát v Heliose na IUI, ktoré nevyšlo aj sa mi raz podarilo prirodzene otehotnieť no v 9. týždni som potratila a bolo to neskutočne ťažké sa z toho dostať, neustále výčitky, prečo ja, čo som urobila zle, že to nevyšlo...
Takže posledná šanca, ktorej verím je IVF, viem že už nemám veľa času, nakoľko mi poisťovňa preplatí len 3 pokusy do posledného dňa pred dovŕšením mojich 39 rokov ale ja verím, že sa to podarí na 1 krát. Držím Vám palčeky a verte, že sa to podarí.

13nika13
10. jún 2011

Ahojte... tiež navštevujem Helios v MT... Mám 35r., 16r. dcéru... čaká ma prvé IVF... o týždeň a pol začínam s tbl, potom injekcie... Prístup lekárov k pacientom v Heliose je maximálne ústretový, sú veľmi milí... Či bude umelé oplodnenie úspešné, či nie, si myslím, že záleží od oboch pacientov, od ich zdravotného stavu, od ich psychickej pohody... Našťastie my s partnerom máme technický problém, inak sme obaja zdraví 🙂... Ja totižto nemám jeden vajíčkovod, a ten druhý mám nepriechodný, a k tomu som ešte aj alergická na spermie, takže prirodzenou cestou to nie je možné... Preto sme vybrali možnosť um. oplodnenia... Dúfam a verím, že sa to podarí... Človek musí veriť 😉

slavka32
10. jún 2011

@babika3 Ahoj urcite to ma vyznam. Nam prve IVF nevyslo. Zmrazene embryjka sme pouzili na Ket a ani to nam opakovane nevyslo. ☹
Ale nevzdali sme to a ideme do dalsieho pokusu. Druhy pokus bude urcite uspesny 🙂

slavka32
10. jún 2011

@13nika13 Ahoj aj ja chodim do Heliku. Vyzera to ze zacinam cca tyzden po tebe 🙂

slavka32
10. jún 2011

je tu este niekto kto zacina v juni s IVF ????

13nika13
10. jún 2011

@slavka32 Tak snáď nám to vyjde 😉 ...

gabi.k
10. jún 2011

@slavka32 ahojko.... no ja uz stimulujem....cize picham si injekcie a tiez este zajtra zacinam Puregon... je to tiez moje-teda nase prve IVF...relativne som este na zaciatku tak kludne sa mozeme podporovat.... drzkam ti palceky a kedze myslime pozitivne tak sa to urcite podari 🙂)

lussi84
12. jún 2011

Ahojky taky stimuluju decapeptylem a gonalem.Je to moje 1.IVF 🙂

susi0303
16. jún 2011

ahojte babulky......tak ja uz mam po ICSI...teraz cakam 2tyzdne na verdikt ci sa to podarilo ci nie.....velmi by sme si to s manzelom zelali....mam jednu znamu co bola tiez na umelom oplodneni a po zakroku len lezala a lezala aby sa to uchytilo.....a lala je uz mamina......takze pokracujem aj ja v tom co mi poradila....lezat a lezat a nenamahat sa.......pevne verim a dufam ze sa to podari..... 🙂

susi0303
16. jún 2011

mam taku malu otazku....mam 5den po vlozeni embryjka....citim sa zatial fajn....ziadne bolesti....je to ok?....a buduci tyzden by mi mala prist podla kalendara menstruacia....ked sa objavi tak to asi nebude v poriadku,vsak?....poradi mi niekto???...dakujem

cikyta
16. jún 2011

@susi0303 Je Ok, že sa cítiš fajn 😉
Menštruáciu radčej nečakaj 😉 Dovolené je maximálne mierne špinenie.
Ak ti robí dobre ležať,tak lež. Ak prechádzka,choď. Teraz treba byť hlavne v pohode 😉

susi0303
16. jún 2011

@cikyta ahoj......dakujem za odpoved......ty to mas tiez za sebou?

cikyta
16. jún 2011

@susi0303 Ano mám za sebou 2 krát IVF-ICSI. (mám z toho svoju dcerku,no žial,bez žiadnych mrazáčikov,no aj tak som šťastná a vdačná aj za nu samotnu 🙂 )

susi0303
16. jún 2011

@cikyta tak to ti veriiim.....zelam vela zdravicka.....a chodila si do Martina? 🙂

cikyta
16. jún 2011

Dakujem. Nápodobne a držím palce ! 🙂
Ano do Martina,do heliosu. (Bývam tu)

susi0303
16. jún 2011

@cikyta hej aj my chodime do heliosu.....su tam skvely ludia.......my to mame asi zhruba 100km......pozerala som si tvoj album....krasne fotky......ale vraviss teda ze radsej na to nemysliet?....mozem sa spytat este?...povedali vam preco sa to na prvy krat nepodarilo?...a to si potom absolvovala vsetky tie injekcie ako Gonal a Decapeptyl odznova?....

cikyta
16. jún 2011

@susi0303 To ano. Su tam skvelí ludia 😉
Mám v albume aj viac fotiek,no su zamknute. 😉
Ono hej,je lepšie všetko z hlavy vypustiť,nesledovať sa a byť v klude.........................no samozrejme,že to nejde.

Pri mojom prvom IVF som sa hrozne bála ... ktovie,možno to bol dôvod neuspechu ...
A pri druhom som už vedela,do čoho idem,čo ma čaká a jaksi som všetko preživala s kludom ... uplným kludom...

Ano musela som znovu všetko absolvovať. Všetky lieky, injekcie a znovu všetko odznova. (Ja som nemala gonal,ale menopur,no to už dr.vie,komu čo predpíše-on je odborník.Takže na tom nezáleží.)
A prečo sa to nepodarilo ??? Hm... to nám nepovedali. To nevie nikto na svete. Može to byť viac faktorov.
Su ženy,čo vyprodukovali 3-4 vajíčka , maju oplodnené 3-4 embrijka. Jedno sa v brušku uchytí a zbytok sa dá krásne zmraziť.
No a su ženy,ktore vyprodukuju 17 vajičok, všetky pekne oplodnené a v predlženej kultivácii mi na 4-5 den všetky zdegeneruju a zostane ledva jedno na ET (vklad ☹ )
Akoby bola kvantita na ukor kvality 😒 (to bol môj prípad)

swarowski
16. jún 2011

Ahojte, ja som mala odber v utorok, správne oplodnených vajíčok som mala 13, zajtra budem volať zase, že ako sa vyvíjajú. Veľmi sa bojím, toho, čo písala cikyta. Ale stále si opakujem, že nesmiem na to myslieť a všetko bude ok a bude čo vkladať. Pre mňa je najhoršie to čakanie. Inak v Heliose MT sú ok.

susi0303
16. jún 2011

@cikyta ale hlavne ze sa ti to podarilo......ja som si dala vlozit len jedno emryjko a druhe sme si dali zmrazit....snazim sa na to nemysliet.....som sice na pn takze myslienky su vseliake.....ale psychika robi s clovekom vela....lekarka mi povedala ze mam byt v klude....uz to nechavam na nahodu....aj si si robila tehotensky test doma?.....po kolkych dnoch?

susi0303
16. jún 2011

@swarowski ahoj..hej to cakanie je strasne...to ti verim.....mne odobrali 17vajicok.....oplodnili11 a dala som si vlozit jedno embryjko a jedno zmrazit.....

cikyta
16. jún 2011

@swarowski držím palce 🙂

@susi0303 test som si robila 9 den po ET a ukázal //

susi0303
16. jún 2011

@cikyta pockaj ukazal ti ze je pozitivny?.....takze si mozem kludne test urobit na taky 10den po ET,Hm?

cikyta
17. jún 2011

@susi0303 ano,ukázal mi,že je pozit.,takže na 10 den ti to može ukázať tiež. Mam testy odfotené v albume 😉

princeznal
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre