Aká je šanca otehotnieť pri prvom oplodnení?

petronela7
19. máj 2008

Ahojte, s partnerom nas caka umele oplodnenie 😒 Zaujimali by ma Vase skusenosti a ake su sance/ percenta otehotniet uz pri prvom pokuse? Co hovoria statistiky?

wifina
24. aug 2011

@pici Ďakujem, veríme, čo nám iné zostáva 😎

paaat
27. aug 2011

Ahojte,idem prvy krat na umele oplodnenie IVF a zacala som uzivat estrofem teraz som bola n ultrazvuku sliznice maternice a na 14.DC zacnem brat utrogestan.Mate niekto nejake skusenosti a aky ste mali priebeh a ako sa vam to podarilo.Mam trosku strach.Dakujem

paaat
27. aug 2011

@stazina1 Ahoj mozes mi napisat samotny priebeh zkroku.Ja som zacala uzivat estrofe a teraz budem pokracovat v ustrogetan.Idem prvy krat na IVF a mam trosku strach ci to vyde alebo nie.Kde ste boli vy v akom centre.Dakujem

paaat
27. aug 2011

@culinka Ahoj chcem sa opytat ako prebieha samotny zakrok,a co si si mala doniest ake veci.Mna to caka za 2 tyzdne.Dakujem

stazina1
28. aug 2011

@paaat
Ahoj.Hlavne sa musíš ukludnit,ja viem,že je to tažké,sama som tým prešla ale ja som mala výhodu asi v tom,že som typ človeka,ktorému ak sa niečo stane,tak sa zdvihne a ide dalej,vieš snažím sa najst aj na zlých veciach to dobré.Ja som bola speciálny prípad 🙂 My žijeme v čechách takže som bola na IVF tam a kde chodíš ty?

paaat
28. aug 2011

@stazina1 ahoj ja chodim do Bratislavy do GYN FIV .Mozes mi napist samotny priebeh toho zakroku,co si tam mam zo sebou zobrat.Dakujem

stazina1
29. aug 2011

Ahoj,ideš iba na odber vajíčok alebo na vloženie oplodneného vajíčka do delohy?Ked ideš na odber vajíčok tak si vezmi nočnú košelu,papuče a desiatu.Oni ta vezmu na sál a odoberú ti vajíčka,potom na izbe asi cca 2-3 hod.odpočívaš a tak ideš domov.Ono je to trocha nepríjemné ale v pohode.Oni následne vajíčka oplodnia a kultivujú v roztoku a podla toho kolko ich máš tak si nechás bud klasicky kultivovat alebo si možeš dat predlženú kultiváciu.Potom voláš každý den kolko sa ti vajíčok oplodnilo a kedy máš ist na ich vloženie.Ak ti možem odporúčat tak ak budeš mat viacej kvalitných vajíčok,tak tie zvyšné si daj zmrazit,to pre prípad žeby ti to nevyšlo.Ja som mala 8 vajíčok odobraných a z toho 4 pekné oplodnené.Dala som si predlženú kultiváciu(je väčšia šanca,že ti to vyjde-))a o 5 dní som isla na vloženie.Potom čakáš cca 14 dní,urobíš si test a uvidíš.Ja som hned po vložení o 3 dni cestovala z Prahy na východ Slovenska na dovolenku,boli sme v Tatrách a vidíš,tak som si urobila test a bol krásne pozitívny-)ak budeš chciet ešte niečo vediet tak napíš.Vieš,že som sa bála ako znesiem takú dlhu cestu ale myslím si,že tým,že máš v hlave aj iné myšlienky ako len to či to vyjde,tak to vyšlo,máme 4 mes.chlapečka.Skor malého čertíka 🙂

majaja75
29. aug 2011

@paaat ahoj, potrebuješ nočnu košeľu, najlepšie s kratkym rukávom, papuče. prídeš do centra ráno, muž pôjde odovzdať spermie a teba vezmu na izbu kde sa prezlečieš a budeš čakať na zákrok, po 2-3 hod ideš domov a potom si zavoláš ako prebieha oplodnenie. ja som bola 3 dni v kľude a potom som chodila do roboty. nám to vyšlo na 1 krát a máme maliku 9 mesačnu princeznu. držím palce a hlavne treba pozitívne mysleť

paaat
29. aug 2011

@majaja75 Ahoj no ale ja som myslela uz len samotny transfer embrii,lebo ja budem mat darovane vajicka.Dakujem

majaja75
29. aug 2011

@paaat transfer bol v pohode, nemusela som si doniesť nič, malasom len jeden problém že sa doporučuje mať plný mechur a ja som to prehnala s pitím. Potom po transfere ležíš na koze asi 20-30 min. No a doki mi odporučila že ani potom nemám ísť hneď na wc a tlačiť pri močení, a to ja by som nevydržala tak ma radšej vycievkovali--ale to nevadí. Inak čo sa týka transferu tak to neboli, nič som necítila.

paaat
29. aug 2011

@majaja75 Takze si nemam nic brat ani nocnu koselu-oni tam nieco dali?Tak a dali ti predtym nejaku tabletku a cipok?Lebo mne dali,ze si mam dat 2 hodiny pred zakrokom tabletku Diazepam a cipok do konecnika Spasmopan.Tak mala by som sa napit ale nie moc.A sprazdnym mechurom nemozem byt?

majaja75
29. aug 2011

@paaat bola som vyzlečená len od pol pasa dole ako u gynekologa. Ta tabletka a čípok je na ukľudnenie, lebo človek je predsa v strese. Napiť sa treba, lebo to vkladaju tak že pozeraju sonom a vtedy lepšie vidia ak je niečo v mechure

paaat
29. aug 2011

@majaja75 no super dakujem za rady,a ty si bola v akom centre a u koho?Ale ked sa mi bude chciet ist na WC tak kludne mozem povedat hej?nic sa nestane.Za kolko si isla domov,Musela si mat sprievod?

majaja75
29. aug 2011

@paaat ja som bola v GFv BA a ošetrujuceho som mala Drabeka, ten mi robil aj odber a transfer mi robila lekárka ale teraz si nespomeniem na meno (starši tmavovlasa-bola zlata). Po tom som tam na koze ležala asi 20-30 min a hneď som išla domov. Myslím si že sprievod je potrebný pred tým máš diazepán a to je oblbovak. Okrem toho si myslím že je dobre nešoferovať a byť v kľude....

paaat
29. aug 2011

@majaja75 Tak to je parada ja chodim tiez do GYN FIV a tiez k Drabekovi,tak uvidime kto mi to bude nakoniec robit.Ozaj aj si spinila potom,mozes sa potom sexovat?

nika009
30. aug 2011

@paaat ahoj, mozem sa opytat kolko si cakala na darovane vajicka? Drzim palce, nech sa podari🙂

anlady
30. aug 2011

Ahojte môžem sa k vám pridať? ja idem na IUI..

majaja75
30. aug 2011

@paaat ahoj...nešpinila som, brala som utrogestan.....no a my sme nesexovali, nechceli sme nič risknuť, radšej sme počkali tie 2 týždne lež sa potvrdilo tehu

lucy125
30. aug 2011

Ahojte baby som tu nová, tiež sa chcem pridať. ja mám za sebou 2xIUI, 1xIVF,1xKET a teraz v septembri ma čaká 2xKET. Akurát stimulujem estrofenom,9.9.idem na kontrolu sliznice, ešte užívam aj prednison, na imun itu maternice, máte nejaké skúsenosti?Inak chodím do gyn fiv, chodí tam niekto tiež? 🙂

paaat
30. aug 2011

@nika009 ahoj rok aj nejake dni

paaat
30. aug 2011

@majaja75 o.k. dakujem tiez som si to myslela,tak som sa radsej opytala.Dakujem

lajdacka
4. sep 2011

@stazina1 Ahojky chcela by som sa ta opytat. ja som teraz akurat po umelom oplodneni 3den vkladali mi jedno vajičko a nevidržala som to a spravila som si test a nič negativny tak neviem či to može byt už vidno po 3dnoch.

pici
4. sep 2011

@lajdacka ani omylom to nemoze byt vidiet treti den...

pici
4. sep 2011

@lucy125 chodim tam aj ja a som na tom uplne rovnako, ibaze prednison neberiem, tiez 2xIUI, 1xET, a jeden KET caka nas druhy ket v oktobri :D

lucy125
4. sep 2011

@lajdacka Ahoj, na tretí deń to je dosť zavčasu, normálne sa testuje okolo 11 deň ak nie viacej, aj to ešte nemusí byť test pozit. nemusí zachytiť HCG podla toho s akou citlivosťou test máš.Jalepší sú s citlivosťou 10 Ja som vždy testla na 11-13 deń a vždy bol negat. ale aj krvný na to bol negat. totálne nulové HCG 😢 😢 Tak hádam teraz už do tretice to vyjde.Tak ti držím palce a ešte vydrž 🙂 🙂 s tým testom

lucy125
4. sep 2011

@pici Mne teraz dala Dr. aj Prednison 2 balenia a už mám 1 využívané.Teraz idem 9.9 na sono sliznice a ak bude všetko OK tak 2x KET nás čaká 13.-14.9. tak dúfam, že už do tretice sa snáď podarí.Koľko chodíš do Gyn Fiv?My už vyše roka a pritom ja som vraj zdravá mám za sebou všetky možné aj nemožné vyšetrenia aj gynekol. aj hematolog. genetika z tej výsledky budú 3.10. tak hádam ok 😉Ako si na tom ty?

pici
4. sep 2011

@lucy125 my chodime od januara... ja som po liecbe endo.. manzel ok... nas tak nejak tiez caka ket ale v oktobri ale to verim ze ty uz budes tehulka :D

lucy125
4. sep 2011

@pici jaj bodaj by si mala pravdu, strašne si to už prajem.Mx chodíme od októbra. Koľké KEt ťa čaká? mńa druhé 🙂

pici
4. sep 2011

@lucy125 necitas? ved som ti pisala ze druhe :D

lajdacka
5. sep 2011

@lucy125 ahoj dakujem za odpoved. tak budem čakat. ale brucho ma boli al chrbat aj prsia to je taka bolest ako ked maš pred menštruaciou može to tak byt. a ešte sa chcem opytat že čo je to ten KET. a držim moc palce do tretice všetko dobre uvidiš.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre