Aké centrá sú v Bratislave? Akú s nimi máte skúsenosť?

marrad
24. nov 2008

Ake centra su v Bratislave. S ktorymi mate dobre a s ktorymi zle skusenosti.
ROzmyslam na gyn fiv a napadlo mi, ze ani neviem ci je to dobra volba, ci nie je lepsia moznost

babulka123
25. nov 2008

jaaaj tak to podla toho ako sa dohodnete to ja neviem ..
zlatko teraz musim ist dosiel drahy konecne domov...

marrad
autor
25. nov 2008

ok, maj opekny vecer a dakujem pekne za mile pismenka 😉

zdenkabrt
25. nov 2008

marrad, urcite neolutujes, ze si sla do FC 🙂

marrad
autor
25. nov 2008

zdenkabrt dik

marrad
autor
26. nov 2008

Takze baby som tu na chvilku, vstupny pohovor mame za sebou....
manzel je ok/spermiogram/, ze vraj az nadpriemerne no nepytal sa ho na ziadne ochorenia a my sme to zabudli povedat ma totis celiakiu.
Takze problem je pravdepodobne u mna. Ze vraj musim podstupit pomocou laparoskopie vysetrenie, co nie je asi najednoduchsie /ze vraj koli poistovni/.
Baby napiste mi co vlastne nesleduje, mam obavy zmiesane pocity este viac ako predtym....

marrad
autor
26. nov 2008

pripadne mi dajte linky co ma vlastne caka...

babulka123
26. nov 2008

marrad, no predpokladam ze ti spravia laparku a zistia ako su na tom tvoje vajecniky a vajocovody.. ak zistia nejaku chybu tak ju napravia, ak nie tak o to lepsie... ale to je len moj predpoklad..

inak ak mate super spermiogram tak vam po laparke asi spravia IUI inseminaciu, co je vlastne to ze vam vstreknu spermie do maternice... neboli to a velmi vela bab to pomohlo a hlavne po laparke.. moja kamoska dokonca caka 2 jicky.. takze nebooooj

marrad
autor
26. nov 2008

babaulka123 tak dakujem za objasnenie, dufam ze to nejako prezijem...

babulka123
26. nov 2008

na 100 percent slubujeeeem 😀 😀 😀

mimka30
26. nov 2008

Babulka, ako sa majú fazuľky????Dúfam, že sú už uhniezdené a budú to dvojičky 🙂 🙂 🙂
Ďakujem za tip na tú babu, ohľadom imuna 😉

babulka123
26. nov 2008

mimka baby co som ti hovorila - Pahu a Gregy - su jedny z naj co poznam odtialto..

fazulky... no ja pevne dufam ze su tam kde maju byt... najradsej by som sa pozrela nejako dnuka ci je to tak ako si predstavujem.. ale hold musim pockat...

mimka30
26. nov 2008

Inak čaute všetky baby 🙂 🙂

Babulka-už mi aj napísala Pahu. 🙂 Ďakujem. Budúci týždeň idem na ultrazvuk, tak sa popýtam dokiho, čo mám robiť. Kedy máš krvný testík? Dúfam, že budeš tehuľka. Potom sa aj mne pôjde ľahšie na druhé ivf 🙂 🙂
Ale ja cítim, že budeš 🙂 Mala si aj PK?

babulka123
26. nov 2008

ja idem na test 5. decembra.. co je veelmi daleko alebo sa mi to aspon zda ale to prebehne ani nebudem vediet ako .. hehehe
mimka ste viacere co to tak citia a ja pevne verim ze vas nesklamem..

babulka123
26. nov 2008

a PK som nemala...

mimka30
26. nov 2008

Babulka hneď informuj, čo a ako. Som strašne zvedavááááá 😀 😀 a držím palce. Ja sa len pýtam, či si mala PK, lebo aj mňa sa to stále niekto pýtal, ale neviem prečo 😀 Ja si myslím že aj tak od toho 2.ivf je šancia väčšia, teda doki mi povedal, že pri druhom je šanca o 20% väčšia, tak dúfam, že ma nesklame 🙂 🙂 🙂

A Peťka ako? Babulka budeš robiť aj testík?

babulka123
26. nov 2008

no ja som velmi chcela aj PK ale bohuzial sme mali len 3 embrijka a len 2 sa sa vyvyjali tak ako mali a tie mi vlozili na 3 po OPU tak snad sa delia dalej tak ako maju...
ale ked je vacsia sanca pri 2 IVF tak uz neni pochyb ze to vyslo hehehehe...
a testik no urcite budem robit ale este neviem kedy .. hehehe mozno az na ten 14 den ale neviem ci vydrzim .. ale este je skoro ved som dnes len 5 DPO.

mimka30
26. nov 2008

Ja som mala aj seminal plazmu pri 1.ivf, a nič 😒 Takže je to asi fakt o tom, že každým ivf sa šanca zvyšuje. A odkoľkých emryjok robia PK? Ja som mala tiež len 2. Chodíš tiež do FC?
Joooj ja to fakt cítim, že si tehuľka 🙂 🙂

babulka123
26. nov 2008

hehehe dakujem, obcas sa tak citim aj ja....

no ja som bola teraz 1x vo FC a som velmi spokojna, vies pri 1 IVF som mala len 1 vajko takze tam velka sanca nebola a hlavne som bola v podstatne vacsom strese.. teraz som v neskutocne vacsej pohode, aj ked to mozno nieje citit...
a tu plazmu som mala teraz aj ja tak som zvedava co to spravi...

a pk tusim robia od 5 vajok...

mimka30
26. nov 2008

Tak u mňa PK tiež nehrozí, pri tej mojej slávne stimulke, ale už sa teším na to druhé IVF, hádam to bude lepšie. Tiež si dám všetko aplikovať-rozmýšlala som aj nad tým asist.hatchingom, ale to mi už asi doktor povie, že mi fakt drbe, že chcem všetko napichať. 😀
My sme mali aj ICSI, no tak uvidíme. Ja som rozmýšlala, že by som začala užívať preventívne Wobenzym, ale či to pomôže vôbec, lebo to sú len enzýmy, tak sa poradím s doktorom.

mimka30
26. nov 2008

Babulka, tak veľa šťastia a informuj o všetkom 😉 Držíííííím palce- silno 🙂 🙂 🙂
Pa, pa zatiaľ a fakt sa drž!!! 🙂

marrad
autor
27. nov 2008

Caute baby, po uvodnom pohovore vo FC a vcerajsom prejdeni si to s manzelom vklude doma som este vo vacsom strese a mam ovela viac nejasnosti ako pred tym.
PO zistene ze manzel ma dobry SPG, napriektomu ze na ultrazvuku nezistil ani u mna ziadny problem. Hne dpo vedal ze musim ist na laparoskopiu, lebo ze to poistovna potrebuje. neviem naco to potrebuje. Ale to je jedno pravdepodobne na preplatenie IVF, ale preco nam potom nenvrhol IVI priamo, respektive najskor menej destruktovne vysetrenie vajcovodov ako le laparoskopicke. Vobec nam nepovedal cennik /co keby sme sa vykaslali na poistovnu a platili si to sami?
Co nam nesedi, vobec sa nepytal na manzelov zdravotny stav, a ten ma toho teda dost a ma dokonca geneticke ochorenie.
Baby 4 roky sa snazime a pocas tych styroch rokoch som mala min. 10 krat podozrenie som tehu, vsetky priznaky ake maju tehulky a zrazu 35 alebo 40 den prsila mrcha ale tak ako keby zo mna kliestami vytrhovali vnutornosti.
a citala som ze vela zien potrati v najrannejsom stadiu ani o tom nevie, akurat ma prisernu menstruaciu. co ked vdaka manzelovej chorobe sa nam to vtedy niekolkokrat podarilo ale nebolo take silne aby sa udrzalo.
CIm si to viacej premietom ten uvodny pohovor, tym viacej sa presviedcam ze sme boli odpity....ziadny individualny pristup...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre