Aké dávky Puregonu a Menopuru ste brali pred IVF?

zufalka
13. feb 2008

ahojte,chcela by som sa spytat ake davky ste brali pri stimulacii pred IVF.dakujem

pifpaf8061
13. feb 2008

ahojky... Ja som bola už dva krát, prvý krát som brala myslím 275, a teraz druhý krát iba 225... to záleži od toho, ako začneš reagovať na injekcie... Je to individuálne... Máš pocit, že máš priveľkú dávku?

brita
17. feb 2008

Zufalka, ja som mala pri 1. IVF najskor 150, po prvej kontrole mi zyvsil hned na 225 a boli z toho len dve vajka. Pri druhom IVF som mala od zaciatku 225 a na 8. den mi to stopli, lebo nebolo ani jedno. Na opakovanom druhom IVF mam teraz az 300 IU.Tak uvidime... Zavisi to od toho, ako reagujes, kolko ti rastie folikulov, preto sa to musi sledovat cez UTZ a cez krv.

gabika24
17. feb 2008

zufalka, naozaj to je individualne. mne idu teraz davku dat vyssiu hned od zaciatku, lebo minule som nereagovala - teda len jednym vajickom... ja som mala tusim tiez najskor len 150, potom zvysovali. nechceli dat hned viac, lebo sa bali hyperstimul. syndromu, no zareagovala som slabo. tak teraz do toho pojdeme s vacsou davkou. zajtra idem na kontrolu - ultrazvuk, krv, tak uvidim, potom dam vediet

ajuska212
17. feb 2008

ahojte babule ako casto sa prosim vas chodi na Ultrazvuk pri menopure teda pri stimulacii???dakujem 🙂

gabika24
17. feb 2008

ajuska, to zavisi od toho, aku mas davku, ake mas vajecniky, teda myslim tym, ci ti hrozi hyperstimul. syndrom. ja mam polycyst. vajecniky, zajtra idem na sono a krv. doktor mi hovoril, ze budem musiet chodit aj trikrat do tyzdna, aby sme to ustriehli. tak uvidim, zajtra budem mudrejsia.
este si nikdy nestimulovala?

ajuska212
17. feb 2008

clostilbegytom pred IUI,a teraz decapeptyl a asi od zajtra menopur.....

gabika24
17. feb 2008

kam chodis do centra? aj ja od zajtra beriem menopur - teda asi od zajtra

ajuska212
17. feb 2008

gyn fiv a ty???

gabika24
17. feb 2008

Helios v Martine.
no kedysi som chodila do Iscare a tam mi nerobili hned ET kvoli hyperstimul. syndromu.
tak preto isli na to v Martine opatrnejsie. teraz ideme s vacsou davkou. uvidim, co mi zajtra povie doktor.
drzkaj sa a daj vediet ako pokracujes. ja idem uspat nasho anjelika, teda ak sa mi to podari, lebo razne protestuje 😀 😀 😀

ajuska212
17. feb 2008

ok gabi aj ja tebe drzim palce a zajtra sa ozvi napis ako budes pokracovat🙂ale radsej napis IP,lebo mam zajtra poobednu a precitam si to az okolo 23,00.Drzkaj sa pa-paa este nieco ak si najdes cas napis mi prosim do IP ako sa citi zena ked ma hyperstim.syndrom.a ake su priznaky,velmi pekne dakujem!!!!toho sa najviac bojim!!!! 😝

csilla76
18. feb 2008

ajuska a ten menopur sa picha ako?aj ja mam teraz to predpisané na stimulku..ale nejak baby spominali ze sa to miesa t5ak neviem

katarinagk
18. feb 2008

csillka, miesa sa to , ja som mala 1 vidicku a 3 tabletky, hlavne, ked si budes kupovat inzulinove pera, kup si 1ml, lebo do 0,5 ml sa davka nevmesti............................otvoris vodicku, vstrieknes ju do druhej flasticky s tabletkou, potom to cele natiahnes znova do pera, vstrieknes k 2 tabletke a este ray tak.teda ak si budes pichat 300iu.ja som to mala takto......

ajuska212
18. feb 2008

ahoj csilla76 picha sa to muskularne do svalu do zadku aspon ja to tak mam naordinovane....prasok sa zmiesa z vodickou a pichne sa to🙂))neboj sestricka ti to ukaze ja uz mam dnes prvu davku v sebe dva prasky z vodickou sila je to 150iu...ozvi sa pa

csilla76
19. feb 2008

ajuska diky moc 🙂 vies ja som doteraz mala puregon a gonal pero a to sa pichalo sama radost 😉 muzik my to pichal...a kto ti picha inj.?

katarinagk
19. feb 2008

csillka-ja som si injekcie pichalal normalne do bruska, tak isto ako puregon

csilla76
19. feb 2008

katarinakg a to je jedno ci do bruska alebo stehna? 😉

csilla76
19. feb 2008

myslim si ze je to individualne podla toho ake mame inj.nie?

katarinagk
19. feb 2008

mne sestricka povedala, ze bud do bruska alebo stehna.....komu co viac vyhovuje.ale mne stehno pripada bolestivejsie, aj ked som to neskusala............

csilla76
19. feb 2008

aha tak to bude ok,aj ja radsej do bruska..uz som zvyknuta 😉

ajuska212
19. feb 2008

csilla ahoj radsej sa spytaj sestricky mne povedala vyslovene do svalu !!!!a picha mi to kolegyna som sestricka takze aspon v tom mam vyhodu🙂)))

csilla76
19. feb 2008

aaaaa.....tak tebe sa zije....sestricka.... 🙂 ved ona my to urcite vysvetli tam v CAR,co ako mam pichat....si priamo z trnavy?

ajuska212
19. feb 2008

presne tak vysvetli ti to vsetko ci si to bude pichat pod kozu alebo do svalu🙂)))ano som priamo z TT a ty????

csilla76
19. feb 2008

ajuska ip 🙂

ajuska212
19. feb 2008

ok moja jasne🙂

csilla76
19. feb 2008

🙂 🙂 🙂

ajuska212
19. feb 2008

csilus napisala som IP,ale musim ist uz zajtra tu budem pa-pa pa 🙂

csilla76
19. feb 2008

tak ahoj 🙂 zajtra 🙂

gabika24
19. feb 2008

ahojte.
ajuska, pozri IP, ale zabudla som ti tam napisat o tom syndrome, tak potom.
pekny den babulky 🙂

udka
19. feb 2008

Ahojte,
rada by som sa zapojila do diskusie. Chodím do Gyn-fiv a umelé oplodnenie som podstúpila už 3 krát, z toho 2 krát úspešne, ale po prvý krát som potratila a druhé tehotenstvo bolo mimomaternicové. Pichala som si Puregon 150, Decapeptyl a mala som 7 vajíčok. Druhý transfer Menopur 75, Puregon 100, Decapeptyl - výsledok 10 vajíčok. Po predĺženej kultivácii sme zvyšné vajíčka dali zamraziť. Teraz sa chystám na KET a dúfam, že všetko dobre dopadne. Aké máte skúsenosti v GYN-FIV? Babulky držím palce.

maaja
19. feb 2008

udka - skusenosti s Gyn Fiv si precitas v teme - Centrum Gyn Fiv .... 😉
ale ja za seba vravim, ze "dobreeee"

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre