Aké môžu byť problémy po hormonálnej stimulácii IVF?

bubulka722
15. okt 2009

Ahojte bambulky!!!
Zakladám túto tému, lebo mám pocit, že sa o možných nežiadúcich účinkoch hormonálnej stimulácie pri IVF (aj dlhodobých) hovorí veľmi málo. Mne osobne veľmi záleží na vlastnom zdraví, takže by som veľmi privítala vaše názory a prípadné problémy spôsobené stimulkou.
Ďakujem!

erijan
19. jan 2016

@katka14 ahoj, citam ze sa ti podarilo otehotniet pri endometrioze...v ktorom CAR si bola?

katka14
19. jan 2016

@erijan 2x vo ferticente ale bezuspesne. Nakoniec sa zadarilo prirodzene s inofolicom a folandrolom a alchemilk.cajom. aj ked to trvalo dlhsie nakoniec sme sa dockali.

erijan
19. jan 2016

@katka14 tak to je super.. a ako si pila alch.caj? U mna nie je ina moznost ako ivf ale aspon by som pila aj caj mozno by pomohol

katka14
19. jan 2016

@erijan kazdy den jeden caj. Ale pomohol mi hlavne po potrate. Minuly rok v aprili som potratila v 10tt a za 2 mesiace som opat otehotnela.

moniblondie
13. apr 2016

Ahoj tak je len trošku na povzbudenie. Ja som stimulovala Dipherline, Gonal, Luveris. Nemala som žiadne vedľajšie účinky ani zmeny nálad. Po odbere vajíčok mala som ich 26 sa nám oplodnilo 19 a všetky sme dali zamraziť nakoľko nám nedoporučili transfer kôli nábehu na OHSS ktorý sa aj tak vôbec neprejavil bola som úplne v poriadku ideme teraz na KET.

malena123
9. máj 2016

@moniblondie ahoj. Kolko trvala stimulacia vajecnikov? Odber vajicok bol v pohode?

moniblondie
10. máj 2016

@malena123 ja som simulovala 3 týždne mala som dlhý protokol. Odber vajičok bol v pohode aj po narkóze som sa cítila fajn ked som sa postavila to bolo trosku horsie mala som bolesti ale tie sa dali prežiť nemusela som si davat ani tabletku od bolesti. po odbere vajicok som bola 2 týždne na pn nech sa v klude zotavim. a teba to este len caka??

malena123
10. máj 2016

@moniblondie ano, prave som zacala stimulaciu vajecnikov. Od soboty si picham diphereline a cakam na ms. Ty si uz po KET?

moniblondie
16. máj 2016

@malena123

KET ma prave čaká tento cyklus akurat dnes som si bola vyzdvihnúť lieky ktoré sa berú pred ketom. a ako znášaš liečbu v pohode??

senticka
16. dec 2022

Dobry vecer dievcata pripajam sa do tejto 6 rokov starej diskusie a mam otazku. Pri stimulacii hormonmi ste nepocitovali nejake psychicke tazkosti? Uzkosti, busenie srdca a podobne veci? Trpim uzkostami ale zvladam to zatial sama, mam uz jedneho syna ale mam respekt pred hormonalnou stimulaciou. Dakujem vam vopred za skusenosti

kvetka015
27. feb 2023

@senticka Ahoj, aj mne sa dostavili tieto "neziaduce ucinky" z hormonov. Busenie srdca, nervozita, trhanie svalmi. Je to velmi neprijemne.
Nikto o tom nerozprava, lekari na to neupozornia, maximalne na OHSS a ked som to priamo v centre konzultovala s lekarom, tak to brali ako beznu vec.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre