Ako dlho ste čakali na schválenie žiadosti na IVF?

misik1
28. jan 2009

ahojte 🙂 🙂 🙂
ja viem,ze v kazdej teme je mozno spominane ako dlho ste cakali na schvalenie ziadosti na ivf....ale prosim napiste mi ti, co mate skusenosti s doverou....nech viem na co sa pripravit. asi zalezi asi aj na tom, kedy sa ziadost podavala....myslim tym, ze inak bolo v roku 2004 a inak teraz.....Vdaka. 😵

isabella22
23. apr 2015

@jms112 nie ja chodim do heliosu martin...tiez som necakala ze to bude tak skoro ale pytala som sa skor cez poistovnu ako mi volali z centra cize som vedela ze to uz mam schvalene skor ako zavolali...cize preto som si bola uz niektore lieky vybavit u gynekologa aby som nemusela dalsi mesiac cakat...

lilitela
23. apr 2015

@isabella22 pretoze uz som sa tu natrapila dost a potrebujem zmenit pristup. Ten doterajsi akoze treba vydrzat, ma uz prestal bavit a urobil zo mna emocionalnu trosku.
@jms112 no to vies, co keby si si nahodou vymyslala, predsa nebudu robit "zbytocnu robotu."Ja som bola v heliose v brne a bolo to podobne. Najprv mi naslubovali ako vsetko ide hladko, dobre ze nie samo, a potom som ich musela kazdy den kvoli niecomu nahanat. Som nemenila car kvoli tomu aby som dostala to iste.

isabella22
23. apr 2015

@lilitela a kolko mas.este pokusov??ja som.zatial aj s.recenziami.aj.s.pristupom v heliose.spokojna...davame.do.toho vsetko...verim.ze.ked.nie hned.tak o mesiac.to.vyjde....mas vseobecnu?ty si.v.akom.car.teraz

lilitela
25. apr 2015

treti, teda posledny preplacany. kazda sme inak narocna a inde na tej ceste za dietatom, takze jedna viac entuziasticka a druha zase uz unavena, lebo kazda z nas dava do toho vsetko. ziadost som si podavala pre reprofit, cez vszp. kolko mas rokov?

isabella22
25. apr 2015

@lilitela ja 24...cize ja sa nejak neponahlam ale problemy su aj tak..to mas pravdu no neviem si to.predstavit dochadzat tam...strasne uz.do martina 2 hod tam a 2naspat sa mi.zdaju vecnost...a nemala si predtym.ziadne na zmrazenie??

lilitela
26. apr 2015

@isabella22 no ved mne to tak bude vychadzat do brna. A kedze predtym som tu v bratislave cestovala pol hodinu a potom som v car cakala od 45 min po 2 hodiny na uzv tak mi to bude vychadzat podobne. Ja som mala v prvom 3 mrazene, rozmrazilo sa iba jedno. V druhom som mala 9 mrazenych, z toho 5 transferov a tiez nic.

isabella22
26. apr 2015

@lilitela uff no dost...tak ty byvas v ba to mas vsetko blizko jak zavidim...a v car neobjednavali na presnu hodinu?to sa mi v mt nestalo zeby som tolko cakala.....a myslis si ze reproprofit je lepsi??ony su v podstate tie centra na tom rovnako asi zalezi len od vybavenosti skusenosti pristupu...ty mas kolko rokov?

lilitela
26. apr 2015

@isabella22 Uvidime, mne sa na reprofite paci, ze ma nebudu "otravovat" so zbytocnostami dookola. O vsetkom ma zatial strucne a presne informovali. Chodila som predtym do GF a neobjednavali na presnu hodinu, na krv a uzv sa chodi rano a caka sa podla poradia, iba transfery alebo platene konzultacie su na cas, a obzvlast v poslednom obdobi mali dost problemy casove aj s personalom, pred vianocami som trhla rekord, ked som fakt cakala na ranny ultrazvuk 2 hodiny a po vianociach zas vyse hodiny, inak standard je ozaj tych 45 minut, a to bohuzial bez ospravedlnenia. Aj na transfer, alebo platenu konzultaciu, kde si zaplatis, som bezne cakala 20-45 minut. Ja mam pochopenie pre obcasny sklz, ale toto som zazivala pokazde, takze je to znak zlej organizacie casu. A ine je to, ked ti na prvy-druhy krat vyjde transfer, tak to tak clovek nemusi vnimat, ale ked si zratas kolko navstev rocne som tam absolvovala, a kolko zbytocneho casu som tam stravila, to treba aj nejako vykryt v praci a pod.
Inak suhlasim, ze centra su asi viac-menej podobne, ved maju aj podobne vysledky, takze ozaj sa rozhodnem podla toho, ci musim ist niekde 30x alebo iba 5x, ci je niekto ochotny mi vyjst v ustrety v niektorych poziadavkach a ci niekto sam od seba navrhne nejaky iny postup, nie ze musim doktorov presviedcat na nejaku proceduru, ked sa vyse roka nedari a pod.
ja mam 38 rokov, takze nemam cas na "skusanie".

isabella22
26. apr 2015

@lilitela tak to je dost na prt....v helisoe som taky problem nemala..vzdy som cakala max 15minut....a ked aj to vzdy sa pekne ospravedlnili...maju tam uzasny pristup..ked sa da kontroky absolvujem aj u svojho gynekologa..asi si i vazne vybrala zle centrum..ja som isla podla recenzii...konzultacie neplatim...ja akurat zacinam stimulaciou proverou a zajtra idem pre recepty na injekcie...je inac fakt ze prvy krat na objednanie3 tyzdne som cakala..maju velmi vela pacientok....

lilitela
27. apr 2015

@isabella22 Ja som chodila do GF par rokov, na odporucanie gyndosky a zo zaciatku to nebolo take zle, stihala som do prace pekne na 8,30h. Zhorsilo sa to s naborom pacientiek. Inak su baby, ktore si GF pochvaluju.
@jms112 Prave som volala do VsZP, mame to reviznou schvalene, cakame na podpis nariadenej, a ide to do posty, takze do konca buduceho tyzdna by to mohlo byt u nas. Ako to ide u Vas?

jms112
27. apr 2015

@lilitela mne toto iste povedali pred týždňom v stredu. Tak som myslela že dnes mi zavolajú z CAR ale nič ☹ zajtra to bude 6 týždňov od podania žiadosti ☹

isabella22
27. apr 2015

@lilitela no ja som si bola dnes pre.recepty na injekcie a zacinam 1.ivf...tie kontroly ze brutal kazdy druhy den to budem musiet byt na pn inak sa.neda...no mne zas helios odporucali...nakolko som.si uzila bratislavy a dochadzania dost tak som povedala.ze staci...to.cakanie v kolonach strasne

isabella22
27. apr 2015

@jms112 preco nezavolas do poistovne a neopytas sa?mozno uz je schvalena...

lilitela
27. apr 2015

@jms112 Ono to zvykne stat v CAR, bohuzial, aj to je sposob, ako si mozu regulovat prival prace.
@isabella22 Ano, ja som bola z toho tiez na nervy, ale ja som chodila aj tak do prace a mne to pomahalo psychicky. Teda, kym som necakala tie dve hodiny, potom to uz totiz zacal byt zbytocny stres. Ale ked dochadzas 2 hodky, tak to urcite by som sa do prace nestresovala.

isabella22
27. apr 2015

@lilitela no 3 hod autobusem lebo ja nejazdim na aute.cize.3 hod tam 3 naspat a spoje.ziadne...este neviem.co mam.robit...

lilitela
28. apr 2015

@isabella22 A uz som sa ta pytala? Co mas, kratky protokol?

isabella22
28. apr 2015

@lilitela nie dlhy uzivam proveru dnes zacinam pichat decapeptyl a potom budem stimulovat gonalom...

lilitela
28. apr 2015

@isabella22 dlhe som mala uź 2x, uz by som to nevydrzala po tretikrat. mne injekcie nevadia, ale len ked su len tak obcas.

jms112
5. máj 2015

@lilitela @isabella22 ahojte, dlhsie som tu nebola. 30.4.mi volali z car, ze to mame schvalene. 18.5. Som objednana ku koordinatorke. 🙂

isabella22
6. máj 2015

@jms112 no vidis moja super tesim sa 😉 ja som dnes dostala mrchanu bola som na odber a uz idem stimulovat gonalom 🙂 tesim sa

jms112
6. máj 2015

@isabella22 tesim sa s tebou. Nech sa dari 🙂

isabella22
6. máj 2015

@jms112 dakujem...to uz mas ten posledny pokus??

isabella22
6. máj 2015

@lilitela mne povedali vraj dlhy protokol je setrnejsi pre mladsie baby...takze nech uz so mnou co robia co chcu len nech to pomoze...

lilitela
6. máj 2015

@isabella22 U mladej baby sa s nim vyprodukuje vacsinou viac vajiciek, cize vyssia sanca na uspech.

isabella22
6. máj 2015

@lilitela no dnes som 1DC a volala som k vysledky cize zajtra uz zacinam aj s gonalom pichat...ty si ame lieky brala doteraz?

lilitela
6. máj 2015

@isabella22 Gonal v Heliose? To ma prekvapuje. ja som mala fostimon.

isabella22
6. máj 2015

@lilitela ano vraj ci chcem riediace alebo pero tak som povedala pero a navrhli gonal...

isabella22
6. máj 2015

@lilitela a preco ta to prekvapuje??helik si kazdy pochvaluje v odbornosti

jms112
6. máj 2015

@isabella22 nie ja mam len prvy pokus. Verím že aj posledny 😀

isabella22
6. máj 2015

@jms112 prepac..aj ja verim ze prvy aj posledny no vsak uvidime kde chodis do centra?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre