Ako dosiahnuť úspešné IVF na prvý krát?

mzuzka
11. máj 2009

zacala som tuto temu aj v snazilkach, pretoze je to rada skor pre snazilky,ale mozno sa vas viac nachadza v tejto casti .preto ju otvaram aj tu (hadam sa to moze 😉 )

chcela by som vediet aky ste mali postup, ci kratky protokol,dlhy, predlzenu kultivaciu,cim ste stimulovali a pod..
vsetko ,co by pre nas,co nas to caka pomohlo ako rada, pri rozhodovani 🙂

turzovka
3. okt 2013

@zelenagw no asi to tak bude 🙂 a to sme takmer narovnako. ja som dnes 20 DC, ale zacinam az 24DC rovno pichanim. tiez mam dlhy protokol...len mam pocit ze zacinam neskor ako ostatne kocky s dlhym. ako, je to jedno, hlavne nech to funguje, ze? ;) mate aj nejaku diagnozu? ci len sa nedari?

@trulinka tak super, ze ti to tak dobre ubieha, dufam ze aj punkcia pojde tak hladko 🙂 mne dr povedala, ze zaciname s nizkymi davkami hormonov, nuz som zvedava ako budem reagovat.

zelenagw
3. okt 2013

@snazilkas jj to by si mala myslela som ze zacneme spolu no ja som dnes zacala .-)

zelenagw
3. okt 2013

@turzovka len sa nedari a po menzese budes nieco ine pichat ci ako to mas???

turzovka
4. okt 2013

@zelenagw neviem presny postup este, to sa dozviem za pochodu ale mam doma este puregon a menopur...no kolko a kedy to netusim 🙂

zelenagw
5. okt 2013

@turzovka aha no ja uz som zacala z proverou...

zelenagw
2. nov 2013

@turzovka Ahoj už vieš kedy budes maat OPU?

turzovka
7. nov 2013

@zelenagw ahoj ja som uz aj po ET , len sa snazim nestresovat a moc ani nechodit na MK...samozrejme ze mi to moc nejde 🙂) po opu som mala lahky OHSS ale teraz po ET zatial nic. som 4 po ET. ty sa mas ako?

zelenagw
7. nov 2013

@turzovka Ja budem mat ET asi v nedelu alebo pondelok 🙂 mame 6 oplodnenych vajicok 🙂

zuzzi08
7. nov 2013

turzovka, zelenagw, držím palce, aby vám to vyšlo. Ja som 4 deň po KET, tak uvidíme. Tiež sa snažím na to nemyslieť 😀 , snáď sa zadarí.

zelenagw
7. nov 2013

@zuzzi08 jasne ze sa zadarí preco nie mas byt v pohodke aby sa babetko u teba citilo prijemne 🙂 držim palce a vy s turzovkou ste na rovnako bli len jedna na ET a druha na KET 🙂 obom vam drzim palce aby vam to dobre dopadlo 🙂
@turzovka

zuzzi08
7. nov 2013

Ďakujem dúfam, že máš pravdu. Cítim sa veru nejako divne (citlivé prsia, pobolievanie v podbrušku ako pri MS), že by to vyšlo? Jedno babuliatko (v decembri 2 r.) mám už doma, po úspešnom ET 😀

zelenagw
7. nov 2013

@zuzzi08 tak sa nemas coho bat a stresovat jesne ze to vyslo nemysli na priznaky ci ich mas ci nie tym sa verit neda 🙂 drzim palce a ver tomu ze sa podarilo .-)

zuzzi08
7. nov 2013

@zelenagw máš pravdu, kašlem na to a najbližších 10 dní sa nestresujem 😎

turzovka
7. nov 2013

@zuzzi08
@zelenagw joj baby aj ja nam vsetkym drzim palce 😎 . ked to nestresovanie je straaaasne tazke. ja som od ET priserne precitlivela, nad vsetkym sa rozplacem :D

zelenagw
7. nov 2013

@turzovka nevadi zvladneme to aj so slzickami 🙂 neboj ja som po utrose dost unavena este ze nechodim do roboty lebo to by som bola na kave furt a to tiez nie je bohvie co...
@zuzzi08 a si doma ci chodis do prace ??

zuzzi08
7. nov 2013

@zelenagw ja som doma na rodičáku so synčekom 🙂

zelenagw
19. nov 2013

@turzovka ako si na tom ???

zelenagw
19. nov 2013

@zuzzi08 uz si sa testla ???

zuzzi08
19. nov 2013

@zelenagw nemusela som, pretože došla mrcha a krv v centre bola negatívna. Nevadí, máme nový termín v decembri 😀 😀 😀 . Takže už sa pozerám iba dopredu a verím si na 100% že v decembri to dám 😀 😀 😀 . A ty ako? Kedy máš mať výsledky? Cítiš sa ako? 😉

zelenagw
19. nov 2013

@zuzzi08 citim sa uplne normalne a nepozorujem sa pretoze som bola 3x na IUI a tam som mala vseliake stavy a nic s toho... tak to uz neriesim... verim ze to vyslo zajtra bude 10ty den tak neviem ci ciknem alebo este pockam...

zelenagw
20. nov 2013

@zuzzi08
@turzovka
Nedokázala som čakať...

turzovka
20. nov 2013

@zelenagw gratulka, krasne ciarky na 10 den 🙂)

zuzzi08
20. nov 2013

@zelenagw gratulujeeeeeeeeeeeem 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 .

mayama
8. dec 2013

Ahojte chcela by som sa k vám pridať. Ja som mala len jedno IUI, ale neuspešne .Vraj je tam úspešnosť len 10-12%.Rozhodli sme sa isť preto na 1.IVF, ešte čakame na posiťovnu. Ja som úplne zdrava/mam len malunku odchylku v štítnej žlaze, ale to sa liečim malými dávkami/ lenže manžel ma zly spermiogram 0-0,5%dobrú morfologiu. rada by som sa opýtala, že ak je uspešnosť IVF 90%, mam ja väčšiu ak som zdrava? Doktor nám povedal že nam urobia ISCI,kvoli maželovmu zlému spermiogramu. Ale mna zaujíma, že ak ja som zdrava či podla vas mam oveľa väčšiu šancu aby sa to podarilo na 1x??? viete ked čítam na nete a na fórach o úspešnosti IVF,tak neviem či sa to týka žien s dajakým zdravotným problémom alebo sa to týka aj žien bez zdravotných problémov. ďakujem za odpovede

magdus999
9. dec 2013

@mayama ahoj, nechcem ťa veľmi znechutiť, ale nebude to len o tom, my sme napr. s manželom obaja úplne zdraví, som po prvom IVF , z ktorého boli zatiaľ 4 vklady a ani jeden nevyšiel. Hlavne sa nepozorovať potom, veľmi neriešiť a byť v úplnej pohode. Psychika robí veľa, hlavne žiadny stres 🙂 ľahko sa to píše, ja viem 🙂

trulinka
9. dec 2013

@mayama
ahoj, ja som na tom podobne ako ty. Manzelovi zistili zly tvar spermii nad 96 %. Boli sme na troch IUI, ale neuspesne. Zistili mi zvyseny hormon TSH, takze este pred IVF som zacala uzivat euthyrox 50 mg, teraz beriem 75 mg. Neviem preco ma neposlali na endokrinologiu este pred IUI, mozno aj toto bol problem, ze nam to 3 x nevyslo. Otehotnela som po 1 IVF, zatial je vsetko v poriadku, ale samozrejme sa bojim, aby to takto vydrzalo az do porodu. Velmi ti drzim palce 🙂

ludinka
9. dec 2013

@mayama uspesnost ivf nie je 90 percent ani z daleka myslim ze je menej ako50 percent 😒
a bohuzial velmi vela zien nema ziadne problemy a ivf sa aj tak nepodari....kazdopadne aj 40-50 percent jedost vela takze drzim ti place aby si tu statistiku pozdvihla, treba to vyskusat

mayama
9. dec 2013

@trulinka ahoj ja som zistila problemy s THS ešte ked som mala 19 rokov, vtedy som to nijak neriešila, mala som hypo-zníženú funkciu št.žlazy, vtedy som chodila do žiliny ku takej krave, čo ma dopovala hormonmy, cely cyklus mi domrvila /2x do mesiaca menzes, zarastanie na tvári a pod/ prestala som tam chodiť na vlastne riziko, no a potom sme chceli mať babo, myslela som si že chyba je vo mne, teda št.žl. a obvodna doktorka mi odporučila Lubochnu, je to tam super, dali ma tam dokopy, konečne mam po 10 rokov pravidelny menzes. Takže odporučam Lubochnu. Ale vraj tam mi povedali že IUI nevyšlo kvoli manželovnu spg. Ale asi je dačo iné ak ty maš zvýšeny THS, ale kamoška mala tiež veľmi zvyšený THS a 1.IVF vyšlo a maju zdravú Ninku, je veľmi doležite sledovať ten THS.

mayama
9. dec 2013

@ludinka hadam motyka streli

mayama
9. dec 2013

@magdus999 ved to ten stres pošahany, a ja som taky nervak, najradšej by som sa dakedy nakopala do zadku, že sa dokažem vytočiť aj z blbosti, potom to lutujem. keby nebol ten stres tak by sa nam určite žilo lepšie, ale dakedy si tvz hodená do stresu vdaka iným ludom. ešteže ide novy rok a mojim predsavzatím bude, že sa budem snažiť vyhýbať stresu. hadam sa mi to bude dariť, uplne stres určite nevyradim zo života, to sa asi neda, ale obmedziť ho môžem. Ahoj a prajem dni bez stresu

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre