Ako dosiahnuť úspešné IVF na prvý krát?

mzuzka
11. máj 2009

zacala som tuto temu aj v snazilkach, pretoze je to rada skor pre snazilky,ale mozno sa vas viac nachadza v tejto casti .preto ju otvaram aj tu (hadam sa to moze 😉 )

chcela by som vediet aky ste mali postup, ci kratky protokol,dlhy, predlzenu kultivaciu,cim ste stimulovali a pod..
vsetko ,co by pre nas,co nas to caka pomohlo ako rada, pri rozhodovani 🙂

trulinka
9. dec 2013

@mayama
Ano, ja som zacala uzivat euthyrox par dni pred IVF a endokrinologicka mi vtedy hovorila, ze hlavne v tehotenstve je velmi dolezite mat tento hormon v rovnovahe, takze teraz chodim na kontroly a oni mi podla vysledkov upravuju davky lieku. Tak snad to bude v poriadku....Uf tak to si mala ozaj dost zle, ked ti take problemy sposobila doktorka s tymi hormonmi. Ja som donedavna ani len netusila, ze mam nejaky problem so stitnou zlazou, mne absolutne nic nie je, necitim nejaku unavu, co byva znakom, len ked mi v centre asist. reprodukcie robili hormon. profil, zistili mi zvyseny tento hormon...

magdus999
9. dec 2013

@mayama stres veru zo života neodstrániš, človek musí úplne zmeniť postoj ku všetkému. Ja som sa dosť poučila na predchádzajúcich neúspechoch, teraz som si dala pauzu a úplne som vnútorne vypla a som pokojnejšia. Proste som prestala riešiť, všetko je pre ničo tak, ako to je. Asi treba vo všetkom negatívnom hľadať to pozitívne. Nie vždy sa to však dá, vtedy si asi len poplakať v tichosti a ísť odznova 🙂
a myslím si, že ak si väčší nervák, ako píšeš, nekop sa za to do zadku 😀 keď ťa niečo štve, tak sprav to čo cítiš, lebo dusenie v sebe by asi len zhoršil vnútorný stres v tebe 😅
veľa šťastia želám a neboj, kočky tu na MK ti radi poradia, pomôžu, podporia 😀 😀 😀

mayama
10. dec 2013

Ahojte mám ešte jednu otázku, teda resp. by ma zaujímalo či sa tu na MK nachádza dajaka babenka, ktorej vkladali počas IVF len jedno vajíčko a uchytilo sa, mne môžu vložiť len jedno, lebo mám len 45 kg a dvojičky nechcú riskovať. Zarazilo ma to, lebo väčšina čo tak kukam po forach tak sa vkladaju aj 4 vajička, zaujímalo by ma či sa na tomto fore už stretli aj s takýmto prípadom, kedy sa vklada len 1 vajíčko a ujalo sa. Dakujem

magdus999
11. dec 2013

@mayama pre príklad - v Heliose vkladajú zásadne všetkým len po jednom, málokedy spravia výnimku a myslím že detí je z Heliosu dosť 🙂

slivo255
12. jan 2014

@mayama ahoj ja chodim do Brna, koncom januara mam IVF, len chcela som ti poradit, skus manzelovy vitamini, moj priatel mal velmy zly spermiogramm a doky mu poradil Ortomol ferti plus, roby zazraky, po mesiaci aj doky sa cudoval 10%-na 90%, su troha drahe ale cez internet su lacnejsie,,,

lilitela
18. mar 2014

Uspesnost IVF sa neda velmi ovplyvnit - vsetko je o cislach (ak su zena a muz inak zdravi). Cim viac vystimulovanych vajicok, tym vacsia moznost vybrat najkvalitnejsie a tym vacsia sanca na otehotnenie. Je na doktoroch, aby poznali stav pacientky a dosiahli u nej bezpecnou cestou dostatocne mnozstvo vajicok.

lilitela
18. mar 2014

@mayama Ja som ten pripad - vkladali jedno, na moju ziadost a urcite na fore najdes viac takych mamiciek. A ujalo sa.

mayama
18. mar 2014

@lilitela Ahoj moja, ja som už absolvovala IVF teraz začiatkom marca, v 7.-8. den po et som mala na teste ducha, Ale zrovna som sa riade vylakala, lebo som zistila na nete že rebarbora sposobuje potrat v rannom teh. a ja ho do seba leje 3 šalky denne, ale len 3 dni. Odteraz len čistu vodu. FUFUFUJJJ nech sa nam nič nestane.

debnarova
18. mar 2014

baby ako to prebieha vsetko pred Ivf?ja mam za sebou prve IUI a nic z toho.o tyzden idem na druhe a bojim sa zase sklamania.s manzelom sa snazime 4rok a zatial nic...ze vraj ma manzel zly tvar spermii,ktore sa zhlukuju a navzajom navzajom nicia.mate s tym skusenosti?je tak nejaka sanca na uspech?chodime do heliosu v martine

lilitela
18. mar 2014

@mayama Takze ste davali to jedno? A ktory si den? Kedy ides na krv?

mayama
18. mar 2014

@lilitela Ahoj ja som si vkladala len jedno,lebo som dosť chuda a nízka, a ani doktorka nechcela, mali sme PK vklad bol na 5 deň, embrya sa rýhovali a boli kvalitne, ešte mame 3 zamrazené. na krv idem až 24. 03, ale zajtra to bude už 10den po et, tak skusim,, jeden test/7den po et/-tam bol silny duch, to bol rapid a potom druhy test/8.den po et/ bol už slabši duch ale to bol iný test, women secret, takže uvidim zajtra čizosilne

lilitela
18. mar 2014

@mayama Ak si po ET, moze tam byt vplyv hormonov, co si si pichala, preto ten duch. Tym ti nechcem brat nadej, ale aby si zasa nebola sklamana a nevycitala si si. Doktori povedia iba - nerobte si testy, ale nevysvetlia, ze preco. Ta rebarbora - no, keby to tak dobre fungovalo na tie potraty, tak nechodia zeny na interupcie. Proste si spravia hektolitre rebarbory a neviemcoho a maju to "vyriesene". Drzim ti palce. 🙂

mayama
19. mar 2014

@lilitela Ahoj ja som s tým rátala, že tí duchovia môžu byť dôsledok pichania hormonov, najma pregnylu 5000/tento hormon obsahuje HCG/, ja som si ho pichla v nedelu 2.03. a odvtedy je to 17 dní, tak asi už nemôže učinkovať až tak dlho, ne nete sa uvádza, že posobi cca 10 dní. A okrem toho dnes som si robila test a čiarka zosilnela, ak by to bol vplyv pregnylu tak by asi čiarka nezosilnela. Ja som urobila chybu, v 7 den po et som sa testla rapidom- dosť pekny duch, 8.den po et som sa testla women sec.- duch slabší než ten prvy a 10.den po et opať women-čiarka zosilnela. Treba sa testovať vždy rovnakým testom, hoci všetky boli 10.tkové. papappa

lilitela
19. mar 2014

@mayama Aha, tak to je zasa dobra rada pre mna. Dik.

franchise27
19. mar 2014

@mayama ahoj, zatial tisko gratulujem, nech to len silnie a pekne sa to drzi....Ja tak isto budem musiet ist na vklad len jedneho, aj kvoli tomu ze som chuda a aj preto ze helios zasadne len jedno dava....Prosim ta aky si mala protokol? dlhy ci kratky...zvladala si davky hormonov pri svojej vahe?lebo toho sa celkom obavam...

mayama
19. mar 2014

@franchise27 Ahoj ja neviem či som mala kratky alebo dlhy, ja to neviem rozoznať. Mala som to tak, že som od 16 DC do 25DC brala Proveru 2x1- z toho nič nieje. od 23DC som začala pichať Diphereline a v deň daľšej mrchy Merional. Tie injekcie nie su strašne lenže ak si chudučka ako ja tak budeš mať modrinky a posledne injekcie ta budu štípať bo ja som nemala dosť tuku /faldov/. Merional je na stimulaciu folikulov, tak veľľľľľľa pi a jedz bielkoviny!!!!!! to ti pomôže, 100%%%%%%. budeš mať nafuknuté bruško, ja som sa ledva ohýbala, inak vraj z toho budeš mať výkyvy nalád, ale ja som bola upllne pokojna. Ak si zdrava a nemaš problem tak ti daju nizku davku merionalu, mne ju dokonca ešte znížovali. Mala som 16 oocytov a nakoniec 13 zrelych 9 sa oplodnilo. Všetko sa da zvádnuť hoci sme chudučke ja som mala 45kg a meriam 156cm, teraz som ale pribrala. pappa a neboj a veľa piiiiii vody.

franchise27
19. mar 2014

@mayama tak to si mala dlhy protokol, ja mam naplanovany taky isty...cize zaciatok od 16DC....no a presne na bruchu ani gram tuku, cize faldy skoro ziadne tak toho sa obavam ze to nebudem mat kde pichat...O tej vode a bielkovinach viem...a to sa budem snazit dodrziavat na 150%. Ja som mala strasnu obavu, ze ked uvidia ze som chuda, tak hned zalomia rukami a povedia ze co tam chcem...ale tak nakoniec mi povedal lekar ze dolezite je aby som mala vyvazenu stravu a zbytocne nehladovala...co sa u mna neda povedat,lebo tlacim jedlo nonstop...len dufam ze pocas stimulky nebudu nejake nevolnosti... Dakujem za povzbudive slova a tebe zelam nech to dopadne super 😉....ja uz len nech dorazi ziadost do Heliosu a sup rychlo nato

wanda1986
19. mar 2014

ahojte. ja mam začat 2DC Gonal F pichat a teraz fakt netusim, či to mam kratky alebo dlhý. mne dokopy nič nie je, u nas je problem v spg. takze nas čaká icsi. podla čoho davaju protokol kratky alebo dlhy? a kolko trva asi kratky?

mayama
20. mar 2014

@franchise27 Ahoj my sme všetky baby v rodine chudé ako trn, sestry oteh. prirodzene a obe mali male bruška, ale silne a zdrave deti, takže sa toho nemusiš bať. Ja som nielen pretože to mame v rodine, ale aj preto lebo mam zníženu funkciu štítnej žľazy/ale je tam len mallliiiinka odchylka, lieky beriem len kvoli babatku, aby jemu nechybali hormony/. Dnes som sa testla o 12hod. a boli tam 2 kolajnice, v pondelok krv-takže už viem, čo mi povedia, teším sa kedy mi to oficialne potvrdia. Ja som počas stimulky, po odbere a po et fungovala normalne, neležala som, robila som čo ma bavilo, teda upratovala, hlavne bud psychicky v pohode.

franchise27
20. mar 2014

@mayama Jej skvele spravy....tak tfuj tfuj tfuj, nech to dobre dopadne. Ja som tiez chuda od malicka, aj sestra...mame toho asi vela aj v genetike...a ja okrem toho som pred par rokmi schytala diagnozu Crohnova choroba...ale taka "light" cize aj ked zjem kona tak nepriberiem....a to niekedy mam dni ze by som veru aj kona bola schopna zjest 😉...Len niekedy sa neviem zbavit pocitu,ze v mojej chudosti vidia ostatny len problem....Ja planujem tesne pred OPU vyuzit PN...ze sa nebudem stresovat pracou,ale budem doma varit, upratovat, hackovat a lenosit....na to sa aj dost tesim 😀

ivec16
20. mar 2014

@wanda1986 ja som mala tiez gonal od 3. Dna cyklu, pretoze ms som dostala v pondelok poobede, pichat som zacala v stredu vecer. Myslim, ze to je kratky protokol. Uz mam aj po vklade a dve ciarocky na teste, zajtra idem na krv. Drzim palce

mayama
20. mar 2014

@franchise27 Ahoj moja, keby si poznala moju svokru, moj muž ma 4 sestry a 1 brata, 3 sestry potratili a 2 otehotneli cez IVF/ale tvrdia že prirodz/su to take baby že krv a mlieko. A teraz si zober mna, chuda a nízka a privydala sa ku ním. Som vydata 2 roky a furt hlada chyby vo mne, že preto nemame babo, že som koža a kosť a pritom ani nevie že chyba je v muzovi. je to truba, ktora si nevie priznať že jej deti nemôžu mať deti, a hlada chybu inde. Takže ak si chudučka nevadi to, hlavne že si zdrava a tích stupiditov pošli kade lahšie, tak ako ja svoju svokru. Neboj sa ty nič, ja teraz čakam babo a pribrala som.

casperka1980
6. máj 2014

@debnarova Ahoj, my chodíme do Iscre v MT..máme za sebou 1. IUI, ktoré nevyšlo.. zajtra ideme podpísať žiadosť o IVF.. tiež sa snažíme vyše 4 rokov.. držím palce 😉

debnarova
7. máj 2014

@casperka1980 no ani nam prve nevyslo,ale druhe ano 🙂 uz sme v 3mesiaci a ty to skus este 2krat.kamoske sa podarilo az po 3krat.drz sa

casperka1980
8. máj 2014

@debnarova my sme už boli podpísať žiadost o IVF.. ja mám endometriózu tak asi preto nám nevyšlo.. a bola by to strata času..

debnarova
8. máj 2014

@casperka1980 ale aj ja mam endometriozu a manzel mal zly tvar spermii a chodili sme do martina,ale to ty musis vediet

katkacernakova
14. jún 2014

ahojte, ja zajtra budem mat 2. den po ET - IVF. Pred transferom mi embryolog povedal, ze sa embryjko prestalo delit, ma 4 bunky a ze uvidime, co urobi ked bude v prirodzenom prostredi. Podla vas mam sancu otehotniet aj ked sa 3. den po odbere, teda v den transferu prestalo delit?
Strasne ma boli podbrusko, hlavne na lavej strane, som dost vystrasena, lebo neviem z coho to moze byt ☹ mate s tym nejake skusenosti?

skaredekacatko
14. jún 2014

@mayama ahoj ja mam jednorohu maternicu malo miesta tiez mi mozu len jedno vkladat. Doteraz som mala jedno et a ket a nic ale pri dalsom beriem medrol a picham fraxik tak uvidim a predtym este idem do kupelov.

zuzina1881
15. jún 2014

@katkacernakova ahoj, do akeho centra chodis? Este som nepocula o takychto praktikach.. v mojom CARe embryjka, ktore sa po 3.dni nedelia uz nijakym sposobom nevyuzivaju, ja som mala oplodnenych 20 vajok a len 4 sa delili az do 5.dna, vsetko ostatne, bohuzial, neprezilo a teda nebolo vhodne na vklad..
Som strasne zvedava, ako ti to dopadne. Bolesti podbruska su normalne, toho sa nemusis obavat. Drzim palce! 🙂

katkacernakova
15. jún 2014

@zuzina1881 ahoj, dakujem pekne 🙂 ja chodim do IS Care BA. Ja som mala len jedno vajicko ☹ najprv mi dr povedal ze nema dobru strukturu. Na druhy den mi volal embryolog, ze sa ho podarilo oplodnit. A par minut pred vkladom mi oznamili, ze sa prestalo delit ☹ Vcera vecer som mala nenormalne krce, ako pred velmi silnym menzesom, aj krize ma boleli. Dnes rano som odpadla, mala som brutalne nizky tlak 😖
vy ste kolko mali pokusov? podarilo sa to na prvy krat?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre