Ako dosiahnuť úspešné IVF na prvý krát?

mzuzka
11. máj 2009

zacala som tuto temu aj v snazilkach, pretoze je to rada skor pre snazilky,ale mozno sa vas viac nachadza v tejto casti .preto ju otvaram aj tu (hadam sa to moze 😉 )

chcela by som vediet aky ste mali postup, ci kratky protokol,dlhy, predlzenu kultivaciu,cim ste stimulovali a pod..
vsetko ,co by pre nas,co nas to caka pomohlo ako rada, pri rozhodovani 🙂

zuzina1881
15. jún 2014

@katkacernakova coze??? Tak ze by sa zadarilo a uhniezdenie malo na teba az takyto vplyv? To by bolo uzasne! Tak len pekne oddychuj, lezkaj, nohy hore a pozitivne mysliet!
My sme s ivf zacali v oktobri so stimulkou, prve dva vklady nevysli a tento treti sa podarilo 🙂 stale sa bojime, aby bolo vsetko v poriadku, vo stvrtok idem na kontrolu, tak verime, ze budeme moct vidiet uz aj bijuce ♡

katkacernakova
15. jún 2014

@zuzina1881 hm, neviem ci by to bolo mozne, asi je este priskoro na uhniezdenie, niekde som citala, ze vajicko sa uhniezduje od 5 az 10ho dna po oplodneni. Mozno tie bolesti som mala z hormonov, mam ich v sebe vela. Vsak uvidime 🙂
Ty si sa dala vypisat po IVF? Musela si mat pauzu medzi IVF-mi?
vidim, ze ani vy ste to nemali lahke ☹ ale hlavne ze to uz vyslo a drzim vam palce, aby vsetko bolo v poriadku 🙂 teraz si uz len uzivat matersku 🙂

zuzina1881
15. jún 2014

@katkacernakova po predlzenej kultivacii sa embryjko musi uhniezdit do 2dni, inak je koniec a uz mu nic nepomoze a odumiera, takze tych 10 dni je nemyslitelnych.
Ja som mala len jeden cyklus ivf, ET a 2x KET. PN som bola takmer 2mesiace pri stimulke, 33 vajicok, OHSS, pri prvo6 KET len 2 dni, a teraz od vkladu som doma..
Pokial viem, medzi jednotlivymi cyklami IVF netreba cakat, pokial je vsetko ok... aj ked osobne si myslim, ze aspon mesiac dva by boli fajn ako oddych pre telo aj psychiku...
Snad bude vsetko v poriadku... zena sa nikdy neprestane bat, ak jej cesta za dietatkom je taka dlha a komplikovana.

katkacernakova
15. jún 2014

@zuzina1881 to je super, ze si mala aj zmrazene vajicka. Ja kedze som mala len jedno, nemala som sancu, ani na predlzenu kultivaciu. Strasne som sa bala aj OHSS, ale asi sa to objavuje castejsie v pripadoch, ked ma zena viac vajicok.
Mas pravdu, vzdy sa moze nieco prihodit, aj ja sa neustale sledujem. Zavidim takym parom, ktorym sa to bez problemov podari, nemusia sa trapit a neustale navstevovat centra, pichat si nenormalne mnozstvo hormonov... Ale zda sa mi, ze je coraz viac takych ludi, ktori maju nejake problemy a to je smutne.
Prajem Ti, aby vsetko dobre dopadlo, aby aj babatko bolo zdrave 🙂 hlavne vela oddychuj 🙂

mayama
18. jún 2014

@skaredekacatko Držím palce, hlavne si oiddychni

skaredekacatko
18. jún 2014

@mayama dakujem pekne . Tebe prajem nech ti tehulkovanie rychlo ubehne a babo bude zdrave

petulanl
7. aug 2014

@jalaura
ahoj, držím palce k pôrodu a tesim sa, že podla toho co som citala ti vyšla soft IVF na prvý krát.
Tiež by som chcela soft, ideme do brna na kozultaciu 🙂
želám po pôrode skoré zotavenie a veľa mliečka 🙂

jalaura
7. aug 2014

@petulanl ahoj....si zlata ... dakujem
no nebolo to na prvy krat...sice aj prvy krat to vsetko vyslo ale babo sa neuchytilo...respektive uchytilo ale mala som velky hematom, ktory babo strhol takze prve mi nevyslo...
ale druhe super.
Brno - super volba..
Keby si potrebovala nejake info - hocico, ozvi sa. Rada poradim lebo viem ako som vtedy vela veci studovala a zabralo to kopec casu...
Drzim palce a urcite uz coskoro budes aj ty tehulka...len sa na to tes!!!

petulanl
8. aug 2014

@jalaura Dakujem 🙂 kam ides do pôrodnice?
Idem na konzultáciu aj do Ferticentu aj do Brna, velmi by som chcela ten soft, ale docitala som sa niekde aj o native, to je rozdiel? Pretoze FC robi ten nativ, hm?

jalaura
8. aug 2014

@petulanl FC robi nativ? zaujmave...to som nevedela.
V Brne tiez. Rozdiel je v tom ze pri native ti nedavaju vobec ziadne hormony ale zoberu ti len to jedno vajicko co ti prirodzene dorastie v ten mesiac....ale je to velky risk. Ja som tiez rozmyslala o nativu ale nakoniec sme isli do softu...vyhoda je ze ten odber ti nemusia robit v narkoze...jedno vajicko sa da zniest ked ho vyberaju...ale zas ta narkoza je uplne minimalna a kratka...
Pri softe ti daju minimalnu stimulaciu a vacsinou dorastu 2-3. zalezi ako budes reagovat.
Tak daj vediet po konzultacii ako si dopadla....

petulanl
8. aug 2014

@jalaura ja som si to praveze opacne nastudovala. Nativ je minimalna stimulacia, soft je ziadna. nie?

jalaura
8. aug 2014

@petulanl nie prave naopak....native (prirodzeny) je ked nemas stimulaciu a soft (lahka stimulacia) s minimalnou davkou hormonov

sprituska
30. aug 2014

@petulanl rozhodla si sa nakoniec pre native? Robi ho ferticent? Lebo ja som vo ferticent len nic take mi nespominali preto som si dohodla konzultaciu este aj v repromedica, kde nativny sposob robia, len sa plne hradi. Neviem ci to nie je skoda penazi ale, ci sa to bez hormonov podari. My sme zdravi, vsetky vysledky dobre len moje telo vytvara protilatky proti spermiam 😒

petulanl
4. sep 2014

@sprituska
Ahoj, tak nakoniec mi to vo FC vyhovorili. Idem normalne 10 dni injekcie.

sprituska
4. sep 2014

@petulanl preco ti to vyhovorili?

petulanl
5. sep 2014

@sprituska no tak to zrhniem, čo si pamätám: strata času, vymyslené na ošklbanie klientov, nizka uspešnosť atd

sprituska
5. sep 2014

@petulanl hovoria to preto, ze oni to neposkytuju? Tym padom aj iui by bolo strata casu. Necakam ze tam bude 100% uspesnost, ved uvidim co ji povedia v repromedice

petulanl
6. sep 2014

@sprituska oni robia ten native, vysvetlil, povedal o jednom o druhom a nevybrali sme native

sprituska
6. sep 2014

@petulanl zaujimave - a preplaca native poistovna vo ferticent? Lebo mne tam nic take nespominali zeby robili. Nehovorim o soft, ale o native, cize uplne bez hormonov.

danalesa
1. dec 2014

Ahojte, mam 2 balenia Decapeptylu, 7injekcii v 1 baleni, expiracia 01/2015, nepouzite, udrziavane vylucne v chladnicke, cena ako v lekarni, t.z. po preplateni zdravotnou poistovnou. Ak mate zaujem, piste do spravy,

sonka_miro
6. okt 2015

ahojte, ako dlho trva priprava kym sa odoberu vajicka?Alebo je to individualne. Vo stvrtok ideme do centra aby mi nasadili uz lieky. A budem verit ze sa to podari na prvy krat.

pitufinka
6. okt 2015

@sprituska ja s bola na native v reprofite v Brne 🙂

sprituska
6. okt 2015

@pitufinka aj j uz som bola na native, bohuzial skoda 1300€. Uz mam za sebou aj kratky protokol a tiez stale nic :/

maculicek1977
15. nov 2015

@sonka_miro budem ti silno držať palčeky nech sa ti to podarí, aby si ma povzbudila ja som čakateľka na január keďže december je sviatkový , kam chodíš do CAR? ja som ISCARE MT.

maculicek1977
15. nov 2015

@sonka_miro tak čo podarilo sa, som si neskoro prečítala dátum, prepáč !!! Čítam príspevky aby som sa dozvedela viac , čo ma čaká.......v januári.....

sonka_miro
15. nov 2015

@maculicek1977 Ahoj, nepodarilo sa :( lenze mne nerobili ani vklad ,lebo embryo sa prestalo vyvijat :( Chodim do ferticentu. Ale som strasne sklamana z neho. Neplati sa tam sice nic,iba doplatky za lieky. Ale u manzela na urologii zistili ureaplazmu, co sposobuje aj potraty, a tak isto neplodnost. Ja som dva krat potratila, a potom sa nam skoro tri roky nedarilo otehotniet tak sme sa rozhodli ze to takto skusime. Lekat nam povedal ze ta urea je vpohode ze to nie je ziaden problem, ja som si to uz nestudovala, a verila som a to bolo chyba. Teraz idem este na imunologicke to je posledne vysetrenie ake existuje. Objednam sa k svojej gynekologicke a preliecime ureu a dufam ze potom sa podari otehotniet.Drzim palce, hlavne klud a dobra psychika.

maculicek1977
15. nov 2015

@sonka_miro joj strašne súcitím s tebou, ja som tiež bola strašne sklamaná pred týždňom, fakt som ani nechcela veriť že je to pravda a test je stále biely.....musíme sa len postaviť a skúšať ďalej iné nám nič neostáva......ja už mám 38 preč a žiadne dieťa, ak ste mladší ešte sa toho dá veľa podniknúť.....držím palčeky!!!!

sonka_miro
16. nov 2015

to mi je luto :( niekto je tehotny ani o tom pomaly nevie a niekto sa trapi. Ja som mala tento rok 30 a som uz zufala z toho. Ale musime byt silne a hlavne psychika robi vela.

sonka_miro
16. nov 2015

@maculicek1977 to mi je luto :( niekto je tehotny ani o tom pomaly nevie a niekto sa trapi. Ja som mala tento rok 30 a som uz zufala z toho. Ale musime byt silne a hlavne psychika robi vela.

maculicek1977
16. nov 2015

@sonka_miro , no nenarobíme fakt nič...... musíme ísť len ďalej a vyskúšať to znova, zvýšiť šance na úspech, hlavu hore, ja som horší prípad než ty!!!! a nemala si mrazáčikov, že by sa použili tie? Keďže ma to čaká v januári, chcem sa opýtať koľko dní pred MS si stimulovala, ako si to znášala, koľko ťa stáli lieky, bola doma, PN, koľko to obnáša návštev CAR, neviem ako si to mám naplánovať v práci ešte aj nato myslieť , čo vymyslím čo mi je......., nesmúť 2 X krát to UŽ VYJSŤ MUSÍ!!!!!!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre