Ako dosiahnuť úspešné IVF na prvý krát?

mzuzka
11. máj 2009

zacala som tuto temu aj v snazilkach, pretoze je to rada skor pre snazilky,ale mozno sa vas viac nachadza v tejto casti .preto ju otvaram aj tu (hadam sa to moze 😉 )

chcela by som vediet aky ste mali postup, ci kratky protokol,dlhy, predlzenu kultivaciu,cim ste stimulovali a pod..
vsetko ,co by pre nas,co nas to caka pomohlo ako rada, pri rozhodovani 🙂

sonka_miro
17. nov 2015

@maculicek1977 mrazacikov som nemala , mala som tri vajicka z toho 2 sa oplodnili a prestali sa vyvijat. Ja ale na zaklade toho ze som uz dva krat ostala tehotna davam to za vinu tej urei. Povedal nam to aj urolog ze nie je dobre ist na ivf ked je tam ta bakteria, ale v centre ze vsak to je nic. Tak my teraz ideme preliecit tu ureu a potom sa pokusime o babenko prirodzene.ja som bola tyzden pred ms na ultrazvuku vypisal mi lieky a vysvetlili ako mam brat . potom som musela pockat na ms, druhy den ako som dostala tak som si musela pichnut inekciu do podbruska , na 6den cyklu som bola na ultrazvuku a potom som kazdy den chodila na inekcie , 5 dni to bolo. Na ten piaty den mi dal recept na dalsiu inekciu tu som si mala pichnut az ten dalsi den ale vecer. Na ten dalsi den som isla na vyber potom mi iste predpisal dalsi liek a o dva dni som mala ist na vklad.A navstev no my sme zacali v auguste chodit do centra ale ivf prebiehalo v druhej polovici oktobra, ale to sme mali aj vysetrenia, genetiku a tak. Celkovo ma lieky vysli cca 350€. Ja som bola pn mam dost narocnu pracu a hlavne stresovu. A potom musis davat pozor aby ti folikulky nepraskli, tak zalezi aku mas pracu. Pre psychiku je lepsie ked si hlavu zamestnas ale ked je to narocna praca tak radsej bud doma potom. A neboj podari sa silno drzim palceky.

janulka_1
26. dec 2015

Ahoj baby, ako vasim muzom brali spermie pri ivf (pri dobrom spermiograme)? Pomocou ihli alebo len obi samy poskytli material tak ako pri vysetrenii? Dakujem

nelly3
26. dec 2015

@janulka_1
jasne, ze sami 😉

janulka_1
27. dec 2015

@nelly3 dakujem moja, lebo moj mm by inak nesiel na to

janulka_1
27. dec 2015

@nelly3 inak preto som sa pytala, ze jednym brali tak, ze mu s ihlom odobrali spermie le on mal zly spermio

nelly3
27. dec 2015

@janulka_1
tak to ano, vtedy to tak robia to sa aj nejako vola, len neviem ako. a ako pokracujes?

sono2
27. dec 2015

Tesa mese

janulka_1
27. dec 2015

@nelly3 teraz alurat na novy rok cakam resp necakam mrchu tak som nervozna ci to vyjde a tak uz pomali pozeram car a co vsetko treba k ivf kedze iui u mna nepripada do uvahy. A ty ako?

nelly3
27. dec 2015

@janulka_1
ja mam za sebou toho viacej, no uvidime, mam jedneho mrazacika tak uvidim kedy si pojdem pre neho, asi az na jar.

janulka_1
27. dec 2015

@nelly3 a kam chodte do car? Ja mam este 3 cykly a ak sa nepodari tak nas to caka tiez

nelly3
27. dec 2015

@janulka_1
ja chodim do Reprofit Brno 😉

pitufinka
27. dec 2015

@janulka_1 aj my sme chodili do brna a pre druhe si tam tiez pojdeme ❤️

pitufinka
27. dec 2015

@janulka_1 my sme mali zly spg (dovod ivf) a poskytoval ich sam plus metoda icsi

janulka_1
27. dec 2015

@pitufinka metoda icsi je ten odber ihlou?

janulka_1
27. dec 2015

@nelly3 a si tam spokojna?

nelly3
28. dec 2015

@janulka_1
sice tehulka nie som este, ale ano, urcite lepsie ako na sk

nique
7. jan 2016

Ahojte, My sme sa snazili priodzene 6 rokov. ja som 2 mesiace pred IVF jedla zinok a kyselinu listovu. Mla Mala som dlhy protokol, 8 vajicok, 4 sa oplodnili. ICSI sme nemali. po PK zostali 2, a 1 sa ujalo na prvy sup. Prave idem od lekara, som v 9tt. Drzim palce.

maculicek1977
7. jan 2016

@nique joj ako dobre,ty to už máš za sebou a zinok si jedla samostatne alebo v kombinácii vápnik, horčík, zinok, ja jem túto kombináciu. A koľko mg si jedla?A kam do centra chodíš? Mňa to čaká tiež teraz zastavili ma sviatky....Prajem krásne tehuľkovanie a úspešné zavŕšenie 🙂, kiež by sa nám to podarilo na 1 šup!

pitufinka
7. jan 2016

@maculicek1977 ahoj ja som doplnala zinok z potravin, niekde dom citala ze je dobre papat po vklade ovsene vlocky, vajcia, pit vela vody, ja som ani necvicila 🙂 nam vyslo na 1x (nativ ivf)

nique
12. jan 2016

@maculicek1977 , zinok v kombinacii s horcikom a Ckom. Nic specialne, bezne, co sa da kupit v lekarni. Po transfere som si dala 3 dni dovolenku, lezala v posteli, pocuvala prijemnu hudbu a oddychovala. Pila som 5l caju, lebo mi hrozil OHSS, ale nenastal. Ale urcite som nebola v pohode. Boli to strasne nervy, plac, zufalstvo, strach.
Chodim do GynFiv. Niekedy som bola spokojna, inokedy nie. Ale to bolo mozno subjektivne, podla toho ako sa citila.

pitufinka
12. jan 2016

@nique ja som ta tiez chodila ale zmenila som ich za reprofit ja som nebola teda spokojna

nique
12. jan 2016

No a najdolezitejsia rada odo mna, ak ste veriace, modlit sa. Ak Boh chce, aby ste mali babatko, tak vam to urcite vyjde.

nastaz1
27. jan 2016

caute, my ideme od vikendu kratky protokol @nique to je mile ze ak boh chce, lebo sama som veriaca ale podaktori krestania by ma za toto asi na namesti ukamenovali 🙂

maculicek1977
27. jan 2016

@nastaz1 ahoj, ak by si si chcela viac pokecať 🙂 pridaj sa k nám tu na koníkovi "Kto ide tento mesiac na umelé oplodnenie" sme tu zlaté baby a viac sa tam píše ako v tejto....

miminka013
30. jan 2016

Ahojte.....ja som v decembri zacala najskor s tabletkami Provera a nato sa viazali hned injekcie Diphereline a po kontrole CAR v Heliose som zacala s pichanim Menopuru.Tento mesiac som mala odber vajicok kde mi ich odobrali 28 a tento pondelok mi vkladali jedno embryo ....... sme nedockavi az bude 14 dni po ET a bude to pozitivne .......
Este v decembri ked som zacinala s liecbou som sa stretla s tym, ze moja teta je zdravotna sestra a chcela som aby mi ukazala ako si budem podkozne pichat injekcie, no jej reakcia ma velmi zaskocila az som plakala.....povedala,ze kedze sa to jedna ohladom umeleho oplodnenia aby som s nou ani nepocitala lebo cirkev je proti takymto veciam a pre nu by to bol velky hriech kebyze mi takuto injekciu pichne.

nique
1. feb 2016

@miminka013 Viem, co citis, ja som si tym presla tiez. Som velmi veriaca a modlim sa, aby babatko rastlo dalej. Zajtra mam kontrolu v 12tt. Je to velmi tazky vnutorny boj pre vsetky baby. Vies, ze napr. evanjelicka cirkev umele oplodnenie schvaluje? Alebo ze pitva bola dlhe desatrocia smrtelnym hriechom? A dnes sa bezne robi. Cirkev urcuje pravidla, ale Boh nas sudi. Samozrejme nijako to nechcem zlahcovat. Tiez som si poplakala. Ale postavila som sa k tomu, ak by Boh nechcel, aby sa takto deti rodili, tak by to nedovolil. A ked som sa na tuto temu bavila s teologom, preco vlastne katolicka cirkev zakazuje umele oplodnenie, velmi ma zaujala jeho odpoved: ,,Nie kvoli detom, ktore sa pri IVF narodia. Tie su od prvej sekundy pozehnane Bohom, lebo inak by neboli. Je to kvoli tym, ktore sa nenarodia. CAR oplodnuju vo velkom a nie vzdy humanne zachadzaju z embryami. Ako vies, ze embryolog nema zly den a len tak svojou neopatrnostou neznici zivot?,,
Mozem Ti len poradit, aby si sa dalej modlidla, aby sa to podarilo. Ale ak sa to nepodari, ber to ako Boziu volu.
Drzim palce. Zajtra vam dufam napisem, ze vsetko je u nas v poriadku a nase dietatko rastie ako ma.
Drzte sa vsetky!

bobricek1979
8. apr 2016

Ahojte všetky môžem sa opýtať na koľko vajičok platí Icsi poplatok?Alebo ako to beží?

nique
11. apr 2016

@bobricek1979 je to velmi individualne podla centra. Skus sa opytat priamo tam.

bobricek1979
11. apr 2016

nique ďakujem opýtam sa dúfam aj odpoveď dostanem🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre