Ako dosiahnuť úspešné IVF na prvý krát?

mzuzka
11. máj 2009

zacala som tuto temu aj v snazilkach, pretoze je to rada skor pre snazilky,ale mozno sa vas viac nachadza v tejto casti .preto ju otvaram aj tu (hadam sa to moze 😉 )

chcela by som vediet aky ste mali postup, ci kratky protokol,dlhy, predlzenu kultivaciu,cim ste stimulovali a pod..
vsetko ,co by pre nas,co nas to caka pomohlo ako rada, pri rozhodovani 🙂

karin30
30. aug 2013

Ahoj a doplácali sme 470eur za PK+Embryoscop.Všetko spolu aj s liekmi nás to vyšlo 1380eur.Záleží koľko budeš mať vajíčok.Držím palce aby sa to podarilo 🙂
@tyli

tyli
30. aug 2013

@karin30 ja mám vraj 8 na jednej strane a 7 na druhej. vraj je to na dobrej ceste, tak dúfam, že z toho niečo bude 🙂

tyli
30. aug 2013

@abubka ďakujem. práve som toto všetko povedala všetko manželovi a urobíme to tak, že sa ešte porozprávame s embryológom a uvidíme čo doporučí. veľmi ďakujem za informácie, teraz viem na čo sa mám pýtať. v pondelok mám prísť na kontrolu a predpokladám, že asi v stredu 15 DC by som mala mať punkciu.

jalaura
1. sep 2013

@bubo780 neboj do vsetkeho sa velmi rychlo dostanes..je tu vela prispevkov kde baby rozpisuju vsetko do podrobna. Neviem co kontretne ta zaujma....co sa tyka centra - ked ti doporuci lekar chod tam ale podla mna si mozes vybrat - teda isto...zisti kde maju najlepsi pristup a vysledky a tam chod🙂. daj vediet potom ako pokracujes...keby nieco - ozvi sa - kludne napis aj do posty...

bubo780
2. sep 2013

@jalaura dakujem za odpoved.. porozpravame sa s manzelom, uvidime co povie dr a pokusim sa na nete preluskat nejake info o centrach..

silvik1
2. sep 2013

čo sa týka embryoscoopu, tak musím dať za pravdu @abubke. ja som si ho priplatila pri oboch IVF a aj tak sa nepodarilo (a to ani nemáme nejaké "brutálne" diagnózy, manžo zdravý, ja PCO a hraničné hodnoty znášanlivosti manželových spermií). najlepšie je dohodnúť sa doma s manželom za čo ste ochotný priplatiť. my sme boli tiež taký, že sme chceli dať do toho všetko čo sa dalo ale nie vždy to treba. celkovo je IVF dosť drahá záležitosť.

karin30
4. sep 2013

@tyli Ahoj,určite bude z čoho vyberať 🙂 Držkaj sa

tyli
4. sep 2013

@karin30 ďakujem 🙂 zajtra ideme na to 😵

tyli
4. sep 2013

@silvik1 nakoniec sme sa s manželom dohodli, že dáme predĺženú kultiváciu ak mi to odporučia a samozrejme mrazenie ak bude čo. embryoscope skúsime prvý krát a ak to nepomôže, druhý krát bez neho. okrem embryoscopu ste si ešte niečo priplácali?

karin30
4. sep 2013

@tyli tak držím palce aby všetko dobre dopadlo 🙂

silvik1
4. sep 2013

@tyli my sme dali všetky vajíčka na ICSI keďže mám hraničné hodnoty na protilátky na manželove spermie.

tyli
4. sep 2013

@bubo780 centrum si môžete vybrať. mne doktor odporučil ISCARE a išli sme do Gyn - fivu. Len som mu to povedala a on mi napísal názov centra do papierov pre to centrum kam pôjdeme.
držím vám palce 🙂

tyli
4. sep 2013

@silvik1 aha, to asi nám netreba. ja mám zase problém protilátky proti trofoblastu... tak tam sa len modliť, že Prednisom mi zabral a embryo sa udrží a tak vnútorne verím, že PK by mohla pomôcť.

bubo780
4. sep 2013

@tyli dakujem.. 🙂 nam zatial odporucaju dr. Spln, kedze sme z vychodu.. ale ak sa potvrdi, ze to IVF bude fakt nutne, tak sme sa rozhodli pre Brno, aj ked je to sakramensky daleko..

tyli
4. sep 2013

@bubo780 no my teraz skúsime v BA IVF, ak sa nepodarí tak aj KET a ak aj tak nič, tak pôjdeme aj my do Brna. Len vraj je tam viac centier a netuším do ktorého....

bubo780
4. sep 2013

@tyli tak budem drzat palce, nech sa podari.. my sme si vybrali Reprofit Brno..

tyli
4. sep 2013

@bubo780 Ďakujem 🙂 tiež vám držím palce 😉

snazilkas
12. sep 2013

Ahojte, pripájam sa do debaty. Dnes sme mali pohovor s koordinátorkou, ideme mať dlhý protokol IVF, tak teraz musím počkať na mrchu a na 16DC začnem s liekmi a injekciami. My nemáme žiadny problém, ale pritom ten najpodstatnejší...nedarí sa nám už vyše 4 roky. Výsledky máme dobré. No a rozmýšľam, či ísť na ISCI alebo klasickú metódu oplodnenia vajíčok??? ISCI je asi istejšie, ale klasika je zadarmo a ak tam nie je nejaký veľký problém, tak by aj klasika mohla vyjsť, nie? Inak všetkým, ktoré to čaká alebo to už u vás prebieha držím silno presilno palčeky 😀 Určite nám to všetkým vyjde.

tyli
12. sep 2013

@snazilkas ahoj, tak ja už som po vklade od útorka. ja osobne som uvažovala o metódach ako AZH, Embryoscop, PK. odobrali mi 21 vajíčok , ale zistili, že manžel nemá dobrý spermiogram, pritom predtým 3 x pri IUI mal spermiogram perfektný. takže sme vypustili Emryoscop a dali ISCI, k tomu PK a AZH. 12 vajíčok oplodnili metodou ISCI , tie sa oplodnili všetky a ostatné normálne, z tých sa neoplodnilo ani jedno. údajne ale nebol problém len v horšom spermiograme, ale vajíčka vraj mali tuhší obal a normálne spermie neprenikli. takže nám ostalo tých 12 vajíčok, z toho sme dali 6 na PK a ostatné zmraziť. Vložiť sme dali jedno a na druhý deň keď som volala mi povedali, že zamrazili ešte dve po PK. teraz budem čakať do 20-teho a pôjdem na kontrolu, na krv. takže keď to tak zhrniem, skúste si naplánovať podľa toho čo vám povedal lekár čo je pre vás najvhodnejšie a koľko eur ste ochotní do toho dať, je to dosť drahé (nás to vyšlo na doplatku 860 eur.) osobne by som po rozhovore odporučila dať nejaké vajíčka na PK, len vraj sa horšie rozmrazujú. tak ak bude dosť vajíčok, rozdelte to a dajte aspoň nejaké na PK.
veľmi držím palce 🙂 kam chodíte?

karin30
12. sep 2013

@snazilkas Ahoj,ja som mala tiež dlhý protokol v utorok som bola na krv a povedali že som tehotná.Zajtra idem na druhý odber,tak dúfam že to bude dobre.My sme mali napichnuté vajíčka lebo manžel má pomalé spermie.Po stimulke som mala 17vajíčok,14bolo zrelých a 12 sa oplodnilo 🙂Ja si myslím že vám bude stačiť klasické oplodnenie ked ste obaja v poriadku.Kam chodíte do centra? Držím palce aby vám to vyšlo 🙂

bbtina
12. sep 2013

Nechcem byť skeptická ale odpoveď na túto otázku neexistuje. Ak by sa to dalo dosiahnuť na prvý krát na 100% tak by neboli opakovane pokusy. Každé telo je ine a a každý má iné problémy. A inakšie reaguje. Ako nám dá podarilo na prvý krát ale dosť veľa veci som si zisťovala sama, riešila za a proti, napriek odporúčaniu naPK som sa nedala nahovoriť a vyšlo to

snazilkas
12. sep 2013

@tyli my sme tiež už mali 2xIUI, všetko bolo perfektné a aj tak to nevyšlo :-/ Asi sa dáme na to ISCI, bude to istejšie, na peniazoch nám nezáleží viac menej, ako chceme pre to urobiť všetko napriek financiám, ale zasa nie zbytočnosti, ktoré tomu nijako nepomôžu. Juuj, tak ti držím palce, aby to vyšlo 🙂 A chodíš do práce alebo si doma? Ja rozmýšľam, že sa dám počas stimulky a potom na PN. Nám keď to dnes rátala, tak tiež to bude do 1000€, najviac sa mi páčilo dnešné kupovanie striekačiek, som vyzerala ako narkoman :-P 😀 Do centra chodíme do Heliosu v Martine, veľmi milí ľudia sú tam 🙂 A vy kam chodíte?

@karin30 Jeeeej tak gratulujeeeem, to musí byť úžasný pocit 🙂 Chodíme do Martina do Heliosu 🙂

tyli
12. sep 2013

@snazilkas my chodíme do gyn-fivu. poniektorí nadávajú, ale ja som zatiaľ spokojná.
ono to ISCI má najväčší význam ak spermiogram nie je dobrý. ale ako vidíš, keby sme to nedali, tak sa nám z tých 21 vajíčok nič neoplodní. takže pre nás to bolo dôležité.
ja som teraz doma. pri stimulke nie je potrebné ostávať doma, alebo záleží ako to budeš znášať, prípadne od tvojej práce. ja som si najprv pichala jeden krát denne ráno Diphereline a potom neskôr k tomu Puregon a Menopur. čiže tri krát denne. všetko som pichala naraz ráno a mala som celý deň pokoj 🙂 zabralo mi to časovo cca 30 minút ráno. to som si myslela, že ja si nikdy nedokážem pichnúť čo len jednu injekciu. možno ti to pomôže, (ja som sa to žiaľ dozvedela až na konci stimulky, tak už som to nemenila), ale niektoré baby si pichajú injekciami na inzulín - pre diabetikov. tie majú krátku a tenšiu ihlu.

tyli
12. sep 2013

@snazilkas tu pozri tie ihly. ale ja osobne to vyskúšané nemám, už to nemalo význam meniť na tých pár dní.. https://www.modrykonik.sk/forum/asistovana-reprodukcia/pipiny-z-gyn-fiv/

snazilkas
12. sep 2013

@tyli aha, tie injekcie vyzerajú dobre (obrazne povedané, lebo asi žiadne nevyzerajú skutočne dobre 😀 ). No ale kúpila som si už tie klasické 32 ks, tak to skúsim s nimi a uvidíme. Ja asi to klasické oplodnenie nebudem riešiť, lebo náhodou sa nič neoplodní a porazilo by ma. Ja mám brať nejaké tabletky Provera, potom začnem pichať niečo na D...(možno ten Diphereline) a potom už po menzese budem pichať Menopur. Ten Puregon ja nemám. Takže na začiatku len jednu injekciu a potom dve. Ja nechcem byť doma počas celej stimulky, teda od 16 DC, ale až potom, keď už ten Menopur budem pichať, tie posledné dva týždne pred vkladom. Vtedy mi to aj odporučila koordinátorka, lebo ževraj nemám nič ťažké nosiť, ani nákup, ani upratovať, len oddychovať.

tyli
12. sep 2013

@snazilkas tak tak, hlavne treba ostať v pokoji a nestresovať sa 🙂 daj občas vedieť ako sa ti darí 🙂 držím veľmi, veľmi palčeky 🙂

snazilkas
12. sep 2013

@tyli joooj, ja držím tebe silno silno palce. Ja si ešte na výsledok počkám, ale ty to budeš vedieť za chvíľku, tak čakám silno pozitívne správy 😀

zelenagw
18. sep 2013

Ahojte tento cyklus ideme už ideme stimulovat... a ja by som sa chcela spýtat ci ste si dali vlozit jedno alebo 2 embrika ci je vacsia sanca ked sa daju dve ako ste si dali vy dakujem za kazdu odpoved

zelenagw
18. sep 2013

@snazilkas presne aj ja to mam tak chodis do MT heliosu ??? kedy zacinas??

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre