Ako dosiahnuť úspešné IVF na prvý krát?

mzuzka
11. máj 2009

zacala som tuto temu aj v snazilkach, pretoze je to rada skor pre snazilky,ale mozno sa vas viac nachadza v tejto casti .preto ju otvaram aj tu (hadam sa to moze 😉 )

chcela by som vediet aky ste mali postup, ci kratky protokol,dlhy, predlzenu kultivaciu,cim ste stimulovali a pod..
vsetko ,co by pre nas,co nas to caka pomohlo ako rada, pri rozhodovani 🙂

kuspitka
11. máj 2009

Ahoj mzuzka ja som mala predlzenu kultivaciu,dlhy protoko a stimulovala som proverov,decapeptyl,gonal.
papala som cilli cele IVF a kyselinu listovu.nam sa posarilo 2IVF ale este sme mali ajk 2KET....

adrolka
11. máj 2009

ahoj mzuzka, unás chvalabohu vyšlo 1.IVF, viď v pase 🙂
bola som vo FC=ferticent. Po stimulácii som mala malú úrodu- iba 4 vajká,(čo prekvapilo aj lekára) ale napriek tomu boli všetky výborné, takže všetky 4 šupli na PK. Všetky štyri sa krásne ujali, lekár mi aj povedal, že kvalita je dôležitejšia ako kvantita. z tých 4 vybrali potom dve najsamlepšie a výsledok sú naše dve copane 😵 😵
mala som aj hyperstimulák, hoci mi povedal doki, že ja nebudem mať. ale dostala som ho až po stimulácii, už ke´d sa zahniezďovali baby- a to som potom čítala niekde, že taký hyperstimulák môže byť znakom tehu. 13-ty deň po ET mi brali krv, či som tehotná a bol aj deň ked som musela ísť s tým hyperstimulom do nemocky. Ale to som už nejak tušila, že to teda asi vyšlo...
stimulovala som merionalom+cetrotide,no a kvôli tomu malému množstvu vajok nám embryologičky odporučila icsi. musím pochváliť fantastický profesionálny prístup každého vo FC. Som im veľmi vďačná.
rozhoduješ sa pre ivf?

adrolka
11. máj 2009

ano to chilli baby chvália, to som ja nejedla, ale kyselinu listovú aj babyplan v kuse aj pred tehu!!!! prestala som fajčiť 2 mesiace pred ivf a bola som fakt pozitívne naladená.

mzuzka
autor
11. máj 2009

adrolka
uz som rozhodnuta,ale vaham ci dat alebo nedat PK, kedze sa tym samozrejme priblizujes k mrske. ☹ mala som pocit, ze skoro vsetky po PK otehu,ale potratili. tak som zalozila tuto temu, nech si spravim objektivnejsi pohlad.
a na kolky den si mala odber?

kuspitka a prve nevyslo pri rovnakom postupe?

mzuzka
autor
11. máj 2009

uz sa nenajde zidna uspesna tehulka, alebo uz aj maminka, ktora by nas povzbudila? ☹

beke
12. máj 2009

ahojte, mne vyšlo 1. IVF v Iscare, mala som dlhý protokol, mala som Decapeptyl, Gonal, Pregnyl a mala som z nich 13 vajok z toho sa 9 oplodnilo...PK som nemala...odber bol na 16DC a transfer na 18DC...hyperstimulák som tiež nemala....o tri roky neskôr som išla na KET a tiež vyšiel na prvý pokus...takže smelo do toho a byť pozitívne naladená 🙂

maska1
12. máj 2009

ahojte 😉 tak mne vyšlo 2.IVF
pri 1.IVF som mala dlhý protokol, brala som decapeptyl, gonal, pregnyl a mala som 13 vajíčok, z toho sa 11 oplodnilo pomocou ICSI, mala som aj PK, odber bol tuším 17 DC a transfer 22 DC, vkladali mi dve embryjká a jedno nám ostalo na mrazenie...embryjká sa neuchytili a pred KETom sa nám mrazáčik po rozmrazení prestal vyvíjať ☹
2.IVF takisto dlhý protokol, takisto decapeptyl, gonal, pregnyl, s tým rozdielom, že som mala len 4 vajíčka, ale všetky sa pekne oplodnili pomocou ICSI, takisto som mala aj PK...odber bol na 14 DC a trasfer 19 DC, vkladali mi jedného bojovníka, ktorý nám z tých štyroch ostal, na mrazenie nič nezostalo, ale nevadí, hlavne, že ten bojovník sa drží doteraz 😉

a zabudla som ešte napísať, že pri druhom pokuse som brala aj kyselinu listovú a kajanské korenie 😎

taella
12. máj 2009

mne vyšlo IVF na prvý pokus 🙂
mala som dlhý protokol , decaceptyl , gonal . Podarilo sa 19 vajíčok z toho 8 sa oplodnilo pomocou ICSI , dve vložili a obidve sa ujali 🙂 Mala som aj mierny hyperstimulák a tri mesiace pred stimulkou som užívala femigard , kyselinu listovú , calibrum babyplan .

mayka
12. máj 2009

ahojte, drzim palce. Kuknite mi do albumiku a tam sa docitate o mojom protokole ak chcete. Nechce sa mi to vypisovat. Ale vyslo to na 1x.

maska1 aj tu si? 😀

diusa
12. máj 2009

Ahoj, aj ja by som chcela povzbudit. Nam vyslo 1. IVF. Mali sme kratky protokol, decapeptyl, gonal, pregnyl. 11 vajicok a oplodnilo sa 9. Dali sme si predlzenu kultivaciu a vlozili mi 2 embrijka. Nasa princezna v brusku ma uz 26t. Ale musim povedat ze som prekonala 2 krat laparoskopiu, kde mi odstranili chronicky chory vajcovod, ten znemoznoval otehotnenie prirodzene, a tym sme zvysili uspesnost IVF. 😉
Drzim palce 🙂

kuspitka
13. máj 2009

mzuzka tak mne nevyslo prve IVF neviem preco porom pri druhom som zmenila darcu na spermie....
doktor povie ,ze je to o stasti ked sa ti podari prve...

lenka8c
14. máj 2009

mzuzka, mne vyšlo IVF na prvý krát. Krátky protokol. Boli len 3 vajíčka a z toho len dve zrelé. Oplodnené boli pomocou ICSI. Jedno sa uchytilio a teraz som 26tt

given
15. máj 2009

Mzuzka, aj mne vyslo 1.IVF, dlhy protokol, Decapeptyl, Gonal, Pergoveris a Pregnyl. OPU mi robili 17 DC, ET 21 DC (cize bola PK). Mali sme aj ICSI. Vkladali 2 embryjka, ale len jedno vydrzalo. A teraz uz krpec kope ako divy 😀 Zmrazene nemame nic.

mzuzka
autor
16. máj 2009

dakujeeem velmi pekne za podelenie sa o stastne IVFka, ak je vas este viac, bude mi len a len radostou to ciiitat. je to pre mna velke povzbudenie. uz sa mi to krati, a cim dalej tym viac som presvedcena o tom, ze mi to vynde na prvy pokus. 😵

dicinka1
16. máj 2009

ahoj..tak nam sa podarilo tiez az 2 IVF+ICSI 😉 19 vajok,14 sa oplodnilo pomocou icsi a 7 ich prezilo do 5 dna...PK 😉

dali nam len 1 vajko..koli hyperstimulaku..miernemu... a ujalo sa.. o par dnikov to uz budem mat za sebou..a budeme sa tesit z krasneho dietatka 😉

bbtina
29. jan 2011

Ahojte tak sa pridavam🙂 vyslo to na prvy pokus😀 mala som kratky protokol -prvych 5dni len Clostylbegyt 2x1,potom injekcie (75iui Bravelle a Cetrotide v minimalnych davkach preto lebo hrozil Ohss,mala som 4vajicka,3sa oplodnili Icsi,vklad bez Pk o 3dni vlozili 2 lebo to tretie sa delilo nepravidelne,tak nam nic neostalo ani na mrazenie. Ale uz netreba,podarilo sa

basska007
9. jún 2011

🙂

vezi11
22. jún 2011

Ahojte 🙂 , ja som po dlhom protokole, otehotnela som na 1.raz po IVF, chodila som do Gyn Fiv, brala som Diphereline, Gonal, Pregnyl, Utrogestan. Mala som aj hyperstimulacny syndrom. Odobrali mi 21 vajicok, Iba 6 oplodnili, lebo neboli dostatocne zrele vsetky, dve mi vkladali a tri nam zamrazili. Oplodnovali metodou ICSI. Predlzenu kultivaciu nam odhovorili na poslednu chvilu, lebo sa embrijka pomaly vyvijali, tak pre istotu chceli cim skor spravit embriotransfer. Uchytilo sa jedno z tych dvoch.
Nastastie uz som v 15tt a tesime sa na drobceka a silno verime, ze bude vsetko ok 🙂

christiana81
31. júl 2013

Ahojte uz dlho tu nikto nepridal prispevok tak snad sa niekto ozve zauima ma ako to cele dlho trva od podania ziadocti az po samotny vklad embrya vopred pekne dakujem 🙂

karin30
2. aug 2013

@christiana81 Ahoj my sme boli prvý krát v gyn fiv začiatkom marca a až teraz som si začala pichať injekcie.Trvá to dlhšie mesiac než schváli žiadosť poisťovňa,genetika presne dva mesiace.Ja mám dlhý protokol-inj.Diphereline,Gonal,Luveris a Pregnyl tak som zvedavá ako to zvládnem. ☹

christiana81
2. aug 2013

@karin30 dakujem pekne za odpoved necaka som ze este sa niekto najde 🙂 genetika dva mesiace? to nieje nejak moc ? drzim ti palce hore hlavu zvladnes to 🙂 a mozem vediet co vam je ?

karin30
2. aug 2013

@christiana81 Ja som v poriadku,len mám viac mužských hormonov a manžel má pomalé spermie.Doktorka povedala že to prirodzene nepôjde ☹ Injekcie mi pichá doma manžel a celkom mu to ide 🙂

karin30
2. aug 2013

@christiana81 a ty si ako na tom?

christiana81
2. aug 2013

@karin30 urcute sa to podari a kolko mas rokov ?

karin30
2. aug 2013
karin30
2. aug 2013

@christiana81 ja mám 4ročného syna vtedy sme sa pokúšali rok a vyšlo to normálne 🙂 .už vtedy nemal manžel dobrý spermogram ale teraz ho má horší 😢

christiana81
2. aug 2013

@karin30 to mi je luto ale apon synceka uz mate tak to je super ja mam 23 moj nastavajuci ma 27 a tiez ma 4 rocneho syna... on je v poriadku ja mam toho viac nez dost v kratke uz mam len trosku vajecnika a maternicu a na krcku dve myomy.. takze katastrofa... keby som isla na operaciu uz mi zoberu aj maternicu takze uz sa len modlit nech je vsetko dobre zijeme v UK a o 3 dni letime domov budeme sa brat a potom chceme zajst do centra na vysetrenie ci to vobec este sancu ma ☹

karin30
2. aug 2013

@christiana81 tak ti moc držím palce nech sa to podarí 🙂

christiana81
2. aug 2013

@karin30 dakujem velmi pekne no budem mudrejsia tak v polovicke agusta potom napisem ako to dopadlo ci vobec mozem mat este deticky ;)

christiana81
23. aug 2013

@karin30 Ahoj tak vysetrenie dopadlo na podiv velmi dobre takze v januari zaciname z prvym IVF 🙂 vy sa ako mate ?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre