Ako je to s preplácaním IVF robených v Čechách?

gerdusha
28. sep 2010

ahojte,

chcem otvorit tuto temu a zamerat sa na Vase skusenosti s vybavovanim preplatenia nakladov najma na IVF v Cechach. Ja som si o tom nieco zistovala, mam odpoved aj zo vseobecnej zdravotnej poistovne, ze treba najprv podat ziadost a oni potom zvazia...ale i tu na MK som citala baby, ktore najprv zakrok v cechach podstupili, zaplatili zan v CR a potom poslali potvrdenia o zaplateni do poistovni...niektore boli i uspesne a peniaze dostali.

ake mate vy skusenosti?

margaretka4
13. mar 2018

@avlisa
@blackswan12
@lienkavax kocky, ked ste posielali Petrenkovi papiere na potvrdenie dávali ste mu len ziadost, alebo aj kópie všetkých možných vysetreni?

margaretka4
13. mar 2018

mam otázočku, nebol prosim vás niekto odniesť Petrenkovi papiere osobne? Ak ano, môžte mi poradiť kam to mam odniesť? dakujem.

simik411
3. apr 2018

ahojte,,,vie mi niekto potvrdit prosim vas ci preplaca - DOVERA ivf v cr?? nasla som clanky ale stare nie aktualne moc. jedne pisali ze ano ine ze nie ... :/ dakujem za kazdu odpoved.

simik411
3. apr 2018

ahojte,,,vie mi niekto potvrdit prosim vas ci preplaca - DOVERA ivf v cr?? nasla som clanky ale stare nie aktualne moc. jedne pisali ze ano ine ze nie ... :/ dakujem za kazdu odpoved.

ana1012
3. apr 2018

@simik411 ahoj, mne preplatili 😊

karin415
3. apr 2018

@simik411 mne preplatili, stale ale asi zalezi ci si uz mala nejake ivf na slovensku

danielle123
13. apr 2018

@katkatop ahoj mám pár otázok ako ste to doriešili s tou poisťovňou s liekmi čo ste mali zobraté z centra preplatili vám ich či nie ?

babusik85
13. apr 2018

@danielle123 preplatia,musis ich ale vybrat v CR

katkatop
14. apr 2018

@danielle123 Ahoj, áno poisťovňa preplatila všetko, bez ohľadu na to či som to užila alebo nie. teraz mi stoja v chladničke.

honey7777
19. jún 2018

Kocky prosím vás nájde sa tu dobrá duša kt. mi vysvetli čo mám vyplniť a čo kam poslat kvôli žiadosti ivf. Som úplný začiatočník, nikdy som nebola na žiadnom ivf a mám v Tom úplný chaos. Mám VŠZP, z Brna mi papiere už zaslali a neviem čo dalej čo vypĺňať čo nie a vlastne kam to celé zaslať - akože celé to mám zaslať najskôr tomu petrenkovi a on to pošle potom mne a ja do poisťovne? Vypĺňa niečo aj gynekológ ??? Moc moc ďakujem ak sa niekto nájde koho s tým môžem otravovať

janulino
19. jún 2018

@honey7777 ahoj..aj mna to zaujima, mne posielaju tento al.buduci tyzden papiere a poprosila som ich aby mi oznacili co mam kde dat potvrdit ;) tak snad to pochopim a poradim ti,ale ja mam poistovnu Union..inak ak by sa aj niekto skusenejsi ozval tak by nam to pomohlo... ;)

honey7777
19. jún 2018

@janulino ďakujem za ochotu si zlata 🌷mne ako tiež označili že toto vyplňte, potom jednu časť vypĺňa ten petrenko ale ja nechápem či mu to mám zaslať celé a taktiež vidim,že časť vyplnilo car ale niektoré veci tam nemám odskrkane tak neviem či to mám dovyplnat alebo čo s tým 😪

zuzu1122
20. jún 2018

@honey7777 ahoj. odporúčam kontaktovať linku VŠZP, priamo pani, ktorá to má na starosti, lebo ako tam majú bordel a chaos v poskytovaní info, tak to sa len tak nevidí. mne u nás na pobočke všzp na oddelení revízie povedali niečo iné, dokonca mi dali vyplniť papiere, ktoré nebolo treba a keď som volala na centrálu do BA, tak zas mi len povedali niečo iné a kázali vyplniť niečo iné. Dokonca mi to vrátili. Najskôr potrebuješ povolenie od VŠZP, že to môžeš absolvovať v zahraničí. K tomu ti treba vyjadrenie od dvoch lekárov (od tvojho a od spádového revízneho) prečo aký je dôvod toho, že ideš podstúpiť IVF. Ďalej potrebuješ napísať vyjadrenie, prečo ideš do ČR keďže centrá sú aj na SR, kalkuláciu predbežných nákladov. Celé to zašleš a čakáš do 30 dní, kým ti to schvália. Až potom podstúpiš proces IVF cyklu. Následne oreginál faktúry spolu so žiadosťou a čestným vyhlásením a všetkými bločkami za lieky (musíš ich kupovať v ČR) zašleš na centrálu alebo zanesieš na revíziu v tvojom meste. A potom už len čakáš na vyjadrenie. Trvá to do pol roka. Mali na to tri mesiace ale minulý rok im to zmenili a majú na to až 6 mesiacov kým sa ti vyjadria koľko ti preplatia.

honey7777
20. jún 2018

@zuzu1122 ďakujem moc mne už z Brna zaslali dáke papiere predvyplnené, skúsim teda kontaktovať poisťovňu mám obavu aby som niečo nepomotala, taktiež neviem či treba dovyplnat veci čo mi z Brna poslali neodskrkane .... vlastne mám v Tom celom chaos 😢

zuzu1122
21. jún 2018

@honey7777 práve preto som ti napísala, aby si volala priamo na centrálu, lebo podľa skúseností u nás na revízii v tom majú chaos aj samotné pracovníčky, tak čo máme povedať my, obyčajné "smrteľníčky" pacientky 🙂 Papiere, ktoré mne tu v našom meste dali na revízii mi vrátili, lebo časť z nich som nepotrebovala a to čo som potrebovala tak to chýbalo. A to je všetko strata času a zbytočné nerváky. Zavolaj tam, povedz čo ti poslali, pani ti určite poradí a budeš to mať z prvej ruky. Len si už nespomínam, ktorá lekárka na centrále to má na starosti. Ja keď som sa dozvedela, že mi tu dali zlé papiere, tak sa priznám, že som urobila cirkus na tej linke, že či u nás v meste je iná VŠZP ako v Blave.

janulino
25. jún 2018

@honey7777 podobneee..tiez neviem co mam este doplnit ked niekde je uz predvyplnene..

honey7777
25. jún 2018

@janulino chcem im tam zavolať a spýtať sa na to, len sa dako neviem k tomu dostať

sandra151
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ahsas
5. jún 2020

@sandra151 prepáč už si to nepamätám.

sandra151
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ahsas
13. jún 2020

@sandra151
Držím palce. Ja (41.r) po 11tich rokoch snaženia 1,2,3 pokus Brno, 4 a 5ty Ke Gyncare, včera po odbere krvi je hcg pozitívne 🙏🙏🙏🥰❤️

sandra151
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ahsas
13. jún 2020

@sandra151 ďakujem krásne 😘

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre