Ako nenechať embriá bábätik v mrazáku navždy?

marione74
8. jún 2008

Ahojte uz dlho rozmyslam ci zalozim tuto temicku... vacsina dievcat ma totiz opacny problem, ze ma malo folikov, alebo sa ich malo oplodni, alebo sa neuchytia atd, atd.

Mne ale chodi po rozume myslienka (tak pri 1 ako aj teraz pri 2 ivf) ze co ak bude oplodnenych embryjok dost vela... Napr sa oplodni 7-8, dve mi hned vlozia, uchytia sa (kiezby ;o) budeme cakat dvojicky a v mrazaciku mi ostane este 5-6 krasnych embryjok.
Ano, viem uz z vlastnej skusenosti, ze ziadny scenar si nemozem naplanovat, niekto ma jedno embryjko a otehotnie, ina baba ich ma 15-16 a nestaci to...

Do IVF som vzdy isla s rozhodnutim, ze si vezmem vsetky embryjka - vsetky potencionalne deti dostanu sancu, aj keby bolo viac ako planujeme (manzel by chcel 2 deti, ja asi aj 3)
Ale priznam, ze mam trocha strach, ze by som mala dvoje dvojicky za sebou, alebo 3-4 deti vo velmi kratkom casovom obdobi.

Aj ked som stale rozhodnuta pre vsetky ebryjka, tak ma napada ze co v necakanej situacii, ze by som napr ochorela, alebo by sa nieco stalo s manzelom...

Mozem mrazacikov darovat - ponuknut 'na adopciu'?
Viem ze niektore pary pouziju darcovske spermie alebo darovane vajicka, ale je tu niekto kto daroval alebo na druhej strane 'adoptoval embryjko'?

A ako dlho vlastne mozem svoje embryjka nechat v mrazaku aby sa neznehodnotili a mohla som si naplanovat vacsi vekovy rozdiel medzi detmi? (ak ich tam necham napr. 3 roky, neznizi im to sancu na rozmrazenie oproti tomu keby som ich tam nechala kratko napr len rok?)

Akoze bol by to zvlatny pocit, ak by som embryjko darovala - ze niekto iny vychovava moje dieta ale urcite by som to v krajnom pripade urobila ak by to prinieslo niekomu vytuzene stastie...
Jedno viem isto - nemohla by pokojne spavat, keby som niektore moje embryjko nechala v mrazaciku navzdy.

A na druhej strane - ak by mne nevyslo niekolko krat IVF - mozem si sice adoptovat dieta z domova, ale mozno by som radsej uprednostnila adoptovat embryjko - ked uz dietatko nebude nase geneticky, tak aspon by som bola jeho biologicka mamina...

Dakujem za nazory a rady, verim ze nie som jedina co toto riesi...

kveta
10. jún 2008

Nehnevám sa. Ja viem, že raz budú musieť zahynúť, len neviem kedy, či teraz alebo až po našej smrti keď nebude nikoho, kto by platil mrazák...

cikyta
10. jún 2008

preto by sa mali robiť genetické testy pred IVF a nie na požiadanie (ako sme teraz urobili my). Však?

gagar
10. jún 2008

kveta,a aká je to tá vaša dg,na ktorú upozorňuješ iné baby čo ju tiež majú a ktorá je príčinou pošk.embryí..či neide náhodou aj o mňa...

lauritka
10. jún 2008

to by aj mna zaujimalo..kedze ja som po dvoch missedoch po IVF a KET a na otazku, ci nemam ist na genetiku povedal, ze je to zbytocne... 😔 ze missedy sa stavaju.... atd.

gagar
10. jún 2008

Lauritka,moja kolegyňa potratila v 5.mesiaci a išla hneď na genetiku,nikoho sa nepýtala...

cikyta
10. jún 2008

gagar...sééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééérvus! 😀

lauritka
10. jún 2008

ok a tam sa da ist aj bez odporucania lekara ? ako to prebieha ?? berie sa krv obom partnerom ??

cikyta
10. jún 2008

sakra,ja som to pokazila. Dnes mám svoj den. Nehnevajte sa na mna ☹

cikyta
10. jún 2008

My ideme v auguste. Aj bez odporúčania lekára. Berie sa obom krv a neviem,či sa nespomína ešte aj prababka na čo umrela atd...uvidíme

lauritka
10. jún 2008

tak to tu rychlo zapisme nech sa prehupneme na druhu stranu 🙂

cikyta
10. jún 2008

lauritka
10. jún 2008

anoa noa...no my sme nemali nejake zvlastne diagnozy v rodine ani partner..mozno preto to neriesia ja neviem :(

cikyta
10. jún 2008

Ano preto. Ale čo ked akurát vy začnete?....

nelynka
10. jún 2008

laurit na imunologii si uz bola?

cikyta
10. jún 2008

Každý ma kopu detí u nás. Vraj je endometrioza dedična a moja mama je zdrava a má 3 deti

lauritka
10. jún 2008

juj...dufam ze nie..ale aj tak teraz mame pauzu tak sa musim dopatrat kde to robia v KE ... asi sa aj dlho caka.

cikyta
10. jún 2008

😢

cikyta
10. jún 2008

😔

lauritka
10. jún 2008

ano nelynka imuno uz mame..to sme si dali urobit este pred prvym IVF... ja problem s uchytenim nemam asi..ale s donosenim :(

cikyta
10. jún 2008

mesiac pred objednaním a mesiac na výsledok

nelynka
10. jún 2008

lauri a co ti robili na imuno? nas caka teraz v auguste...

cikyta
10. jún 2008

😲

cikyta
10. jún 2008

🤐

lauritka
10. jún 2008

nelynka brali mi krv a partnerovi spermie... zistuju sa protilatky a fosfolipidy a protilatky na vajicko atd...

nelynka
10. jún 2008

lauri mne povedali, ze staci ked pridem len ja..tak neviem...a pritom ma partner problemy so spermijami

gagar
10. jún 2008

ahoooooook cikytka.......

lauritka
10. jún 2008

to fakt nelynka ?? hmmm....ale ako zistia potom protilatky hmmm .... ale ty si v prahe ze ? tam zistuju aj protilatky proti trofoblastu, co je dost podstatne..ci sa ti dokaze oplodnene embryjko uhniezdit.

cikyta
10. jún 2008

ahoj kozmi

nelynka
10. jún 2008

hej v prahe laurit a to fakt? to som zvedava teda, uvidim co mi povedia, som objednana az na jednu poobede a vtedy uz odbery nerobia, tak asi len nejaka konzultacia zatial bude..

cikyta
10. jún 2008

😔 😔

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre