Ako nenechať embriá bábätik v mrazáku navždy?

marione74
8. jún 2008

Ahojte uz dlho rozmyslam ci zalozim tuto temicku... vacsina dievcat ma totiz opacny problem, ze ma malo folikov, alebo sa ich malo oplodni, alebo sa neuchytia atd, atd.

Mne ale chodi po rozume myslienka (tak pri 1 ako aj teraz pri 2 ivf) ze co ak bude oplodnenych embryjok dost vela... Napr sa oplodni 7-8, dve mi hned vlozia, uchytia sa (kiezby ;o) budeme cakat dvojicky a v mrazaciku mi ostane este 5-6 krasnych embryjok.
Ano, viem uz z vlastnej skusenosti, ze ziadny scenar si nemozem naplanovat, niekto ma jedno embryjko a otehotnie, ina baba ich ma 15-16 a nestaci to...

Do IVF som vzdy isla s rozhodnutim, ze si vezmem vsetky embryjka - vsetky potencionalne deti dostanu sancu, aj keby bolo viac ako planujeme (manzel by chcel 2 deti, ja asi aj 3)
Ale priznam, ze mam trocha strach, ze by som mala dvoje dvojicky za sebou, alebo 3-4 deti vo velmi kratkom casovom obdobi.

Aj ked som stale rozhodnuta pre vsetky ebryjka, tak ma napada ze co v necakanej situacii, ze by som napr ochorela, alebo by sa nieco stalo s manzelom...

Mozem mrazacikov darovat - ponuknut 'na adopciu'?
Viem ze niektore pary pouziju darcovske spermie alebo darovane vajicka, ale je tu niekto kto daroval alebo na druhej strane 'adoptoval embryjko'?

A ako dlho vlastne mozem svoje embryjka nechat v mrazaku aby sa neznehodnotili a mohla som si naplanovat vacsi vekovy rozdiel medzi detmi? (ak ich tam necham napr. 3 roky, neznizi im to sancu na rozmrazenie oproti tomu keby som ich tam nechala kratko napr len rok?)

Akoze bol by to zvlatny pocit, ak by som embryjko darovala - ze niekto iny vychovava moje dieta ale urcite by som to v krajnom pripade urobila ak by to prinieslo niekomu vytuzene stastie...
Jedno viem isto - nemohla by pokojne spavat, keby som niektore moje embryjko nechala v mrazaciku navzdy.

A na druhej strane - ak by mne nevyslo niekolko krat IVF - mozem si sice adoptovat dieta z domova, ale mozno by som radsej uprednostnila adoptovat embryjko - ked uz dietatko nebude nase geneticky, tak aspon by som bola jeho biologicka mamina...

Dakujem za nazory a rady, verim ze nie som jedina co toto riesi...

lauritka
10. jún 2008

ano babulky niektore tam chodili na imuno az od nas z SK.

nelynka
10. jún 2008

hej laurit to viem, chodili do podolia ale mna vypisali niekde uplne inde tak som trosku neista, tak uvidime..

gagar
10. jún 2008

ako máš ciky?.....venčila si už dnes?....nezanedbávaj svojich miláčikov....cheche....

lauritka
10. jún 2008

ale urcite .hlavne sa spytaj co vsetko budu vysetrovat. 🙂

nelynka
10. jún 2008

hej hej, opytam, ale este daleko to je, az v auguste 😀

lauritka
10. jún 2008

no tam sa teda dost dlho caka...ja si asi dam urobit predsa len tu genetiku..

nelynka
10. jún 2008

viem ze mesiac bola zhruba cakacka, ale ze az dva a pol mesiaca mi daju, no...ale nevadi, lepsie pre nas lebo KET chceme az september, oktober...

cikyta
10. jún 2008

gagar servus. venčila a zase idem venčiť. len dopapám jahod.zmrzku. mnaaaam.

lauritka
10. jún 2008

ciky aj ja mam hafana 🙂 idem pridat do albumiku.

nelynka
10. jún 2008
cikyta
10. jún 2008

ked na to prídem,aj ja ho pridám. je to moje deculo

cikyta
10. jún 2008

juuuuuuuuu nelinka,je milunky

lauritka
10. jún 2008

jeje take sme tu vsetky milovnicky zvierat....no ved aspon mame psikov, ked sa nam deticky zatial vyhybaju 😔

nelynka
10. jún 2008

veru lauri, my mame take male 3 mesacne a 13kilove 😀

lauritka
10. jún 2008

ja som minule vtipkovala, ze ked sa nepodari mimi aspon si kupime vela zvierat a budeme ako Bridgit Bardot.. 😅

lauritka
10. jún 2008

nely ak je to rasa ??? nadherne oci ma .

nelynka
10. jún 2008

lauri je to miesanec nemeckeho ovciaka a cane corsa... 😀 jedina bola taka z celeho vrhu a nepodoba sa ani na mamu ani na oca 😀

lauritka
10. jún 2008

nadhera 😵

gagar
10. jún 2008

ja by som si najradšej vzala všetky psíky z útulkov....

lauritka
10. jún 2008

to mi ani nehovor..chudata ☹ takym, co trapia zvierata by som dala odseknut ruky ako v stredoveku..nezasluzi si ich mat, ked vie nimi ublizit !

nelynka
10. jún 2008

gagar aj ja, booze,chudatk atak mi ich je strasne luto..

dakujem lauri, nasle zlaticko, ako keby sme mali male babetko 😀

lauritka
10. jún 2008

nelynka my tiez..aspon ten maly nas rozveseluje a spinka s nami.... 😵

nelynka
10. jún 2008

ved toto, nasa je uz take male teliatko a ked som sama doma ked je drahy na nocnej tak aspon niekto somnou spinka v postielke, nebojim sa tak aspon..sice macka je tiez pritulna ale psik to je ine, on dokaze svoju lasku a oddanost dat najavo, macka nie...

lauritka
10. jún 2008

no oni maju svoju hlavu... hoci ja volam mojho macka, lebo je velmi pritulny 🙂 oki idem k tv..pa pa psickarky moje 😀

nelynka
10. jún 2008

idem aj ja na chinu, papa 😀

cikyta
10. jún 2008

Mali sme vela zvieratiek v našom bytíku,ale hafík je najprítulnejší. Ked som bola na umelom oplodn. v marci,tak som jej pomáhala rodiť v kúpelni synčekov a mala som radosť ako zo svojich. Ved raz si ich sem dám. Len ešte neviem tak s pc narábať.

gagar
10. jún 2008

ahojte teraz som prišla domkova idem už aj preč....tak potom...hafanky moje....

marione74
autor
11. jún 2008

kveta, nerozumiem tomu uplne vy uz mate zmrazene embryjka a az potom ste si dali urobit genetiku a zistilo sa ze budu chybne? ako presne sa na to prislo?

marione74
autor
12. jún 2008

lebo mi sme si vobec nedali urobit genetiku, ani mi ziadny lekar v CAR nepovedal ze by to bolo dolezite. Raz myslim doki povedal, ze tam ja aj tak vacsinou vsetko ok...

dyta
12. jún 2008

ja som sa prave vcera pýtala na to embyologičky, ta mi povedala, že genetiku robia väčšinou na žiadosť rodičov 😕
ak by mi nevyšlo 2KET, tak by som si chcela dať spraviť genetiku, neviete koľko sa za to platí?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre