Ako prežiť čakanie?

delideli
27. mar 2012

Ahojte babuľky, ako si krátite čas, resp. zahánate nervozitu pri čakaní- či už na výsledok ako dopadlo snaženie od ovulky po (ne)očakávanú MS, prípadne aj čakania iné? V mojom prípade sa momentálne neviem dočkať mája,kedy sa budeme po kyretáži môcť zase začať snažiť..

hela31
27. mar 2012

ahoj, tak na toto by som rada dostala odpoved aj ja, lebo prave teraz mi meska a ako som sa vsade mozne snazila docitat, tak ece stale nic nie je rozhodnute 😒 stale mi kazdy hovori, ze mam ece par dni pockat,ale je to tazke... stale mam nutkanie testovat sa 🙂

delideli
autor
28. mar 2012

@hela31 : to som mala aj ja,nakoniec som to nikdy nevydrzala,otestovala som sa a za par hodin dosla mrcha 😠 az som si jeden mesiac povedala,ze kaslem na to,netestujem,aj tak nic z toho a akurat vtedy sa nam zadarilo 🙂
momentalne sa snazim zamestnat kdecim inym,potrebujem dorobit fotoknihu zo svadby,lebo mi konci kupon a planujem sa dat na rucne prace,takcsnad ma to aspon troska rozptyli,aj ked z doterajsich skusenosti tomu velmi neverim 🙂
tak drzim palce,nech sa cakanie vyplati 🙂

janulap
28. mar 2012

@delideli mne meska menzes od piatku.Testnut som sa chcela len tento piatok,ze po tyzdni,lebo mam aj nadchu,ci sa mi neposunie aj koli tomu....ale jedna babulka odtialto ma prehovorila,tak som sa testla vcera 😉 A ako som si kratila cas?Mala som dost na praci,k tomu jednu skolacku,jednu skolkarku,k tomu ta nepodarena nadcha...teraz zas musim kratit cas do piatku,kym to oznamim mm 😉

delideli
autor
28. mar 2012

@janulap : takze ,ked som dobre pochopila (co sa mi nie vzdy stava 😀 ),tak mozem gratulovat 🙂s takou radostnou spravou to uz do piatka zbehne..ja zatial deticky nemam,takze v tomto smere ma nema kto vytazit a odviest myslienky inym smerom..mame sice psiky, ale tie su zlate,nenarocne,staci im skrabkat a hladkat,vyvencit a sem tam aj nieco pod zub (resp. aj castejsie 🙂) a su spokojne 🙂

janulap
28. mar 2012

@delideli zlatá...ze dobre pochopila,co sa mi nie vzdy stava 😀 Dakujem,dobre si pochopila 😉 Mne to zas teraz do toho piatku ide pomaly,lebo robotu som odlozila,kym sa nevyliecim.....a ty?Tak sa venuj psikom a sebe,kým pride ten máj 🙂 Mas aj nejake konicky?Venujes sa niecomu okrem praci?

hela31
28. mar 2012

@delideli no veru ja som vcera vyhadzala satnik a zacala som upratovat, ale neviem dokedy mi tento pracovny elan vydrzi, lebo mrcha nikde a ostatne priznaky tiez ziadne, keby mi aspon zle doslo 😀
Inak uz som sama so seba uplne popleten uz ani neviem ci vsetko dobre pocitam 😀
@janulap tiez gratulujem 😉

janulap
28. mar 2012

@hela31 dakujem...kolko ti to meska?Ani ja som nemala,ani este neamam ziadne priznaky,len prsia ma boleli inak ako pred menzesom 🙂

delideli
autor
28. mar 2012

@janulap 🙂 prave,ze s tymi konickami to je poslabsie, z prace som taka unavena,ze maximalne vyvencim psiky a zvalim sa bud pred telku alebo pred net..ale teraz som si naobjednala nejaky material a chcem sa pustit do vyroby brosniciek, ozdob na topanky a mozno vyrobit nieco aj do buducej detskej izbicky,tak snad mi to pociatocne nadsenie vydrzi l(lebo u mna prave vydrz byva najvacsi problem 🙂)

delideli
autor
28. mar 2012

@hela31 : to je skvely napad,ja mam zajra volno ,mozno sa tiez pustim do hlbkoveho upratovania,lebo nas byt by to uz potreboval ako sol 🙂
inak ja ked som bola tehu,tak som tiez nemala do mrchy ziadne priznaky,potom som mala dokonca bolesti ako na mrchu ,akurat,ze neprisla..a az potom sa par priznakov objavilo..bohuzial nie na dlho :(

hela31
29. mar 2012

@janulap no mne meska dnes 5-ty den a furt ani naznak a sme s manzelom skusali,ci to nejak milovanie nenapravi a nic 😀
@delideli no ja sa prave bojim, ze mrchu mi budu musiet vyvolat a z tehu nic nebude, bojim sa, ze to bude skor z inych dovodov, som totiz trosku koplikovanjesi pripad...
inak dnes som bola s polovickou trosku v prirode tak som prevetrala hlavu 🙂

mily7
29. mar 2012

najhorsie je ta psychika. Kaslat na to kedy co pride, lebo aj ked pride tak clovek bude neskutocne vynervovany a tak sa otehotniet nepodari. Ja som napriklad cakala menzes nie tehu hned a doslo tehu. Ale kazdemu vravim, ze je to vdaka tomu, ze som nebola na to tak upata. No a teraz cakam porod, ze nech uz konecne. Ale som si tiez povedala, ze kaslat to, nervy nepomôzu, zle robia, uzijem si posledne chvile samoty s muzikom, volno, naberiem energiu a hlavne ako vravi moja jedna dobra kamaratka stale môze byt horsie. tak sa treba tesit z toho co mame prave teraz. inak priroda pomôze dost. pred rokom som tiez prisla o babetko a nebolo nikde lepsie nez vonku na prechadzkach v prirode a tak.. tak sa drzte vsetky...

mily7
29. mar 2012

inak ja som po kyrete tiez cakala, kvoli tomu, aby dobre bolo, nechcela som riskovat znova on prist, tak som to teda brala. nakoniec som so sebou mala co robit, pretoze psychika bola uplne v haji. Aj ked to na zaciatku bolelo a potom akoze dobre bolo, trvalo to 3 mesiace pokial som sa ozaj vyrevala a ukludnila takze nebolo by vobec dobre ist do toho hned, kedze som vobec nebola vyrovnana...

hela31
29. mar 2012

@mily7 to ti fakta zavidim, ale ja som tehu necakala a ked mam pravdu povedat ani necakam, len meskanie sa mi nestava. Ja som totiz zaradena do kategorie "zazrak" ak sa to podari a preto som sa no to teraz tak upla,lebo na jednej strane ani neverim a na druhej si hovorim, co ak predsa...
o jedno baby som uz prisla zo zdravotnych dovodov,tak sa bojim dalsieho sklamania,bojim sa ze sa so mnou zas priroda zahrava...

mily7
29. mar 2012

hela31 no jo, ono je to hnusne... pozri zazraky sa deju ale je lepsie nechat sa prekvapit. v tomto pripade by som sa snazila zamestnat si mysel a kaslat na to. ak to ma byt tak to bude super prekvapenie, ak to nebude tak to cloveka aspon nepolozi,,aj ja som si myslela, ze je to hnus priroda, zobrat babetko a na druhej strane vie aj dat... vies, clovek nevie...

hela31
29. mar 2012

@mily7 ved ja viem, snazim sa zamestnat, ako som pisala, upratala som satnik, bola som v prirode,ale myslienky sa motaju stale k tomu istemu, uz by som chcela mat jasno, ci nova operaia alebo radost 🙂

mily7
29. mar 2012

hela31 no jo, kazdemu nieco ine pomaha. Skus modlitbu, alebo napisat si dennik🙂 vazne, cloveku sa ulavi. viem, ze je to tazke, len to s tym cakanim clovek proste nic neurobi a musi predychat a prezit ten cas co najuzitocnejsie. inak neviem poradit. ja tu tiez vypisujem, lebo muzik v praci, maly vystrkuje kosti🙂) a spat sa neda. tak sa snazim nejako zamestnat, najhorsie je ze vsetci normalny ludia spia uz🙂)

mily7
29. mar 2012

hela31 inak ja som sa sustredila na muzika. Proste na zivot s nim. Uvedomila som si, ze sme sa nemali cas porozpravat, proste nevidela som ho plakat po potrate, lebo ja som bola 2x v nemocke a potom co som bola doma tak som horuckovala tak sa o mna staral a povedala som si, ze on tiez si svoje vytrpel a pritom ma musel podrzat. Tak som si povedala, ze si uzijeme spolocny zivot, budeme chodit po vyletoch a tesit sa jeden z druheho. Tak presiel môj cas cakania. Bola som rada, ze mam vedla seba cloveka akym je on a este viac som si ho za to zacala vazit a uzivat si to. drzim prsty....

hela31
29. mar 2012

@mily7 na modlenie som moc neni odkedy sa cirekev stavia negativne k umelemu oplodneniu 😒 dennik si vediem od detstva, tak priebezne,ale nie je to ono 🙂 a inak vidis, nespia vsetci 😀 aspon dufam, ze som normalna ... 😀

mily7
29. mar 2012

hela31 ak veris v Boha tak sa modli. To nie je o cirkvi, je to o tom, ze viera v nieco drzi cloveka nad vodou, takze ak v nieco veris, modlitba ti pomoze. Nevravim ze musis, nie som fanatik, len vravim, ze je to jedna z moznosti. Ja som si dennik tiez viedla a teraz raz za cas, raz rocne su tam zapisky🙂ale pamatam si, ze je to dobra vec. treba sa vo vseobecnosti sustredit na nieco, praca, alebo zacat nieco vyrabat, potom si zabezpecit volny cas. Ono ta psychika pojde tym smerom a finta je v tom, ze clovek musi oklamat vlastny mozog🙂) potom to vyjde. neviem kto nespi ale jasne, ze si normalna!!! nepochybuj!!! 🙂 vazne.

hela31
29. mar 2012

@mily7 ved moj muz ma drzi nad vodou velmi, je uplne uzasny, uz planuje dovolenku, aj ked vie, ze mam toho ece vela pred sebou, podrzal ma pri potrate, a podrzal ma aj ked mi nasli nador, snazime sa uzivat si naplno, aj teraz je mi velkou oporou, naozaj som si lepsieho vybrat nemohla 🙂 aj dnes ma zobral do prirody,aby som na to nemyslela, ja nie som az tak zufala, prave naopak doteraz som si to ani nepripustala, ze by som riesila tehotenske testy,len ta nadej je tak silna, ze ma akosi premaha,uz len kvoli muzovi, by som si velmi zelala,aby to nebol dalsi zdravotny problem, ale radostna sprava 🙂 a dakujem ti za podporu 😉

mily7
29. mar 2012

hela31 nie je za co. Je to tazke... A nadej zomiera posledna, tak ma byt. Hadam to bude dobre. Len si davaj pozor. Mna strasne ranilo ked som nebola pripravena na to najhorsie. Ale to by som nemala pisat. Ved vies. Dobre to robite🙂) drzte sa.

mily7
29. mar 2012

@hela31 ak by nahodou sa vam nedarilo alebo nieco, nerozmyslali ste nad adopciou, osvojenim? ja napriklad ano. Povedala som si, ze proste to je moja posledna nadej, ale k tomu dietatku sa dopracujem. Ze mam v sebe lasku ktoru chcem odovzdat a ked nebudem môct svojmu tak preco by som ju premrhala a neodovzdala dalej. Aj to je môznost ako pomoct psychike potom.

hela31
29. mar 2012

@mily7 jasne, ze ano, ved ja sama som dostala snacu na kvalitny zivot adopciou 🙂 ale prve by bolo umele oplodnenie, nakolko by som bola rada, ak by moj manzel mal vlastneho potomka, osvojenie je dlsi krok v pripade neuspechu 🙂 inak som otvorena vsetkemu, vzdy ked pocujem o opustenom dietati,brala by som ho 🙂

delideli
autor
30. mar 2012

@hela31 : Budem drzat palceky, aby sa vam podarilo vsetky komplikacie zdolat a mohli ste sa coskoro tesit na babatko 🙂 A ako pise mily7, modlenie naozaj s cirkvou nesuvisi, ani ja ako veriaca s nimi so vsetkym nesuhlasim, vratane nazoru na umele oplodnenie..Ale to je ich nazor, nie nazor pana Boha,takze to aj tak beriem 🙂
A je aj pravda,ze psychika je silna a bohuzial v ohlade snazenia sa o babatko moze,aj ked to clovek nechce,byt velkou prekazkou..My sme sa do snazenia pustili strasne "vazne",ja som od zaciatku velmi chcela a furt nic..Az v ten mesiac (kedze bolo pred Vianocami) som sa zacala zaoberat inymi vecami (klasika-darceky, upratovanie a pod.),ani na snazenie nebol cas,takze som vtedy s tehu vobec neratala a vyslo to..
@mily7 : aj ja dakujem za dobre rady a povzbudenia 🙂 na mm sa uz hrozne tesim, bol tyzden na sluzobke,dens vecer sa vracia..aj pre mna je obrovskou oporou,bez neho by som to urcite nezvladala tak dobre ako to zvladam..tie 3 mesiace su tazke,lebo velmi chcem, najlepsie hned, ale kvoli netrpezlivosti by bolo hlupe riskovat,najma pri tych vsetkych rizikovych faktoroch ,co mam (zapal stitnej zlazy, trombofilne mutacie, antifosfolipidove protilatky..)
zajtra sa chystame na vylet,s tou prirodou je to dobry napad,clovek si precisti hlavu a naberie nove sily..tak dufam,ze sa pocasie umudri 🙂
drzim palceky pri porode,nech ide vsetko ako po masle, pozdravujem aj babatko 🙂

jessie222
30. mar 2012

@delideli ahoj, sme na tom podobne, som tiez po kyrete /2/2012/, takze netrpezlivo cakam na jun aby sme sa mohli zacat snazit 🙂. dokonca mi uz prebehlo hlavou, ze ci treba cakat az 3 mesiace, ci sa nezacneme snazit skor....Chcem sa opytat, ako ti zistili tie trombofilne mutacie, antifosfolipidove protilatky, robili ti vysetrenia po kyrete? lebo ja som sa stretla s tym, ze proste to sa stava, a na ziadne vysetrenia ma lekar neposlal, tak som si dala ako samoplatca urobit geneticke vysetrenie, ci je aspon to ok, kedze je hrozny pocit, ze neviem preco sa to stalo, a co ak je niekde chyba, kvoli ktorej potratim znova...

delideli
autor
30. mar 2012

@jessie222 : po 1 MA naozaj na vysetrenia bezne neposielaju,kedze vraj podla statistik, neuspesne, najma v prvom trimestri konci takmer kazde 3.tehotenstvo, podla niektorych je percento dokonca vyssie..posiela sa az po dvoch..statisticky je dokonca u zeny ,ktora potrat prekonala vyssi sanca ,ze dalsie tehu bude v poriadku..
nazory na to,kedy sa zacat snazit,sa roznia,povodne odporucanych 6 mesiacov uz padlo, teraz bezne odporucaju 3,ale vela bab sa snazi uz skor..citala som tu aj nazor,resp. odporucanie,ze sa da znovu snazit po tolkych tyzdnoch,kolko trvalo tehotenstvo..a udajne skor mozu zacat aj baby,ktore neboli na kyrete,ale potratili spontanne..my cakame tie 3 mesiace najma kvoli tomu,ze ak by sme skusili uz po dvoch,vychadza mi termin ovulky a termin kontroly na endokrinologii,kedy dostanem lieky na stitku tak,ze by som bola 2 tyzdne tehotna bez liekov a to uz riskovat nechcem,kedze si endokrinologicka mysli,ze je velka pravdepodobnost,ze to bolo prave stitnou zlazou..
co sa tyk tych vysetreni,tak so stitkou som chodila na endokrinologiu uz skor (poslal ma tam raz jeden lekar kvoli vypuklejsim ociam 🙂),ale moja stara endokrinologicka nic neriesila,co sa mi nezdalo,tak som sa preobjednala k inej,bohuzial cakacie doby boli dlhe a na termin som sa dostala az ked uz bolo neskoro :(
co sa tyka tych trombofilii tie mi robili tiez uz davnejsie,na odporucenie gynekologa pred nasadenim antikoncepcie a to kvoli tomu,ze som mala atypicku migrenu (ja toho ale mam,ked to teraz tak citam 🙂) a to je relativna kontraindikacia,takze to chcel mat urobene pre istotu,ze ak to bude v poriadku,tak mi ju nasadi aj napriek tej migrene..a tie antifosfolipidove protilatky som si nechala este davnejsie vysetrit vramci imunologickeho vysetrenia,kedze som mala pozitivny este jeden typ autoprotilatok (ANA),ale bohuzial som vysledky niekam zaloziala a uplne mi to vyfucalo z hlavy,narazila som na ne az nedavno,takze aj od hematologicky dostanem na nove tehu injekcie na riedenie krvi uz od sameho zaciatku..
tym svojim rozborom som ta nechcela vystrasit,ja som specificky pripad a keby sa na vsetko co mam myslelo uz skor,mohlo to mozno dobe dopadnut ..
vacsina bab ale po prvom potrate druhe babatko donosi v pohode (gynekolog vravel,ze sance stupaju z povodnych 2/3 na cca 90 percent)..takze sa neboj,je velka sanca,ze si ok 🙂
ak by si sa predsa len chcela nechat preklepnut,tak niektorym babam na poziadanie napisala odporucenie na vysetrenia gynekologovia..ak nie,tak na endokrinologiu ta moze poslat aj obvodak,vymysli si,ze sa trebars viac potis a viac ti vypadavaju vlasy,plus ten potrat a posle ta..na tu hematku to neviem (nemal niekto v rodine plucnu emboliu alebo trombozu?-to by si mohla potom uhrat ako dovod) a tie antifosfolipidove aj tak robia vacsinou problemy az v 2.a 3.trimestri,takze tie by som neriesila..vela stasticka a nech vam cakanie rychlo utecie 🙂

jessie222
30. mar 2012

dakujem, si zlata, si sa rozpisala 🙂 no myslim si, ze sice mas tych problemov viac, ale radsej o nich vediet, a tym padom mozes pre to nieco urobit, aby sa to nezopakovalo, ako napr. injekcie na riedenie krvi.. Uz som to presne tak urobila, dotlacila som obvodaka /co tiez uz nie je lahke, kvoli preplacaniu od poistovni/ aby mi dal spravit vysetrnie na stitnu zlazu a toxoplazmozu. A tie gen vysetrenia som si platila sama, cize na vrodenu trombofiliu a aj rozne formy mutacii. Aj ked je to mozno z lekarskeho hladiska "zbytocne", chcem predist pripadnym moznym problemom v buducnosti. Ale trochu si ma ukludnila, ze z hladiska statistiky druhe dieta sa v 90% pripadoch donosi, ja som tak trochu matematik 🙂, tak mna cisla ukludnia 🙂. Ale inak trochu ma hneva cely system, ze to zacnu riesit az po 2 potrate, keby vsetko fungovalo ako ma, tak by tieto vysetrenia robili preventivne este vobec pred otehotnenim...len zial bohu znova sa stretavame s otazkou penazi a problematikou zdravotnych poistovni... no kazdopadne, drzim ti palceky, aby sa vam podarilo co najskor otehotniet a bolo toho cakania co najmenej 🙂

mily7
30. mar 2012

delideli hela31 jessie 222 strasne vam drzim prsty baby. S tou psychikou je to tak ako pisala deldeli, je mocna a sustredit sa na nieco to len pokasle. Mam kamaratky ktore mali problem otehotniet kvoli psychike, inak vsetky testy v poriadku. V prvom pripade nechcel manzel takze chudak manzelka, neskôr ked to poriesili tak to slo, v druhom bola na vine praca, praca, praca-stres a v tretom to chlap riesil kupou psa miesto dietata. pretoze podla neho este nebol cas na dieta. no ale rozkazte zene. Tak ked cas dosiel samozrejme ze sa ide zblaznit kvoli kazdej menstruacii kazdy mesiac. ale tvari sa, ze nie je upata. Akoby nie? ked na to dieta cakala 5 rokov a teraz uz do toho môzu ist? Aj ja sa poznam, som typicky skorpion dam svoje city najavo. Ked treba trieskam dverami, nadavam ak som stastna je to vidno. A viem sa upat na hocico, hlavne ludi. Mne po potrate pomohla az jedna komunikta, alebo spolocnost podporujuca zeny po potrate. A to len tak, ze mi napisali ako aj ostatne zeny trpia a ze je to normalne. Pretoze som bola na dne, prezivala som peklo babenky, takze viem ako vam je. Ja som uz bola na konci so silami. Prosila som Boha nech mi pomoze pretoze som si myslela ze skoncim na psychiatrii, alebo sa proste zblaznim a nebude mi pomoci. Kvoli smutku. Na to som sa dostala k nim, oni mi povedali, ze ano je to ako smutit za zomrelim, bolest je velka, ludia nechapu, mame na to pravo. Je dobre rozlucit sa, zapalit sviecku, polozit hracku, napisat list. Mne to pomohlo!!! Az takto som vstala z toho pekla a sla dalej. Potom som sa ako vravim sustredila na zivot v dvojici. Zacala som si uzivat ze ano sme dvaja, mam partnera ktory ma miluje ja jeho, dlho som ho hladala, neriesim dieta. Chodili sme do prirody,rozpravali sa, smiali... A do hlavy nahuckala, ze ano druhe babetko vyjde, pretoze po kyrete je maternica ako prekyprena poda, nemam ziadne problemi a po potrate je vacsia pravdepodobnost ked otehotniete, ze to bude v poriadku. Ale ako vravim, neskôr po tom pekle som bola v pohode. Proste najprv sa musi clovek uplne pozbierat. Nebojte ono to este par slabych chvilok bolo pri druhom tehu...Prave kvoli tomu, ze sa clovek fixoval na novy zaciatok. Babenky akoukolvek formou modtlitba, rozhovory s priatelmi, prechadzky, priroda, pes, pomahat inym dat sa do poriadku a bude dobre.!!!

mily7
30. mar 2012

jessie22 pockat po kyrete treba 3 cykly!!! Ja som zistovala u viacerych lekarov. A .......v brat. nemocnici velky frajer mi jeden povedal, ze aj na buduci mesiac mozem zacat skusat. Ale to take sebavedomie z neho slo, vobec nevidel ten bol vo mne. Dalsi lekari ma upozornovali, ze je potrebne, aby ta maternica zosilila takze 3 mesiace pockat, resp. 3 cykly. Tak som cakala a ono to pomohlo aj z hladisla psychiky. Niekde som citala, ze do 3 mesiacov sa tie hormony davaju dokopy a aj psychika. Neboj, bola som frajerka po mesiaci, ze je dobre, vsetko o.k. Ake bolo prekvapenie ked dalsie 2 mesiace ma chytili take place a ten treti som si myslela ze sa zblaznim???? A to ja cintlavka s poplasenymi hormonmi som cez cele tehu mala asi 4 citove vylevy, inak som sa normalne drzala, bolo mi dobre. Takze tie tri mesiace su ozaj potrebne na to aby sa clovek dal dokopy. Potom ak nie je pokope treba surne riesit, lebo môze byt zle. Povedali lekari.

mily7
30. mar 2012

jessie22 sorry baby ze tolko pisem, aspon sa mi ulavi. Hej nikdy nedostanes odpoved na otazku preco sa to stalo!!! Je to rok a je to jedina vec u ktorej neveriiiim ze nieco zle je na nieco dobre. Ziaden zmysel som v tom nevidela. A ano kruto stava sa to moja... musime sa s tym zmierit a ist dalej. a oni...nie, neriesia vobec ten smutok to peklo co zena preziva. Po zdravotnej stranke to zacnu zistovat az po dvoch ci troch potratoch....ake krute...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre