Ako ste cítili prvé pohyby?

zenulkaaa
29. nov 2014

Ahoj žienky. Viem že podobných tem je tu vela, no mna by zaujímalo hlavne to, ako ste cítili tie prvé pohyby. Všade totiž čítam, že to bolo ako jemné šteklenie, či motýliky, alebo bublinky. Ja som však necítila nič také, ale hned od začiatku (už asi od 17tt) cítim skor štuchance, jemne kopance a niečo také, ako keby ste mali tik na brušku. Je mi jasné, že u každej ženy to môže byť individuálne, ale predsa len ma napadajú všelijaké myšlienky, či je to v poriadku. Mali ste to niektorá podobne?

evelin89
29. nov 2014

Ja som do 20tyzdna necitila nic,az potom jemne pohyby. Urcite je vsetko v poriadku🙂

maxe38
30. nov 2014

@zenulkaaa ja som citila najprv ako keby mi v brusku chodili bublinky, najprv to bolo jemnulinke a potom to bolo stale castejsie, to bolo okolo 18tt.teraz su to jemnucke kopanceky ale velmi velmi jemnulinke, niekedy ich citim strasne slabucko ze som si az neni ista ci je to drobcek.ale drobcek je este malinky takze pohyby mozu prist aj neskor.

mucuinka
30. nov 2014

Mala som to uplne rovnako a aj priblizne v tom istom case ako ty. Rano som sa pytala este maminy, ci je mozne, aby ma uz to dieta takto koplo. A naozaj, tik na brusku je presna charakteristika 🙂

siska765
30. nov 2014

@zenulkaaa ja som prvorodicka a citila som prve pohyby od konca 17tt -to so si uz bola ista ze je to ono,a nebolo to ziadne bublikovanie ani nic podobne, ale take akoby nervove zasklby v bruchu,ako ked mas tiky na tele ale toto bolo v brusku a potom to uz len silnelo a dnes som v 32 tt a su to poriadne kopance a prevalovance,cize presne ako ty som to citila aj ten isty tyzden, takze sa neboj, je to ono 🙂

elizita
1. dec 2014

ja som si bola ista, ze su to pohyby v polke 19.tt... potom som si spatne uvedomila, ze som take nieco uz citila v 17.tt.... a ziadne motyle ani bublinky, presne ako siska765, ale skor ako taky vystrelujuci krc, kopanec... a takisto to citila aj moja sestra...

marteenka
1. dec 2014

ziadne motyle ani bublinky, skor nieco take ako ked si predstavis taky detsky bubon s palickami, tak take jemne bubnovanie u mna v brusku, ale velmi jemnucke

majbu
12. dec 2014

Niečo ako šteklenie pierkom zvnútra bruška.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre