Ako vám nabehol cyklus po neúspešnom IVF?

lenka20
6. aug 2007

Zacinam tuto temu, aby som sa dozvedela od ostatnych snaziliek ako im nabehol cyklus po neuspesnom IVF. Ja som cca 7 dni po ET zacala krvacat - klasicky menzes, mozno trocha dlhsi ako obycajne, presne v termine ako som mala dostat. Asi 18.den nasledujuceho mesiaca som zacala spinit, to trvalo asi 6 dni, minuly utorok som mala dostat menzes, uz od pondelka som mala pocit, ze to kazdu chvilu dostanem a to trva dodnes. Menzes nikde, len take spinenie slabe asi od piatku vecera, aj to nie cez den, len vecerom. Bolesti take ako pri menzes uz cely tyzden. V piatok som bola na kontrole v CAR, poprosila som dr o sono, nech viem co sa vlastne deje, ale o moc mudrejsia z toho nie som - sliznica je vysoka, teoreticky by som uz menzes mohla mat, jeden vajecnik je uz zmenseny a na druhej strane mi este dozrieva 1 velky folikul. Chapem, ze po IVF su tie hormony asi uplne zblaznene, ale rada by som vedela, ci ste aj vy zazili nieco podobne resp.ako to bolo s vami.

ell7
9. jan 2008

A aj bude urcite uspesny!!!!!!!!!
🙂 Dobru nocku

pistica
10. jan 2008

k.bett 🙂
som po neúspešnom IVF. Podľa toho čo si písala som si myslela , že absolvujem 3 mesačnú pauzu kým sa pustím do 2 IVF. Bola som však dnes na prvej kontrole po prenose a lekár mi povedal aby som prišla hned prvý den ked dostanem mrchu, a uvidíme : možno hned začneme so stimulkou. 😲
Ty píšeš že si mala niejaké problémy. Prosím Ťa aké to boli? Mám lek. navrhnúť aby sme počkali so stimulkou? Sestričky som pýtala na 3. mes. pauzu a povedala že nemusí byť. Tak som z toho jeleň 🙄 .
Aj lek. som do tel. hovorila aby ma objednal na neskôr, ale trval na tom aby som sa prišla ukázať dnes.
Ak o tom nechceš písať pochopím to. 😒

zabkaevka
10. jan 2008

ahoj pistica, si tam ešte??

zabkaevka
10. jan 2008

kočky zlaté, ktorá z vás mi vie poradiť, čo sa práve deje s mojim prípadom. JA som po neúspešnom 1.IVF, volala som Dr. tak ako kázal hneď po zistení výsledku, on mi kázal nebrať už lieky a zavolať mu o týždeň. hneď na druhý deň po vynechaní tabletiek som dostala krvácanie, ktoré po 5 dňoch normálne skončilo, potom som mala dva dni "špinenie" a teraz včera som zase dostala silno krvácanie. A medzitým som volala s lekárom, že keďže mi už krvácanie po neúspešnom výsledku začalo už skôr, musím počkať na najbližšie krvácanie a hneď v prvý deň začať s krokmi ku KET, keďže mám ešte mrazáčikov, nemusím od znova mať celú procedúru. no pre istotu som mu dnes Dr. volala, že či to je to krvácanie čo myslel, a on že keď do zajtra uvidím, že je to normálne krvácanie, tak mu mám volať. nechápem, vôbec, tak teraz čo mám normálne alebo ešte stále to prvé po neúspešnom prenose. juuuj taká som popletená. asi mu rovno zajtra ráno pôjdem do ordinácie a nech mi to vysvetlí osobne a vyšetrí. aj keď, no neviem či to urobí. kočky mala ste niektorá takýto stav s tým krvácaním???? Ďakujem za odpovede. 🙂

zabkaevka
10. jan 2008

pistica, škoda že sme sa nestretli ani dnes na fóre ☹ snáď nabudúce. idem pomaly končiť, pôjde mi seriál ktorý mám rada, na markíze o 20.00h. tak paaaaaa a teším sa na odpoveď v internej 🙂

pistica
10. jan 2008

ahoj zabkaevka, už som tu 🙂
neviem čo s tým krvácaním, ale predpokladám že to je normálne, ked tak zareagoval lek., 🤐

gabika24
10. jan 2008

ahojte, nejako mi blbne doma net, tak som sa sem nemohla dostat.
ozaj, pistica, teraz som si spomenula, ze ked som bola po predchadzajucom IVF a odobrali mi len to jedno vajicko, zatial sa manzel rozpraval s doktorom - a ten mu povedal, ze ak to nevyjde, o mesiac to mozeme skusit - teda kontrola a nasledujuca stimulacia - takze sa to asi moze, minimalne ten mesiac treba urcite pauzu. aj tak to nebude hned, lebo ta budu musiet pripravit - ale bodaj by ti to cim skor vyslo. 😉
ja som bola dnes na konzultacii, uz mam aj predpisane lieky, s touto menstruaciou zacinam - len si dam pichnut vyvolavacku. 16 DC zacinam s liekmi a s naslednou mens. so stimulaciou. tak uvidime.
prajem dobru nocku - vlastne uz tu asi nikto nie je, tak aspon dobre ranko, ci pekny den - podla toho, kedy to citate. 😀
zabkaevka - s tym krvacanim asi uvidíš ako vravel doktor - ja som ale takto mala prve krvacanie (6dni, spinenie2dni a potom zasa krvacanie) po cisteni (po mimomaternicovom tehu), moj doktor to neratal ako menzes, az ten dalsi cyklus.

lenka20
autor
11. jan 2008

ahojte, zebkaevka urcite pockaj do dalsej normalnej MS, ja som po prvom ET zacala krvacat v case MS a potom o dva tyzdne zase a spinenie trvalo aj 20 dni, potom prisla normalna MS a ta dalsia uz nacas a v poriadku - myslim, ze to zblbnute krvacanie je v dosledku hormonalnych vykyvov, ja by som isto pockala, kym sa to znormalizuje, ved potrebujes dat hormony do poriadku pred KET. naco by ti bola ukazkova sliznica ked hormony budu pracovat proti tehu.drzim palce.

pistica
11. jan 2008

lenka kolko IVF si už prežila? a bola si aj samoplatitel?
na druhý pokus si mala viac vajíčok?
ale ved raz nám to určite vyjde! 🙂

csilla76
11. jan 2008

ahoj pistica,aj ty chodis k dokimu hermanovi?

pistica
11. jan 2008

csilla áno k nemu. prečo? si s ním spokojná??

pistica
11. jan 2008

tak čo kde ste všetky??? spinkulikáte???? ☹

csilla76
13. jan 2008

ahojjjj.no pistica spokojná s dokim,a ty?co treba to vysvetli aj povie takze celkove v pohode a papierovacky my vybavuje postou aby sme nemuseli tolko cestovat lebo to máme 240km,a prideme k nemu az vtedy ked uy on dostane shválenu ziadost a mozeme zacat stimulovat,takze v pohode.uz by som sa mu mala ozvat lebo vlani po IVF A ICSI v auguste,odvtedy som mu nevolala,potrebujem trosku pauzy.tak sa majte musim ist potom este nakuknem.

pistica
13. jan 2008

csilla76 prepáč , ale nemáš nejaké CAR bližšie k bydlisku?
ja to mám k nemu cca 70 km a musím stále príst osobne, nič mi poštou neposiela... ☹

csilla76
13. jan 2008

no ahoj pistica.zial najblizsie CAR mám práve v KE,som od Rim.Soboty a ty si odkial ak sa mozem opytat.kedy sa chystáte na dalsie ivf?

lenka20
autor
14. jan 2008

ahojte, pistica, ja mam za sebou dve IVF, obe cez poistovnu, pri prvom bolo 8 vajok, 7 sa oplodnilo ICSI ale prezili to len dve a tie boli tiez slabucke, pri druhom bolo vajok 10, cez ICSI sa oplodnilo len 6, ale 5 z nich to dotiahlo do stadia blastocysty, 1 sme vkladali - vcasny spont.potrat - a 4 mame zmrazene. kazdopadne ten druhy pokus bol neporovnatelne lepsi co sa tyka kvality vajok. mame teda este nejaske KET-y ak sa krpci pekne rozmrazia a potom este 1 moznost cez poistovnu, ak to nevyjde tak az potom pojdeme ako samoplatci.

juja
14. jan 2008

Ahoj Lenka 🙂

V prvom rade Ti chcem zaželať do nového roku všetko len to najlepšie a nech je Vás na vianoce minimálne o jedného viac 😵
Ja som začala špiniť 5 deň po ET a o dva dni som dostala normálny menzes v termíne ako má byť, takže som vedela, že prvý pokus nám nevyšiel 😖 Krvácala som menej ako zvyknem, čo ma trošku prekvapilo. Teraz v sobotu som som dostala menzes druhýkrát a zase v čase v ktorom má byť. Mám trošku väčšie bolesti v pravom vaječníku ako zvyčajne, ale krvácam normálne. Pripravujem sa na prvé KET - asi 31.01./01.02.. Máme 3 mrazáčiky, teraz skúsime jedno a ak sa nepodarí necháme to na apríl/máj, keď bude slnečnejšie počasie 🙂 a aj menej práce v práci - po daňových priznaniach a uzávierkach 😒

pistica
15. jan 2008

ahojte
na druhé IVF sa chystáme ... mám zavolat hned ako dostanem mrchu. 😲
aj mna velmi bolelo brucho pri prvom krvácani, vraj to je normálne 😕

gabika24
16. jan 2008

ahojte. zelam vam, nech sa vam ti vas mrazacikovia pekne rozmrazia - my musime odznova, kedze ziadnych nemame.
od tejto mens. zacinam s proverou a injekciami, od dalsej s dalsimi. tak dufam, ze to vyjde. do Heliosu idem az 1-2 DC dalsej mens.
Pozitivne sa naladte, urcite vam to vyjde, aj nam vysiel KET. drzkam palce 🙂

gabika24
16. jan 2008

inac aj mna velmi bolelo brucho pri prvom krvacani - asi to je naozaj normalne...

lenka20
autor
17. jan 2008

ahojte, jujka moja najmilsia, tak rada ta vidim, drzim vsetky palce aj na nohach, nech ti KET vyjde, ja uz mam lieky doma, ale nemozem zacat, lebo 1.nemam este MS, 2.keby aj prisla, termin KET by sa mi kryl s terminom imuno v Prahe, takze aj tak musim cakat na neskor. ale nevadi, dlho som nebola v praci, tak zarezavam, este mesiac vydrzim.
baby - mna strasne bolieva brucho pri kazdej MS 😀

csilla76
17. jan 2008

ahojte kocky.a nasiel by sa niekto kto my dá vediet aky je postup pri KET?VELMI BY MA POTESILO,TOTIZ MÁME 2 MRAZÁCIKOV ALE DOKI NESPOMINAL NIC...........TAK DAKUUUUUJEM.

gabika24
17. jan 2008

ahoj csilla76. ja som bola vlastne na ket zakazdym a na 3x to vyslo.
po menzes pojdes na kontrolu a povedia ti ako. ak si po transfere (neuspesnom) musis pockat asi 3mesiace. v niektorych centrach menej. Prvykrat som neotehotnela vobec, potom som po mimomaternicovom tehu (po 2.KET) cakala 3 mesiace, potom mi dali lieky na podporu tehu (utrogestan) a isla som na dalsi KET. ten uz vysiel. no asi zalezi od toho, ci ti narastie sliznica maternice normalne, prip. co sa rozhodnu. ale zhruba takto nejako si to pamatam. teraz idem do stimulacie - v oktobri nevyslo IVF.
drzim palce 😉

lenka20
autor
17. jan 2008

ahoj csilla, mozno kazde car to ma ine, ale kazdopadne zacnes brat lieky na podporu rastu sliznice -tabl.uz od prveho dna MS, na 14.den pojdes na sono, podla vysky sliznice ti povedia, kedy asi bude transfer (cca 19-20.den) a potom cakas ci sa mrazaciky pekne rozmrazia a potom ti ich vlozia ako pri klasickom ET. od 15.dna budes zaroven s tymi tabletkami brat aj utrogestan/duphaston. som taka mudra, lebo som nedavno bola na pohovore v CAR ohl.mojho KET 😀 😀 plati sa za lieky - nie vela, do 1000,-asi ako kde, mozno ty dostanes ine lieky, ja mam take za 800 + potom zaplatis prenos rozmrazeneho embrya - ako kde asi, v MT sa plati 4000,-Sk. a potom budes tehulka - drzim palce 🙂
gabika, tak uz startujes, nech ti to dobre dopadne a dockate sa surodenca pre malu rapotacku 😵

gabika24
17. jan 2008

no, myslim, ze ti to lenka20 napisala uplne presne. Ja som vsak nebrala tabletky na podporu rastu sliznice maternice, lebo to mam uplne v poriadku - vzdy krasne - vraj ukazkovo narastie - skoda, ze aj ostatne veci nie su tak ok.. Ten utrogestan som brala asi od toho 14.DC.
tie lieky naozaj nie su velmi drahe.
leni, ty ides na KET? kedy?
ja som dnes dostala menzes, tak od 16DC picham nieco podobne ako decapeptyl, s tou dalsou menstruaciou uz stimulujem. inac bolia ma vajecniky ako kona... - tak sa trapim v praci
dufam, ze sa naozaj dockame surodenca pre nas pokladik (- aj vcera si pytala braceka alebo sestricku). a aj vy vsetky, ze sa dockate vytuzeneho babatka. 😀

lenka20
autor
17. jan 2008

gabi ja asi az vo februari, lebo este nemam mrchu a ak by aj prisla, kryl by sa mi termin KET s imunovysetrenim v prahe, takze aj tak musim pockat minimalne do konca januara, ak medzitym pride mrcha skor, tak pockam az na tu dalsiu, najlepsie by bolo, keby neprisla vobec 😵 ale u mna motyky nestrielaju 😠 takze pockam.

zuzla80
17. jan 2008

Ahojte babulky, Jujka, Lenka, Savia - staré parťáčky 😀 . Vidím, že ste sa presunuli do inej témy, ale ja som si vás aj tak našla 😀 Pre ostatné babulky, som po 2.IVF-neúspešne a v blízkej dobe, dúfam, že absolvujeme KET, máme 4mrazáčiky. A moja mrcha dorazila po IVFku až na 66DC trošku v slabšej podobe.

Lenka chcela som ti napísať, že už v Helíku začali robiť imuno vyšetrenie a to protilátky proti spermiám a trofoblastu. Majú to na webe. Len pre ifno 😉
Jujka ahooojky ako sa máš? Vidím, že si začala stimulovať na KETko, tak ti z celého srdiečka prajem, aby to dopadlo veľmi dobre a aby ste sa už mohli konečne tešiť. Inak neviem, či si čítala niečo o chilli omáčke, vraj prekrvuje maternicu a znižuje imunitu pri zahniezdení, dúfam, že som to napísala správne, čo Leni 😉 Vraj sú s tým veľmi dobré výsledky.
Savia ahoooj, a ty sa mi ako máš? Kedy sa chystáš na KET?
Gabika držím palce pri IVFku, nech to tentokrát dopadne minimálne tak, ako dopadlo KET 😉

lenka20
autor
17. jan 2008

ahoj zuzlicek, ao, citala som na heliosackej stranke ze daco take chystaju, idem kuknut ak to zacali robit tak naco pojdem do prahy 😕 😕 😕 ach jaj, teraz si mi zamiesala karty, a mozno pojdem len si vyrazit z kopytka 😵
to chilli mam od tanittky, nemozem si privlastnit patent 😀 😀 ale napisala si to dobre, takze jujka, chce to stiplaveeeee

savia
17. jan 2008

Ahojky Zuzli, no Teba vidieť 😀 😀 😀
Ja každú chvíľu čakám mrchu a ideme na tooooooo 🙂 Mimochodom, mne prišla mrcha po neúspešnom IVF asi po 70 dňoch, takže si lepšia...No a teraz čakám, či príde načas,aby sme už konečne mohli začať prípravu na KET.
Zuzli, ty už tiež ideš teraz na KET? Hura, tak to nám asi vyjde spolu 😉

zuzla80
17. jan 2008

Lenik, vidíš, veľmi chcem, aby sme išli na KET spolu 😀 😀 Dnes keď som si pozerala stránku helíku, tak tam mali vľavo, ako zvyknú mať novinky, napísané, že už začali robiť protilátky, ale nič bližšie tam nieje. Ja ti Prahu doprajem, a zvlášť keď to bude aj s kopýtkami 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre