Ako vám nabehol cyklus po neúspešnom IVF?

lenka20
6. aug 2007

Zacinam tuto temu, aby som sa dozvedela od ostatnych snaziliek ako im nabehol cyklus po neuspesnom IVF. Ja som cca 7 dni po ET zacala krvacat - klasicky menzes, mozno trocha dlhsi ako obycajne, presne v termine ako som mala dostat. Asi 18.den nasledujuceho mesiaca som zacala spinit, to trvalo asi 6 dni, minuly utorok som mala dostat menzes, uz od pondelka som mala pocit, ze to kazdu chvilu dostanem a to trva dodnes. Menzes nikde, len take spinenie slabe asi od piatku vecera, aj to nie cez den, len vecerom. Bolesti take ako pri menzes uz cely tyzden. V piatok som bola na kontrole v CAR, poprosila som dr o sono, nech viem co sa vlastne deje, ale o moc mudrejsia z toho nie som - sliznica je vysoka, teoreticky by som uz menzes mohla mat, jeden vajecnik je uz zmenseny a na druhej strane mi este dozrieva 1 velky folikul. Chapem, ze po IVF su tie hormony asi uplne zblaznene, ale rada by som vedela, ci ste aj vy zazili nieco podobne resp.ako to bolo s vami.

zuzla80
17. jan 2008

Savi ajooooj, ja ja ťa po dlhej dobe štrašne rada vidím 😀 🤐 . Už ste mi začali trochu chýbať 😉
No chceli by sme ísť na KET, už som začala aj s tabletkami, tak snáď sa to už raz pozdraví. Teraz si v tesnom závese pre zmenu ty za mnou 😉 Inak Savia, nezabudni aj ty na tú chilli, dobre?

zuzla80
17. jan 2008

UPSSS 😨 , chcela som napísať, že sa to raz podarí 😀
Babulky ja vás opúšťam, idem domka, zajtra sa na vás teším. Pekný večer.

lenka20
autor
17. jan 2008

jeej, ahoj savia, aj ty si tu, vsetky stare rakety sme sa premiestnili sem 😀 😀
pozrela som na ten helik ale neda sa to rozkliknut a uz je neskoro, zajtra tam rano zavolam a opytam sa, potom vam poviem, teda aspon pre heliosacky to bude zaujimave.
zase ma nik nepockal s KET-om, vsetky ma predbehnete, ale hlavne nech nam to vsetkym uz konecneeee vyjde 😵 😵 takze prva bude zuzla 😉 alebo jujka 😕 😕 paa zlaticka, aj ja uz musim koncit, ale som sa velmi potesila, ked som vas tu videla 😅

tanitta
17. jan 2008

Caute kocky...
Leni.. len ty pekne chod do tej prahy.. v heliku to nerobia to co praha.. ved ani KE zdruzena tkanivova banka nerobi zatial to co praha nie este helik....v prahe robia celkovu bunkovu imunitu (a preto sa koli tomu chodi tam).. a to sa robi LEN! v prahe....;)...
... a papame sladku chilli omacku 3* denne po 2velke lyzice( s obsahom chilli 21 az 23%), alebo ku vsetkemu sa sa zjest da.... ak vam to nebude chutit nepapajte a nenute sa.. vas organizmus to nevyzaduje ..... prip. zapijat susene chilli papricky vodou;).... su s tym vynikajuce vysledky.... 😵 ... pa.....

csilla76
17. jan 2008

ahojte.Gabika,Lenka dakujem za presny popis KET,dostala som na to taku chut ze by som s tym zacala hned 😀 drzim aj vám palceky aby to vyslo kazdej z nás.no uz idem spinkat,majte sa krásne a pekné snicky. 😉 .

lenka20
autor
18. jan 2008

tanittka ahojky 😵 tak ja teda pojdem do prahy 😵 aj tak som bola na 99percent rozhodnuta tam ist, uz len kvoli prahe - milujem, uz mame aj koruny ceske zamenene, kupili sme navigaciu, tak by bola skoda si nepovyrazit 😎 mne sa to tiez nezdalo, lebo naposledy ked som bola u krajka, tak sme sa o tej prahe rozpravali a on ani nespomenul, ze pockajte, bude sa to robit aj u nas o chvilu, a to by mi urcite povedal. preberali sme KE a prahu.
csilla - veru, aj ja by som uz isla na KET, baby ma tu navnadili 🙂 bodaj by nam to vsetkym vyslo, napis kedy startujes 😉
tanitka, vcera som v bille kupila tu chilli banatu s hranolcekmi, dufam, ze je to ta spravna, myslim, ze 22% alebo tak nejak. ale ja este nepapam, az ked zacnem s KET.

savia
18. jan 2008

Babenky, dobré ránko,
ozaj je to pravda s tou chilli omáčkou? Dnes si ju asi pojdem kúpiť 😀

lauritka
18. jan 2008

savia, lenka ahoj..ano aj mne to tanittka hovorila, ze ta chilli omacka ma v sebe nejake blahodarne ucinky 😉
ja to bohuzial nemozem 😢 od malicka neznasam ziadne stiplave veci..ani naznak.

lenka20
autor
18. jan 2008

ahojte, lauritka ani ja neznasam stiplave, ale budem sa tym napchavat az kym nebudem cela vyhadzana 😀 😀 a mozno sa mi prave aj plet potom napravi. ty si na to celkom alergicka alebo len nechuti 😕

lauritka
18. jan 2008

no ja sa vyhadzem lenka to viem urcite :( staci ked zjem viac pepru v zemiakovom salate a mam same vyrazky..mne to nerobi dobre,. ja sa asi neprekonam ☹

tanitta
18. jan 2008

ahojte babulky.....skopcim vam to priamo od tej kocky o to pisala o tom chilli... na jedned diskusii sa kocky do toho pustili a otehotneli hadam skoro vsteky a dokonca aj dlhodobe snazilky ktorym sa sakra dlho nedarilo nedarilo....;)....

Chilli se hlavně přisuzuje role v ovlivnění autoimunitních reakcí organismu. Takže takový malý pomocník prednisonu, wobenzymu a spol.

Jak se do tebe embryo dostane je jedno - je tedy jedno jestli otěhotníš doma, po IUI, ET či KET.

Jde o to, že u značné části žen - v ČR není podrobně sledováno - po IVF se embryo uchytí, na testu se kolem 8. dne ukáží //, ale již cca 15. - 20. den po ET je HCG minimální. Hovoří se o tzv. biochemickém těhotenství. To může být způsobeno jednak defektem embrya, ale bohužel čím dál častěji i imunitní reakcí matky. A právě tady zabírá chilli.

Dávkování:

u žen s vážným autoimunitním onemocněním, či u těch, kterým špatně dopadlo imunitní vyšetření - protilátky proti plodu - se podává až 200 g Sweet Chilli Sauce for Chicken 24% (tato forma zvolena pro jednoduchost dávkování, minimum alergických reakcí - zkuste si stříhat chilli papričky - a i chuťovou přijatelnost).

Samozřejmě je možné podávat ekvivalent čerstvých papriček či práškového chilli.

U žen bez předchozích biochemických těhotenství, bez spontánních potratů v anamnéze, s negativním imunitním vyšetřením se podává dávka podstatně nižší - cca 1-2 polévkové lžíce 3 x denně.

Ve sledovaných cyklech bylo podáváno od 1. dne cyklu (možno samozřejmě začít již dříve) a podávání bylo ukončeno po potvrzené srdeční akci plodu (některé ženy pokračovaly v užívání dále).

Z vedlejších efektů byl hlášen značný pokles výskytu ranních nevolností, vymizení akné, zlepšení kvality pokožky,nehtů a vlasů.

A perlička na závěr - plešatým partnerům - kteří chilli užívali solidárně se ženami začali růst vlasy.

kokos zabírá velmi dobře při problémech se štítnou žlázou, takže pokud ses na ni léčila, či se léčíš, jejich jezením nic nezkazíš. Navíc kokos stejně jako grapefruity podporuje růst sliznice. Takže od 1. dne cyklu

pre tie ktorym kockam to nechuti ...... "Prý si tělo samo řekne, pokud ti nechutná, tak se na ni vykašli - evidentně ji nepotřebuješ a otěhotníš i bez ní. Rozhodně se nemá jíst přes moc nebo s odporem.".....

zatial sa majte paa
😵

lauritka
18. jan 2008

😀 tanitta tak ja nevime..ja sa spolieham na to masazne lozko, lebo ti tiez nastartuje imunitu ;) ale mozno skusim kupit to chilli a uvidime 😅

zuzla80
18. jan 2008

Pekné piatkové ránko 🙂
No vidím, že pribudli ďalšie staré rakety 😀 😀 Tannitka, Laurkta 😀

Lenka, tak aj ja som radšej za tú Prahu a k tomu romantiše výletik 😉hmmm. Praha je fakt okúzľujúca, bola som tam síce len dva krát, ale stojí to za to. Tak si to tam poriadne užite a neboj budeš za nami len mesiac, to nie je až tak veľa. Bože pripomína mi to časy, keď sme mali začať stimulovať na IVFko. Vtedy to vyzeralo, že budeme stimulovať spolu a Savia bola vtedy pred nami. Tak ten čas letí.

Ja už konzumujem tú chilli, ale začala som až od 3DC (snáď nevadí), ale poviem vám babky, musím sa riadne premáhať, aby som ju do seba dostala. Možno ešte skúsim tie sušené chilli papričky. Tanittka myslíš, že je jedno aké chilli, hlavne nech je to chilli a nech to štípe?

Tanittka a ty sa ako máš? Kedy sa chystáš pre svojho mrazáčika.

libeth
18. jan 2008

tanitta - to bolo velmi zaujimave, mozno sa nato dam, ale podobne ako lauritka nemam rada pikantne, ale sak skusim 😀

lauritka
18. jan 2008

ahoj libi..zuzla , ale prave tam pisu, ze sa nemas premahat :( ja len skusim, ale ked to bude na H... tak to nebudem nasilu konzumovat. bleeeh. drahy ma rad stiplave, tak do doje on 🙂
ale n atej imunite bude nieco pravdy ;) ja som bola na taky scanning, ako to so mnou vyzera..a je to biedne, hoci navonok sa citim zdrava 😀 ..takze treba nastartovat imunitu a zdravu vyzivu 🙂

zuzla80
18. jan 2008

Lauri, tak uvidím do kedy to vydržím, zatiaľ to jem len 2x2 ale zistila som, že keď to zapijem troškou vody, tak to až také zlé nieje. Inak mne na tom nevadí to, že je to štipľavé, ale že to ma takú divnú sladkastú chuť, lebo som si kúpila tú sladkú chilli. Ale však vyskúšam snáď to pomôže a ja sa trošku premôžem 🙂 Inak Lauri, čítala som na inej diskusii, že si narodená 15.3. si predstav, že aj môj mužík a on je rok 73 😉

tanitta
18. jan 2008

Zuzla.. Lenka mi povedala ze chodite sem raketacky...tak som nakukla;)...papa sa omacka preto aby zbytocne netrapila zaludok je to lahsie stravitelne ako klasickee chilli papricky.... inak baby sa dost pri tom jedeni premahaju a skutocne tu omacku zapijaju aj vodou.... mne to chuti same.. davam si ju ku vsetkemu.. aj na smazena vajicka... oplati sa investovat do tych drahsich lebo su chutne ... ja kupujem v bile exotic chilli sauce obsahuje 21% chilli su tam take hranolky na nej nakreslene a je to vlastne sladky chilli kecup....a je uplne hladka neplavaju tam tie kusky buee.... nevadi mi aj klasicka paliva... a mozno nejkake sterilizovane chilli pridam pred ket... inak chilli v akejkolvek frome je mozne papat ...dokonca sa vraj uvazuje o tabletkovej forme lebo vplyv chilli na imunitu funguje a podporuje prekrvenie maternice v testovacej v tomto experimente otehotnelo 8 z 10zien..... ale ako vravim zbytocne aby ste sa nesilili do toho aby vam nebolo zle z toho stiplaveho 😀 ....s marcovou ms pojdem do ket...uz sa tesim ze sa nieco zase bude diat;)...
Lauri.. je ten tvoj poloviciak vlasac??? 😉 ... lebo moj drahy sa pustil s velkym odhodlanim do chilli ze mu narastu vlasy🙂)
Libeth...skus.. ved nic s tym nepokazime....papa sa pocas stimulky zvacsa od 1DC... ja ju papam napr uz od minuleho roka v tom cykle ivf ked som zacala mala som //... 😵 .. jedno suvisi s druhym.... mozno to nebolo tym.... ale je vela okolnosti okolo preco prave vtedy.....paa

zuzla80
18. jan 2008

No Táni ja mám tú chilli, ktorá je uvedená v tom článku a je to aj s tými kúskami, ale fakt toto mi z toho vadí najmenej, ale asi tým, že je to na kurča a je takého slizového zloženia 😀 , tak to mi vadí hádam najviac. Asi vyskúšam tú z billy, čo aj ty - kečupiky mám rada aj štiplavé 😀

lauritka
18. jan 2008

zuzli ja mam neniny 15.3 🙂 rok narodenia 1973..10 maj 🙂

lauritka
18. jan 2008

tanitkka nie je vlasac ;) al ma chlpy na hrudi 😀 predtym som mala priatelov s holou hrudou 😅 no teda mohli byt nejake tabletky vyvynut pre nas, co nemaju radi stiplave 😉

zuzla80
18. jan 2008

Jaaaj Lauri, ja som myslela, že narodky 😅 , tak prepáč, ale májová som pre zmenu ja 😀

lenka20
autor
18. jan 2008

ahojte, tak sme sa zase zisli, aj libeth - ahoj moja 😵
no, volala som do heliku a krajko povedal, ze sa tie ich vysetrenia nedaju porovnat s prahou, lebo kazdy labak ma svoje hodnoty a svoju stupnicu, v heliku robia len trofoblast a nejake PCP-cka - dufam, ze som to neskomolila 😀 hradi to poistovna, ale tiez sa na to treba objednat. ja idem do prahy, ved uz som si kvoli tomu kupila aj novu suknu 😅 😅 😅 rozmyslala som, ze ci ist na obidva, ale kaslem na to.
ja uz mam tiez chilli nakupene, 2 flasky, ale asi pojdem do metra kupit celu bandasku, lebo sa chystam davkovat vela, kedze som mala to biochemicke tehu, takze je dost pravdepodobne ze daky problem s imunitou mam.
tusim sa tu vsetky tesime na KET, to je fajn, dufam, ze sa dockame aj my vecne snazilky 😉

lauritka
18. jan 2008

😀 lenka ..ja sa chystam to kupit dnes a ochutnat..ak to bude hnusne vzdavam to 🙂 potom sa uz len spolieham na "ceragem" mam za sebou uz 6 lezani 🙂

lenka20
autor
18. jan 2008

laurit, pisala som ti do BT, potrebujem raduuuuu

zulka29
18. jan 2008

Ahojte, tak tu sa skrývate zostatok našej starej neúspešnej 😖 zostavy? 🙂

lenka20
autor
18. jan 2008

ahoooooj zulkaaaa 😅 😅 ano, mame tu zraz umelych rakiet 😀 😀 vitaj nazad v parte 😀

tanitta
18. jan 2008

Lauri.. ty si podarena.... 😉 , ty mas aspon lehatko v zalohe 😵 ......
Leni...nie ze sa odtoho pogrcas 😅 ....blinkame az s // testikmi OK? 😉 ....
Zuzli... no veru ta na kurca moc vabne nevizerala 😝 nie este chutila......... ten kecup stoji cca 17O Sk...540gr.....paaa

lauritka
18. jan 2008

tintta ved to robi zazraky 🙂 vcera som sa ohla a v pohode dala dlane na zem s vystretymi nohami ;) uplne to uvolnuje chrbticu..no a co je v chrbtici?? no predsa vsetky nervove zakoncenia 😀 atd atd....meridiany;) draha chi...tak ma to odblokuje ze sa uz nezablokujem nikdy 😀

zulka29
18. jan 2008

tak aj ja bežím kúpiť štiplavú omáčku, napísali ste to zrovna načas...Ja milujem štiplavé tak od dnes papaám každý deň 😵 😵 😵
A viete že je na tom možno niečo pravdy? Dráčik čaká dvojičky a tá stále jedla štiplavé 😀 .
Ja som si kúpila aj také lieky na posilnenie imunity, aby som neochorela, ale potom som si uvedomila, že by som si ju asi nemala zvyšovať pred KET, tak som ich hneď aj odložila... 😀 😝

zulka29
18. jan 2008

Leni, asi sme ich sem privolali ako sme sa o tom včera rozprávali že kde je naša stará parta 😀

Ahoooj Libeth 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre