Ako vám nabehol cyklus po neúspešnom IVF?

lenka20
6. aug 2007

Zacinam tuto temu, aby som sa dozvedela od ostatnych snaziliek ako im nabehol cyklus po neuspesnom IVF. Ja som cca 7 dni po ET zacala krvacat - klasicky menzes, mozno trocha dlhsi ako obycajne, presne v termine ako som mala dostat. Asi 18.den nasledujuceho mesiaca som zacala spinit, to trvalo asi 6 dni, minuly utorok som mala dostat menzes, uz od pondelka som mala pocit, ze to kazdu chvilu dostanem a to trva dodnes. Menzes nikde, len take spinenie slabe asi od piatku vecera, aj to nie cez den, len vecerom. Bolesti take ako pri menzes uz cely tyzden. V piatok som bola na kontrole v CAR, poprosila som dr o sono, nech viem co sa vlastne deje, ale o moc mudrejsia z toho nie som - sliznica je vysoka, teoreticky by som uz menzes mohla mat, jeden vajecnik je uz zmenseny a na druhej strane mi este dozrieva 1 velky folikul. Chapem, ze po IVF su tie hormony asi uplne zblaznene, ale rada by som vedela, ci ste aj vy zazili nieco podobne resp.ako to bolo s vami.

tanitta
22. jan 2008

Jujka...dla mna najprv 2 a ak by nahodou sa neico dialo-nedialo tak potom aj to tretie....my sme to mali takto...

juja
22. jan 2008

Tanittka takže terza rozmraziť 2 a potom nechať na rozmraz to jedno, teda ak sa nezadarí. Správne som to pochopila? 😀 Vám to takto navrhli v Helíku, alebo ste sa takto rozhodli vy? Ja mám obavu, či sa mi rozmrazí, to čo mrazili ako posledné - po PK až na siedmi deň (Jedno mrazili v deň ET - piaty deň, potom na 6 tiež jedno a to posledné chúďatko sa nejako ešte pozbieralo, tak to dali 7i deň)

zuzla80
22. jan 2008

Jujka ahoooj, no teba vidieť 😀 Ako sa máš? Tak to sa možno v piatok stretneme, aj keď mi dorazíme niekedy pred ôsmou, lebo pôjdeme vláčikom. Predali sme autíčko, tak teraz fungujeme na MHD a ŽSR 😀
Počuj Jujka a nevychádza ti transfer náhodou 30/31.1. teda ak si v piatok 14DC? Podľa toho protokolu, je to 19-20DC. Nám by mal transfer výjsť na 30-31.1. Len dúfam, že sa drobčekovia rozmrazia. My sme vkladali stále dvoch, ale som na vážkach či jedného alebo dvoch, ale určite embryologička poradí, že dvoch keďže už máme za sebou viac pokusov.

Počuj Jujka a to si nebola tá, ktorú Lenka opísala vyššie, že k nej museli krajka zavolať hmmm? 😀

Ja cítim v kostiach, že tento rok bude najplodnejší pre rakeťáčky 🙂 Veď aj osmička v dátume je guľatá 🙂

juja
22. jan 2008

Zuzla - my dôjdeme asi okolo 7,15, ak budú dobré cesty (tu v ZA sneží, prší a fučí ako besné). Ja mám 14 DC až 26.01. t.j. sobota (drahý má v ten deň narodky 😵 ) tak ma objednali v piatok.

To som snáď nebola ja - tá vyššie opísaná Lenkou, ja som bola vtedy na ET, keď museli Krajka volať 😀 😀
Môj manžel sa najskôr celý vyplašil, keď ma čakal v čakárni a dlho sa nič nedialo a zrazu Krajko vypálil z ordinácie a šiel dozadu a o chvíľku zase naspäť. A ešte ho prišiel ukľudniť do čakárne, že je všetko v poriadku, aby nemal obavu.

tanitta
22. jan 2008

Jujka.. dobre si to pochopila.. ide uz len o to ci chces dvojky alebo nie v pripade uspechu 😵... sama vies ze rozmrazovanie je zlozity proces a zacat len jednym embrijkom nie je moc statne riesenie... lepsie hned dvomi... ... ... vzdy ked sme sa rozhodovali my.. tak sme sa vzdy trafili do spolocnych "navrhov" a odsuhlasov od tety embriologicky 😵.... bolo to tak ze som povedala co chcem a ako si to predstavujem a ona to uz len odsuhlasila... 😵

iva79
22. jan 2008

Ahojte dievcence,

ahojte Jujka a Lenka.
Po dlhej odmlke som opät na koniku. Jujka, ak si si nahodou citala uz moju IP, tak vies preco ta dlha odmlka.
Chcela by som Vas vsetky povzbudit, pretoze u mna bol rovnaky strach ci nam to IVF/ICSI vinde alebo nie.
Vyslo to a zaciname 10 tt. Dufam a verim, ze vydrzime az do toho 40 tt a vsetko bude OK. Momentalne nam je poriadne zle, napina ma a grcame. 🙂 🙂
Posielam Vam vsetkym obrovsky tehu virus..... 🙂 🙂 🙂

drobecdd
22. jan 2008

Ahojte,
čítala som si vaše príspevky, ale je tu veľa vecí, ktorým dosť dobre nerozumiem. Dnes som bola u svojho gynekológa, o bábo sa snažíme rok, ale zatiaľ bezvýsledne. Pre anovulačné cykly som brala Duphaston, Metformin, teraz dokonca Estrofemom spolu s Agolutinom. Keďže podľa lekára by som po tejto liečbe mala už otehotnieť, odporučil mi, aby sme sa s manželom zamýšlali aj nad asistovanou reprodukciou. Ovulácia mi prebieha, manžela ešte čaká spermiogram. Nie sme proti asist. reprodukcii, ale pravdu povediac, nevieme presne čo nás čaká. Ako to celé prebieha, aké dodatočné vyšetrenia nás ešte čakajú, koľko z liečby hradí poisťovna a koľko my?
Poradí mi, prosím niekto?

ell7
22. jan 2008

ahoj drobecdd,
toho je vela, ale najprv si musis vybrat centrum a objednat sa na konzultaciu, zoberes si so sebou papiere od tvojho gynekologa napr. vysledky vysetreni, liecbu...to uz tvoj gynekolog bude vediet co zobrat. V centre mi spravili hormonalny profil, vysetrenia, cytologiu ak je to v poriadku navrhnu ti protokol. To znamena cim budes stimulovat. A ozaj partnerovi urobia spermiogram (ak nema urobeny).Poistovna ti preplaca ukony a cast z liekov. Cize doplacas za injekcie. Mna to cele vyslo okolo 15 000. Je par ukonov ktore nie su hradene zdravotnou poistovnou a tie platis v centre, ale to sme zatial nepotrebovali. Kazde centrum ma na stranke cennik, mozes si to tam pozriet. Ostatne co sa tyka stimulacie je individualne, ale to ti vysvetlia. 😉

juja
23. jan 2008

Dobré ránko 🙂

Ivka, akurát som si prečítala IP, ktorú si mi včera poslala. Veľmi som sa potešila, tej krásnej správičke 😵 😵 , držím mooooooc palčeky, nech ste Ty aj bábätko zdravučké až do toho 40tt.
Konečne šťastná správa aj z Heliosu, lebo zatiaľ čo "poznám" kočky z Helíku, tak nám to veľmi v tom decembri nevyšlo 😖

lenka20
autor
23. jan 2008

ahojte ja len rychlovku zase - ivka, gratulujem, nech ti to tehulkovanie krasne ubieha, opatrujte sa 😵 a dakujeme za virus, budeme ho potrebovat uz coskoro 😉
ahoj jujiiiiiii 😵 😵 takze budete so zuzlinkou naraz KET-ovat, to je fajn, budete mat mimi v rovnaky den 😵
tanittka, ty si poriadna kecuparka 😀
ja osobne sa pokusim rozmrazit najprv len jedno, lebo len jedno chceme vkladat, dufam, ze mi to teta odsuhlasi 😕 a ze sa pekne rozmrazi.
drobec - ell ti to krasne vysvetlila, nepises, ci si absolvovala nejake IUI, mozno najskor skuste to, uvidis, co vam v centre navrhnu, IUI - inseminacia - ma sice mensiu uspesnost, ale zase je to menej narocne - aj pre teba aj financne, tak mozno aspon par pokusov by som tomu dala. ale dlho by som s tym nevahala, vies, cas hra proti nam bohuzial. drzim palce 😵
raketkz ja zase nakuknem okolo obeda, paaa

zuzla80
23. jan 2008

Bréééé ránko 🙂
Ivka aj ja ti blahoželám z celého srdiečka k tehulkovaniu a prajem nech je to najkrajšie tehulkovstvo. Obzvlášť to teší, ak si jedna z nás Heliosačiek 😀 A ďakujeme za obrovské množstvo tehu vírusov, budeme to tu teraz veeeeľmi potrebovať. Už viete, či je to jedno alebo dve bábätka?

Lenulik sa teším, že tentokrát budem mať parťáčku Jujku 😉 aj keby ani tebou by som nepohŕdla 😀 Sranda, že nám to takto spoločne vyšlo, ako keby sme si to naplánovali 😉

Jujka, tak možno sa v tom Helíku stretneme keď nie na utz, tak možno na transfere 😉 ale sa teším, že si budeme môcť aspoň cez net vymieňať pocity.

Tanittka už aj ja mám ten kečup doma. Musím uznať, že z toho všetkého čo som si do teraz kupila (je to už v poradí 3.chilli omáčka) je toto najchutnejšie. Ale najlepšie to chutí s chlebom 😉

tanitta
23. jan 2008

Ahojky...
Ivka.. gratulujem a pohodove tehulkovanie zelam 😉
Zuzla.. no som rada ze aspon toto trosku chuti...s tym chlebom mas pravdu.. vacsinou to jedavam na chlieb, pecivo... dnes som mala vajickove chlebiky s chilli 😵 ...
Leni.. urcite mozete aj s jednym zacat .. ved ked teta uvidi ze nie je nejka kvalitne alebo sa nejavi dobre zacne rozmrazovat hned dalsie....urcite to spravne embrijko niekde caka;)...
.. ozik babulky kolko vlastne mate v zasobe mrazacikov?... 😵 ... paa

zuzla80
23. jan 2008

Táni my máme 4zmrzlinky, z toho 1je po 5dníPK,e 2zmrzlinky po 6dníPK a jedno až po 7dni PK. Len nám stále doporučili vkladať dve embryjka, uvidíme, čo povie teta embryologička. Len neviem akej kvality 😒
Myslím, že sa zvykne podpisovať aj nejaké prehlásenie, že ak sa im nepozdáva embryjko, tak budú rozmrazovať ďalšie.

Inak čo sa zvyknete ešte pýtať embryologičky?

lenka20
autor
23. jan 2008

ahoj zuzlik - no ja vam to prajem s jujkou 😉 😀
tanicka ja mam 4 mrazacikov - jedno jednotkove a 3 dvojky, ale vsetky blastocysty zmrazene uz 5.den / v porovnani s predchadzajucou urodou omnoho lepsie /
zuzla ma tusim tiez 4 krpcekov a jujka 3 malych drobcov 😵
no a co budem robit ja, ked momentalne mam bezpecivovu dietu 😕 😕 😕 ale dovtedy sa hadam vratim na cas ku chlebiku 😅 aj tak by som to nevydrzala, ja chlebik milujem, najma suciansky cerstvucky mnam 😵

juja
23. jan 2008

Lenka - tak to dúfam, že budeme mať naraz mimi so Zuzlou 🙂 Ty, keďže máš tú Prahu budeš mať trošku sklz, ale len máááááličko, takže to vôbec neva 😉

Zuzla 🙂 veru, budeme si vymieňať pocity - ktorej čo smrdí a ako často chodí grckať 😀 😀 , no ako píše Ivka, tak by to tak malo byť, nie? 😉

Baby napíšte aký ten kečup si mám vlastne kúpiť (názov a značku), lebo jedna píše o kečupe a druhá o omáčke, tak mám z toho hokej 😀

Jo, a ešte sa chcem opýtať: ETHINYLESTRADIOL užívam 2 tablety denne. Môžem ich užiť naraz, alebo ráno jednu a večer jednu?
A bolieva ma hlava vždy len večer, ale príšerne - skoro ako migréna, vy ste na tom ako????

zuzla80
23. jan 2008

Jujka, ja beriem tabletky jednu pred obedom a druhú okolo 18h, radšej si to rozdeľ, nebrala by som to naraz. Ja zase cítim takú ako by ťažobu alebo čo to je. Ale hlava ma neboli. A čo sa týka toho chilli, tak Tanittka poradila, že v Bille je taky chilli kečup, ktorý síce stojí okolo 160Sk, ale je chutny. A v podstate je jedno, či si kúpiš omáčku alebo kečup, ale malo by to obsahovať chilli okolo 20-24%, ale môžu byť tuším aj sušené chilli papričky, ak to vydržíš 🙂

tanitta
23. jan 2008

Fijha.. no vy mate celkom pekne "zasoby"... ale tie dalsie budu uz len surodenci 😉 ...
Jujka...vezmi si ju na dva krat.. ja som kuzelne jedla po ranajkach a navecer...ten kecup sa vola Exotic food je v umelej flaske a su na nej nakreslene hranolky(resp.odfotene).. 540gr stoji cca 17O,-...obsahuje 21%chilli dobru chut
😉

ell7
23. jan 2008

Ahojte babenky,
Ivka gratulujem a prajem krááásne tehulkovanie. Baby vy mate tych mrazacik. No ja nemam nic tak idem na 2.IVF. Ale co by som uz nespravila pre mimco. Aspon uz viem co ma caka. A dnes som dostala mrchu a to dokonca nacas. Som sa bala, ze mi bude meskat lebo prva od IVF mi meskala 20 dni. Tak som sa celkom potesila. Pockam este na jednu a hor sa do stimulacie. Teda ak bude vsetko OK. Ale snad hej. Prajem krasny den 🙂

juja
23. jan 2008

No konečne mi už funguje ten koník!!! Veď som sa sem dostať nemohla, stále chcel aby som sa zaregistrovala a keď som sa prihlásila, tak ma nechcel pustiť ďalej, kurník - šopa 😉

Tanitka ďakujem za upresnenie kečupu, si tu rozbehla poriadnu "chilli - kečupomániu" 😀 😀. Ja mám celkom rada štiplavé. My máme aj zavárané uhorky štiplavé (ktoré by mali byť pôvodne kyslé), lebo mamina je "dolňáčka", tak tam vždy pridá kúsok feferónky, a ja používam horčicu iba "dižónsku". Akurát pred 2 týždňami som si kupovala novú a tá teda poriadne štípe, normálne lapám po dychu, oči zaslzené, ale aspoň mi pretiahne dutiny 😵
My máme 3 mrazáčiky - jednen na 5 deňPK, jeden na 6 deň a ten 3 na 7 deň. Som zvedavá, čo poradí pani embryologička.

Čo sa týka tých tabletiek, budem teda papať jednu ráno a druhú večer.

Ell - neboj sa mimčo sa podarí, držím palce 🙂

kvetka2
23. jan 2008

ahojte raketacky!
To je inak perfeknté oslovenie, som sem nejako zabludila, lebo sú tu staré známe z témy IVF nádej pre pokročilé snažilky- dúfam že som mohla 😅
ivka moc gratulujem k tehulkovaniu, takéto správy mi vždy dodajú novú nádej 🙂
som si čítala že okrem jujky ide ketkovať v rovnakom termíne aj zuzla, tak ja som vlastne 3 heliosáčka na tento termín - okolo 31.1.- tak sa potichučku pridávam- ved do tretice všetko najlepšie 🙂 zuzla moc ti to prajem 😉 vlastne úplne všetkým snaživým snažilkám. Určite sa teraz usmeje stasticko aj na nás
inak jujka ja tiež užívam ethynilestradiol okolo 11 dopoludnia a potom okolo 21- ej večer.
ell ahoj a nech ti čas do dalsej stimulky rýchlo ubehne

zuzla80
23. jan 2008

Jujka mne ten koník blbol tak isto ako tebe. Tiež chcel po mne aby som sa zaregistrovala. Asi už je toi ok 😉

Ell nebojaj druhý pokus bude úspešnejši. Vraj štatisticky druhý pokus patrí medzi najúspešnejší 😕 , aj keď na mňa to neplatilo 😖 Ell tiež chodíš do Helíku?

Tanittka my v Košicoch sme lacnejši, u nás to je "iba" za 160Sk 😀 😀 Juuuj keby si s tými súrodencami mala pravdu 😉

juja
23. jan 2008

Ahoooj Kvetka 🙂
Jasné, že Ťa berieme do partie. Som rada, že si sem zablúdila, tak ma už jazyk pokúšal, že prezradím babám, že aj ty sa chystáš na KET v rovnakom termíne ako ja aj Zulka, ale vydržala som!! Bol by zo mňa dobrý partizán 😀 😀
Ty so Zuzlou to máte dokonca tuším úplne rovnako, to je super 😉
Takže v piatok si dáme spicha v Helíku všetky tri rakety 😀

zuzla80
23. jan 2008

Ahoj Kvetka som rada, že si ku nám rakeťačkám zablúdila. Veď si jedna z nás🙂 Tiež som čítala na snažilkach, že ideš v rovnakom termíne ako jujka-partizánka a ja KETkovať, tak ťa samozrejme berieme do partie 😉
Baby to fakt aj keby sme chceli, tak by sme si to takto nikdy nenaplánovali. Supeeeeer, sa veľmi teším a dúfam, že to všetky dotiahneme do úspešného tehukonca 😉

Kvetka a koľko máš ty mrazáčikov?

kvetka2
23. jan 2008

ahojte ketiačky partizánky 🙂
som rada že som vo vašej partii, fakt to vyslo pekne, možno je to nejaké znamenie- dobré samozrejme 😎 . Ja mám 4 mrazáčikov, tak sa snád rozmrazia, ved v brusku im bude lepšie. A potom si budeme spolu hladkať bruska 🙂

kvetka2
23. jan 2008

zatial sa majte krásne , papkajte ethynilestradiol 🙂 a zajtra ma tu máte zase, starú raketu 😀 papa
aj v piatok máme spicha v helíku, nech sa krajko tiež poteší 🙂

zuzla80
23. jan 2008

Aj ja sa s vami pre dnešok lúčim. Majte sa a pekný zvyšok dňa 🙂

savia
23. jan 2008

Ahojte babulky,
dnes dorazila mrcha, takže ideme na tooo....
😀

zuzla80
23. jan 2008

Savi, to je supeeeeeeer. Sa teším, ďalšia do partie aj keď trošku v tesnom závese 😀 😀 Takže šup šup zázračné pilulky a chillikúru a potom tehulkovanie 🙂
Ja už odchádzam, ale zajtra si píšeme Savi 😉 paaaaa

tanitta
23. jan 2008

dufam baby ze ta chilli kampan bude ucinna lebo ma asi porazi 😅 .... poznam jednu kocku ktora zacala s chilli a ta si pochvaluje ako sa jej upravil celkovo cyklus a travenie 😵 ... pa
baby.. ked to tak kukam ... tak neviem neviem ci sa neobjednam do heliku o nieco skorej 😀 ....

ema112
23. jan 2008

Ja som tu dnes 1x. Som po IVF a dnes som bola po 10 dnoch na krvi. Vysledok: negativny ☹ Rano mi sestricka, co mi brala krv povedala, ze sa moze stat, ze ak je 1.vysledok negat, druhy moze byt pozitivny. Sestricka, ktora mi poobede oznamovala vysledok vsak povedala, ze je to nepravdepodobne. Takze som si uz porevala. Mate s tym niektora skusenost? ako je to po neuspesnom IVF a vkladani rozmrazenych embryi? aky cas treba dodrzat?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre