Ako vám nabehol cyklus po neúspešnom IVF?

lenka20
6. aug 2007

Zacinam tuto temu, aby som sa dozvedela od ostatnych snaziliek ako im nabehol cyklus po neuspesnom IVF. Ja som cca 7 dni po ET zacala krvacat - klasicky menzes, mozno trocha dlhsi ako obycajne, presne v termine ako som mala dostat. Asi 18.den nasledujuceho mesiaca som zacala spinit, to trvalo asi 6 dni, minuly utorok som mala dostat menzes, uz od pondelka som mala pocit, ze to kazdu chvilu dostanem a to trva dodnes. Menzes nikde, len take spinenie slabe asi od piatku vecera, aj to nie cez den, len vecerom. Bolesti take ako pri menzes uz cely tyzden. V piatok som bola na kontrole v CAR, poprosila som dr o sono, nech viem co sa vlastne deje, ale o moc mudrejsia z toho nie som - sliznica je vysoka, teoreticky by som uz menzes mohla mat, jeden vajecnik je uz zmenseny a na druhej strane mi este dozrieva 1 velky folikul. Chapem, ze po IVF su tie hormony asi uplne zblaznene, ale rada by som vedela, ci ste aj vy zazili nieco podobne resp.ako to bolo s vami.

zuzla80
24. jan 2008

Ahojte babule, bola som u zubárky a padám už domka.
Tak baby zajtra v Helíku, snáď ťa Jujka spoznam 😉
Ja sa vám ozvem až v pondelok, lebo mám zajtra celý deň dovču.
Tak prajem pekný zvyšok dňa a už aj pekný víkend
paaa baby

savia
24. jan 2008

Ahoooojte babulky, lenka, zuzla, tanitka, lauri,
celý deň som nemohla na net, ale teraz poslušne hlásim, že oddnes beriem Estrimax a onedlho ideme KETovať.
Tak som plná očakávania ako to tentoraz dopadne.... 😒

csilla76
24. jan 2008

ahojte,pekny vecer 🙂 .je tu niektorá z vás?

lenka20
autor
25. jan 2008

savia, nasad na tvar krasneho smajlika a dopadne to tentokrat suprovne 😵 😉
takze kocky, cakame referat asi az v pondelok, vsak 😕 drzim palce.
csilla - vcera vecer tu uz asi nik nebol, co mas nove
baby - potrebujem radu - chcem zacat chodit na aerobik, myslite, ze mozem aj pocas stimulky na KET - logicky si myslim, ze ano - ved sliznici by to nemalo vadit a vajka mat nebudem, takze nebude mat co praskat 😀 ale aj tak pre istotu - poradte 😉
PECKA zlatko, ozvi sa 🙂

lauritka
25. jan 2008

lenka ale ak len teraz chces zacat a predtym si to nerobila..tak neviem...brusko by malo byt uvolnene pri transfere. ak to budes namahat nemusi to byt dobre.
savia super...a kolkokrat denne to beries ?? 😔

zulka29
25. jan 2008

Lenik ahoj, ja osobne športujem pred KET, podľa mňa by to na rast sliznice namalo mať vplyv a brušákmi možno práveže prekrvím maternicu ? 😕 😎

lauritka
25. jan 2008

zulka ja neviem..ja som pocula ze brusaky by sa nemali...lebo brusko by malo byt uvolnene... inac aj pri vklade ho treba poriadne uvolnit ;) ale no asi je to zase individuane kto vie... 😔

zulka29
25. jan 2008

Lauri, ja mam do ET je este min 5 dni, ja ho dovtedy uvolnim a jasne ze pred ET už nebudem cvičiť....ale moje bruško je zvyknuté, nemám ani svalovku 😀
No uvidime....inac ja neplanujem byť ani doma po ET, len v ten deň budem a na druhý deň do práce....bože dúfam, že snehuliaci sa pekne rozmarazia.... 😵

lauritka
25. jan 2008

zulak ja praveze planujem naopak hihihi.... po ET budem aspon tyzden doma... 😅 aj si chcem oddychnut a relaxovat. aj ja dufam ;) boze tebe sa to uz blizi..ja este mam tak daleko do marca 😖

zulka29
25. jan 2008

„Už brzy mě čeká další transfer, věřím, že se nám s manželem napodruhé podaří porazit přírodu, a otěhotním. Strašně moc bych si to přála,“ říká Marcela, která po prvním neúspěšném umělém oplodnění na sobě začala ještě více pracovat. „Chodím pravidelně cvičit, mám doporučené speciální cviky na bříško. Snažím se být optimisticky naladěná a nedělat si zbytečné starosti, moc věřím,“ vysvětluje krásná herečka. „Cvičení je u neplodných párů doporučováno. Žena se při něm psychicky odreaguje a hlavně zpevní svaly břicha a pánevního dna, zlepší se prokrvení dělohy,“ potvrzuje lékař Jan Kadleček...

Neboj Lauri, Marec tu bude ani sa nenazdáš 😉

lauritka
25. jan 2008

🙂 no ja sa prekrvujem zatial len na lozku ceragem hihihi. 😵 jedeity to istia ;)

tanitta
25. jan 2008

Caute babule....
Leni...pri ketku by to nemalo vadit...ako samotnej "stimulacii"..s tym prekrvovanim neviem....ale dla mna by cvicenie malo byt v pohode.....ja som raz chodila na aerobik pocas stimulky prislo mi zle a skoro som odpadla....dr mi to zakazal.. potom... 😒

lauritka
25. jan 2008

niektore ucinky jadeitu ;)

Liečiace vlastnosti: V mnohých kultúrach sa verí, že jadeit stimuluje funkciu obličiek, pretože vyvažuje metabolizmus vody, solí a pomer kyslých a zásaditých látok v organizme. Používal sa na liečenie ľadvinových kameňov. Stimuluje nervový systém, čím zrýchľuje našu reakcieschopnosť. Lieči boky a bedrové kĺby. Podporuje činnosť orgánov, ktoré čistia krv.

Zmierňuje a zastavuje krvácanie, preto sa používa pri pôrodoch. Zvyšuje plodnosť. Zbavuje organizmus toxínov a znižuje horúčky. Znižuje napätie, relaxuje a zmierňuje i tenzné bolesti hlavy.

Používa sa pri problémoch s očami, s tráviacim traktom (hlavne vredy), pri ochoreniach močového mechúra a pri depresiách. Zlepšuje spánok.

lauritka
25. jan 2008

no a tu je nieco viac o tom mojom lehatku 😀 tanitta mrkni..tie nefritove kamene vo valcekoch su vlastne ten jadeit...takze ta to zaroven aj lieci a dodava enrgiu ;) kuk sem
http://www.ceragemtrencin.sk/produkt/zakladne-i...

lenka20
autor
25. jan 2008

lauritka ja tesne pred a po ET urcite cvicit nebudem, len som chcela vyuzit tento necely mesiac, ktory mi zostava na cvicko, pocas klasickej stimulky som nechcela cvicit vobec, ale teraz sa mi to vidi OK, ved nebudem to prehanat, kedze nie som zvyknuta, len tak v pohodke aby som nejake kilecko zhodila kym zacnem tehulkovsky priberat 😉 😉 ahoj zuli 🙂 takze ty uz mas po kontrole, vsak 😉 ako rastie postielka 😕 😵
tani - uz ti preslo to spinenie 😕

juja
25. jan 2008

Ahojte raketky 🙂

Lenka- tak, ja sa poslušne hlásim, že KET bude budúci týždeň v piatok t.j. 01.02.2008.
Rozmrazovať budeme 1 embryjko, ktré sme mrazili v deň ET a bolo jednotkové. Ak by sa pani embryologičke zdalo, že nie je OK, tak začne rozmrazovať ďalšie, ktoré bolo mrazené na 6deň a bolo dvojkové.
Mám si zavolať v piatok ráno o 7,30 o koľkej prídem na transfer (10-11,00, ale ak bude v ten deň ešte rozmrazovať ďalšie, tak by bol ET až poobede). Chceli by sme vkladať len jedno, a ak by nám teraz KET nevyšlo, tak nabudúce by sme dali 2, ale ako sa hovorí: "človek mieni a pán boh mení". Bojím, či sa mi vôbec rozmrazia. Pani embryologička povedala, že pri KET je menšia šanca na uhniezdenie a že minulý rok mali z KET-ka pri ktorom vkladali 2 embryjká asi len jedny dvojičky, aspoň čo si ona pamätala.

No a stetla som sa aj s Kvetkou a Zuzlou 🙂 🙂 Chvíľku sme pokecali, keď sme čakali na ultrazuk a pohovor, oni Vás tiež poinformujú ako pochodili 😉 Sú to zlaté babenky, som rada, že sme sa stretli 🙂 Dnes nás v Helíku bolo zase "požehnane"....

Lauri - ja nosím v peňaženke stále krištál - vraj je to podľa znamenia môj kameň (lev) a doma v spálni máme taký malý stromček z ruženínu. Ty sa v tom trošku vyznáš?

lauritka
25. jan 2008

ahojki juja.... no velmi nie..ale odkedy som zacal chodit na tu masaz...tak o tom uvazujem a chcem ti kupit ten jadeit a nosit ho na krku 🙂

lauritka
25. jan 2008

joj teda sebe 🙂 same preklepy

lenka20
autor
25. jan 2008

lauri - ved kup aj jujke ked uz si to slubila 😀 😀 😀
jujka to je super, ty si poctiva referentka 😉 tak budem drzat palce na piatocek, nech sa to tej jednotecke podari 😵 😵 - takze budes vkladat na 20-21.den 😕 inak ja planujem rovnaky postup - skusit najprv jednotku a potom sa uvidi. ale najprv chcem od vas pocut tehu spravy 🙂 😵

dior
25. jan 2008

ajojte,ja som pred KET cvičila mojžišku(celý mesiac) aj som otehotnela,len som asi málo cvičila 😢
teraz idem zase cvičiť,a raz som chodila cvičiť k jednej pani,len ma to vtedy ešte nezaujímalo a tam sa vždy 15 min. venovalo ženám-snažilkám a pripomína mi to mojžiš. cviky

lauritka
25. jan 2008

dior tak to vyzera, ze otehotniet s pomocou vieme, len potrebujeme dat dokopy imunitu a maternicu nech sa babatko udrzi 😵

dior
25. jan 2008

lauri,vizerá to tak,mne kázali pribrať -8kg by mohló stačiť-nie? 😀

juja
25. jan 2008

Lenka - Ďakujem za palčeky 🙂 Vkladať budeme na 20 deň - ja mám dnes 13DC. Ja mám väčší strach ako pri prvom ET, fakt sa bojím, že sa mi nerozmrazia 😖 Normálne ma chytá depka ...

Lauri ja som myslela, že si chceš kúpiť ten valček 😀

lauritka
25. jan 2008

juja valcek je dnu v posteli 😀 to sa neda kupit samostatne, ale chcem ten kamen jadeit 🙂

juja
25. jan 2008

Keď ja som straaaašne lenivá na cvičenie... Mňa tak chytí "šajba" cvičiť raz za čas, vtedy si nakúpim tenisky, tepláky a podobne a potom ma to baví max. 3x a dosť. Vôbec ma neláka ten aerobic, alebo posilka, občas sa posadím na stacionárny bicykel, čo sme si vlani kúpili, alebo pred telkou pilates, ale aj to veľmi málo. Skôr by som išla na dobrú lyžovačku 😉

juja
25. jan 2008

Lauri 😀 😀 a kde je problém, že je v posteli ???? 😀

lauritka
25. jan 2008

juja to lozko by bolo pre teba idealne 😀

juja
25. jan 2008

lauri - no vidíš, naozaj....musím manželovi povedať, keď bude rozmýšľať nad darčekom k narodkám, alebo k vianociam 😀

lauritka
25. jan 2008

juja len mu potom povedz kolko stoji 😀 aby nedostal infarkt.

lenka20
autor
25. jan 2008

jujka ani mna cvicenie nebavi, ale nieco robit musim a upratovat sa mi nechce 😀 😀 😀
mojziska je OK, to je take pohodickove cvicenie, ja som teraz chcela nieco aby mi odpadli vsetky tuky 😅 a najlepsie do mesiaca 😅 nie som narocna 😉
jujka neboj sa o krpcekov, ja som sa strasne bala teraz pri PK, ale nakoniec som sa vzdy ukludnila, ked som si povedala, ze aj tak to neviem ovplyvnit takze stop stresu,ale ked som mala telefonovat tak mi srdce bilo na poplach 😉 stane sa co sa ma stat, ja dufam, ze ta krpci nesklamu 😵 tesim sa na dalsie spravicky 😵 budete mat ET spolu s kvetkou a zuzlou, ci nevies 😕

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre