Ako vám nabehol cyklus po neúspešnom IVF?

lenka20
6. aug 2007

Zacinam tuto temu, aby som sa dozvedela od ostatnych snaziliek ako im nabehol cyklus po neuspesnom IVF. Ja som cca 7 dni po ET zacala krvacat - klasicky menzes, mozno trocha dlhsi ako obycajne, presne v termine ako som mala dostat. Asi 18.den nasledujuceho mesiaca som zacala spinit, to trvalo asi 6 dni, minuly utorok som mala dostat menzes, uz od pondelka som mala pocit, ze to kazdu chvilu dostanem a to trva dodnes. Menzes nikde, len take spinenie slabe asi od piatku vecera, aj to nie cez den, len vecerom. Bolesti take ako pri menzes uz cely tyzden. V piatok som bola na kontrole v CAR, poprosila som dr o sono, nech viem co sa vlastne deje, ale o moc mudrejsia z toho nie som - sliznica je vysoka, teoreticky by som uz menzes mohla mat, jeden vajecnik je uz zmenseny a na druhej strane mi este dozrieva 1 velky folikul. Chapem, ze po IVF su tie hormony asi uplne zblaznene, ale rada by som vedela, ci ste aj vy zazili nieco podobne resp.ako to bolo s vami.

tanitta
25. jan 2008

Leni.. to spinenie bolo len raz a potom uz viac nie... 😕 ....no leni s tymi telefonatmi je to ozaj o hubu...ale ta ulava potom ze????😀
Lauri.. to lehatko mam uz medzi oblubenymi polozkami 😵 ....pokukam...
Baby ak chcete cvitic mojzisku tak to sa aj musi vediet cvicit najlepsie pod odbornym dohladom.... lebo ked sa to nespravne cvici skor je to na skodu ako na osoh... paa

juja
25. jan 2008

lenka - tak, to ja budem radšej upratovať ako cvičiť 😀
Ja tie moje kilá navyše teraz vôbec neriešim, veď mám byť v kľude, nie? 😀 Vidíš telo v kľude držím poctivo, ale hlavu....no, snažím sa 😉
Zuzla ide ak sa nemýlim vo štvrtok a Kvetka ešte nevedela, čakala na ultrazvuk. Veď nám dajú vedieť kedy a koľko 😉

kvetka2
25. jan 2008

ahojte rakeťáčky! 🙂
jujka 😉
tak idem podať hlásenie aj ja 😎
na uzv som dnes mala tetu doktorku gatovu a tá mi toho moc nepovedala, akurát, že mi pekne narástla sliznica, tak je to hádam ok 🙂 A transfer mám vo štvrtok 31.1.2008. Na pohovore s tetou embriologickou sme dnes mali takú druhú tetu, čo mi nepovedala tiež skoro nič, len sa opýtala, či dáme vložiť 1 alebo 2. Tak sme si dali 2. Lebo tiež hovorila že po kete je pravdepodobnosť uchytenia dvoch nižšia. Podpísali sme papier a isli sme.Tak som zvedavá, ako to dopadne, či sa rozmrazia a kolko 😉 vo štvrtok ráno sa ukáže
Zuzla 🙂 , teba som asi tiež videla, také žlté tricko si mala? lebo jujka mi vravela, že si tam a poznávacie znamenie boli čierne vlasy. Len som si nebola istá, tak som na teba radšej nevyskakovala
🙂 vypadá to tak, že ideme obe vo štvrtok . Kolko si ides dat vložiť?

juja
25. jan 2008

Kvetka 🙂

Ja som mala na ultrazvuk Krajka a tiež som sa okrem toho kedy bude KET a že mam peknú sliznicu nedozvedela nič viac. A na pohovore sme aj my mali takú druhú pani embryologičku (nie Košarišťanovú) a tá nám fakt veľa nepovedala, presne ako ty píšeš, čo ma trošku prekvapilo. Dúfam, že nám tí drobci pekne zabojujú a po rozmrazení budú ako z "divých vajec" 😀 a pekne sa zahniezdia v pelíšku 😉

kvetka2
25. jan 2008

jujka, tak aspon nie som sama 😉 . Lebo na to niesom v heliku zvyknutá a tá prvá teta emrbilogicka ( neviem ako sa volá, taká menšia, troku buclatejsia a krátke vlasy špinavý blond). Ale na druhej strane, hlavní sú tí naši maličkí chrústikovia, nech sa pekne rozmrazia, ved v brusku im bude lepsie a teplucko. Ja tomu moc verím, že nám to vyjde. Asi je to tým slnieckom alebo čo 😉

kvetka2
25. jan 2008

písem ako tatár, chcela som napísať ,že prvá teta embriologicka bola zhovorcivá a ona mi od začiatku opatrovala naše vajka a spermijky 🙂 tak vedela všetko

katy2
25. jan 2008

babenky, ahojte,
chcem sa spytat, ci niektora nema skusenost, ze nemala po odbere ET? Ja mam dnes za sebou neuspesny ET a teraz mam cakat na ms... Neviete, kedy asi pride? Posuva sa to nejako po tej stimulacii? Alebo ju mozem cakat normalne nejakych 14 dni po odbere...?

juja
25. jan 2008

Katy2 - tak to Ti fakt neviem poradiť. Ja som mala po odbere ET na piaty deň, ale embryjko sa neujalo a začala som najskôr špiniť a potom v čase menzesu som normálne začala krvácať. Ale je to myslím u každej kočky individuálne. Ak sa môžem opýtať čo sa stalo? Koľko máte mrazáčikov?

lenka20
autor
25. jan 2008

ahoj katy, brita nemala po odbere ET, lebo embrijka nevydrzali 😖 ale uz tu davnejsie nebola a netusim ako to mala s MS, ja osobne si myslim, ze tymi hormonmi sa ti to moze posunut, ale ak mam sudit podla seba, tak mi vzdy prisla mrcha nacas alebo dokonca o par dni skor, aj prvykrat v termine a druhykrat pred - aj napriek kratkemu tehu, tak neviem.
akoj kvetka - takze ty ides na to so zuzlou 🙂 😵 super, no, ja mam prave lepsie skusenosti s tou tetou embryologickou, co sa vola Martina - taka mladsia, troska vacsi nosik, ale bola prave uzasna, tak neviem. ze by tam bola este jedna 😉 😕 ale mas pravdu, hlavni su krpci, budem na vas mysliet vo stvrtok 😉
tanicka aj ja som citala, ze mojzisku len pod dohladom, na druhej strane ked som si to cvicila sama, zdalo sa mi, ze tam nie je co pokazit, su to jednoduche cviky ake sme cvicievali kedysi aj na telesnej 😵 a v MT neexistuje ziadne miesto, kde by to precvicoval odbornik 😠
ved aj ja kaslem na kilecka, ale akosi mam pocit, ze po KETE priberiem najma na brusku 😅 , takze chcem troska so sebou nieco robit este kym som netehulka 😵 ale si fandim, co 😕 😎

juja
25. jan 2008

Kvetka - meno embryologičky, ktorá sa starala o vajká a spermie pri IVF+odbere máš napísané v zázname o liečbe, ktorý sme dostali po IVF, resp. po ET. My sme vtedy mali Košarišťanovú a dnes sme mali tú druhú - takú malú bucľatejšiu a blonďavú 😉 , ale tak ako píšeš hlavne nech krpci zabojujú...

katy2
25. jan 2008

juja, mame 7 kvalitnych embryi, dnes som ola na ET a nedostal sa do maternice cez moj uzky krcok. Tak vsetko zamrazili a hned cez ms ma caka dilatacia krcka v nemocnici v celkovej anesteze... ak sa podari, mozem v marci pomyslat na KET...

lenka20
autor
25. jan 2008

katy, pozitivne na tom je, ze budes mat vianocne babatko, to bude krasny darcek, veci sa stavaju a nevieme preco, ale po case to zistime a bude nam dobre, uvidis 😉

juja
25. jan 2008

Katy - máte kráááásnu úrodičku 7 embryí 🙂 Nebojkaj sa, po zákroku bude krčok OK a šup na KET. Marec je tu už čo nevidieť, bude viacej slniečka a určite sa to vydarí na prvýkrát 🙂

katy2
25. jan 2008

musim mysliet pozitivne, viem... 😔
dakujem za podporu 🙂

kvetka2
25. jan 2008

ahoj lenka 🙂 moc som sa tete embrilogicke nepozerala na nosík 😀 ale bola taká tmavá, milá bola to áno. len sa asi ponáhlala. Alebo si myslela, že viem všetko z koníka 😎 neva
jujka, pozrem to papierov ako sa volala moja povodna teta embriologicka, to ma nenapadlo 😕 , ja som myslela, že je tam len jedna teta embriologicka. Co uz so mnou, ja im verím, že vedia čo robia, ved co iné mi aj zostáva 🙂
katy vianočné babatko bude isto super, neboj potom si povieš , že to nakoniec tak pekne vyslo 🙂 drzkaj sa

renusa
25. jan 2008

ahojte rakeťáčky (ak Vás môžem aj ja tak osloviť 😀 ),
som objednaná na imunológiu do Prahy na 28.2., ale budem sa musieť asi preobjednať na neskôr, nevyhovuje mi tento termín...nechce niekto tento termín??....lebo tam budem volať...a ďalšie termíny majú až tak na apríl 😕

csilla76
25. jan 2008

renusa vitaj 🙂 .uffff-citam ze 3 neúspesné IVF más za sebou,ja 2 neúspesné a chystáme na tretie.a co bola pricina ak sa mozem opytat?

gabika24
25. jan 2008

ahojte.
katy2 ja som nemala po stimulacii transfer - este v roku 2004 - kvoli hyperstim. syndromu. menzes som dostala myslim ze do 10 dni po vysadeni utrogestanu. potom sme museli pockat, kym sa vajecniky neupokoja este jednu menstruaciu (tu som mala uz vyvolanu), az potom som bola na KET. transfer mi mali robit v marci (nejako na konci), na ket som bola v juni (zaciatok).
ked som bola v oktobri v Heliose na IVF, tak tam bola jedna kocka, ktorej nevysiel transfer pre to, ze sa jej nepodarilo dostat embrya do maternice - uzka priechodnost ci co - teda asi to s tym krckom. no vyjadrujem sa dost nepodarene, ale som po namahavom pracovnom dni - tak sorry... ale chcela som napisat, ze pri dalsom IVF - odbere vajicok sa im uz podarilo pekne a skusali aj tu priechodnost (ci ako to nazvat) a bolo to ok. odobrali jej 10 vajicok a snad transfer dopadol dobre - neviem, uz som sa s nou viac nestretla, lebo jej robili predlzenu kultivaciu a mne nie.
tak sa drzkaj, urcite to vyjde 🙂

renusa
25. jan 2008

csilla, to musím najskôr zistiť a až potom pôjdem na ďalšie 😒

csilla76
25. jan 2008

no samozrejme ze to musis zistita prajem aby to bolo cim skor. 🙂

gabika24
25. jan 2008

renusa, csilla, drzim palce. viem, co je boj o babo, my po tych vsetkych utrapach nastastie uz jedno mame.
drzkajte sa 😉

renusa
25. jan 2008

csilla, gabika dík 😉

csilla76
25. jan 2008

renusa,gabika drzim palce veeelmmmi 🙂 a diky.

libeth
26. jan 2008

katy2 - mate krasnu urodu 7 embyjok, to je skvele, a neboj, mysli pozitivne, este si das dokopy krcok a mozno s aprave na vianoce dockas najkrajsieho darceka. 😵 Drzim prstetky, nech to vsetko dobre dopadne. 😉

tanita - tak ja som skusila to chilly ..... a poviem ti, ze som sama prekvapena, lebo ja som nemala rada pikantn veci, a toto ako som skusila, sa mi to normalne ziada. Kazdy den si musim dat. 😀 si spravila zomna zavislacku. 😀

katy2
26. jan 2008

libeth, dakujem ti za povzbudenie 😵
inak rozmyslam, ci sa neda urobit dilatacia krcka a KET v jednom cykle. Ved jedno by nemalo ovplyvnovat druhe... Ta dilatacia je len 10min. zakrok... 😔

libeth
26. jan 2008

katy, a to ti bude robit ten isty lekar? A nedochadza pritom k nejakemu krvacaniu, co by mohlo potom ohrozit uhniezdenie embyjka? asi by som to neriskovala, vsetko ma mat svoj cas.

katy2
26. jan 2008

libeth, dilatacia sa robi asi 4DC v nemocnici... Dochadza k miernemu krvacaniu ale KET sa robi najskor 14DC... Takze je cas, aby sa telo zregenerovalo... V podstate ked sa pokusal zaviest mi embryjko do maternice, tiez ma nastrihoval a riadne som krvacala a nis potom z toho nebolo, lebo sa mu to nepodarilo 😔 Uz sa mi mocnechce cakat, aj preto, ze zatial je telo pripravene stimulaciou... 😔 ja uz neviem.... 😔 😔 😔

libeth
26. jan 2008

katy, no tak potom by sa to dalo aj stihnut. Skus sa o tom porozpravat s lekarom. Mozno by sa to dalo dohodnut.

tanitta
26. jan 2008

Ahojky...
Libeth... aspon ze tebe to chuti;)....TVOJE TELO SI TO VYZADUJE A CHyBAJU TI NEJAkE LATKY ASI preto ti to chuti...UPS CAPS LOOK....mne tiez velmi chuti stiplave ani by som nikdy nepomyslela ze mi to bude chybat 😵 ...mas omacku ci kecup?..pa

libeth
26. jan 2008

nie, ja mam chilly papricku susenu 😀 a ja ju normalne zjem s kecupom...
A mna to zaujalo, lebo vtedy ked som si to tu citala, tak kamaratka sa vratila z Mexika a doniesla cokoladu s chilly. Som nechcela lebo nejem ani cokolady a ani chilly. A vobec som to necitila ostre. A kolegyna ta zapijala a horelaaaaa a ja nic. Tak som si povedala, ze teda to skusim a chuti mi to. 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre