Ako vám nabehol cyklus po neúspešnom IVF?

lenka20
6. aug 2007

Zacinam tuto temu, aby som sa dozvedela od ostatnych snaziliek ako im nabehol cyklus po neuspesnom IVF. Ja som cca 7 dni po ET zacala krvacat - klasicky menzes, mozno trocha dlhsi ako obycajne, presne v termine ako som mala dostat. Asi 18.den nasledujuceho mesiaca som zacala spinit, to trvalo asi 6 dni, minuly utorok som mala dostat menzes, uz od pondelka som mala pocit, ze to kazdu chvilu dostanem a to trva dodnes. Menzes nikde, len take spinenie slabe asi od piatku vecera, aj to nie cez den, len vecerom. Bolesti take ako pri menzes uz cely tyzden. V piatok som bola na kontrole v CAR, poprosila som dr o sono, nech viem co sa vlastne deje, ale o moc mudrejsia z toho nie som - sliznica je vysoka, teoreticky by som uz menzes mohla mat, jeden vajecnik je uz zmenseny a na druhej strane mi este dozrieva 1 velky folikul. Chapem, ze po IVF su tie hormony asi uplne zblaznene, ale rada by som vedela, ci ste aj vy zazili nieco podobne resp.ako to bolo s vami.

libeth
17. aug 2007

lenka - tak super, ze mrska je konecne taka ako ma byt 🙂 Inak, to potesilo aj mna, ked mi po 10-tich mesiacoch prisiel normalny menzes. som bola taka vytesena. Len teda potom sa to zasa pokazilo. Ale teraz uz zasa mam normalne.
A som rada, ze mas nato rovnaky nazor, ja som ho tak brala ako lekara, ktory mi ma pomoct. Ja som mu tak verila a spoliehala som nanho. Bolo to vsetko strasne narychlo. To bol stres za stresom, jedna horsia sprava za druhou. A ked si konecne myslis, ze je vsetko v poriadku, vysledky od primara nemocnice dobre, a za dva mesiace ti povedia, ze je vsetko zle. Potom, ze prirodzene to nepojde, treba na umele, a ty ides, a tam ti povedia, ze ani to nieje mozne. Vratila sa mi endometrioza, vdaka stimulacie, no co na to povedat. Ved to bolo na zrutenie, ked ti lekar povie, ze vsetko von, a to budem mat 26 rokov. No a tak som si povedala, ze koniec a nechcem ich ani vydiet. Liecitelmi si napravim aspon psychiku a potom mozem zacat znova niekde inde.

lenka20
autor
17. aug 2007

libi, ja som si kupila kvapky gynex, aj liecitelia a homeopatici ich odporucaju, su na bylinkovej baze a vela bab sa vyjadrilo, ze im pomohli. tak skus mozno aj ty nieco take na par mesiacov, kym zase rozbehnes plan B 😀
chvalabohu uz sa zaciname dostavat do hladiny, ze si mozme vyberat my lekarov a nie lekari rozhodovat, ci nas vezmu alebo nie. ja mam taku skusenost, ze treba byt aj papulnaty, protivny a arogantny ked sa ti nieco nepaci, aj voci lekarom ci sestram - moj manzel raz tak vynadal sestricke v BB nemocnici, ale odvtedy uz bola taka mila ze len. a zase ked je vsetko OK, tak sa mozme na seba usmievat. Oni su tu kvoli nam, nie my kvoli nim.

zulka29
17. aug 2007

Lia, my asi nikam nejdeme, ak sa nepodarí IVF, možno dáme ako núdzovku začiatkom októbra Egypt, aj keď tam sa mi moc nechce, ale už bude zima ísť niekam inam ...takže dúfam že sa to podarí a nikam nepôjdeme 😵 .

dnes mi je depkovo akosi 😝 😖

lenka20
autor
17. aug 2007

zulka, ty zavislacka jedna 😀
nedepkuj, musis sa tesit na embrijka, ved uz za par dni ich budes mat u seba.
a ziadna dovolenka sa tento rok nekona, vies o tom!

libeth
17. aug 2007

zulka - nedepkuj, 😎 ja som mala depky vcera, snad ma dnes obidu. A lenka ma pravdu tes sa na to, ze uz od pondelka zacinas, a si k nim blizsie a blizsie. A ziaden Egypt nebude. Ale mozno tam pojdem ja. 😀 Len neviem zaco, lebo vcera sme si podali ziadost na byt. 😀

zulka29
17. aug 2007

ked to je také nespravdlivé, že otehotnejú tie, ktoré to ani nechcú, alebo niektoré hneď na 1-vý šup a my musíme toto všetko podstúpiť. 😖 . Zase ďalšia kolegyňa tak otehotnela...
Baby, normálne sa za to hanbím, že im to neprajem, nechcem to, ale neviem sa s tým vysporiadať 😖

Ešte že mám vás...ale vám závidieť nebudem, vám to prajem z celého srdca 😀 😀 😀

Do žiadneho Egypta nejdem a basta 😀 . Ináč ešte nemám ani nakúpené injekcie, včera som nestihla lekáreň, tak idem dnes na obed na nákup, tak snáď budu mať materiál... 😕 .

libeth
17. aug 2007

zulka - zacinas decapeptylom? Ten ma injekciu, nie?

a nemas sa zaco hanbit, myslim, ze je to normalne citit sa pod psa, ked sa to niekomu podari, castokrat si to ani nevazi (napr. moja svagrina), a este maju tu "drzost" sa divit tomu, ze nemam naladu pozerat na tehulku, a uz vobec nie na babo. Deti mi nevadia, ale babence strasne. Hned sa mi zovre zaludok, srdce. No psycho. O to viac si to budeme ale vazit, o deti sa viac starat, pretoze iked pri pohlade nan zabudnes co vsetko si si musela vytrpiet, nebude to to iste. Budes to brat ako dar, a ni nieco co sa podarilo...
Moja kamaratka je tehu, ja som jej davala rady ako a kedy co ma robit, nevedela nic, len ze cca v strede cyklu. Folikuly jej nic nevraveli, a ona zostala do mesiaca tehu. Teraz ked mi hovori, ako vidi mimi na utz. ako sa hybe, srdiecko... Co myslis ako mi je? A je to moja kamaratka, a radila som jej preto, lebo som jej to zelala. A mam sa hambit zato, ze jej to zavidim? Esteze je taka super, ze ma plne chape a podporuje. Iked ja nemam ani odvahu ju ist navstivit, ale musim to zo seba dostat. Snazim sa.
Budem ti silno drzat palce, aby ti to vyslo na 1 krat. 😵

zulka29
17. aug 2007

Libi, úplne ťa chápem 😀
...a kto to nezažil to nikdy nepochopí...môžu nám tak akurát dávať rady typu, to chce kľud... 😝
Viem, že aj ja keď budem mať bábo, budem si to vážiť a nebude mi vadiť ani plač, ani vstávanie...len aby tu už bolo 😵 ...Halóoo kde si bábo? 😀 😀 😀 poď už... 😎 😵

lenka20
autor
17. aug 2007

baby, pripajam sa k vam, tiez mi srdce zapisti pri pohlade na tehulky alebo babatka v kociku. nemame sa za co hanbit, fakt si to niektore baby snad ani nezasluzia, nevedia si vazit, co sa im dostane uplne bez namahy.
ale o to my budeme lepsie maminy a nase deti budu tie najstastnejsie na svete 😵
zatial som vsetky babatka v rodine akosi prezila, aj ked po kazdom ozname o stastnej novine ma chytila riadna depka, aj teraz jedni z rodiny cakaju male, uz maju dve a este jedneho chlapca z predchadzajuceho manzelstva o ktoreho sa vobec nestaraju, takych chlapov by mali podla mna vykastrovat a nie im dovolit mat este dalsie deti. ja mam deticky velmi rada, ale momentalne mi velmi vyhovuje, ze nie su v mojej tesnej blizkosti ziadne, lebo by som z toho bola asi na nervy.

lia
17. aug 2007

tak zulka velmi vam drzim palceky nech vam to vyjde 😵
leni,na co je ten gynex??mozem ho brat aj ja??

lenka20
autor
17. aug 2007

ahoj lia, gynex su take bylinkove kvapky, su na gynekologicke potiaze, na vyrovnanie hormonalnych hladin, pri zapaloch a cystach, pri zenskej a muzskej neplodnosti atd, a este na kadeco ine, pozri na www.energy.sk - ja som si ich tam objednala. a pozri aj temu gynex tu na MK. urcite to mozes uzivat aj ty, dokonca aj manzel 😀 ja sa este k nim viac vyjadrit neviem, lebo ich mam len tyzden, ale prisla mi mrska uz konecne taka normalna, tak im to pripisujem, ze mozno mi tie hormoniky uz zacinaju davat do poriadku.

lia
17. aug 2007

a daju sa kupit aj hocikde v lekarni??

libeth
17. aug 2007

lius - ja som nad nimi tiez rozmyslala. Ale v lekarni ich nemali, tak neviem, ale asi si ch tiez objednam.

lenka20
autor
17. aug 2007

babulky, v lekarni asi nie, skor v takych obchodikoch - ale ved chodte mrknut na tu stranku, tam su vypisane aj predajne miesta. Inak, ja som si ich objednala priamo cez net a na druhy den mi uz aj prisli na dobierku. su rychli.

lia
17. aug 2007

ja zatial pijem alchemilku,ale zabudla som si ju doma,takze na dovoleke som ju nemala 😖 .ale pozriem sa po nich.

zulka29
17. aug 2007

Baby, ja som Gynex pila, dostanete ho kúpiť v takom malom obchodíku na Groslingovej ulici - oproti obchodíku je lekáreň.
Gynex je fajn, ked som ho pila, nemala som pred MS návaly tepla. K tehu mi nepomohol, ale treba vyskúšať. 😉

emila
4. sep 2007

ahojte
citala som, ze neviete co je s dr. tomasom. ja som u neho absolvovala cyklus, bol super a preto som bola neprijemne prekvapena, ze uz nerobi v heliose. udajne robi v B.B. a zevraj bude sa venovat este IVf -ku. Len nájst kontakt na neho. Nemate???

lenka20
autor
4. sep 2007

emilka - skus si zavolat do BB-nemocnice primarovi Bielikovi a opytaj sa ho, isto bude vediet ti povedat. Kdesi na fore som citala, ze akasi kocka ma k nemu dohodnuty termin na september v BB, skus sa pohrabat v starsich temach, mozno v teme Helios - neviem, bolo to uz davno.

chimena
5. okt 2007

Dievčatá, čo je to ET?

tinucha
5. okt 2007

ET je embryotransfer. Vloženie embryjka do maternice.

majuska81
6. okt 2007

Ahojte baby. Ja som tiez po nevydarenej IVF...Mám krásnu infekciu....len tisko poviem, ze dúfam, ze som to nedostala v CAR. 😠
O Gynex som uz tiez pocula, v rodine to brali baby, a nevedia si to vynachválit.....mali stále zápaly a od Gynexu majú po problémoch. Idem si to zohnat aj ja. Inác sú velmi dobré kapsulky Dophilus Adult, sú to prorodzené mikrobiotické pripravky...
Predstavte si, co sa stalo v nasej rodine. Pisali ste tu o bábatkách narodenych v blyzkom okoli.....Svagrovi sa narodila dcérka.Nebolo to lahké, ked sme sa dozvedeli, ze sa im to podarilo, ale také nieco by som im nikdy nepriala....a vlastne nikomu.....Pri porode srdiecko miminka zacalo slabsie bit.....Neurobili cisársky rez, a ked uz hlavicka bola vonku, uvideli, ze má okolo krku snúru....zacali ju tahat von (cim jej ublyzili na nozicku). Bola uz modro-cierna, nedychala, zacali ju uzivovat, umelé dychanie atd......nakoniec ju museli intubovat....kym sa prebrala...No predstavte si toto!!!!! Úplne zdravé bábo. Normálne tehotenstvo a pokazia dietatku cely zivot......Lebo kto vie, kolko bola bez dychania.....A ze ci bude v poriadku, to sa dozvedia len postupne.....ci bude pozerat na mamicku, ci bude vediet zdvyhnút veci....chodit, hovorit........ ☹ Baby, ja som si myslela, ze mám najvacsi problém v mojom okoli.....mylila som sa........ ☹

pipka
7. okt 2007

majuska, to je hrozne ☹ presne obdobny pripad sa stal aj v nasej rodine, ale je to uz davno, tak to uz prebolelo, mojej tete sa tiez po dlhych 13 rokoch podarilo otehotniet a ked rodila,povodne bola naplanovana sekcia-cisarsky, ale na poslednu chvilu lekar povedal, ze skusime normalne, a babo sa tiez pri porode pridusilo pupocnou snurou, a bohuzial za dva dni zomrelo. 😔 ked si na toto spomeniem, tak si aj ja vravim, ze moje problemy su oproti tomu nic. Nastastie im to panbozko vynahradil a do roka sa im narodili krasne dvojcata dievcatka, ktore su dnes uz velke slecny, krasne a sikovne. 😉
tak aj ja verim, ze bozie mlyny melu pomaly ale spravodlivo a aj my vsetky sa raz dockame... 😵 😵 😵

majuska81
7. okt 2007

Pipka, je to veru tak....Vieme, aké je to hrozné, ked sa nepodari otehotniet, ale asi je to ovela-ovela horsie, ked sa ti také nieco stane......Nechcela by som to zazit nikdy v zivote......
Drzim Ti palce Pipuska. 😉

lenka20
autor
8. okt 2007

ahojte pipka, majuska - ozivili ste moju staru temu 🙂
majuska ako si prisla na to, ze mas infekciu 😕 mozno blba otazka, ale myslim to tak, ze ci si si dala robit nejake stery po IVF-ku.
tie pribehy su strasne smutne, myslim, ze najhorsia vec v zivote je smrt vlastneho dietata ☹ a niekedy lekari riadne pokazia co sa da, chudatko male, drzim palce majuska nech sa z toho dostane bez nasledkov.

majuska81
8. okt 2007

Leni, ja som isla ku svojmu gynekologovi na prehliadku. Potom som chcela aj do CAR . Mala som taky slabsi vytok. Pozrel si ma a povedal,ze mám dost velkú infekciu a ze ma ani nebude hlbsie vysetrovat, aby to este viac nerozsiroval. Dostala som masticku a idem na vyteri po 2 tyzdnoch. A do CAR ibao mesiac Aspon mám cas si vsetko rozmysliet. Teraz mám chut to skúsat normálne. Zaviedli sme nové vecicky...uvidime...

lenka20
autor
8. okt 2007

vecicky 😀 😀 fiha, to znie dobre 😀
mas pravdu majus, treba skusat aj normalne, troska vypnut od lekarov, urobi to dobre na tele aj na dusi. do dalsieho pokusu musis ist aj tak v pohodicke, tak nema zmysel sa nahanat. tak skore uzdravenie 🙂

majuska81
8. okt 2007

No uz som na dobrej ceste..... zatial sme nemohli skúsat 😀 prirodzenú metódu.....ale vyriesila som to.... 😀
Vecicku myslim, ze som si kúpila EVA TEST na urcenie plodnych dni. Mozno to bude nanic...ale aspon to skúsime. Ty si na tom ako??? 🙂 Nedá sa precitat vsetko, co som zmeskala... ☹

lenka20
autor
8. okt 2007

no, so mnou si toho moc nezmeskala, mrska prisla presne na 28.DC, na 15.DC som sla do heliosu so schvalenou ziadostou a koordinatorka povedala, ze OK od zajtra mozme zacat, vybrala som lieky a rano som uzila prvu tabletku, poobede mi volala koordinatorka, ze sorry ale nemame dost setov, mame toho na tento mesiac moc, takze az o mesiac. tak mam odklad o mesiac, zajtra ma prist dalsia mrska a potom mam volat do heliosu, prepiseme datumy na protokole a zacnem uz dufam konecne. takze zacinam cca 24.10., ET by teda mal byt volakedy koncom 11 alebo zaciatkom 12. uvidim. tak to je v skratke. a cakam a cakam. dufam, ze pokus 2 bude uspesny a podari sa vypestovat aj mrazaciky.

majuska81
8. okt 2007

Leni, no úzas....To si vrece zemiakov, ktroú mozu premiestnovat???? Len aby to uz prebiehalo...so stastnym koncom, samozrejme. 🙂

lenka20
autor
9. okt 2007

no, majuska manzel sa na tom poriadne zlostil, ja ani nie, akosi mi to prislo take nedolezite a uzila som nastastie len 1 tabletku. no a este na jar nas na to doky upozornoval, ze moze nastat taky pripad, ze budu mat natresk a nebudu moct vziat uz v tom mesiaci nikoho, tak sa termin moze posunut, to mi nevadi, skor to, ze koordinatorka mi to mohla povedat rovno a nie telefonovat na druhy den. a este ze som musela vybehnut z prace a nadrabat hodiny za pohovor, ktory vlastne nebolo treba. ale to nic, hlavne nech to dobre dopadne. 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre