Ako vám nabehol cyklus po neúspešnom IVF?

lenka20
6. aug 2007

Zacinam tuto temu, aby som sa dozvedela od ostatnych snaziliek ako im nabehol cyklus po neuspesnom IVF. Ja som cca 7 dni po ET zacala krvacat - klasicky menzes, mozno trocha dlhsi ako obycajne, presne v termine ako som mala dostat. Asi 18.den nasledujuceho mesiaca som zacala spinit, to trvalo asi 6 dni, minuly utorok som mala dostat menzes, uz od pondelka som mala pocit, ze to kazdu chvilu dostanem a to trva dodnes. Menzes nikde, len take spinenie slabe asi od piatku vecera, aj to nie cez den, len vecerom. Bolesti take ako pri menzes uz cely tyzden. V piatok som bola na kontrole v CAR, poprosila som dr o sono, nech viem co sa vlastne deje, ale o moc mudrejsia z toho nie som - sliznica je vysoka, teoreticky by som uz menzes mohla mat, jeden vajecnik je uz zmenseny a na druhej strane mi este dozrieva 1 velky folikul. Chapem, ze po IVF su tie hormony asi uplne zblaznene, ale rada by som vedela, ci ste aj vy zazili nieco podobne resp.ako to bolo s vami.

savia
9. okt 2007

Ahojte baby,
tak teraz sa mozem kludne zaradit k Vam, som po dalsom neuspesnom IVF.
Libeth, precitala som si tvoj pribeh a na niektorych miestach som nasla samu seba. To ako pises, ze nemas chut pozerat na babenka, to mam aj ja, kamoska ma dvojmesacne dievcatko a ja sa normalne vyhybam navstevam, len aby som ju nemusela vidiet. Ale kamosku mam strasne rada, pomohla mi, malicka je nadherna a ja som sa do nej zalubila,ale mam nejaky vnutorny blok a bojim sa ,ze ked ju teraz uvidim, rozplacem sa. Musim sa trosku pozbierat a zit dalej, ale naozaj, je to vsetko take tazke, o to tazsie, ze rocky ubiehaju...

lenka20
autor
9. okt 2007

savia - ale sem sa chodi len na chvilocku a potom hned do tehuliek 😉
chudatko moje, viem, co prezivas, ale preboli to a pridu krasne dni aj babenko urcite a savi mas mrazacikov, to nemoze povedat ziadna z nas, ani majuska, ani ja, ani libeth, ani brita ....... viem, je to chaba utecha ale predsa, co by sme dali za aspon jedneho snehuliacika 🙂 a ty mas osem 😵 😵 😵 to je predsa super 😵

majuska81
9. okt 2007

savi!!! To más 8 mrazácikov???? Ved to je super!!!! Leni má pravdu, dala by som vsetko aj za jednu ☹ Hlavne sa nestresuj!!!!! Bábo bude, aj ked nie hned. A punktum!!! 😉

A s tym babatkom. Aj my máme novorodenca v rodine, este som ju nevidela, aj sa bojim, ze ako zareagujem. Chceli nás za krstnych, ja som najprv bola velmi proti.....nech nám este aj s tym neublizujú....ale teraz ako sa narodila, by som to uz prijala.....Este nás oficiálne nepoprosili..... 🙂

dior
9. okt 2007

savi 😵 -drzkaj sa
Majuska, a ty nevies, za budes coskoro tehulka a potom vam to zase krsni vratia????? A krsnatka budu aspon rovnako stare. 😉

majuska81
9. okt 2007

Tiez dúfam, ze tejto novorodenej bambulke moje deti nebudú hovorit: Teta.... 😠

savia
9. okt 2007

baby, ste take uzasne, tak velmi mi pomahate, staci ked si precitam odkazy a hned sa mi ulavi.
majuska, lenka, dior, vsetkym vam v zivote prajem vsetko stastie sveta, ved dobrym ludom sa stavaju len dobre veci.
A uz to pomalicky prechadza, dnes som este mala slzicky v ociach, lebo sa ma na to pytali kamosky , ale zacinam verit, ze vsetko bude dobre. Ani neviem, co by som mala robit, aby KET vyslo, mozno cvicit, posilnit maternicu alebo pit caje, fakt neviem, co vy na to?

lauritka
9. okt 2007

savia skus alchemylku od zaciatku cyklu ;) je to velmi dobre na maternicu 😅

lenka20
autor
10. okt 2007

savia - skus cvicit mojzisovu na posilnenie panvy, niekolko dievcat pisalo, ze im to pomohlo k otehotneniu a uskodit to nemoze. ale cvic len pred ET, potom uz nie. alchemilka je fantasticka, skus ju ako pise lauritka, v missed-kach sice pisali, ze sa nema pit pocas uhniezdovania embrijka, lebo vraj prekrvuje maternicu a tym stazuje uhniezdovanie, neviem, ci je to pravda, ja som sa to nikde nedocitala, prave naopak. ale preventivne ju nebudem pit tesne pred a po ET 😉 okrem ineho aj cisti organizmus a to teraz asi potrebujes najviac, zbavit sa hormonov. uz si dostala MS?

savia
10. okt 2007

lenka,
ako sa dostanem k tym cvikom? Uz som o tom nieco pocula,ale vraj je to dlhodobe cvicenie.
A MS stale nikde, ale uz ma boli brucho,tak dufam, ze to bude co najskor.

lenka20
autor
10. okt 2007

ahoj savi, chod na www.cvicime.cz a tam pod ,, cviky ,, najdes cviky podla mojzisovej + obrazky a popis. ano, je to dlhodobe, ale neuskodis si tym. myslim, ze po dlhodobom cviceni mozes otehotniet prirodzene a tebe staci ked si spevnis panvu aby sa embrijka ujali, tak na to staci aj mesiac-dva cvicenia 😅

pecka
10. okt 2007

ahojte babule, ako vidim, zaskocili ste si do druhej temy 🙂 😉

potrebujem poradit, uz som sa pytala v nasej "domovskej diskusii" a vy ste tu. Tak to skopcim aj sem:

dnes mam ist, teda idem k zubarovi, ide mi vytrhnut stolicku. Mna by to ani nenapadlo, ale dnes sa drahy rano pyta, ze ci to nebude nahodou vadit, ked idem v piatok na to KET. Mam podla rtg na tom zube dost dlhy koren, takze mi tam ostane diera ako svet..., tak dufam, ze sa mi to potom nejako nezapali, a nebudem musiet brat nejake hrozne antibiotika...brrr. Ale myslim, ze robim zbytocnu paniku, ze???? poradte pls
.... asi uz hystercim....

lenka20
autor
10. okt 2007

pecik ja som ti uz odpovedala u nas 😀

pecka
10. okt 2007

.... uz som si to u nas precitala, dakujem ti moc 😉

meleri
11. okt 2007

Cau holky,

mám za sebou transfer IVF ICSI. Je mi fyzicky strašně a nějak se mi těžko věří, že by to mohlo vyjít..jenom ležím.
Chtěla jsem se zeptat, jak rychle vám dorazila menstruace? Trvalo to dva týdny?
Vím, že jsem teprve na začátku, ale chtěla bych jen vědět, jestli vám to třeba přišlo už za deset dní.....nebo tak..
Moc děkuju.
Snad se už všechny dočkáme!

lenka20
autor
12. okt 2007

ahoj meleri, ja pisem na zaciatku, MS dosla presne, bolo to na 6.-7.den po trasfere, ale niektorym babam neprisla vobec, az neskor. takze je to velmi individualne. prajem ti nech pride az o 9 mesiacov 😵 😵 musis byt optimistka a verit embrijkam, hladkaj brusko, drzim palce 😵

meleri
12. okt 2007

Ahoj Lenko,
dík moc,
vlastně jsem se zeptala blbě, zájímá mě,jestli je možné to dostat třeba až po 15 -20 dnech po transferu?
Asi chápeš moje obavy-čtrnáct dní pryč, já celá veselá že to vyšlo, a najednou buch, 20 den mencky. Je tohle to možné?
Zatím mám jen jeden den po transferu 🙂 takže to je uplné nic!
přeju pěkné dopoledne

oskarka
12. okt 2007

Ahoj holky, zavitala jsem k Vam do diskuse, treba tu nacerpam zajimave informace a podnety. Nevadi Vam to?
Mam po prvnim nevydarenem embryotransferu a meleri: ja jsem MS nedostala 17 dni od transferu, tak jsem si delala velke nadeje, ale test z moci i krve byl negativni (ovsem MS jeste stale nemam - pouze asi den slabeho krvaceni) ☹, hrozne jsem z toho byla smutna, ale jdeme dal a po Novem roce pujdeme na KET (mame jeste 6 mrazacku).

lenka20
autor
12. okt 2007

meleri, oskarka - ahojte, no, MS sa nemozte pri IVF drzat, ked ste nekrvacali, neznamena to, ze ste tehotne a naopak - niektore krvacaju a su tehotne. takze vsetko ukazu testy a opakovane testy a sono neskor. je to blbe ale je to tak. drzim vam palceky obom nech ste konecne tehulky 😵 😵

meleri
12. okt 2007

Oskarko, Lenko,

dík za radu..takže to chce trpělivost...to jsem si myslela! ☹ ale snad se podaří, dík moc!

savia
12. okt 2007

ahojte,baby ja som 18.den po neuspesnom ET a zatial nemam normalny menzes, len spinim. Takze fakt ako pise lenka, u kazdej je to inak.

meleri
12. okt 2007

jo, dík Savio,
nechám se překvapit.. 🙂

savia
13. okt 2007

Ahojte babule, tak mrcha mrchovata dnes dosla v plnej parade...

veria
13. okt 2007

Ahoj holky, mně mrcha dorazila jakoby se nechumelilo 9. den po ET, přesně 30. DC, tak jak má normálně ve zvyku. Ani do předpokládaného dne testu (mělo to být 10. den po ET), nepočkala, mrcha jedna mrchovatá 🙄

lenka20
autor
15. okt 2007

ahojte, veria - podobne sa stalo aj mne, mrcha mrchata hnusna 😠
😀
savia ahoj - tak konecne dorazila, ale dobre, aspon mozes nieco podniknut s KET - drzim palce moja 😵

savia
15. okt 2007

Dakujem lenuška, ale pred KET-om by som rada absolvovala imuno vysetrenia, takze samotny Ket o niekolko mesiacov presuniem...Dufam, ze robim dobre.Lenka, ty mas urobene imuno?

lauritka
15. okt 2007

savia to je dobry napad, daj si urobit vsetky vysetrenia. robia to hore na terase v nemocnici,. v imulogickej banke. nech ti gynekolog napise papierik. 😉

lenka20
autor
15. okt 2007

savi - nie, ja nemam imuno ani genetiku. moj doky povedal, ze zatial netreba, ak sa nepodari ani druhe tak si to dam spravit. ale urcite robis dobre, mrazacikom asi nevadi ked zostanu zamrazene troska dlhsie, ved niektore su v mrazaku aj roky a rozmrazia sa pekne.

pipka
15. okt 2007

savia, kedy idete na imuno, aj ja som to akurat dnes v centre spomenula, ze by som chcela ist este pred KET-kom, nech zbytocne nezahodim dalsie dve babulky do zachoda 😒 😔
radsej nech zistia, ze mi nic nie je, a len to proste nevyslo, ako by sme skusali dalej a bol by tam takyto problem.

dior
15. okt 2007

ahojte,ja mam vsetky gen.vysetrenia -nemam len imuno, teraz cakam na MS a ideme na KET,takze to nestiham, ale ak sa nepodari,tak si to dam urobit tiez. Druhe IVF bude asi v jan., takze dovtedy je casu dost. A z coho sa robi to vysetrenie???

mufy
15. okt 2007

Lenka20 chci ti jen poradit,aby sis nechala udělat všechna vyšetření ještě před KET a dalším IVF.Pokud by se nepodařilo ani toto,pak by jsi zbytečně ztratila další pokusy.Mě poslali na imuno ihned po nevydařeném IVF.Prý ať neztrácím zbytečně čas.A můžu potvrdit,že je to pravda.Je lepší vědět hned,jak na tom jsi,než zkoušet další a další pokusy.Netrvá to dlouho a nic to není.Akorát ti vezmou krev, manželovi taky a navíc i zkumavku se spermijkama.To je všechno akorát čekáš na výsledky.
Já byla ani ne před měsícem na odběru vajíček a už mám za sebou první výsledky imuna a za 14 dní budou další konečné.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre