Ako vám nabehol cyklus po neúspešnom IVF?

lenka20
6. aug 2007

Zacinam tuto temu, aby som sa dozvedela od ostatnych snaziliek ako im nabehol cyklus po neuspesnom IVF. Ja som cca 7 dni po ET zacala krvacat - klasicky menzes, mozno trocha dlhsi ako obycajne, presne v termine ako som mala dostat. Asi 18.den nasledujuceho mesiaca som zacala spinit, to trvalo asi 6 dni, minuly utorok som mala dostat menzes, uz od pondelka som mala pocit, ze to kazdu chvilu dostanem a to trva dodnes. Menzes nikde, len take spinenie slabe asi od piatku vecera, aj to nie cez den, len vecerom. Bolesti take ako pri menzes uz cely tyzden. V piatok som bola na kontrole v CAR, poprosila som dr o sono, nech viem co sa vlastne deje, ale o moc mudrejsia z toho nie som - sliznica je vysoka, teoreticky by som uz menzes mohla mat, jeden vajecnik je uz zmenseny a na druhej strane mi este dozrieva 1 velky folikul. Chapem, ze po IVF su tie hormony asi uplne zblaznene, ale rada by som vedela, ci ste aj vy zazili nieco podobne resp.ako to bolo s vami.

pipka
15. okt 2007

dior, co ja viem tak muzovi z ejakulatu a zene z krvi, aspon tak som citala. tiez sa asi chystame 😒 Ty uz to mas vybavene, kam pojdete?

savia
16. okt 2007

Ahoj babule, uz som objednana na imuno vo stvrtok, vezmu mi krvicku a trpezlivo si pockame na vysledky. S dokym z imuna som sa porozpravala,vela mi povysvetloval a celkove bol ustretovy. Takze hura znova do boja...

lenka20
autor
16. okt 2007

ahoj savi, tak sa podel so mnou o info 😉 mufy - dakujem za radu.
no, pokial ja viem - ale mam len uplne najzakladnejsie info tak dufam, ze nikomu nezdvihnem tlak svojou nevedomostou 😀 - tak imuno vysetrenie preukaze bud protilatky proti spermiam - v tom pripade sa robi ICSI - alebo protilatky proti trofoblastu - v tom pripade niektori imunologovia odporucaju uzivat prednison. lenze prednison je zaroven poriadne svinstvo na organizmus zeny a bohuzial aj babatka, nemal by sa uzivat pocas tehu, moze poskodit plod, preto by som ho zrejme aj tak neuzivala. ICSI si dame robit tak ci tak. tak neviem co by mi este mohlo to imuno vysetrenie priniest nove. savi - je este nieco ine, alebo vysvetli mi prosim suvislosti, mozno sa mylim 😉

pecka
16. okt 2007

Pridavam sa na stranu Lenky, co sa imunity tyka. Imunita ako taka je velmi vseobecny pojem a tu sa riesi vlastne imunologicke vysterenie na pritomnost protilatok proti spermiam, alebo aj opacne, proti vajickam. Aby sa vyriesila eventualita, ak by organizmus zeny nahodou vytvaral protilatky, tak preto sa vykonava v ramci IVF aj spominane ICSI - tym padom je problem vyrieseny.

meleri
16. okt 2007

Cau holky,
tak to jste mě povzbudily..my totiž měli vajíčka a spermie kolem nich jen plavaly, a vůbec ho ani nechtěly oplodnit.
Proto provedli ICSI..měli jsme z 22 vajíček jen dvě embrya které tedkom mám.
JEstli ale je to jak Pecka píše, že díky ICSI je to jedno, tak teda supr!
Sice moc veselá nejsem, protože fakt nevím, jestli to vyjde, ale naději pořád mám..

lenka20
autor
16. okt 2007

meleri - nadej je vzdy - kym mas maternicu 😉 tie dve embrijka boli riadni bojovnici, tak nech bojuju pekne v brusku este 9 mesiacov 😉
my sme si davali ICSI najma kvoli tomu, ze sme pocitali s moznostou, ze moje vajka tvoria protilatky proti spermijkam, kedze sa nam uz veeeelmi dlho nedari otehotniet, vlastne nam to odporucila embryologicka hned, aj ked SPG bol dobry. pecka dik - aspon nie som sama s takym nazorom na imuno, inak som z tych vsetkych vysetreni blbec 😅

veria
16. okt 2007

Mufy, prosím tě, kde jsi byla na tom imuno vyšetření? Někde v Brně? Já si myslím, že pokud jsou zjištěný protilátky proti trofoblastu, t.j. proti embryu, tak to ani ICSI neřeší, protože ty protilátky zabijí přímo pak už vzniklé embryo. Takže v tom případě se Prednison bohužel musí brát. Je to docela svinstvo, ale nečetla jsem, že by to mělo mít špatný vliv na plod, to by to asi v některých centrech nedávali jen tak preventivně každému.

meleri
16. okt 2007

tak jsem se dívala, a to imuno máme,a je to v pohodě. tak to fakt nechápu. 😒

veria
16. okt 2007

Meleri, myslím, že jsi kdysi psala, že máte špatný spermiogram. Ono když je těch spermií málo nebo jsou málo pohyblivé, tak se to prostě normálně neoplodní (a málo je třeba i několik milionu na ml, norma je totiž 20 mil spermií na ml). Takže tak, se vůbec neznepokojuj, to oplodnění jste vyřešili tím ICSI.

savia
16. okt 2007

Ahoj leni, chcem vediet presne to, co napisala veria - protilatky proti embryu. Tiez sme mali ICSI,takze protilatky proti spermiam pre nas nie su dolezite. Dufam, ze to cele bude mat nejaky vyznam.

lauritka
16. okt 2007

🙂 citala som clanok, ze ak telo vytcara protilatky proti vajicku, tak sa embryjko neuhniezdi, a ivf to nevyriesi;) takze odporucam si tu imunitu dat urobit, je to len jeden odber krvi 😀

pecka
16. okt 2007

..... ak si telo vytvara protilatky proti spermiam, alebo spermie proti vajickam, tak neznamena to, ze telo si bude robit protilatky aj proti trofoblastu..... A zas opacne. Tieto imunolgicke vysetrenia sa robia pri idiopatickej sterilite alebo pri viacnasobnych potratoch. Po prvom neuspesnom IVF by som urcite nedavala vinu imunite....

Savia, kde si objednana na imuno vysetrenia proti trofoblastu?

lauritka
16. okt 2007

Neptáme se těla, jestli má protilátky, nýbrž se ptáme krve, zda obsahuje bílé krvinky, které chtějí embryu uškodit. Na to máme techniku, pomocí které se nám daří odhalit buňkami zprostředkovanou imunitu (většinou). Často se jedná o imunitu proti plodovému lůžku. Nedojde k implantaci zárodku. Žena mohla mnohokrát být nositelkou oplozeného vajíčka, ale nikdy klinicky neotěhotněla, ani o tom nevěděla, protože embryo se neimplantovalo. Mnoho, možná většina neúspěšných přenosů zárodku při IVF, je způsobena tímto faktorem. Kvalitní embryo se neimplantuje v dobře připravené děloze. Běžně v těle funguje spousta mechanismů, které tlumí mateřskou imunitu proti zárodku, umožňují vytvoření placenty a výživu plodu. U problémů s implantací musíme myslet spíše na imunitu proti trofoblastu - tj. vrstvě buněk, které jsou embryonálního původu a jsou bezprostředně v kontaktu s mateřskou imunitou. Imunita proti trofoblastu se nemusí projevit hned, ale až když se embryo implantuje hlouběji do děložní sliznice a tím zmnožuje dráždění mateřské imunity. Pak se mezi 6 - 9 týdnem rozvine imunitní reakce matky proti embryu. Dojde k samovolnému nebo zamlklému potratu.

lauritka
16. okt 2007

😀 len citujem mudrych ludi .... 😉

pecka
16. okt 2007

😀 este ze si sa priznala.....
Akurat dnes som sa tiez dostala k tomu clanku, resp, rozhovoru s MUDr. Jindrichom Madarom na anamneza.cz.

savia
16. okt 2007

lauritka, ty si bola na imuno? Ja idem zajtra k svojej gyndoske,aby mi opeciatkovala ziadanku, len zatial neviem, ako je to s manzelom, tiez ju musi mat opeciatkovanu od androloga?
pecka, na imuno som objednana v Kosiciach a chcem to kvoli mojim trom neuspesnym pokusom IVF, ved co ked prave v tom je nejaky problem...Mozno...A mozno ani nie...Este sa pred KET-kom pokusam o zazrak.

savia
16. okt 2007

lauritka, tak toto je vyklad ako ma byt 😀

pipka
16. okt 2007

lauritka, ale doooobraaaaa siiiii 😀

pecka
16. okt 2007

Savia - jasne, chapem ta, po tolkych neuspesnych IVF kach by som urcite imnuno vysetko tiez brala. A v KE robia imuno komplet na vsetko? Aj na spermie, vajicka aj trofoblasty???

veria
16. okt 2007

Pecko, a ty jsi už byla na IVF?

pecka
16. okt 2007

Veria, ja mam za sebou v priebehu 9-tich rokov 5x IUI a 3 x stimulaciu na IVF. Minuly tyzden sm bola na KET a teraz som v cakacej dobe......

veria
16. okt 2007

Jejda, tak to už máš něco za sebou. Tak ať ti to konečně už vyjde. A tu imunitu sis ještě nedala vyšetřit? Nevíš, jestli si to člověk musí platit sám, nebo na to něco přispívá pojišťovna? A, ty jsi vlastně ze Slovenska, tam to je možná jinak. Nevíte někdo, jak je to v Česku?

pecka
16. okt 2007

Veria u vas v Cechach by to malo byt hradene poistovnou, ak ta vysle lekar. Ale mozes sa aj sama objednat, ale v tom pripade si hradi pacient vysetrenia sam.
Ja som na imuno nebola. Ja mam sice toho uz za sebou naozaj dost, ale len teraz prvy krat mi urobili transfer a embryo mam v sebe tiez len prvy krat. Takze ja o imuno vysetrenie na protilatky proti trofoblastu ani momentalne nepremyslam, pretoze, zatial nemam dovod...uvidim, ako sa to bude dalej vyvijat a potom sa rozhodnem.

veria
16. okt 2007

Aha, oni se ti před tím "nevyrobily" embryjka? Tak držím palce! Já jsem teď právě po 1. neúspěšném IVF, vím, že to nic není a že ta příčina nemusela být v imunu, ale proč si vyplácat další hrazené pokusy bez tohoto vyšetření, když by to tam mohlo být? Ono je to strašné zklamání, když to nevyjde, i u 1. pokusu, natož u dalších. Nehledě na to, že potom platit 70 tis. za každý další pokus už není žádná sranda. Já si to raději vyšetřit dám, když je ta možnost.

pecka
16. okt 2007

Veria, presne ako si napisala, pred tym sa mi "nevyrobili" a teraz sme sa konecne dopracovali k trom embryjkam, ktore su uz v stadiu blastocysty. Dve mame zmrazenene a jedno vlozene.....

Verim, ze je to velke sklamanie a je samozrejme, ze chces urobit vsetko preto, aby bol nasledujuci cyklus uspesny. Prajem ti vsetko dobre, nech to druhy krat urcite vyjde. 🙂

lauritka
17. okt 2007

savia ahoj..ano bola som na imuno. manzelovi staci ked len vypise papierik tvoj gynekolog. jemu beru len spermije a tebe krv.

sisab
17. okt 2007

Baby, vidim, ze tu rozoberate imunitu. ja som bola na imuno vysetrenie v Prahe, ako samoplatca, robia tam podrobny spermiogram vratane morfologie, protilatky muza proti spermiam, toto sa da obist ICSI. Ale potom robia aj bunecnu imunitu, to je proti spermiam partnera a proti trofoblastu. Proti spermiam sa tiez da obist ICSI, ak to spravne chapem, ale proti trofoblastu nie. Takze darmo vam vlozia oplodnene embrijko, tak sa neuhniezdi a organizmus ho vypudi. Nam zistili protilatky proti spermiam, predpisali prednison, po mesiaci znizit davky na polovicu brat az do 15tt. Preto sa divim, ze ste tu pisali ze prednison moze poskodit plod, Lenka, kde si sa to docitala?

lenka20
autor
17. okt 2007

siska - v pribalovom letaku, pisu, ze sa nema uzivat v tehu, len po dohovore s lekarom, to sa sice ale pise skoro na vs.liekoch, vsak 😉
+ konzultovala som so svojim gyndosom, zatial mi neodporucil imuno vysetrenie, pytala som sa aj vyslovene na preventivne uzivanie prednisonu, povedal, ze neodporuca, ze nie vsetci lekari ho predpisuju aj ked imuno vysetrenie dopadlo pozitivne. verim mu, nemyslim, ze by sa na to vyflakol keby bol k tomu co aj malinky dovod. zatial to nechavam tak, po 2.IVF sa uvidi, mozno to prehodnotim. nie som velky zastanca uzivania liekov, na jednej strane nam pomozu, na druhej uskodia. myslim, ze imuno vysetrenie ako pise pecka je namieste po opakovanych potratoch. ale vravim, uvidim po druhom IVF-ku.

sisab
17. okt 2007

Lenka, priznam sa, citala som pribalovy letak len zbezne 😖 Uvidime, ako sa to bude vyvijat, a tebe zelam nech to po druhom IVF/ku nemusis riesit 😉

lauritka
17. okt 2007

lenka nevies, ci decaceptyl obsahuje progesteron?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre