Ako vám nabehol cyklus po neúspešnom IVF?

lenka20
6. aug 2007

Zacinam tuto temu, aby som sa dozvedela od ostatnych snaziliek ako im nabehol cyklus po neuspesnom IVF. Ja som cca 7 dni po ET zacala krvacat - klasicky menzes, mozno trocha dlhsi ako obycajne, presne v termine ako som mala dostat. Asi 18.den nasledujuceho mesiaca som zacala spinit, to trvalo asi 6 dni, minuly utorok som mala dostat menzes, uz od pondelka som mala pocit, ze to kazdu chvilu dostanem a to trva dodnes. Menzes nikde, len take spinenie slabe asi od piatku vecera, aj to nie cez den, len vecerom. Bolesti take ako pri menzes uz cely tyzden. V piatok som bola na kontrole v CAR, poprosila som dr o sono, nech viem co sa vlastne deje, ale o moc mudrejsia z toho nie som - sliznica je vysoka, teoreticky by som uz menzes mohla mat, jeden vajecnik je uz zmenseny a na druhej strane mi este dozrieva 1 velky folikul. Chapem, ze po IVF su tie hormony asi uplne zblaznene, ale rada by som vedela, ci ste aj vy zazili nieco podobne resp.ako to bolo s vami.

ell7
4. jan 2008

ahojte, prave som dorazila domov, s kamoskou sme si vysli na nakupy a kafe a celkom mi to povzdvihlo naladu.
Lenka, davky iste zvysia aj mne lebo som malo reagovala, protokol zatial neviem, ale urcite kratky a ja tiez spolieham na to, ze ked uz viem o co ide to bude lepsie. A na ten pozitivny vysledok sa tesim s vami vsetkymi!!!!!!!!!!!! 🙂 😉

zabkaevka
4. jan 2008

lenka20 dakujem za povzbudenie 🙂 Len priznam sa neviem ci som dobre urobila ze som prestala brat lieky, aj ked vravel mi to sam doktor ze mam prestat. tak on asi vie preco. Zamyslela som sa len preto ze jedna babenka este neprestala brat lieky, ale je pravda, ze po negativnom vysledku sa este nedovolala lekarovi. tak neviem, ako to vlastne ma byt. Juuuuj neviem an to prestat mysliet, co ak to ma byt inak, ak chcem co najskor ist na KET. ale svoje dni mam uz tri dni, tak neviem. prosiiiiiiiiim pomoooc

pistica
4. jan 2008

ahoj zabka

zabkaevka
4. jan 2008

ahoooooooooj pistica. tak dovolala si sa Dr.H?????

zabkaevka
4. jan 2008

musim koncit, zajtra sa kliknem na net. pekny vecer.paaaa

pistica
4. jan 2008

nie, asi majú dovolenku,
aj poredtým ked som ho wsúrne potrebovala, lebo som mala íst na transfer som sa mu nemohla dovolat. 😠
dovolala som sa mu až na druhý den, sestrička mi nič nevedela povedat 😒
tak prečo teraz 😎

ozaj a dakujem za podakovanie, som rada že som Ti urobila radost, aj mne niekto dal typ na koníka 😀

zabkaevka
5. jan 2008

ahojte babenky. Pistica ja som Dr. volala na mobil a ten ma vacsinou zapnuty, aj ked sa mi stalo ze aj ten mal vypnuty. Ak ho nemas poslem ti ho v internej poste. Daj mi vediet. ale ja som mu volala na neho v piatok poobede, a nebol v dosahu ☹ No aby bol uz pondelok, zavolam mu v pondelok , nie utorok ako kazal. Neviem sa dockat dalsieho kroku k uspesnemu cielu 🙂 Idem upratovat, tak sa lucim. Prajem Vam vsetkych prijemny vikendik. Paaa

pistica
5. jan 2008

ahoj zabkaevka, aj ja mu budem volat v pondelok, potom sa ti ozvem ako som dopadla.
samozrejme že volam Dr, na mobil, ale ho nebral, ved si sa o tom sama presvedčila.

k.bett
5. jan 2008

K jakému dr chodíte (co není k sehnání)?

pistica
8. jan 2008

k.bett on je tak velmi zaneprádynený že nestíha ni dvíhat telefon

pistica
8. jan 2008

ell7 a lenka20
takže aj ja som na tom pravdepodobne tak ako vy. ☹
musím opat stimulovat lebo nemám mrazáčikov, akú dlhú pauzu ste mali po prvom IVF ? 3 mesiace? alebo 3 krát mrchu? v nedelu som dostala prvú mrchu.Volala som dokymu a on mi povedal že mám príst už tento týžden. Ale na čo ked mám mať pauzu.? Povedala som , že prídem neskor, ale on trval na svojom aby som vo štvrtok prišla. Neviete na čo mám tam íst , ved ani v poistovni mi to nebudú schválovat 3 mesiace. Myslela som si že si trochu oddýchnem od cestovania, nadopujem vitamínami a vobec cesty sú momentálne zlé, ale on má chce vidiet.
Neviete na čo má tam volá??? 🙄
Pri odbere mi povedal že jedno embijko zmrazia a teraz hovorí že nemám žiadneho mrazáčika. 😠 🙄

gabika24
8. jan 2008

ahoj pistica.
ja som mala po prvom IVF pauzu 3 mesiace - no asi necele. ale tiez som bola nejako skor na kontrole. I. IVF som mala v juni, nasledne KET v sept., ten ale skoncil na konci oktobra 2004 operaciou (mimomaternicove tehu), no a potom som cakala do februara, povedali mi, ze po 3-4 mesiacoch na pohovor. hned s naslednou menstruaciou som isla na KET a vyslo to...
inac, doktor ti mohol povedat, ze jedno emrijko zamrazia, ale nemuselo sa im to podarit. ja som mala zamrazenych 16, po 1. KET ich ostalo 12, ked som isla na 2. KET, podarilo sa im rozmrazit len 6, vkladali mi 3, viac nezamrazili. ale podstatne je, ze to vyslo 🙂 a mame krasne zdrave dievcatko. len sme si mysleli, ze budeme moct aj surodenca.
drzim palce 😉

pistica
8. jan 2008

ahoj Gabika,
dik za odpoved ty si bola ale šikovná ked si mala tolko vajíčok, ja som to stastie nemala, 😢
tak nech vám tá princezna rastie do krásy, prajem vela štastia
a chcete ešte mimi?

gabika24
8. jan 2008

velmi, chodime teraz do Heliosu.
tentokrat nam IVF nevyslo a neostalo ani na zamrazenie - lebo sa im podarilo odobrat len jedno zrele vajicko, sice sa oplodnilo, ale neuchytilo sa. bali sa ma stimulovat viac, aby som nedostala hyperstimulacny syndrom, pretoze prave kvoli tomu velkemu poctu vajicok (to som chodila este do ISCAR v BA) hrozil. neberieme to ale tragicky, prave kvoli malej, lebo to je nase slniecko - sice stale hovori, ze chce bratceka alebo sestricku... 😉
vo stvrtok ideme na konzultaciu, v oktobri som bola na IVF,teraz sa do toho pustame znova. ziadost mame schvalenu. tak s touto menstruaciou zaciname s prvymi injekciami. tak dufam, ze to vyjde, som zvedava, co nam povedia vo stvrtok, ale s doktorom sme sa dohodli, ze budeme stimulovat viac aj so zvysenym rizikom...
Drzim palce 🙂

pistica
8. jan 2008

ja som stimulovala v decembri , takže by som mala počkat aspon do februára a v marci by som začala, bola by som rada keby sme mali viac vajíčok , aby sme mali vačšiu šancu na úspech , 😵
tak nám obom držim palec aby nám to vyšlo 😅
malá princezná ta asi velmi nevyčerpáva ked ešte nespíš i v túto neskorú nočnú hodinu 🙂

ell7
8. jan 2008

ahojte, teraz vecer sa konik aspon viac hybe- o nieco.
Pistica ja budem mat pauzu 3 mesiace. Cize nejak koniec marca februar. Na kontrole som ale aj ja bola, dnes. Robili mi kontrolny ultrazvuk a pokecali sme co a ako. Takze ako som uz pisala snad uz teraz nam to vyjde,verim ze hej!!!Len dufam, ze mi nebude ta mrcha chodit vseliak. 🙂

gabika24
8. jan 2008

pravdu povediac, konecne spi a tak mam chvilu cas.
cakam manzela, ktory ma o chvilu prist z prace, aby sme sa aspon trochu potutulkali, inac ho zamestnava nas maly milacik. a okrem toho, dnes som si poobede pospala s nou. len uz si aj tak budem musiet ist lahnut, lebo zajtra v robote budem vyzerat ako po flame.
co sa tyka tej kontroly - doktor mi hovoril, ze niekedy po IVF sa telo akoby umudrilo a je nastartovane, tak sa stane, ze nejake vajicko dozrie a zena, ktora nemohla zostat tehotna, zrazu tehotna zostane. aj ja som bola teraz po tomto IVF na kontrole, ale ani tuk... ☹
dobru nocku prajem a vela stastia - mozno sa dockas lepsich sprav, nez si dufala. a ver mi, kazde trapenie za ten ruzovy uzlik stastia, ktory ti v porodnici vlozia do narucia, urcite stoji 🙂

pistica
8. jan 2008

lenže tam kde ja chodím sa nerozpráva len sa robí a dáva sa domov správa o tom ako máš brat lieky a pod.
prosím Ťa o čom ste sa rozprávali ?? čo a ako???

gabika24
8. jan 2008

ani v BA sa so mnou velmi nerozpravali.
v Heliose mi doktor vzdy vsetko vysvetli podrobne, mozem sa pytat na vsetko, co ma zaujima a co mi nie je jasne. da mi na vyber z liekov, ak su viacere moznosti liecby (liekov, postupu a pod.) so vsetkymi ma oboznami (aj manzela) a spolu rozhodneme, co dalej.
na kontrole chcel vediet, ci sa mi nahodou nenastartoval nejaky vajecnik (mam ich oba polycysticke a na jednej strane mi chyba vajcovod kvoli tomu mimomaternicovemu tehu). vsetko mi ukazal na sone (po tych rokoch snazenia a vysvetlovania aj od mojho dobreho gynekologa tam uz aj ja rozoznam tie podstatne veci) a dohodli sme sa ako dalej. chces vediet nieco konkretne?
pre dnes musim koncit, ale zajtra sem mrknem. papa

ell7
8. jan 2008

Tak to nie je bohvieaky pristup, i ked aj ja sa niekedy musim vypytovat, ale potom v pohode pokecame. Hlavne islo o to sono ci je vsetko v poriadku, lebo ma trosku boleli vajecniky, ale vraj dozvuky stimulacie. To bolo v poriadku. A potom sme sa bavili o dalsej stimulacii, kedze na tuto som minimalne reagovala. Tak asi zvysime davky, alebo vraj uplne ine injekcie, aby bolo viac vajok. A ze sa nemam bat , ze 2. pokus byva uspesnejsi. I ked to je individualne.
Ako to bude sa ale aj este dozviem po schvaleni ziadosti. A potom mojich veeela otazok 😀

pistica
8. jan 2008

teraz som už trochu múdrejšia , ale ked som išla po prvý krát na IVF tak som ani nevedela čo sa mám pýtat.
predpokladám že mi zmení lieky, ale nedúfam že bude hovorit, aj ked na druhej strane takého seriozného lekára som ešte nestretla. je milý a decentný len keby aspon trocha rozprával.
nakoniec je to jedno ide nám len o jedno a nech to bude hoci bez rečí. 😉 😵
velmi dobre sa mi s vami písalo, zajtra tu budem znova, teraz idem do sprchy a rýchlo do postielky aby som zajtra vládala pracovat, pretože práca šlachtí xi,xi...

🙂 ell
🙂 gabika

lenka20
autor
9. jan 2008

ahojte, vy ste take nocne sovicky 😀
pistica, ja by som tam sla na tvojom mieste, neviem, ako to u vas chodi, v heliku ked IVF nevyslo tak sa musis objednat na pohovor dalsi a tam sa dohodne dalsi postup, pripadne sa spise nova ziadost a tak. a potom este dalsi pohovor s koordinatorkou ked uz je ziadost schvalena. ale kazde CAR to ma ine. u krajkovica je super to, ze je naozaj trpezlivy a zhovorcivy, vsetko vysvetli ako pisala gabika, aj 10x ked treba plus ho mozes otravovat na mobile kolko chces a vzdy ma usmev na perach, dufam, ze zaraba poriadne prachy, lebo si ich fakt zasluzi 😎 sme sa zhodli s manzelom, ze je skratka dokonaly lekar 😎 babulky drzim vam palce nech nabuduce vypestujete aj do zasoby 🙂 gabika tebe v dobrom zavidim - mat doma jednu krasnu babulku tak by bol svet hned krajsi a neuspechy by ani tak neboleli 😉 ale taky surodenec tiez nie je na zahodenie 😀 tak pracuj pracuj na tom 😉

gabika24
9. jan 2008

ahojte. dnes mam aj skor chvilu cas sem kuknut - lepsie povedane, pokial mala pozera Vcielku Maju.
Leni, mas pravdu, ten neuspech tak neboli, ked mame doma nase male slniecko - ale kym sme ho mali, uzili sme si svoje ... - more slz, bolesti, beznadeje a znova nadeje a pod... ale vysledok stal za to 😀 .
verim, ze sa vam to raz podari, ved aj nam sa podarilo.
zajtra ideme do Heliosu na pohovor pred IVF, tak drzte palceky. dufam, ze teraz zareagujem na injekcie lepsie.
pekny zvysok dna, uz sa mi tu milacik stvera na kolena... 😉

pistica
9. jan 2008

ahojte, neviem čo to je od liekov ale dnes má v robote neuveritelne bolelo brucho., kedže mám mrchu. Stále ma pri nej bolí brucho ale to čo dnes dokazovalo tak to mi dalo riadne zabrat. Musela som sa nadopovat liekmi, neskor ma aj prehánalo, a aby toho nebolo málo mám aj silnú ale naozaj silnú nádchu.
Takže takto som ja porežila dnešný den. A vy ako? Ako sa máte? Určite lepšie ako ja.

ell7
9. jan 2008

ahojte,
no pistica dnes nemam tiez bohvieaky den. Bolesti od vcera noci, ako pred mrchou, rano aj take farbenie, ale mrchu som mala pred 12 dnami. Tak neviem co to ma znamenat. Zajtra pojdem asi k dokimu. I ked som bola vcera rano a sono bolo v pohode. Som z toho zufala ☹

pistica
9. jan 2008

ell7
aj mna niekedy v strede cyklu pobolieva brucho, myslela som si to že je to normálne
dnes sme si boli nakúpit vitamínky a dúfame že do dalšej stimulky budeme trochu nadopovaní a budú lepšie výsledky.

ell7
9. jan 2008

pistica, ved ano ale to farbenie je u mna prvý krát.
Vitaminiky si davam aj ja kys.listovu, vitamin E a pijem alchemilku. Drahemu tiez davam vit. E, ale len pre istotu on ma spermiogram ukazkovy.
Plus multivitaminy, nech s tou nadchou nedopadnem ako ty - vokol mna ju kazdy ma.
Tak aby ta cim skor ta nadcha presla 😉 🙂

pistica
9. jan 2008

ell
aha chápem aj ja by som sa asi zlakla, aj ked ja nie som dobrý pacient, chodím k lek. len ak musím
vitamínky som nakúpila hlavne manželíkovi aby sa mu zlepšil spermiogram
v pondelok som bola v robote prvý den po dovolenke a hned som dostala nádchu, pobolieva ma aj hrdlo tak čakám čo z toho bude.
ak však mám byt chorá tak je to teraz a nie potom ked budem stimulovat, nemyslíš? 🙂 😵

ell7
9. jan 2008

Iste, radsej teraz ako potom. Teraz si to odbijes, myslim tu chorobu a potom uz len uspesne stimulovanie, vela vajok, uspesny ET pockas 9 mesiacov a babo budes objimat. Tak si to predstavujem aj ja 🙂 😀

pistica
9. jan 2008

aj ja si to takto predstavujem 🙂
ty sama si spomínala že druhý pokus má byt úspešnejší , tak sa na neho teším a držím nám všetkým palce. 🙂 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre