Ako vám nabehol cyklus po neúspešnom IVF?

lenka20
6. aug 2007

Zacinam tuto temu, aby som sa dozvedela od ostatnych snaziliek ako im nabehol cyklus po neuspesnom IVF. Ja som cca 7 dni po ET zacala krvacat - klasicky menzes, mozno trocha dlhsi ako obycajne, presne v termine ako som mala dostat. Asi 18.den nasledujuceho mesiaca som zacala spinit, to trvalo asi 6 dni, minuly utorok som mala dostat menzes, uz od pondelka som mala pocit, ze to kazdu chvilu dostanem a to trva dodnes. Menzes nikde, len take spinenie slabe asi od piatku vecera, aj to nie cez den, len vecerom. Bolesti take ako pri menzes uz cely tyzden. V piatok som bola na kontrole v CAR, poprosila som dr o sono, nech viem co sa vlastne deje, ale o moc mudrejsia z toho nie som - sliznica je vysoka, teoreticky by som uz menzes mohla mat, jeden vajecnik je uz zmenseny a na druhej strane mi este dozrieva 1 velky folikul. Chapem, ze po IVF su tie hormony asi uplne zblaznene, ale rada by som vedela, ci ste aj vy zazili nieco podobne resp.ako to bolo s vami.

savia
6. aug 2007

Ahoj lenka20,
tiež som mala podobné problémy po 2.neúspešnom IVF. V podstate mi skoro celkom vynechal jeden menzes a tiež som z toho bola dosť mimo,lebo som mala stále bolesti ako pred menzes a dlho nič.Ale postupne sa telo umúdrilo a nabehlo na klasiku.Predsa len,hormony robia svoje a my pred IVF dostávame dosť vysoké dávky,takže neboj,ono sa to všetko napraví. Bud pokojná...

lenka20
autor
6. aug 2007

diky, no, dufam, ze sa to napravi, som z toho nervozna. mozem sa ta opytat, ci si si potom davala robit kontrolny hormonalny profil po nejakom mesiaci-dvoch alebo ti ho pred 2.IVF urobili v CAR automaticky.

savia
6. aug 2007

Ahoj, pred 2.IVF mi doky robil hormonálny profil,to bolo pred rokom.Momentálne som tesne pred 3.IVF a takisto mi bral krv,ale iba raz,vraj to stačí...

lenka20
autor
6. aug 2007

tak to som teda zvedava ako sa moje telo napravi po tej hormonalnej bombe 😅 my chceme skusit stastie druhykrat niekedy v septembri-oktobri - hned po povinnej pauze. do ktoreho centra chodis? ja helios mt. bohuzial sme nemali ziadnych snehuliakov, takze cely cirkus odznova 😠

susannn
8. aug 2007

Ahoj lenka. Ja som tiez po neuspesnom ivf v heliose. OPU 17.7. Menzes mi nabehol v poriadku. Tiez sa chystam na 2he. Dr.povedal ze 2-3mes.pauza ale ja sa chcem objednat niekedy na zaciatok septembra-ze co povedia... Pretoze sa citim ok a nemyslim ze som nejako "prehormónovana". Tak uvidim. Ty si bola kedy na ivf?

lenka20
autor
9. aug 2007

ahoj susann, mne vkladali embrijka uz 27/6, takze zhruba o mesiac som ta predbehla 🙂 myslim, ze ta pauza nie je ani tak kvoli nam ako kvoli poistovni, aspon tak mi to doky vysvetlil, poistovna vraj schvali dalsi cyklus az najskor o 2 mesiace po ET. no a jasne ze sa do toho asi netreba hrnut hned aj kvoli tym hormonom, ale pokial sa citis OK, tak preco nie. Ty si samoplatca?

susannn
9. aug 2007

Nie lenka,tie zakladne ukony nam hradi poistovna. Som vo Vseobecnej... A ktory dr.ti to povedal? Krajkovic? U mna totiz k ET ani nedoslo. No uvidim. Ak mozes napisat aky je u vas problem a cim si stimulovala. Ja Fostimonom ale 2hy krat chcem stimulovat Puregonom.

brii
9. aug 2007

Ahojte, aj my sa chystame do Heliosu. Chcem sa spytat, ako dlho ste cakali na schvalenie od poistovne, tiez mam vseobecnu. A priblizne po akej dobe ste sli na ET.
A neviete, preco uz Doc.Tomas nerobi v Heliose? Diki moc 😉

susannn
9. aug 2007

Brii mne ju schvalili za 3tyzdne. Cely proces trval cca 2a pol mes. Drzim palce!

lenka20
autor
10. aug 2007

ahojte baby, vyzera to tak, ze ja internetujem cez den a vy vecer, ale nevadi, ved si to precitate dodatocne.
takze susann - ja som v spolocnej, myslim, ze je to ale presne ten isty postup. Ja chodim od zaciatku ku Krajkovicovi, som s nim velmi spokojna, vsetko nam povysvetloval a po mojich predoslych skusenostiach s gynekologmi je v heliose super pristup. no a ze to nevyslo, to uz bohuzial lekar neovplyvni. u nas je problem moje PCO, vyzera to tak podla odsledovanych cyklov, ze bez stimulacie pracuje zrejme len 1 vajecnik, aj to nic moc. takze ovulka je zriedkava. Pred niekolkymi rokmi som mala aj velmi vysoky prolaktin, aj som sa na to liecila 2 roky, citila som sa ako pokusny kralik´, nevedeli mi to dat do poriadku, bud som mala vysoke hodnoty alebo zase strasne nizke - a ani to nie je dobre. v tom obdobi som stimulovala clostylbegytom a bola 3x na IVI. jedneho pekneho dna som si povedala stop, kaslem na to a uplne som vypla od snazenia, vysadila lieky a sice som neotehotnela, ale uplne sa mi upravil prolaktin, takze momentalne ho mam v norme 🙂 no a na zaciatku roka sme si povedali s manzelom, ze je na case skusit poslednu sancu - IVF. Nesla som ani na laparku, som velmi rada, ze ma do toho Krajkovic netisol - vraj ak chceme ist na IVF tak je to len zbytocne jedna narkoza navyse - takze neviem, ci su vajcovody priechodne, mozno nie su. no a manzelov SPG je v poriadku, len par percent nema dobru morfologiu.
Stimulovala som Gonalom = Puregon. Bolo to pero, sice drahsie, ale super aplikacia tenuckou ihlou a vraj su aj kvalitnejsie. Dali sme si ho aj na druhy pokus. to ma mrzi, ze si nedosla az po ET, tie prve dni boli super, citila som sa konecne ako tehotna, ale o to horsie to bolo potom. Nabuduce sa uz radsej nebudem dopredu tesit, ale fakt som bola presvedcena, ze to musi klapnut ☹

lauritka
10. aug 2007

ahojki lenka. a aku zlu mal morfologiu manzel? ja sa chystma na IVF tiez, a bol problem takisto v morfologii, mirena theratozoospermia. 😖
myslis ze kvoli tomu sa nepodarilo ivf ?
takze poistovna nevyzaduje laparku ked ides na ivf ? pocula som nazory , ze musi byt. 😒 ja by som tiez nechcela na to ist.

lenka20
autor
10. aug 2007

fuj, to bolo dlhe 🙂
teraz brii - mne spolocna schvalila do mesiaca, bolo by to asi aj skor, ale musela som dolozit jedno potvrdenie, tak to potom trvalo trocha dlhsie.
ja som mala dlhy protokol - myslim, ze helios robi len dlhy - takze mne to trvalo cele od 16.dna cyklu 5 tyzdnov stimulacia + OPU + kultivacia embrii a dalsie 2 tyzdne s embrijkami. Dokopy 7 tyzdnov. Dr.Tomas vraj teraz robi v BB, ale pozadie neviem.
Drzim vam obom velmi palce!!

brii
11. aug 2007

Dakujem pekne...no, som zvedava 😵

susannn
11. aug 2007

Lenka dakujem za tvoju odpoved. Si mila ze si mi to takto rozpisala! Velmi ma mrzi ze to nevyslo ale i ked uz tomu niekedy neverim NADEJ UMIERA POSLEDNA! A nam to urcite vyjde!!

lenka20
autor
13. aug 2007

ahoj lauritka - viem, ze sa chystas na IVF z inych prispevkov 😉
pokial ja viem, tak len niektore CAR vyzaduju laparku , napr.Iscare urcite, tam som bola 1xna IVI a bolo mi povedane, ze ak chceme ist na IVF tak na laparku musim a aj to bol jeden z dovodov, ze som nakoniec zmenila CAR. Ale poistovna to urcite nevyzaduje, lebo my sme podali ziadost do poistovne cez Iscare hned, aj nam ju schvalili do 2 mesiacov, len kvoli tej mojej laparke sa dalej nepokracovalo. Takze urcite to poistovne nevyzaduju a ak to takto prezentuju v CAR, tak to nie je od nich vobec pekne. Aby ti poistovna schvalila ziadost o IVF, musis splnat nejake kriteria - ale pokial je nejaky problem na strane muza, tak uz len to staci, aby ti ziadost schvalili. Samozrejme nie som proti laparke vseobecne, pokial sa jedna o zistenie stavu alebo pricin neplodnosti, ale ak si rozhodnuta ist na IVF tak je to podla mna zbytocny dalsi zasah do organizmu, ani narkoza nie je az taka sranda a ked uz ju mame podstupit tak nech je na to dovod. ale to je samozrejme len moj nazor.

lenka20
autor
13. aug 2007

no a k tej morfologii - nebolo to az take hrozne, myslim, ze do 20% bolo zlych, ostatne dobre a tym, ze spermijiek bolo dost, tak nam povedali, ze to je vlastne v poriadku. Ale aj tak sme sa poistili a priplatili sme si ICSI.
Nemyslim, ze to nevyslo kvoli tomu. Ale dovod neviem. Zo 7 oplodnenych vajicok sa dobre vyvinuli len 2 po predlzenej kultivacii, aj z toho 1 nebolo este celkom take ako malo byt. Takze tipujem horsiu kvalitu - obidve embrijka boli 2-ky. a este - ET sa robil az moj 21.DC no a MS dosla presne na 28.DC, mozno keby sme vkladali v strede cyklu tak by mali embrijka vacsiu sancu sa riadne uhniezdit, ale to uz su naozaj len moje vyplody 🙂
susannn - musis verit, 100% nam to vyjde!!!!!!

lenka20
autor
14. aug 2007

halo halo, je tu este niekto kto ma po IVF a podeli sa o skusenosti s MS cyklom po, prosim.

dicinka1
14. aug 2007

chcela by som sa opytat za kolko ste brali lieky za 6000,10 000,alebo 16 000,aby ste na ivfboli pripravene?

lenka20
autor
14. aug 2007

ahoj dicinka, ja som za Gonal priplacala 15 000,-Sk + nejake drobne za Pregnyl, Utrogestan, Proveru a Decapeptyl - to bolo tusim do tisicky.
sla som ale cez poistovnu. ides prvykrat?

petkaerdal
15. aug 2007

Ahoj Lenka,ja som tiez po IVF neuspesnom,menzes hned po IVF normalne dosla,presne,ako hodinky,co bolo sposobene asi hormonmy,ale tato dalsia mi uz meska 12 dni,tehotna som neni az som musela ist vcera na vyvolavacku,dufam,ze dostanem coskoro...a na dalsi cyklus ideme na IVF,uz sa neviem dockat,lebo to bude uz nase posledne 😝 prajem skore tehu...pa

lenka20
autor
15. aug 2007

ahoj petka, niezeby som sa tesila z tvojej meskajucej MS ale som rada, ze nie som sama taka zblbnuta 😀 no ale teraz si ma zase zmiatla - myslis, ze mam ist aj ja na vyvolavacku, ked sice na menzes sa to nepodoba, ale krvacam troska uz dlhsie. tiez som si robila aj 2 tehu testy ze ak by motyka vystrelila, tak aby som nedajboze nieco nezanedbala - ale nevystrelila.
myslis, ze mam volat do car? bola som tam na kontrole pred 2 tydnami, robil mi aj sono, par dni na to zacalo spinenie, potom aj krvicka ale malo malo, ja mavam MS dost silnu, tak sa mi to nepaci a krvacat po troske dva tyzdne sa mi tiez nepaci, to som narocna, co? 🙂
petka, tak to budes o mesiac-dva skor tehulka ako ja, budem vam drzat palce. ako to znasa manzel? moj ked bol so mnou na kontrole pred tymi 2 tyzdnami tak vravel, ze uz ma z toho husiu kozu len pri pomysleni, ze zase tam mame ist. myslim, ze tie 2 tyzdne po ET znasal hadam horsie ako ja 🙂 kam chodis?

libeth
15. aug 2007

lenka - ja som po neuspesnom pokuse dostala menzes presna na 29 dc, takze uplne ucebnicovo. No a tento dalsi mi prisiel na 25 dc. Tak neviem, ale lutealna faza bola 13 dni, takze by to nemalo byt az take zle. Dufam.

lenka20
autor
15. aug 2007

libi a ty si este tu, nemala si uz byt na dovolenke?
vyzera to tak, ze je to vazne u kazdej celkom ine, no co uz, pockam, raz to musi naskocit na normalny rezim. horsie je, ze dr.vravel, ze sa mame snazilkovat o dusu pred druhym IVF a kedze netusim, ci mam toto povazovat za dlhocizny slaby menzes tak nemam potuchu v ktorej faze cyklu vlastne som. 😠

petkaerdal
15. aug 2007

Ahoj Lenka,aha,ja som si to tu necitala cele,nevedela som,ze krvacas...no to neviem,ja ti neporadim,ale mne uz dlho meskali,tak som tam bola vcera...dufam,ze dostanem...
ty si bola kedy na IVF? aby som bola v obraze,ja som bola v juni v Iscare,ale od nich som odisla a som teraz vo Ferticente...zacnem stimulovat hned 3 cyklus po IVF,lebo idem,ako samoplatca,tak chceme co najskor 😝 ostalo mi totiz strasne vela injekcii a bude im koncit expiracia...takze ma to vyjde cenovo rovnako,ako samoplatkynu...
aaaanooo,budem skor tehulka,uz sa teskam... 😝
ako to znasa moj manzel 😀 (priatel),nejako sa k tomu nevyjadruje,ja len poviem,ze ideme do Ba a on ide,ale urcite ho to trapi,problem je v nom aj vo mne...vy mate co za problem? Kolko ste skusali? Kde chodis ty?

petkaerdal
15. aug 2007

uz som si ta precitala,my sme museli mat transfer nejako rovnako,ja som mala zaciatkom juna

lenka20
autor
16. aug 2007

petka - ja som mala transfer koncom juna.
u nas su problem moje PCO. snazime sa uz veeeeelmi dlho, takze mozno aj nepriechodnost vajcovodov,ale to sme nikdy nezistovali. a teraz to uz nema moc zmysel, tlaci ma vek, takze sme sa rozhodli pre IVF a tam je to vcelku jedno 🙂 ja som bola kedysi asi pred 3 rokmi na IVI v Iscare a tiez som odtial odisla - nedobre skusenosti. chodim do Heliosu v MT, v porovnani s Iscare je to skratka super. manzel je OK, aj ked si dlho myslel, ze nie je, kedze pred niekolkymi rokmi mal velmi zly SPG, dokonca nam v BB nechceli robit ani IVI, ze to nema zmysel s takymi spermiami, museli sme ich normalne prehovarat, aby to aspon skusili. potom sme si dali par rockov celkom pauzu s lekarmi a v januari v heliose sme boli velmi milo prekvapeni, ze manzelov SPG je uplne v norme a moj prolaktin je tiez super aj bez liekov.

petkaerdal
16. aug 2007

Ahoj,tak ja mam tiez PCO,ale aj priatelove zubrienky nie su v poriadku...kedy zacnes s dalsou stimulaciou? ja na dalsi cyklus,dufam,ze to tento raz vyjde....drzkam palceky

lenka20
autor
16. aug 2007

ahoj petka,
ja by som teoreticky mohla zacat uz v septembri - ak mi dovtedy pride schvalena ziadost z poistovne - ale pockam si minimalne na najblizsi pekny cyklus a potom este porozmyslame, ci zacat hned v oktobri alebo az v novembri, este sa musime s manzelom dohodnut. ja sa neviem rozhodnut. v oktobri mam este naplanovanu jednu sluzobku, tak by som nerada nechala kolegovcov v stichu, ale to je hned na zaciatku mesiaca. no, uvidim. sla by som co najskor, aby som mala cim skor babo, ale zase pokial mam hormony v hladine omega 😠 tak to asi nema zmysel sa ponahlat.
nemala si tiez po prvom pokuse nic zmrazene? to ma z toho mrzi najviac, dost som sa spoliehala, ze ked to nevyjde, tak pojdeme na KET a ono nic.

petkaerdal
16. aug 2007

nemala som nic zmrazene,preto som odisla z Iscare,pretoze za tie peniaze a stres...sa mohli posnazit viac,3 folikuli mi odobrali,ani mo to za ten stres nestalo...ani ty nemas ze? Kolko si mala folikulov a cim si stimulovala?

libeth
16. aug 2007

petkaerdal - teraz chodis do GF?
a ked sa mozem spytat, preco si mala "len" 3 folikuly? Ostatne boli zle, alebo sa ti celkovo vytvorilo malo?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre