Ako vám nabehol cyklus po neúspešnom IVF?

lenka20
6. aug 2007

Zacinam tuto temu, aby som sa dozvedela od ostatnych snaziliek ako im nabehol cyklus po neuspesnom IVF. Ja som cca 7 dni po ET zacala krvacat - klasicky menzes, mozno trocha dlhsi ako obycajne, presne v termine ako som mala dostat. Asi 18.den nasledujuceho mesiaca som zacala spinit, to trvalo asi 6 dni, minuly utorok som mala dostat menzes, uz od pondelka som mala pocit, ze to kazdu chvilu dostanem a to trva dodnes. Menzes nikde, len take spinenie slabe asi od piatku vecera, aj to nie cez den, len vecerom. Bolesti take ako pri menzes uz cely tyzden. V piatok som bola na kontrole v CAR, poprosila som dr o sono, nech viem co sa vlastne deje, ale o moc mudrejsia z toho nie som - sliznica je vysoka, teoreticky by som uz menzes mohla mat, jeden vajecnik je uz zmenseny a na druhej strane mi este dozrieva 1 velky folikul. Chapem, ze po IVF su tie hormony asi uplne zblaznene, ale rada by som vedela, ci ste aj vy zazili nieco podobne resp.ako to bolo s vami.

k.bett
1. jan 2008

Zravím všechny v novém roce!

....a doplňuji příspěvěk vejš,objevilo se mi dnes cervené špinění takže se mi nejspíš rozjede MS během dneška (16. den cyklu) ve středu volám do CARu nabo letím rovnou na svojí gyndu ale ta nemá ultrazvuk nic, takže nejdřív to asi prodiskutuju s CARem co by to mohlo být. Fakt hrůza že až teď když bylo vše ok bez komplikací! ☹

ell7
1. jan 2008

k.bett ahoj, neviem co by to mohlo byt, ale aj ja by som asi volala do caru. Ja mam teraz len prvu MS od ET a dost divoku a dufam, ze sa mi bude nabiehat v pohode, ale vraj sa to zvykne upravit do 3. mesiacov. Neboj bude to OK 🙂 .A ozvi sa potom, ze ako si dopadla.

k.bett
1. jan 2008

Zítra se tam chystám zavolat, ještě nikdy se mi toto nestalo a první MS i tu po těch 14 dnech vekání jestli vyšlo nebo nevyšlo, jsem měla ok, to až těd nák blbne. Jo a to krvácení ráno byl planý poplach sice jsem ráno našla krev necim naředěnou ale od té doby nic a tak nak me bolí slabě v podbřísku jako na MS ale nedá se říct že bolí, spíš tak nák to mám asi citlivé uvnitř, fakt nevím jak to popsat ale nejhorší je ten zápach ten mě přímo děsí! ☹
Díky že jsi napsala

k.bett
1. jan 2008

tak jsem se od jedné holčiny dověděla víc.
Nejspíš je to tím že se embrijko uchytilo ale jen krátce a test tehotenstvi neukazal a pak prisla MS.
Ten zápach by mohl být právě z těch odumřelých buňek.Takže bych musela na revizi dělohy.
To mi přijde docela pravděpodobné.
Uvidím zítra a dál co mi povědí doktoři ale tuhle verzi bych vůbec nevylučovala, vždyť se pořád snažíme....🙂) 😉
Dobrou noc, holky...

ell7
2. jan 2008

Ahoijte, este by som sa chcela opytat ci aj vy ste mali cez prvu MS od ET bolesti vaječnikov. Lebo ja mam a neviem ci mam ist k dokimu, alebo pockat do skoncenia MS. Vdaka 🙂

andra76
2. jan 2008

ell tak mě první mensez po et skončili dneska a boleli mě vaječníky i během mensez a pobolívají i ted. někdy víc někdy mín.

lauritka
2. jan 2008

podla mna je to preto, lebo mate este zvacsene vajecniky po stimulke. mne to tiez hovorili v nemocke, ked ma pozerali na uzv..ze su zvacsene a to som bola uz 7 tyzdnov od stimulky.

ell7
2. jan 2008

dakujem za odpoved, tak pockam do skoncenia MS snad to prejde. Na buduci tyzden idem aj tak na kontrolu do caru tak sa popytam, ze co a ako. Dufam, ze je vsetko OK a dohodneme sa na nejakom termine dalsieho IVF, samozrejme po prestavke.

lubi22
2. jan 2008

Ahojte 🙂
Tiez som absolvovala neuspesne IVF, nasledne kryoembyrotransfer, tiez neuspesny, no ale pisem najma kvoli teme, pretoze otehotniet sa mi podarilo prave mesiac po nesupesnom kryoembryotrasfere. Lekar mi povedal, ze este urcitu dobu po IVF a stimulacii sa drzia v tele vysoke hladiny hormonov a prave vdaka tomu sa to mozno podarilo prirodzene. Takze drzim paste, aby bol pre Vas tento rok uspesny a aby ste sa tiez dockali babuliek 😵

Zaroven sa chcem spytat, chodila som do Sanatoria Helios doc. Tomasovi, neviete nahodou, kde posobi teraz, pripadne kontakt na neho? Ale vsetok personal sanatoria bol super. 😉

lauritka
2. jan 2008

lubi mne tiez v centre hovorili to iste...ze to netreba odkladat, ze telo je tzv. nastartovane 😅
akurat ja som po kyretazi a tam mi odporucaju pauzu 3 mesiace. ci uz prirodzene alebo KET, mame este mrazacikov.

ell7
2. jan 2008

Ja to v podstate tiez velmi nechcem odkladat, len neviem po akom case mo poistovna schvali ziadost o IVF. Hned po tom by som do toho sla.

lenka20
autor
3. jan 2008

ahoj lubi, ja som tiez heliosacka, ale doc.Tomas tam uz nie je peknych par mesiacov, pocula som, ze by mal byt v RK ale to nie je overena informacia, mozno ked sa opytas v heliose tak budu nieco vediet.
ell - ahoj, dalsiu ziadost o IVF ti poistovna moze schvalit 2 mesiace po prvom ET, takze pocitaj tie 3 mesiace pauzu, ja som mala 1.IVF v juni 2007 a schvalenie druhej ziadosti mi prislo v septembri. vypisali sme ju ale v auguste, lebo poistovna by ju nebrala do uvahy kym nevyprsia tie 2 mesiace pauza. ell a ty si nemala mrazacikov, musis na to ist odznova?

zabkaevka
3. jan 2008

ahojte babenky, je som nova na tejto stranke, registrovala som sa včera, ale píšem si v téme IVF-nádej pre pokročilé snažilky. No vidím, že aj tu sa hodím, vlastne na moju poslednú otázku som našla odpoveď tu. Teda žiaľ včera som obdržala negatívny výsledok po IVF, tak som z toho bola veľmi sklamaná a zničená a tak som sa tu registrovala, pretože jedna babenka mi odporucila tuto stranku. a myslim ze je to fajn. a takze ta moja otazka znela, co ma caka pred druhym IVF. Vidim, vlastne citam, co si pisala Lenka, ze dalsi pokus bude poistovna akceptovat az po 2 mesiacoch???? tak to je nieee, je to chcem hned, kym mam v sebe tie lieky, alebo to odznova cela procedura bude musiet byt : 10 dni injekcie, lieky pred odberom a vykonom, aj po. Juuuuuj ako to zvladnut, to cakanie ma ubija. ☹

ell7
3. jan 2008

ahojte babenky,
Lenka, zial mrazacikov som nemala ziadnych, takze musim ist odznova. Ale co uz, aspon viem co ma caka a nebudem tolko stresovat.
Zabkaevka a ani ty nemas mrazacikov? Ak by si mala tak sa menej caka.

k.bett
3. jan 2008

Ahoj holky,

tak jsem byla v CARu na vyšetření s tím mým problémem a samý nic moc zprávy, rovnou jsme udělali i kontrolní (už asi 3 spermiogram).
Už jsem z toho poměrně dost unavená a mámj pocit chvilkama že mě snad už i nebaví bojovat dál.Samozřejmě bojovat budu, když už jsme došli až tak daleko(to je asi tema zpravama ted ovlivněný)
Holky držte se a papa.

jabluncanka
3. jan 2008

k.bett:

pokud Ti to nevadí,zkus se mi svěřit do IP.Třeba Ti aspoň trošku poradím...My teď začínáme brát X-Potens na SPG. 😉

k.bett
3. jan 2008

jabluncanka:

ahojky co ty tu?
Napsala jsem ti celý román mého zoufalství 🙂)
Jak se daří ve snažení?
Co je to za lék nebo vitamín?

pistica
3. jan 2008

ahojte
mám obdobný problém ako zabkaevka, prosím dajte radu a ako ďalej. ☹
prvé IVF bolo neúspešné, čo bude teraz nasledovat?
vopred vďaka

ell7
3. jan 2008

ahoj pistica, som po 1.IVF neuspesnom, uz som mala aj 1.MS, ale nakolko ja nemam ziadne mrazaciky, tak musim ist na 2.IVF. Ako mi baby pisali cca o 3. mesiace mozem zacat stimulovat. Hlavne kvoli schvaleniu ziadosti. Ale viem, ze baby ktore maju mrazaciky isli na KET hned po menstruacii.

pistica
3. jan 2008

ja mám len, aj to len možno, jedného marazačika, takže ak ho nemám tak prečo až o tri mesiace? musím dat na poistovnu novú žiadost?

k.bett
3. jan 2008

Ahoj holky tak tady něco k té 3. měsíční pauze.

To o té pojišťovně jsem ještě nikde neslyšela a zdá se mi to jako hloupost že je to kvůli tomu.
Já mám 1. IVF+ICSI za sebou - neuspěšně, taky žádný mrazáčky a dr. se mě hned ptala ky by jsme chtěli začít druhý pokus. Ještě před orvním pokusem jsme s ni mluvili o tom že kdyby se první nezdařil je lepší počkat 3 měsíce ale ne kvuli pojišťovně ale kvůli tomu že si tělo musí odpočnout od stimulace a srovnat se s tím vším po prvním IVF. My jsme si tedy sami řekli že chceme mít aspoň ty 3. měsíce odstup je to pro tělo velká zátěž a je dobré na to nespěchat. Já měla 2 MS uplně v pořádku a tak jsem si říkala že klído mužem začít že to takévý vliv na mě nemělo a pěkný prd., teprve teďse projevuje...

Takže holky pokud můžu doporučit, vydržte ty 3. měsíce do dalšího IVF ať je tělo ok i kdyby reagovalo sebelíp.

Papa.

pistica
3. jan 2008

dakujem k.bett

k.bett
3. jan 2008

pistica:

Nemáš zač.
Od toho tu jsme abychom si poradili a předali zkušenosti. Držím palce ať ti ten mrazáček vydrží ve formě... 😉 🙂

pistica
3. jan 2008

som rada že ste !!!!

ell7
3. jan 2008

to aj ja velakrat, mi tu pomohli!!!! 😉

lenka20
autor
4. jan 2008

ahojte, no, v cechach je to inak ako tu u nas, u nas je podmienka, ze medzi 1. a 2.IVF musi byt 2 mesiace pauza, aj ziadost sa preto musi podat az po pauze, inak ju automaticky zamietnu - skoda postovneho 😉 viem to podla seba, po 1.IVF som nemala mrazacikov, takze to vsetko slo odznova. druhe IVF skoncilo potratom, ale aspon mam 4 snehuliakov, tak vkladam nadeje do nich. pistica, tak si zavolaj, ci tam este nieco mas, to je dost podstatna vec, ak je tam 1 snehuliacik, tak od dalsej mrchy mozes zacat papat lieky a uz bude potom len ET. ak nemas, tak bohuzial - po pauze nova ziadost, nova stimulka a odber atd. je to na nervy, ale zvladnes to, mne to cakanie ubehlo velmi rychlo najma vdaka konikovi 😉 - zabkaevka - takze odznova, ale mozem ta povzbudit, ze moja druha stimulka bola vazne omnoho uspesnejsia, tak bude urcite aj tvoja, hlavne aby si bola v pohode. vidis v miruschinej tabulke kolkym nam to nevyslo na prvykrat, je to asi normalne, netreba sa vzdavat ani nechat odradit poistovnami - to ma inak strasne rozculuje, ze poistovne preplacaju kadejake odvykacky a na IVF vyhradili 3 pokusy a dost 😠

ell7
4. jan 2008

ahojte babenky, takze idem do dalsej stimulky ak bude vsetko OK vo february, idem prave od dokiho.
Lenka, pri druhej stimulke si mala nieco ine, kedze bola uspesnejsia? Lebo mne po prvej tiez neostalo ani na mrazaciky. A s tym nazorom na poistovne uplne s tebou suhlasim, mali by sa zamysliet.

renusa
4. jan 2008

ahojte,
ja chcem len povedať, že mne poisťovňa schválila novú žiadosť cca za 3 týždne po neúspešnom IVF 😉 (VsZP)

zabkaevka
4. jan 2008

Jeeeeej babenky, tak ako pistica, aj ja daaaaaaaaaaaaakujem za rady, snad uz viem co ma, nas, caka. Ja dufam, ze mam 6 mrazacikov, ale nepytal sa ma lekar nic, ci zvysne nepouzite pri prenose maju zmrazit, ale mne sa zda ze v paieroch, ktroe teraz nemem u seba, co sme tam podpisovali, je tam nieco take, ze ostatne sa zmrazia. takze velmi dufam, ze to tu ti mili zlati "mrazacikovia" 🙂 a ze nebudem potreboval ziadost na poistovnu. Ale zrejme tu pauzu si dam, ked sa tak velmi odporuca. aj ked tuzim hned skusit. ale radsej zregenerujem a potom stimulujem 🙂 Pistica, dakujem tebe takto "verejne" ze si mi odporucila tuto stranku. posielam pusinku 🙂

lenka20
autor
4. jan 2008

renuska, tak to sa poriadne vytiahla tvoja poistovna 🙂 super 🙂
zabkaevka ak mas 6 mrazacikov tak to je super, v heliose nas hned informuju kolko sa mrazi aj podpisujeme nejake papiere + plati sa za zmrazenie, takze kazdy presne vie, kolko ma snehuliacikov. inak - ak mas mrazacikov, tak nemusis pauzovat, praveze vravia, ze je lepsie cim skor ist na KET, kym je telo ,, rozbehnute ,, ale zalezi na tebe ako sa citis.
ell - mala som tie iste lieky, taky isty protokol, len trosicka vyssie davky a myslim, ze som bola vo vacsej pohode, kedze to uz nebolo pre mna vsetko nove. ja neviem od coho to zalezi, ale myslim, ze je velke plus ked vies do coho ides. tak si das repete s pozitivnym vysledkom - ako my vsetky 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre