Ako vám nabehol cyklus po neúspešnom IVF?

lenka20
6. aug 2007

Zacinam tuto temu, aby som sa dozvedela od ostatnych snaziliek ako im nabehol cyklus po neuspesnom IVF. Ja som cca 7 dni po ET zacala krvacat - klasicky menzes, mozno trocha dlhsi ako obycajne, presne v termine ako som mala dostat. Asi 18.den nasledujuceho mesiaca som zacala spinit, to trvalo asi 6 dni, minuly utorok som mala dostat menzes, uz od pondelka som mala pocit, ze to kazdu chvilu dostanem a to trva dodnes. Menzes nikde, len take spinenie slabe asi od piatku vecera, aj to nie cez den, len vecerom. Bolesti take ako pri menzes uz cely tyzden. V piatok som bola na kontrole v CAR, poprosila som dr o sono, nech viem co sa vlastne deje, ale o moc mudrejsia z toho nie som - sliznica je vysoka, teoreticky by som uz menzes mohla mat, jeden vajecnik je uz zmenseny a na druhej strane mi este dozrieva 1 velky folikul. Chapem, ze po IVF su tie hormony asi uplne zblaznene, ale rada by som vedela, ci ste aj vy zazili nieco podobne resp.ako to bolo s vami.

lenka20
autor
16. aug 2007

nemam mrazaciky ziadne, stimulovala som gonalom, mala som 8 vajicok, z toho 1 nezrele, 7 dobrych, 7 sa aj oplodnilo (ICSI)ale po 6 dnoch zostali len dve dobre, tie sme aj vkladali. Obidve boli dvojky, takze sme sa nevedeli rozhodnut, ktore z nich zmrazit a ktore vkladat (lebo povodne sme chceli vkladat len 1 embrijko), tak sme nakoniec dali obidve. jedno bolo viacbunkove ale nemalo este embr. vak a to druhe zase malo vak, ale bolo z menej buniek.
tak dufam dufam, ze na druhykrat bude vajok viac a ze embrijka budu vsetky krasne a bude co zmrazit aj vlozit. cely cas mi dr.vravel, ze reagujem velmi pekne, folikulov bolo vela, len rastli rozne rychlo, takze kym dorastli tie stredne velke- tych bolo najviac - tak tie najrychlejsie najvacsie uz praskli. a tie najmensie este nedorastli. takze to bol taky kompromis. nabuduce budem vajka prehovarat, aby sa dohodli a rastli naraz 😀

petkaerdal
16. aug 2007

Lenka,tak ty si mala predlzenu kultivaciu? To preto ti tak rastli vseliako,lebo mas PCO,ak si pamatam,ze?
Libeth,ja som presla do FC z Iscare...mala som 5 folikulov,ale nezrele pretoze mne robili IVM(stretla som sa s tymto az pri mne)to je odobratie este nezrelich folikulov a z 5 mi dozreli 3,vsetky 3 sa oplodnili(ISCI) a prezili 2 a tie vlozili,tiez mam PCO,preto dr.navrhla,ze bude stimulovat tak,aby bolo menej vajicok a tym mensie riziko hyperstimulaku...nebola som spokojna so sposobom,ktory zvolila...je tu mnoho bab,co maju PCO a mali viacej folikulov prezili hyperstimulak,ved ked uz do toho ideme,tak nech to stoji zato,no nie? teraz musim vsetko podstupit este raz,keby sme mali mrazaciky,tak....no keby...takato "lahsia" stimulacia bola sice fajn,vobec nic ma nebolelo,citila som sa super,ale radsej by som si tych pad dni vytrpela a nemusela vsetok ten stres podstupovat este raz..ale co uz.

libeth
16. aug 2007

petka - nad Ferticent rozmyslam aj ja, ale neviem ci mam do toho ist. Bojim sa sklamania, ked v Gynfive mi nedali sancu. Neviem co mam spravit.

lenka20
autor
16. aug 2007

ahojte,
libethka ked si pozries troska starsie temy o IVF, tam su dievcata, ktore skusali IVF aj 6-7 krat a nakoniec sa dockali krasnych miminiek, nevzdavaj sa po prvom neuspechu. ak ta to povzbudi - my sa s manzelom snazime o mimi vselijakymi sposobmi uz viac nez 7 rokov, keby som stale nemala nadej, tak uz som davno na psychiatrii a nadej ti nezoberie ziadny lekar a uz vobec nie taky hnup, co ta nevie ani povzbudit. Nenechaj sa znechutit. Centier je teraz strasne vela, teraz si uz mozes vyberat, pripadne skusit aj Cechy, takze jeden blby lekar ta predsa nemoze polozit. Kym mas maternicu, tak mozes otehotniet. A aj baby bez maternice mozu byt stastne maminky. tak sa otras a skusaj stastie znova - ved ono sa raz unavi, neboj 🙂

libeth
16. aug 2007

lenka - tak to si krasne napisala. Ja viem, uz som sa par krat otriasla, ale asi musim viac. V oktobri sa objednam do FC. Mas pravdu, pokial mam maternicu, tak by to malo ist.

lenka20
autor
16. aug 2007

trafi ma, uz som mala napisane, potom som dakde klikla a vsetko zmizlo 😠
petka - ano, mala som predlzenu kultivaciu, az 6 dni.
mne prave dr. vravel, ze je to moja vyhoda, ze mam PCO, lebo vraj baby s PCO vedia vyprodukovat viac vajicok. o IVM som nikdy nepocula. Hyperstimulaku som sa moc nebala a myslim, ze keby daco, tak by ho dr.vedel zachytit vcas, chodila som casto na kontroly, aj cez vikend. ty uz si vo Fertic. dohodnuta, ci este nie? myslim, ze teraz uz to nebudu take stresy, ked vieme presne co sa bude diat, no nie?

zulka29
16. aug 2007

Libeth, chod do toho, prosíííím ...objednaj sa do Ferticentu už teraz 😀 . Už nech si tehulka 😎

Lenka, bože, už 7 rokov sa snažíte??? To tvoje šťastie už musí byť na franforce unavené, už sa to teraz podarí 😀

libeth
16. aug 2007

zulka - pojdem, po dovolenke sa objednam, to pridem v septembri, a za mesiac cca bude termin. Som zvedava, teda, takto ma prehovoris. 😀

zulka29
16. aug 2007

Libeth, teším že si sa rozhodla, veľmi ti držím palce 😀 . Ved keď máš MS, musí ti ten vaječník pracovať nie? Keby nepracoval, ani MS by nebola. Možno si mala mať dlhý protokol a aj vajká by boli...som zvedavá čo ti povedia vo Ferticentre. 😵

lenka20
autor
16. aug 2007

libi - ja som tiez pocula, ze dlhy protokol byva uspesnejsi. som rada, ze sa priklanas uz na druhu stranu, este trocha budeme do teba vrtat a budes rychlo tehulka ako hrom 😵

libeth
16. aug 2007

pocula som uz ze ked by vajecnik nepracoval, tak by nebol ani menzes. Len to trosku nechapem, a ked niesu vajecniky, vobec? Potom ako maternica funguje?

mne dali kratky protokol, kvoli tomu, ze ten sa dava, ked sa neocakava reakcia vajecnikov, alebo pri malej reakcie. A to je moj pripad. Tak neviem, ze ci dlhy by zavazil viac. No neviem, skusim druhe centrum, uvidim, co povedia. Ale este tomu davam cas.

petkaerdal
16. aug 2007

Libeth,vo FC som bola iba 2 krat,ale tiez mi ho odporucila jedna a prvy dojem bol super,nevravim,ze v Iscare nie su kvalifikovani a studovani dr.,ale nestihaju,maju toho strasne vela,bola som u dr.vzdy max 3min.nevenovala sa mi,ako som ocakavala,dokonca po transfere hned odisla a ani som ju nevidela...po vysledku z krvi ma nikto nevysetrlil,ci som v poriadku,to ich nezaujimalo 😖
A FC pracuje spolu s 2 dr.z Viedne,maju timovu pracu...nemaju tak vela pacientov a snazia sa dokazat velmi dobre vysledky...su lacnejsi,napr.ISCI je zadarmo,uz v cene...Libeth objednaj sa co najskor,uvodny rozhovor je zadarmo a trval pol hodinu,ale ak pojdes cez poistovnu urcite si do februara pockas,ja idem ako samoplatca
Ja uz mam vo FC vsetko dohodnute...ja uz len cakam na menzes v septembri a hned picham...
Lenka,ano pri PCO vajecniky produkuju vela vajicok,ale co ja zase viem,pri tolkych vajickach ani jedno nedozreje(aspon u mna)a neuvolni sa,je ich tam vela,ako keby 30 ludi chcelo prejst naraz dverami...preto nemam ovulaciu...takto to bolo mne vysvetlene...pri PCO vajecnikoch je aj troska problem urcit presnu davku injekcii,mne napr.1x nedorastali vobec,nereagovali,druhy krat mi davku zvisila,ale bolo ich velkych len par...

petkaerdal
16. aug 2007

rozne centra-rozne protokoly...neviem,podla coho to dr.urcuju..vo FC mi povedal,uplne iny sposob stimulacia a postupuju celkom inak pri PCO,ako bolo v prvom centre...neviem preco,ale verim im viac...uvidim,ked budem mat po tom

petkaerdal
16. aug 2007

LIbeth,pamatam si ta z prispevkov,ale nie moc vela,ak sa nemylim vy ste nedosli ani k transferu 😖 a preco ti nedali v GF sancu???
skus ist do FC aspon na pohovor,zato nic nedas...

zulka29
16. aug 2007

Petka, a koľko ťa to bude stáť ako samoplatkyňu? Zháňaš si lacnejšie lieky cez net? Akými liekmi ťa budú stimulovať?

lenka20
autor
16. aug 2007

v Heliose robia pokial viem len dlhy Sidney protokol.
Ano petka, pri PCO je vela folikulov - ale malickych, ktore vobec nedozrievaju, preto mavame zriedka ovulaciu a potom tieto male cysticky zostavaju vo vajecnikoch, kde zaberaju miesto. Ked ale ides na IVF, nastimuluju ta tak, aby tie folikuly, ktore normalne nedozrievaju vsetky dozreli a narastli. takto to bolo vysvetlene mne 😀 davkovanie aj mne povedali, ze ten prvy cyklus je vzdy viac-menej skusobny, aby vedeli ci reagujem a ako a na druhykrat uz budu mudrejsi, dufam 🙂
FC ma este poradovniky ked vravis, ze sa caka tak dlho cez poistovnu? mne prislo schvalenie do mesiaca.

petkaerdal
16. aug 2007

ano Lenka stimuluju ta tak,ale musia sa presne trafit do davky na ktoru budu vajecniky spravne reagovat,mne prvu stimulaciu stopli... 😖
lieky si nezhanam vobec pretoze vsetky mam,takze ma to vyjde presne tak isto,ako cez poistvnu(40000,uz je v tom aj ISCI)...neviem,ako v inych centrach,ale v Iscare,ked mi dala recepty povedala,ze do 7 dni sa musia vsetky vybrat,lebo bude recept neplatny...tak som ich vybrala vsetky 21000 a stimulovala som nimi uz 2x a este na 1 IVF vystacia,tak si predstavte,kolko mi toho predpisala-koza...pichala som a budem pichat puregon plus orgalutran...
Neviem Lenka presne,ale poistovna to to schvali rychlo,ale cakas v poradovniku na zakrok...a viem,ze niektore baby,co si dali ziadost uz pred 2 mesiacmi,maju termin az na januar,aj preto idem ako samoplatca,lebo nechcem tie injekcie zahodit...

petkaerdal
16. aug 2007

ked clovek nechce,menzes pride a ked ho cakam,tak meska uz 13 dni 😠 😠 😠

libeth
16. aug 2007

petka - no mne otvorene z vysledkov krvi, doki popvedal, ze to v podstate nieje mozne, a prirovnaval ma k ruze na skale, rybe co sa neda chytit... no proste des. A ze aj tak necaka ze vobec nieco vystimulujeme. Ja som bola proste prenho zla statistika od zaciatku. No tak mi dal kratky protokol, ze ked nereagujem, a ked som chodila na utz a krv, tak to vyzeralo dobre, povedala mi ze mam 4 folikuly, a ked doslo k OPU po 3 dnoch co som ani na kontrole nebola, tak mi povedali, ze vsetko to boli len endometricke cysty. No ako je teda mozne napr. ze som tento mesiac mala ovulaciu? (Podla ovu testov, BT, slin) Preto chcem do druheho centra. A bola som na nervby, lebo ja som preto isla v GF, k tomu lekarovi, lebo je najlepsi, a ked ti ani ten nepomoze, tak potom uz tazko sa presvedcis o opaku.

petkaerdal
16. aug 2007

ako vies,ze ten dr.je najlepsi? to je tazko tvrdit si myslim...cely tento prosec je stasne narocny,ci uz psychicky,casovo aj financne,ale niekedy asi treba vyskusat aj ine centrum a porovnat,ako ja...aj ked je tazke sa po neuspechu pustit do toho este raz...ako dve moje zname...odisli z Iscare do FC a jedna je uz tehotna jedna pojde neskor..
Libeth,objednaj sa na rozhovor a uvidis,co ti povie...

libeth
16. aug 2007

petka - tak mi to bolo referovane, ze Harbulak z GF, je ozaj dobry, ze ked, tak k nemu. Ale zmylila som sa, lekar ma byt aj oporou a nie len kritizovat co vsetko sa zanedbalo, ved ja zato nemozem, bola som na gyn. ako na hodinach klavira. Preto potrebujem trosku od lekarov pokoj, ale my sme uz s muzikom hovorili, a necham to az po dovolenke. Potom maju kolegovia cely september, takze to vychadza az na oktober. A vo FC nikoho nepoznam po mene, tak to bude lahsie.

petkaerdal
16. aug 2007

ale objednat sa mozes uz tarez,neviem,kedy ti daju termin...aby si potom hned sla...a co mate za problem Libeth?

lia
16. aug 2007

prepacte,ze vam skacem do reci,ale musim sa vyjadrit k tomu harbulakovi,ziadny lekar nie je najlepsi a uz vobec nie harbulak.za mnou bol v nemocnici a bral ma ako pokusneho kralika,choval sa hrozne 😔

zulka29
16. aug 2007

Ahoj Lia, jasné, záleží na osobnej skúsenosti. Kto nebol spokojný, má aj iné možnosti - našťastie. Podľa hodnotení tu najlepšie vychádza Helios Martin, len ten je pre nás z okolia BA náročné na cestovanie. Lia, ty kedy plánuješ ďalší pokus a v akom centre ak sa smiem opýtať? Viem aké si mala skúsenosti 😖

lia
16. aug 2007

zatial neplanujem nic,vytrpela som si dost na to,aby som rozmyslala o nejakom centre.zatial vsetky obchadzam,no uvidim co bude buduci rok.
ty si tiez v gynfive zuli??

libeth
16. aug 2007

lia - no ved prave, ze bolo mi povedane, ze je super. A uz sme si o tom pisali, kumne teda super nebol. ☹
A ako po dovolenke? Oddychnuta?

zulka29
16. aug 2007

Ano, ja som v GF, zatiaľ som negatívnu skúsenosť nemala, tak uvidím...
Ale viem, že ty si si vytrpela a tiež aj Libeth. Lekári nás berú ako stroje. Ak v nás vidia ľahké percento úspešnosti, všetko je ok. Ak šance klesajú, kašlú na nás...je to bohužial tak 😒 😠

lia
16. aug 2007

este by som tam kludne ostala,som smutna,ze sme uz doma,ale domca uz nemala volne ,preto sme to zobrali len na 11 dni,ale ja oddychujem aj doma,ale doma si tak dobre neviem oddychnut,na dovolenke uplne vypnem.ale bolo super.
vy ste uz boli na dovolenke libeth,zuli??
a v akom ste obe v stadiu??dlho som necitala takuto temu.

libeth
16. aug 2007

lius - no co sa tyka centra, som momentalne v stadiu dmietania lekarov 😀 Nemozem ich vidiet, tak som vypla. Ale uplne. A dovolenka? Posledny augustovy tyzden ideme s muzikom na chatu do slovenskeho raja na 9 dni. Velmi sa tesim, uplne potrebujem hory, more ma tento rok vobec nelaka. Uz aby to bolo. 😎

lenka20
autor
17. aug 2007

baby, prisla mrska, huraaaa!!!! mrska ako ma byt, poriadna, aj s bolestami, som taka rada 😀 😀 😀 😀 😀
vcera poobede sa rozbehla na plnu paru, takze je to na dobrej ceste.
fiha, vy ste si tu vcera klebetili poriadne 🙂
libi - co sa tyka lekarov, mne napr. o dc.valkym v iscare vraveli, ze je uzasny, kapacita, super a ja som z jedineho rozhovoru s nim zistila, ze je to grobian a surovec, ze nema cit pre taku pracu aku robi. isla som odtial uplakana co ma tak zdeptal. takze neda sa vzdy spolahnut na odporucanie, aj ked bolo dobre mienene. kazda sme ina, kazda mame iny problem a musime si najst lekara, ktory sa vie spravne postavit prave k tomu nasmu problemu. takze hladaj hladaj a urcite takeho najdes. a podla toho ako opisujes priebeh stimulacie, tak ani nemohla inak dopadnut, ked si ani nebola na kontrole pred OPU! ako potom mohol slavny doktor vediet, kedy si mas pichnut pregnyl? tomu fakt nerozumiem.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre