Ako vám nabehol cyklus po neúspešnom IVF?

lenka20
6. aug 2007

Zacinam tuto temu, aby som sa dozvedela od ostatnych snaziliek ako im nabehol cyklus po neuspesnom IVF. Ja som cca 7 dni po ET zacala krvacat - klasicky menzes, mozno trocha dlhsi ako obycajne, presne v termine ako som mala dostat. Asi 18.den nasledujuceho mesiaca som zacala spinit, to trvalo asi 6 dni, minuly utorok som mala dostat menzes, uz od pondelka som mala pocit, ze to kazdu chvilu dostanem a to trva dodnes. Menzes nikde, len take spinenie slabe asi od piatku vecera, aj to nie cez den, len vecerom. Bolesti take ako pri menzes uz cely tyzden. V piatok som bola na kontrole v CAR, poprosila som dr o sono, nech viem co sa vlastne deje, ale o moc mudrejsia z toho nie som - sliznica je vysoka, teoreticky by som uz menzes mohla mat, jeden vajecnik je uz zmenseny a na druhej strane mi este dozrieva 1 velky folikul. Chapem, ze po IVF su tie hormony asi uplne zblaznene, ale rada by som vedela, ci ste aj vy zazili nieco podobne resp.ako to bolo s vami.

lauritka
20. okt 2007

ano ..to ti robia ambulantne. aj cytologiu. aj chlamydie su s tym spolu. su to dva stery, daj si to. budes mat pokoj. 😉

savia
20. okt 2007

no asi na to pojdem

lisula
25. okt 2007

ahoj lenka. konečne som sa dostala k vám čo máte problém. aspon sa možem aj ja podeliť o svoje skúsenostia problémy. ja som totižto bola 2hý krát na inseminácii a zatiaľ neviem výsledky, ale mám pocit, že to zhorý. viem, že by som mala byť optimistka , ale nejde to. ale teba sa chcem spýtať ako pokračujete? uz si sa rozhodla kedy idete na další pokus ivf? lebo ak mi to nevyjde ani teraz tak idem tak isto na ivf, už nepokračujem do tretice s ins. ☹

lenka20
autor
26. okt 2007

ahoj lisula, az dneska som sa sem dostala, musim si opravit udaje v pase, momentalne som na tom tak, ze som zacala dlhy protokol tuto stredu, budem teraz brat lieky a pichat decapeptyl, potom pockam na mrsku a zacnem stimulovat, takze od novembra cca to vychadza.
mozno to este vyjde, nehadz flintu do zita 🙂 ale o to nejde, ked si podas ziadost o IVF tak kym ti ju schvalia, kludne stihnes este tretie IUI a ak sa zadari nic sa nedeje, lebo ziadost ti plati 1 rok a ak dovtedy IVF neabsolvujes tak skratka zanikne, ale neprides o 1 pokus IVF. tazko povedat ci IUI alebo rovno IVF, asi podla zdravotneho stavu. ja som velmi dlho vahala s IVF, teraz neviem coho som sa vlastne bala, nie je to nic hrozne. ak chces pod k nam do temy IVF pokrocile snazilky 😵 su tam aj dievcata ako ty, ktore este IVF neabsolvovali aj take ako ja, co uz maju 1,2,3 pokusy za sebou.
ale drzim palce aby sa to predsa podarilo, bud optimistka, kedy testujes 😉

savia
12. nov 2007

ahojte babulky,
v akom stave ste boli po neuspesnom ET, lebo ja sa citim hrozne. Vkuse mam navaly tepla, akoby som bola v prechode, uz druhy den ma boli hlava a cely cas sa mi toci svet ako na kolotoci. Fakt, tie hormony su svinky. Ale inak, pripravujem sa na KET, takze znova zivim nadej,len dufam, ze nie nadarmo.

monika3
12. nov 2007

Savi ja som bola teda po nezuspesnom ET tiez uplne mimo, a navyse som bola este aj chora ☹ Po tej stimulacii som bola totalne oslabena a mala som problemy s krvacanim, ale to je tym ze ja mam endo. A ja som este v takomto stave isla potom neskor na KET, co bol z mojej starny uplne ciry nerozum 😠 Ja neviem ak sa na to necitis tak by som asi mozno este ten mesiac pockala,a uvidis sama kedy sa budes na to pripravena 🙂 🙂 🙂
Drzim palceky 😉

savia
8. dec 2007

Ahojte babule,
po koľkých dňoch vám prišla druhá mrcha po neúspešnom IVF? Ja už začínam chytať depku, moja stále neprichádza.

hulda
8. dec 2007

Ahoj savia, já jsem měla zpoždění 8dní, někdo tady psal dokonce 20, takže to neni nic neobvyklého, neboj. Do dvou měsíců to bude zase v normálu 😉

savia
8. dec 2007

hulda, moja už mešká 26 dní!

tanitta
8. dec 2007

Savia.. mne ms prisla na 46DC...po agolutine...telo je zblaznene z hormonov takze to potrva kym prejde na normalny rezim.... 😕 .. pa

tinucha
8. dec 2007

Savia, mne prišla po IVF mrcha normálne. Ale ten ďalší cyklus prišla až na 64.deň! Čiže jedna mrcha mi úplne vynechala. Ja som nechcela žiadnu vyvolávačku, tiež sú to hormóny, chcela som, aby telo nabehlo na ten svoj cyklus samo.

rosienka
10. dec 2007

ja som dostala no IVF v 31DC a teraz cakam druhu zajtra...ak pride nacas

ell7
29. dec 2007

Ahojte, je tu niekto kto po ET nedostal mrchu? Ide o to, ze som 20. dni po ET, tehotna nie som a mrcha mi meska uz 10. dni. Dakujem za odpoved.

ilci
29. dec 2007

tak me po IVF taky MS normálně a další cyklus taky skoro 3týdny zpoždění
jak čtu poslední příspěvky, je to asi normální

ell7
29. dec 2007

ano, len mne este vobec nenabehla od IVF, tak zato som chcela vediet ci sa to niekomu stalo. Dakujem 😉

gabika24
29. dec 2007

ahoj. ja som dostala menzes po neuspesnom IVF hned ako mi povedali, ze nie som tehotna. ten dalsi som dostala /na moje velke prekvapenie, kedze bez vyvolavacky alebo liekov nemam menzes aj pol roka/ na 33DC. asi je to individualne... nepamatam si, kedy som dostala menzes po 1.neuspesnom IVF, no viem, ze dost neskoro aj po vysadeni liekov asi tri tyzdne. potom ale vobec. drzim palce vsetkym 🙂

ell7
29. dec 2007

gabika24, dakujem za odpoved. Ved uvidim ako to bude so mnou, ak dlho nic nabehnem k dokimu.

ell7
29. dec 2007

Ako dlho ste sli po prvom neuspesnom IVF na 2. IVF? A podarilo sa?

gabika24
29. dec 2007

ja som po 1.neuspesnom IVF isla o necele 3 mesiace na 2. to skoncilo mimomaternicovym tehu, potom som zasa isla o tri mesiace a dnes mame krasnu zdravu dcerku. v oktobri sme boli na dalsom IVF - lebo chceme pre malu surodenca, no nevyslo, nemame ani ziadne zamrazene embrya, takze ideme znova do stimulacie. v januari ideme na pohovor pred stimulaciou. tak dufam, ze to vyjde - no sme v psychickej pohode, pretoze doma mame nase krasne vysmiate slniecko 🙂 , ktore nam vsetko vynahradza - aj ked sme si predtym prezili toho dost...
drzim palceky 😉

gabika24
29. dec 2007

prave odchadzame od nasich domov, este nemam net, tak zelam pekny zvysok dna a stastny novy rok plny babatiek 😉

andra76
29. dec 2007

Holky dneska jsem 16 dní po et a včera jsem začala krvácet zatím si dál zavádím utrogestana a na kontrolu jdu 2.1. ted v car nejsou.Chtěla bych se poradit jestli by jste vy na mém místě dál zaváděli utroš nebo ne? tt z lékarny je negativní. díky moc.

ell7
29. dec 2007

gabika, dakujem velmi pekne. Aj ja ti zelam vsetko dobre a je super ze mate krasnu dcerku 🙂 . Vsetko dobre

tinucha
29. dec 2007

Andra, vydrž s utrosom až do kontroly. Ale nezavádzaj ho, ale užívaj orálne. Držím palce.

ell7
29. dec 2007

Mne povedali, ze ak by som zacala krvacat, alebo spinit mam utros zapijat az do kontroly v centre.

andra76
29. dec 2007

no to bych sice ráda aby nevytíkal z krví ale u mě je to problém protože ho beru 3*2 a už po jednom když ho polknu mám strašnou motanici hlavy a jsem jakoby mimo.Tak to zatím řeším tak že když si ho zavedu tak se snažím aspon hodku ležetaby se stačil rozpustit a začít působit.Krvácím jen malinko tak se to decala dá.Díky moc za rady, aspon člověk ví kam se má obrátrit.

ell7
29. dec 2007

andra, tak drzim palce nech to dobre dopadne a vysledok z krvi bude pozitivny. 🙂

ell7
30. dec 2007

ahojte, vcera som ss docitala, ze po vysadeni utrosu pride mrcha na 3. az 10. den. Ja som dnes 3. den a dorazila. Takze dufam, ze uz bude vsetko OK a hura na 2.IVF, ktore uz musi vyjst. Drzim vsetkym palce.

jabluncanka
30. dec 2007

Ahoj Ell,jsme na tom stejně...Jen s tím druhým IVF bych tak nepospíchala...Jedna spolubojovnice na jiné diskuzi otěhotněla přirozeně po nezdařeném IVF,a stejně o miminko přišla.Tělo je přesycené hormony a pokud to uspěcháš,nemusí to dopadnout dobře ani tentokrát.Napřed si odpočiň,vyčisti se a pak do toho běž...Ale to chce odstup alespoň 3-4 měsíců...

ell7
31. dec 2007

ahoj jabliucanka, 3. mesiace urcite pockam, poistovna by mi ziadost aj tak skor neschvalila. Doktor mi vravel, ze po 3. cykloch sa odporuca ist na dalsie IVF, takze si oddychnem a nacerpam silu a aj chut. Prajem ti a aj ostatnym uspesny Novy rok 🙂 .

k.bett
31. dec 2007

Ahoj holky,
koukám že tu probíráte zajímavé téma.
Přidám se.
Já mela první ET v říjnu - neuspěšný a asi 15. den od vložení přišla MS - ovulace 17. den cyklu a dooost výrazná!.
Pak následovala další MS na 33.den cyklu a čekala jsem na ovulaci kolem toho 17 dne cyklu a nic místo toho 18den cyklu opět MS ale žádné bolesti břicha jak jsem byla pokaždé zvyklá, nic, brala jsem to jako špinění a čekala na tu známku MS tedy bolest jako vždy a nic, MS ustupovala místo aby se pořádně rozjela (chápete)
Teď jsem tedy 15 den cyklu (od 9. dne cyklu jsem pozorovala příznaky jako před ovulací atd.)a jsem popravdě zvědavá co se bude dít jestli MS počká nebo opět dorazí na 18 den cykluˇ.
Včera jsem vypozorovala jakoby silnější zápach výtočku, který normálně v meziobdobí před MS mívám (normálně jako je typický zápach pro vagínu ale výraznější)stejného jako vždy beze změny, nesvědí, nepálí, nic...tak nevím co to zas může být. Jestli je to jako že měla být třeba v tomto čase MS nebo fakt nevim.Nevíte co by to mohlo být? 😉 ☹

Holky, všem přeju krásný novýrok a stejně tak kulatá bříška jako má číslo 8 nového roku 2008!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre