Ako vám nabehol cyklus po neúspešnom IVF?

lenka20
6. aug 2007

Zacinam tuto temu, aby som sa dozvedela od ostatnych snaziliek ako im nabehol cyklus po neuspesnom IVF. Ja som cca 7 dni po ET zacala krvacat - klasicky menzes, mozno trocha dlhsi ako obycajne, presne v termine ako som mala dostat. Asi 18.den nasledujuceho mesiaca som zacala spinit, to trvalo asi 6 dni, minuly utorok som mala dostat menzes, uz od pondelka som mala pocit, ze to kazdu chvilu dostanem a to trva dodnes. Menzes nikde, len take spinenie slabe asi od piatku vecera, aj to nie cez den, len vecerom. Bolesti take ako pri menzes uz cely tyzden. V piatok som bola na kontrole v CAR, poprosila som dr o sono, nech viem co sa vlastne deje, ale o moc mudrejsia z toho nie som - sliznica je vysoka, teoreticky by som uz menzes mohla mat, jeden vajecnik je uz zmenseny a na druhej strane mi este dozrieva 1 velky folikul. Chapem, ze po IVF su tie hormony asi uplne zblaznene, ale rada by som vedela, ci ste aj vy zazili nieco podobne resp.ako to bolo s vami.

tanitta
26. jan 2008

takze si dalsia potencionalana chilli tehulka 😉 ....

mirusch
26. jan 2008

Tanitta a to fakt, že chilli paprička? A ako to funguje? Prepáč, nechce sa mi čítať dozadu, len tak stručne...

tanitta
26. jan 2008

chilli sa osvedcilo v testovacej skupine pri ifv.. 8 z 1O kociek po uzivani chilli otehotnelo...je to dokazane.. a na jednej diskusii ked sa kocky do toho pustili otehotneli.. dokonca dlhodobe niekolkorocne snazilkiy po X neuspesnych ivf...papa sa omaca...min s obsahom 21% chilli.. ja papam chilli kecup je chutnejsi... ak zvladnes klasice chilli nist s tym nepokazis... omacka(resp. kecup) preto lebo je lahsie stravitelny na zaludok...davkovanie: 3 velke lyzice denne......

tanitta
26. jan 2008

skopcim priamo zo zdoja:
Chilli se hlavně přisuzuje role v ovlivnění autoimunitních reakcí organismu. Takže takový malý pomocník prednisonu, wobenzymu a spol.

Jak se do tebe embryo dostane je jedno - je tedy jedno jestli otěhotníš doma, po IUI, ET či KET.

Jde o to, že u značné části žen - v ČR není podrobně sledováno - po IVF se embryo uchytí, na testu se kolem 8. dne ukáží //, ale již cca 15. - 20. den po ET je HCG minimální. Hovoří se o tzv. biochemickém těhotenství. To může být způsobeno jednak defektem embrya, ale bohužel čím dál častěji i imunitní reakcí matky. A právě tady zabírá chilli.

Dávkování:

u žen s vážným autoimunitním onemocněním, či u těch, kterým špatně dopadlo imunitní vyšetření - protilátky proti plodu - se podává až 200 g Sweet Chilli Sauce for Chicken 24% (tato forma zvolena pro jednoduchost dávkování, minimum alergických reakcí - zkuste si stříhat chilli papričky - a i chuťovou přijatelnost).

Samozřejmě je možné podávat ekvivalent čerstvých papriček či práškového chilli.

U žen bez předchozích biochemických těhotenství, bez spontánních potratů v anamnéze, s negativním imunitním vyšetřením se podává dávka podstatně nižší - cca 1-2 polévkové lžíce 3 x denně.

Ve sledovaných cyklech bylo podáváno od 1. dne cyklu (možno samozřejmě začít již dříve) a podávání bylo ukončeno po potvrzené srdeční akci plodu (některé ženy pokračovaly v užívání dále).

Z vedlejších efektů byl hlášen značný pokles výskytu ranních nevolností, vymizení akné, zlepšení kvality pokožky,nehtů a vlasů.

A perlička na závěr - plešatým partnerům - kteří chilli užívali solidárně se ženami začali růst vlasy.

kokos zabírá velmi dobře při problémech se štítnou žlázou, takže pokud ses na ni léčila, či se léčíš, jejich jezením nic nezkazíš. Navíc kokos stejně jako grapefruity podporuje růst sliznice. Takže od 1. dne cyklu

mirusch
26. jan 2008

Človeče, tak hor sa na chilli, ja ho mám rada aj tak, do všetkého dávam omáčku. A ide o to, že to je chilli paprička alebo o to, že to je štipľavé? Iné korenia nič? 😕

tanitta
26. jan 2008

vyskum bol robeny na chilli.. ale pozri na dracika...ta jedla v jednom kuse papricky pred ivf;)...mozu byt asi i baranie rohy... prekrvuje to maternicu a podporuje uhniezdenie....dobru chut;)...

mirusch
26. jan 2008

Joj, tak to je dobre, ja mám rada štipľavé, chudák manželík, ale to ma netrápi 😀 Budem na to pamätať hlavne, keď pôjde do tuhého. Ďakujem ti Tanittka.

tanitta
26. jan 2008
misanka22
26. jan 2008

Ahoj Holky!
Asi to bude znit divne ... jdu za Vami pro radu. S muzike to nejde a nejde ... asi to budeme muset zacit resit pres pana doktora. Chtela bych se zeptat na vsechno ohledne IVF ... Jsem z toho ne nervy, nikdo z rodiny nemel problem prijit do jineho stavu, jen ja. Uz bych vrazdila kdyz se mne nekdo zepta:a co vy, maly vanek nebude??Je mi do breku, tak Vas prosim o rady, postrehy....cokoli! At se aspon trochu pripravim na to co mne ceka.
diky, diky moc!!!

murasek
26. jan 2008

misanko, neves hlavu - nejste v tom sami... zpocatku to bude hodne informaci, ale urcite do toho brzo vklouznete. na reci okoli nedej...
vyberte si nejake centrum - urcite tady najdes i nejake rady od holek, ktere ti nejake doporuci - podle toho, kde bydlis. pak vas cekaji vysetreni, tebe i manzela a kolotoc procedur, ktere za to urcite stoji. neboj

tanitta
26. jan 2008

Misanka22...cesta za babetkom ze niekedy tazka a klukata... ☹ .... je vela ohladom ivf.. na pisanie.. tu je link mrkni nan ... http://www.neplodnost.cz/web/verejnost/informac... aspon pre zaciatok;)... je to tak krasne vysvetlene a uplne podrobne....paa a vela stastia v dalsom snazilkovani...

sany79
26. jan 2008

Ahojky holky, zaujalo mě to vaše psaní o chilli. 8.2. mě čeká KET. Máte s tím pozitivní zkušenost? Má se brát chilli před i po transferu? Díky moc za info.

misanka22
26. jan 2008

tanitta : dekuji dekuji 🙂

tanitta
26. jan 2008

Sany.. uz to tu bolo spominane;).. ale teda este raz...papa sa zvacsa od 1dc(od zaciatku stimulacie) ale mozes kludne aj skor ak ti to chuti...a az po potvrdenie akcie srdiecka.....a skusenosti su.. len na inych dsikusiach kde s tym kocky zacali vovelkom 😵 .. pa

sany79
26. jan 2008

Tanittko, děkuji moc za odpověď.Právě,že jsem se s tím na jiné diskuzi nesetkla. Takže to určitě zkusím.Nejdřív asi sladkou chiili omáčkou 🙂

misanka22
26. jan 2008

nevite nahodou nekdo jake jsou sance pri IVF? a za jak dlouho??? asi jsem moc hrrr ... uz bych chtela vozit a byt pysna mama!

tanitta
26. jan 2008

Misanka.. kaze centrum ma svoje statistiky.. ale v priemere je to okolo 30% na jeden cysklus.. niekom to vijde hned na prvy krat a niekomu aj na 5krat.. napr. ja mam za sebou 3neuspesne ivfje to uplne individualne a zalezi od mnohych faktorov.. napr. kvalite embrii, ci nemas imunologicky problem atd atd...

lauritka
27. jan 2008

tanitta ahojki..a u nas take nieco nie je ?? myslis, ze je to rovnako ucinne ako cilli omacky hmmm???? to by asi bolo nieco lepsie pre mna...ja od malicka nejem stiplave ☹ neviem sa prinutit na chilli.

lauritka
27. jan 2008

oh nasla som tam, ze momentalne na Slovensku nedorucuju 😔

tanitta
27. jan 2008

Ahojky..
Lauri..http://www.sanopa.cyberio.sk/Kajenske-korenie.html no myslim si ze ked je to specialna odroda chilli tak to bude mat tie"prave" ucinky... 😉 .. no ak to chilli nebude fungovat ma dorazite 😀 ...

lauritka
27. jan 2008

joj dakujem ti 😵 tak to teda skusim hihihih. tanitta ty budes nasa spasitelka ;) uz aj idem objednat 😵

libeth
27. jan 2008

tanitka - neboj, ja ta nedorazim 😀 ja verim tomu, ze ak telo, oganizmus nieco potrebuje, tak si to pyt same. A vtom som otvorila temu a hla, chilly 😀 Ale ak sa to podari, moja, neviem odkial si, ale pridem ta vybozkavat aj s kyticou ruzi 😵

tinucha
27. jan 2008

Ahojte kočky. Pozerám, že vás je tu viac takých po neúspešnom IVF a ste tu aj mnohé známe. 😉 🙂 Kočky, tie ktoré ste po mimomaternicovom tak ako ja, akú dlhú pauzu vám odporúčali lekári? Ja mám od operácie za sebou jeden cyklus s mrchou a druhá mrcha mi dnes mešká tretí deň. A trochu sa bojím prípadného tehotenstva, aj keď by som sa straaaaaaaaaaaaaaaaaašne tešila. Veď viete. Len už nechcem ísť do nemocnice. ☹

zulka29
27. jan 2008

Ahoj Tinucka, ja som mala pauzu 3 mesiace = 2 mrchy uz sa chystam na KET 😀

mirusch
27. jan 2008

Ahoj Zulik a už vieš, kedy bude presne KET? Už niečo berieš, však?

zulka29
27. jan 2008

AhojMiri, zajtra mam UTZ ako mi narastla perinka ...buduci tyzden bude mozno ET...duuuufam 😵

mirusch
27. jan 2008

Fúha, tak to ti teda držím palce!!! Nezabudni nás potom informovať v IVF téme, oki? Nech si ťa updatujem v tabuľke.

zulka29
27. jan 2008

Dakujem Miri, dufa, ze to dobre dopadne, zacinam mat stresy.... 😖 😝 ...jasne budem informovat 😉

mirusch
27. jan 2008

Jasne Zulik, len stresuj, budeš mať dvojičky 😀

lenka20
autor
27. jan 2008

ahojte raketky - vidim, ze chilli je zase tema c.1 😵 😀 tanittka tusim ta caka invazia vdacnych buducich tehuliek, ked sa u teba vsetky zideme tak amen dolores 😀 😅
zulka tak uz zajtra mas kontrolu, super, tak coskoro bude krpec v brusku, alebo dvaja 😉
ahoj mirusch - tak ako to s tebou vyzera, sme sa nejako prestahovali do tejto temy, ale ja teda obcas nakuknem aj do starej IVF-ky, aj ked priznavam sa bez mucenia, ze uz stracam prehlad a radsej prispievam sem, kde nas je menej a vsetko stare rakety 😅
renuska ja mam termin do prahy na 6.2., potom napisem ako bolo 😉 ozaj - podarilo sa ti vybavit schvalenie cez poistovnu, ja som sa pokusila, ale poslali mi take blbe tlacivo, ze ma uplne znechutilo a asi kaslem na to, takze budem samoplatca, co uz.
prajem pekny zvysok vikendu 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre