Ako vám nabehol cyklus po neúspešnom IVF?

lenka20
6. aug 2007

Zacinam tuto temu, aby som sa dozvedela od ostatnych snaziliek ako im nabehol cyklus po neuspesnom IVF. Ja som cca 7 dni po ET zacala krvacat - klasicky menzes, mozno trocha dlhsi ako obycajne, presne v termine ako som mala dostat. Asi 18.den nasledujuceho mesiaca som zacala spinit, to trvalo asi 6 dni, minuly utorok som mala dostat menzes, uz od pondelka som mala pocit, ze to kazdu chvilu dostanem a to trva dodnes. Menzes nikde, len take spinenie slabe asi od piatku vecera, aj to nie cez den, len vecerom. Bolesti take ako pri menzes uz cely tyzden. V piatok som bola na kontrole v CAR, poprosila som dr o sono, nech viem co sa vlastne deje, ale o moc mudrejsia z toho nie som - sliznica je vysoka, teoreticky by som uz menzes mohla mat, jeden vajecnik je uz zmenseny a na druhej strane mi este dozrieva 1 velky folikul. Chapem, ze po IVF su tie hormony asi uplne zblaznene, ale rada by som vedela, ci ste aj vy zazili nieco podobne resp.ako to bolo s vami.

lauritka
24. jan 2008

tanitta tak klobuk dole pred takym pristupom....tu je vsetko strucne ..a diskutujes len s lekarom a so sestrickou. 😔

tanitta
24. jan 2008

Lauri... ked som chodila do BA.. a nieco som sa spytala tak z 90% mi ten embriolog krcil plecami...vedeli rozpravat len ked vsetko slo dobre.. ale ked nastal nejaky problem.. dost...nikto nic nevedel... v heliku sa to snazia uz aspon vysvetlit...aj ked niekedy sa to presne neda urcit preco..ale snazia sa tak upokojit a hlavne povdzbudit.... a to je pre nas ako pacientky dolezite.... myslim si ze na SK vzniklo taketo car v hodine dvanastej... 😕

zuzla80
24. jan 2008

Ajojte, už aj ja som tu 😉 Dnes tu nemáme šéfku, tak je tu až čistejší vzduch 😀

Emka, škoda, že to nevyšlo, ale niekedy nezdar posilní a človek dostane väčšiu chuť a silu bojovať. Každá z nás, čo prežila neúspech, tak vie ako sa cítiš. Je to ťažké, ale musíme bojovať ďalej. Raz sa to šťastie v podobe uzlíčka určite na nás usmeje. Držím palce.

Pistica chodím do Helíku, ako ti písala Lenka a v Helíku je zaužívaný spôsob - pohovor s embryologičkou. Fakt sú to úžasne tetušky, ktoré ťa nielen poinformuju ako sa drobčekovia majú ale aj pomôžu pri rozhodovaní. Lauritka viem ako to je v SPLNe, lebo som tam pred tým chodila.

Lenka vidíš, ja som skoro na Zulku zabudla. Tak to budeme silná päťka 😉 (Jujka, Kvetka, Savia, Zulka a ja).

Táni no čo nezlamarime ťa 😉 My by sme boli radi keby, že si sa ku nám pridala aj ty aj Lenka 😉

Gabika, Ell držím aj vám palce pri stimulácii. Tiež to máte čo chvíľa 😉 Gabika si pre nás inšpiráciou, keďže sa ti KET podaril 😉

lenka20
autor
24. jan 2008

tanitka - bohuzial 5 minut po dvanastej, ja som kvoli otrasnym skusenostiam v CAR v BA stratila 4 roky zivota - zanevrela som na velmi dlho na lekarov a mohla som ist na IVF uz davno 😠 😒 😠

tanitta
24. jan 2008

Leni... ja viem 😔 ..ale cas nevratime uz... tiez by som vela veci urobila inak.... mat dnesny rozum...
Zuzla...ja pockam radsej este;).. len pekne pokette ... a nech ostatne kocky vidiat ze to ide🙂...
.. zatial sa majte....

lauritka
24. jan 2008

ozaj baby pred KET sa papa tiez ten estrofem 3 krat denne ??? az po den transferu?

tanitta
24. jan 2008

lauri ja si to s estrofemom uz nepamatam..bolo to este v r04.. ale zda sa mi ze sa papal este aj po et.....

lauritka
24. jan 2008

aha pravda..teraz som ho musela mat az do daliseho sona... jasneee.... lebo mam este nejake lieky doma, tak nechcem potom zbytocne kupovat.

mirusch
24. jan 2008

Čaute babenky, držím vám všetkým palce! Nezabudnite nám potom v IVF téme oznámiť ako to s vami pokračuje, aby som mohla doplňovať tabuľku 😵

gabika24
24. jan 2008

baby ja si nepamatam, ze by som nejaky estrofem jedla. tusim som mala len utrogestan.
inac - ako inspiracia - ak pojde vsetko ako ma, transfer mi budu robit v marci - ako viacerim z vas (ET alebo KET) - teda ako inspiraciu a povzbudenie som chcela napisat to, ze KET, ktory nam vysiel bol robeny v marci. a poznam viac dievcat, ktory sa to prave v mesiacoch febr.-marec podarilo a dovtedy nie. takze o "chvilu" sme vsetky tehu 😀 . - * to viete - priroda sa zobudza...haha
drzkajte sa, pekny den prajem 🙂

lauritka
24. jan 2008

gabika marec je nas 😀 dakujem za povzbudenie.

gabika24
24. jan 2008

rado sa stalo 😉

tanitta
24. jan 2008

Baby mam problem.. viete mi poradit?...
...dnes som 17DC...neviem ako by mal vyzeraz hlien pocas cyklu.. nikdy som to nesledovala...ale zistila som ze som jednorazovo zaspinila .. ale uz to aj prestalo... co to mohlo byt?...nikdy som to nemala.... teraz je to uz zase vsetko OK...

zulka29
24. jan 2008

Tanitka, môže to byť ovulačne krvacanie... 🙂

tanitta
24. jan 2008

to znamena ze uz ovu prebehla?ci estelen prebehne?....

zulka29
24. jan 2008

prebehla podla mna....

tanitta
24. jan 2008

dik zulka... pobolieva ma i podbrusko... take napatie citim....nakoniec sa dam este na normalne snazenie 😀 ...

zulka29
24. jan 2008

Ináč niekedy ževraj IVF prebudí hormóny a podarí sa aj prirodzene 🙂

tanitta
24. jan 2008

aha co som nasla...Ovulačné krvácanie býva v strede cyklu, ale nepretrváva až do začiatku menštruácie. Skôr sa takéto krvácanie javí ako anovulačné /keď ovulácia neprebehla/ a je spôsobené nedostatkom hormónu progesteron..... nooo Zulka.... 😉 ... to by fakt musla byt nahoda blbec 😀 ... 8rokov nist... 😠 ...

zulka29
24. jan 2008

hmmm Tanitka, ja som to počula že ked sa vajo uvolní, tak vtedy môžeš trošku špiniť 😕 No veď uvidíš... bičíky u teba čakajú, či ste nestihli? 😀 😕 ...nech to testneme... 😉

tanitta
24. jan 2008

Zulka... praveze sme stihli..len ja mam problemy s vajickovodmi.. takze... ked budeme testovat tak len ketacky 😵 ....

zulka29
24. jan 2008

Tanitka, KETko to istí 😵 a už žiadne mimomaternicové, o tom už nechcem ani počuť 🙂

juja
24. jan 2008

Čauko raketky 😉
...som tu iba na skok, lebo mám veľa práce a nestíham...

Kvetka, Zuzla zajtra máme spicha v Helíku. My dorazíme okolo 7,15 h, ak bude cesta pod Strečnom O.K.
Oblečiem si čiernu dlhú sukňu (nechce sa mi prezliekať) a čierne tričko. Kvetka, potom do mňa kopni, lebo ja Ťa asi nespoznám, aj keď sme sa už videli 🙂.
Teším sa 😵 😵

Prajem Vám všetkým krásny zvyšok dňa 🙂

lauritka
24. jan 2008

tanitta jednorazove spinenie moze byt aj pri nidacii..teda pri undiezdovani 😀

lenka20
autor
24. jan 2008

tanitka, tak nech je to spinenie bud ovu alebo tehu 😉 😵 😉 ked ta pobolieva brusko tak to musi byt minimalne ovuuu 😉
ahoj zulkaaa, ty ides kedy na kontrolu 😕
ahoj mirusch, nebojkaj, my sa pochvalime uplne celemu svetu 😵 😵
gabika, to je super, zase si nas potesila, tak teraz to uz musi byt tutovka 😀
kvetka, jujka, zuzlik - tak nech vam zajtra tie kontroly dopadnu na 1s* 😵
pa zlaticka

tanitta
24. jan 2008

Leni.. ty si este v praci?.... uz nech je to co chce 😵 ...hlavne nech je uz marec a pekne pocasie 😀 ....
Lauri...hej mala som take jednorazove ked som bola tehu pri uhniezdovani.. asi na 7po et.. ale toto je trosku ine s primesou malililinko krvi.....
...baby vy mate teda riadne stretko🙂....tesim sa na vase dojmy a hlavne dobre spravy 😉

lenka20
autor
24. jan 2008

hej tani, este zarezavam, momentalne uz na koniku 😀 ale cely den som bola usilovna ako vcelicka a uz mi to lezie na nervy, takze som si vyhradila par minut na oddych a relax, aj ja som zvedava ako babule pochodia zajtra 😉 ale urcite dobre paaa

lauritka
24. jan 2008

tanitat ved uvidis..ja uz som 28 DC....uz by aj mohla dojst mrcha. 🙄 no idem sa ja pomaly chystat a ideme vylihovat s mamkou zase 😀

tanitta
24. jan 2008

Leni...uz to zabal;)....paa
Lauri...toto bude tvoja prva ms?....ci som uz jednu prepasla? 😵

lauritka
24. jan 2008

PRVAAAAAAAAA....uz letim paaa

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre