Ako vám nabehol cyklus po neúspešnom IVF?

lenka20
6. aug 2007

Zacinam tuto temu, aby som sa dozvedela od ostatnych snaziliek ako im nabehol cyklus po neuspesnom IVF. Ja som cca 7 dni po ET zacala krvacat - klasicky menzes, mozno trocha dlhsi ako obycajne, presne v termine ako som mala dostat. Asi 18.den nasledujuceho mesiaca som zacala spinit, to trvalo asi 6 dni, minuly utorok som mala dostat menzes, uz od pondelka som mala pocit, ze to kazdu chvilu dostanem a to trva dodnes. Menzes nikde, len take spinenie slabe asi od piatku vecera, aj to nie cez den, len vecerom. Bolesti take ako pri menzes uz cely tyzden. V piatok som bola na kontrole v CAR, poprosila som dr o sono, nech viem co sa vlastne deje, ale o moc mudrejsia z toho nie som - sliznica je vysoka, teoreticky by som uz menzes mohla mat, jeden vajecnik je uz zmenseny a na druhej strane mi este dozrieva 1 velky folikul. Chapem, ze po IVF su tie hormony asi uplne zblaznene, ale rada by som vedela, ci ste aj vy zazili nieco podobne resp.ako to bolo s vami.

tanitta
27. jan 2008

No baby... viete ked medicina zlyhava;).. clovek skusa a vyskusa vsetko.. od vseliakych vypoctov, liecitelov.. az po babske rady 😉 ...
.. ozik boli ste niekedy u nejakych liecitelov??...sranda s nimi fakt....raz som pila taky humus ze aby boli lepkave vajicka skoro som sa docikala od smiechu 😀 .. v tom cykle ked som to pila som mala nastimulovane 3krasne foliky a potom humuse ani nepraskli ani po pregnyle...take boli lepkave 😀 ... dalsi mi povedal ze nemam problem otehotniet ze som fyzicky uplne v poriadku 😅 a vo februari uz ani neviem ktoreho roku som uz mal byt // ..a uz je to zopar rockov 🙄 ... pa..

mirusch
27. jan 2008

Lenka, veď kukám, že ste sa sem presťahovali. Však neva, len nezabudni informovať, že ako pokračuješ, inak musím vyradiť z tabuľky, keď nemám aktuálne údaje. Niekedy po vás pátram, ale niekedy nestíham 😀
Tanittka, ja som bola u liečiteľa, ale on mi nič nedával, on pracoval len s energiami, no verím tomu tak na 50%. Ale isté je, že raz ma fakt správne diagnostikoval, keď nikto nevedel, že čo mi je, šla som s tým k lekárke, či to potvrdia a potvrdili. Raz pomohol, raz nie. Tož.

tinucha
27. jan 2008

Zulka, ďakujem za odpoveď a veľmi ti držím palce! 🙂 🙂 🙂

zuzla80
28. jan 2008

Ahojte babulky 🙂
Tak ja sa vám hlásim až dnes, keďže som sa skôr na net nedostala.
My sme dopadli, tak, že vo štvrtok 31.1. by sme mali mať transfer, ak sa embryjka rozmrzia. Sliznica bola 10mm. S tými embryologičkami, máte pravdu, sú dve. My sme ešte na tom úplne prvom pohovore mali takú tu ukecanejšiu na K., pred transferom zase tú druhú a teraz pred Ketom sme mali tú zase na K... Dohodli sme sa, že rozmrazia dve embryjka naraz a v prípade, že obe budú v poriadku, tak ich vložia obe. Všetky embryjka sú dvojkovej kvality 😒 a dve z toho sú v štádiu včasnej blastocysty. TIež mám veľký strach, či sa vôbec niečo podarí rozmraziť. Máme volať už v stredu okolo 15.15 kvôli tomu, že sme z ďaleka, tak ich budú rozmrazovať skôr a vyzerá, že by transfer mohol byť ranných hodinách. No múdrejšia budem v stredu.
Musím Vám povedať, že aj Jujka aj Kvetka sú veeeeľke sympaťačky, aj keď s Kvetkou sa mi nepodarilo zoznámiť, lebo sme sa veľmi ponáhľali na vlak. Ale vďaka Jujke, viem ako Kvetka vyzerá 😉

Idem si vás ešte dočítať a o chvíľku sa ozvem.
Inak Savia gratulujem k zázračnej tabletke 😉

zuzla80
28. jan 2008

Tinuš tak to by bolo úžasne ak by sa to podarilo prirodzene. Veľmi ti držím palce, aj keď viem, že strach robí svoje. Určite daj vedieť ako si dopadla. Veľmi ti to prajem 😉

Zulka, tak ako si dopadla? Už vieš kedy bude transfer?

Tanittka ak sa to vďaka chilli podarí, tak ver tomu, že ťa tu všetky vybozkávame 😀

Inak Jujka, Kvetka aj mne embryologička vravela, že z Ketu majú asi len 2 dvojičky, že sa nemáme obávať, aj keď mne by vôbec nevadilo keby sme tie dvojičky mali práve my 😉

Babulky potrebujem od vás radu. Ja by som mala ísť v stredu na trhanie zuba. Mám dilemu, či ísť alebo nie. Pýtala som sa na to aj embryologičky a vyjadrila, že je to v podstate na mne. Tak stále váham, či ísť alebo nie. No poraďte 😉

zulka29
28. jan 2008

Ahojte 🙂

Zuzla, tak ET budem mať aj ja vo štvrtok - tak ako ty s obavou, či sa podarí rozmraziť snehuliakov.
Držme si strašne palce 😅

zuzla80
28. jan 2008

Zulka držíme si straaaašne silno palce 😉

tanitta
28. jan 2008

Ahojky..
jeej....no ketacky tak sa drzte.. embrijka nech su riadny bojovnici...a nech ten dusikovy sok preziju;)...
Zuzla...ja ti neviem s tym zubom... 😕 ... na jednej strane by som sla sustredila by som tym vsetky myslienky ako to bude boliet a tak a na ket by som aspon na chvilku zabudla... ale ... co ked po vyrthnuti nastane nejaky zapal? bude treba ATB...ket predodvermi... hm ... pokial sa ti da vydrzat a nie je to urgentne tak by som to odlozila.. asi...pa

mirusch
28. jan 2008

Zulka, držím palce, píšem si do tabuľky 😵

juja
28. jan 2008

Ahojte raketky 😉

Zuzla, Kvetka a Zulky vy sa máte.... máte KET v jeden deň a ja budem sama 😢
Budem na Vás myslieť už od rána a držať Vám moooc palčeky 🙂

Ja sa čím ďalej tým viac bojím, či sa mi krpci preberú. Snažím sa zaháňať čierne myšlienky a myslieť pozitívne, no poviem Vám je to ťažké ....a to je iba pondelok a myslím, že do piatku sa to bude len stupňovať. Musím sa nejako zamestnať, nech nad tým nerozmýšľam 😉

lenka20
autor
28. jan 2008

jeeej, to je nadhera, babule, vy idete vsetky vo stvrtok, len jujka v piatok, ale super, budem drzat vsetko co mam 😉 😵 nech sa vam to vsetkym do jednej podari, zasluzite si kazda po dvojickach 😀 😵
zuzlik - ja by som asi s tym zubom tiez pockala, aj ked si nemyslim, ze by to bolo na skodu, ale nech mas vacsiu pohodicku na ten KET.
tanitka - u liecitela som nikdy nebola, ale raz u vestice a podla nej uz nase prve dieta malo mat tento rok asi 6 rokov 😉 😀 a tiez nam vyvestila, ze budeme mat vela deti, tak snad aspon to sa jej splni 😉 😀 este by sme to teoreticky mohli stihnut 😅

mirusch
28. jan 2008

Moment, tak to mi uniklo... 😕 Aj Zuzla a Kvetka vo štvrtok? Teda, tak držím palce všetkým, jasnačka 😵

mirusch
28. jan 2008

Juja, aj tebe držím palce.

Babenky, prosím vás, hoďte mi potom do IP ako ste dopadli, koľko embrijok alebo skočte do IVF témy, my sme tiež na vás strašne zvedaví a všetky vám držíme palce.

renusa
28. jan 2008

Ahojte 😎
tak držím všetkým palčiaky na KET 😉

tanitka, ja som bola raz tiež u kartárky...bolo to ešte pred prvým IVF, keď som sa nevedela rozhodnúť či ísť alebo nie...a povedala mi, že ja budem mať bábo iba keď si za to zaplatím...ale určite to výjde na prvý šup...... keby som tam nešla, možno by som sa ešte teraz rozhodovala či ísť alebo neísť....aspoň nato to bolo dobré, hoci výsledok sa nedostavil 😠 😠

lenka, na infolinke poisťovne mi nikto nevedel povedať, čo k tomu treba, tak som nakoniec zavolala revíznej lekárke a tá mi odporučila nejaké tlačivo na jejich www, a že to musí vypísať nejaký odborný lekár, nestačí gynekológ...tak som si to tlačivo vytlačila, ale ešte som za nikým nebola 😕 budem čakať ako si tam dopadla, potom sa ozvi 😉

zuzla80
28. jan 2008

Mirush, ahojky, neboj budeme informovať 😉 Ešte aj Savia je v tesnom závese 😉

Jujka nebudeš sama, my na teba budeme silno myslieť 😉 . Inak ja tiež neplánujem po Kete ostať doma. Len v deň transferu.

Tak ja si to s tým zubom asi ešte rozmyslím. Bojím sa toho zápalu, tak ako si Táni písala. Len problém je v tom, že pokiaľ mi ten zub nevytiahnu, tak mi zubárka nezablombuje (neviem ako sa to píše 🙂 ) ďalšie dve, v ktorých mám teraz len výplň.

lenka20
autor
28. jan 2008

renuska - ozvem sa, jasne, sama som zvedava, aj ked vysledky budu az ovela neskor 😒 ale nevadi, zatial si pomozem s tanitkinym chilli 😉 😅
inak - mne na poistovni povedali, aby som si stiahla z netu tlacivko a vypisala ho a poslala a potom doniesla len ucet s lek.spravou, no ale nakoniec mi poslali celkom ine tlacivo, ktore musi vypisat lekar v prahe 😠 je to byrokracia strasna.
ozaj, ved za tyzden by som uz mohla mat vysledky z hematologie, to som teda zvedava, dufam, ze nic nebude pozitivne 😕
jujka nebud smutna, ze budes na ET sama, aj ja asi budem, hlavne, aby bolo vsetko OK, no tak budes mat tehu testik pozitivny o 1 den neskor ako ostatne kocky 😉 no, vsetky budeme nervozne aj pred rozmrazeni, aj po vlozeni, ved vies, je to o nervy, preto ja som sa rozhodla na 99% ze budem tentokrat normalne chodit do prace, doma by som uz asi obzrala omietky, mozno len 1-2 dni po ET zostanem domky. ako ste na tom vy ostatne ketacky

libeth
28. jan 2008

zulka - vo stvrtok mas transfer? Budem ti silno drzat palceky 😵 😵 😵

mirusch
28. jan 2008

A Savia ide kedy? A Lenka? Fúha baby, to bude tehuliek, jedna radosť 😀

lenka20
autor
28. jan 2008

mirusch, ja az okolo 15.2. zacnem stimulku na KET, takze ET niekedy zaciatkom marca. savia zacala minuly tyzden papat tabletky, takze ET niekedy v polke marca, zaciatkom 😕 ved ona sa ozve 😉

tanitta
28. jan 2008

Baby.. ja som uz uz ze zavolam teraz do heliku aspon po kuzelne si zbehnut... ale mangel ma este zadrzal.. ze este je hadam zavcasu ☹ ... a ja ze ved sa vravi ze telo napovie kedy je ten vhodny cas.. a on ze kedy mi to telo povedalo 😅 ... no ja ze ved uz v decembri 😉 ... ja to uz asi nevydrzim... 😒

zulka29
28. jan 2008

Ahoj Libeth, ďakujem moja 😉

Leni, ja mám vo štvrtok ET a v piatok fičím do práce...bud. týždeň vybehávam veci okolo diplomovky + práca a ešte k tomu asi príde výhodný džob do ktorého pôjdem...ak sa to má podariť, podarí sa, ak nie ☹ tak nie...

Zuzla, baby, ako znášašate lieky na KET (estrofem?)....ja som podráždená viac ako ked som pichala pri IVF... 😠 😝

kvetka2
28. jan 2008

ahojte rakeťácky 🙂 mirusch 😉 uz aj ty si raketáčka?
zuzlik ja by som s tým zubom asi tiež pockala, teda ak tam nemáš zápal a moc ťa nebolí. Tuším Pecka pred Ketom trhala zub a dostala nejakú infekciu a musela brať atb.Ked sa babatko v brusku udomácni a bude treba, dáš ho von. Strašne dúfam, že sa nám všetkým snehuliacikovia rozmrazia - držím všetkým moc palceky ( aj tým mojim snehuliakom 😉 )ň
Jujka neboj nestresuj, my 3 pôjdeme ako predvoj vo štvrtok a ty v poho v piatok, bábo si ťa do pbiatku počka v helíku
inak ja mám tiež trochu stresy, lebo tá blbá mikoza z atb mi este uplne nepresla a dnes som isla mojej gyndoske znovu a dala mi ešte niečo iné na vkladanie 😠 ( klion) ale môžem si to vkladať len 3 dni do štvrtku, ale vraj by to malo pomôcť potlačiť infekciu. Vraj to ani nemá mať vplyv na transfer alebo zahniezdenie, že to sa stáva bežne aj v tehu, no tak dúfam že to dopadne dobre. Aj utros teraz papkám a nevkladám a vkladať začnem až od transferu.Tak to dúfam dobre dopadne....

juja
28. jan 2008

Ďakujem babenky, ste zlaté 🙂

Ja pôjdem v pondelok normálne do práce, ale v piatok po KET a cez víkend budem doma leňošiť. Aj prvýkrát po ET som normálne chodila do práce - doma by som len premýšľala a sledovala sa.

Lenka - sú to nervy, celý čas sa len bojíš, ale to je asi náš údel - báť sa (bojíš sa či otehotnieš, potom či to donosíš, či bude bábo zdravé, no a keď sa narodí tak sa budeš oň báť až do smrti 😉

Čo s týka veštíc a katrárok, tak bola som u jednej kartárky (dáááávno 😀 ) a jednej veštici sme volali na Nautik (min. rok ). Podľa kartárky by som mala mať už 12 dieťa, ale minulosť vedela presne a povadala mi aj, že budem mať manžela vodnára. Vtedy som tomu neverila, lebo som mala frajera blíženca a bola som strašne zaľúbená, tak jasné, že som si pomyslela svoje, nech si teta rozpráva... No a veštica Teodora z Nautiku mi v júni 2007 povedala, že jasné, že budem mať bábo - do 3 mesiacov otehotniem a ak nie do 3mesiacov, tak že do konca roku 2007 na 100%. Takže tak je to z vešticami....

kvetka2
28. jan 2008

ahoj Zulka, ty sa ides ketiť vo štvrtok s nami 🙂 ja mám ethynilestradiol, ale v podstate je to tiež estrogén, ale neviem či je to úplne porovnateľné s estrofemom. A už ho znášam dobre- len na začiatku - asi týždeň som mala problémy so žalúdkom- ťažobu a také divné pichanie, ale asi po týždni to prešlo. A nálady nemám nijaké, akurát som možno trosku citlivejšia- v sobotu na mna mangel zhukol za to že som preladila rádio ked dávali šport 😠 a normálne mi začali tiecť slzy ako malému decku 🙂
a z utrosu sa mi obcas moce hlava- hlavne tak hodinu po uzití 😒

zuzla80
28. jan 2008

Tak ja asi teda počkám s tým zubom 😉 Dík baby za názory.

Inak ja mám pocit, že z tých tabliet (nemyslím utrogestan ale ten čo sa berie od začiatku e....) mám tiež zvýšené množstvo výtokov. Nemôže to byť tiež Kvetka z tých tabliet? Na nejakom fóre mala tiež jedna baba podobný problém.

zulka29
28. jan 2008

Zuzla, ja mám tiež pocit "mokra" počas brania...a to ja výtoky normálne nemávam, tiež neviem či je to ok...a mám taký pocit ako pred MS stále...

tanitta
28. jan 2008

Zulka.. bolo to uz davno ked som jedla estrofem..takze uz neviem ako mi bolo odneho...papala som 3*denne...
vies co sa vravi... babo pride v tu chvilku ked je zhonu najviac a niet casu na oddych a sledovanie sa;)...takze dufam ze ti ta nova praca prinesie vytuzene // ... tie stavy kedy by sme najradesej "vrazdili su normalne 😵 ...

zulka29
28. jan 2008

Tanittka 😵

baby, nezaložíme si novú tému IVF rakeťáčky 😀 😀 😀

všetky sme sa sem vrátili po odmlke....len Pecka nám tu stále chýba.... ☹ ☹ Peckáááááá.......

kvetka2
28. jan 2008

zuzlik , zulka mierny žltkastý výtok bez zápachu a svrbenia som si všimla aj ja od začiatku užívania ethynilestradiolu a tiež mám chvílami taký pocit ako pred ms -ale velmi mierny trosicku cítim podbrusko a sem-tam kríže. Inak pri stimulke mi krajko povedal sám od seba, že môžem sledovať mierny výtok -že to je ok. Lenže mne sa teraz pridal aj taký iný a svrbivý 😒 ( pekná téma však?) A vedela som že som papkala atb a to to môže spôsobovať.

zulka29
28. jan 2008

Kvetka, tak si ma trošku ukludnila 🙂
Ńech ti čím skôr zmizne to svrbenie nech sa tvojmu/jim embryjku/am dobre hniezdi 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre