Ako zvládate finančnú náročnosť liečby IVF?

bibianna
30. nov 2007

Koľko stojí IVF?

tanitta
30. nov 2007

pri stimulacii puregonom(2500IU)+progesterony(duphaston),s PK(5tis) bez ICSI....cca 21tis... cez poistovnu....pa

ufo
30. nov 2007

vo FC len lieky okolo 3000-3500 tisíc a zmrazenie embrií 3000 Sk cez poisťovňu nič viac
to bolo pre rokom

bibianna
autor
30. nov 2007

Ak mi nevíde IUI, tak budeme plánovať IVF. Mám poisťovňu Apollo. Doktor mi povedal, že 3. pokusy prepláca poisťovňa. Nevedela som,že treba ešte tak veľa platiť za lieky.

tanitta
30. nov 2007

hej to sa tak"vravi" preplaca poistovna.. ale za lieky sa dost doplaca.. gonal,puregon su najdrahsie(cca15tis)... potom z tych menej drahsich je menopur,fostimon(cca10tis).. no a najlacnejsi je ten merional... 😕

ufo
30. nov 2007

to je ešte prijatelná suma keď sa dopláca len za lieky a nie za všetky kadejaké zákroky čo ani nevieš čo ti robia tak ako to bolo v GF

bibianna
autor
30. nov 2007

Je to fakt drahé. Je to smutné, čo všetko musíme podstúpiť, obetovať, aby sme mali dieťatko a iné ženy majú aj keď nechcú. Ja som po 2. IUI, o týždeň idem na test, ak to nevíde, tak skúsime ešte 3. krát a potom už IVF.

ufo
30. nov 2007

to ti držím palce aby sa ti to podarilo ja som bola už 2x na IVF a raz na ET a čaká ma tretie IVF začiatkom budúceho roka a už mám toho dosť veľmi ma to vyčerpáva

bibianna
autor
30. nov 2007

dakujem Ufo. Prosím ťa, čo je to ET? Že to vyčerpáva, to chápem, my sme ešte len skoro na začiatku. Ja mám nepriechodný hlien v krčku ináč ostatné mám v poriadku, takže by to mohlo vísť.

ufo
30. nov 2007

ja som v poriadku len manžel má zlý SPG asi som to zle napísala je to KET transfer zmrazených embrií ani to nám nevyšlo po druhom IVF som otehotnela ale v 16 tt som potratila

bibianna
autor
30. nov 2007

To mi je ľúto. Môj manžel je v poriadku.

lumah
2. dec 2007

bibiana poisťovňa hradí len časť, ja som bola amoplatca, ale našťastie som toho veľa nepotrebovala, vyšlo ma to tak isto ako tie, čo im to dopláca poisťovňa - teda mňa to vyšlo 30 tisíc.

lumah
2. dec 2007

ale našťastie mi to vašlo na prvý šup.🙂 ASi bolo treba to ICSI-ten môj mal lenivé spermie. Na IUI som bola trikrát a nič.

lauritka
2. dec 2007

mna vyslo IVF plus ICSI na 31 tisic. v tom bola cena aj za zmrazenie 5 embryjok. isla som cez poistovnu 1.krat.

inca
3. dec 2007

Ahojte kočky v tejto téme som tu teraz nová, minulý týždeň mi roboli HSG, ortieľ : (nepriechodnosť vajíčkovodou jeden len čiastočne a to len pri pretlaku) odporúčanie AR - IVF. Takže si zháňam všetky dostupné info čo sa týka centier ale hlavne cenníkov každého centra (až na mňa prichádzajú mdloby aké je to strašne všetko drahé, no ale čo už keď budeme chcieť naše vytúžené dieťatko musíme aj draho za ten malý zázrak zaplatiť. Chcela som sa Vás popýtať či mi neviete poradiť čo mám vlastne všetko podniknúť. Zatiaľ sa snažím aj obvolávať poisťovne ktorá mi viac výjde ústretovo čo sa týka financovania tohoto zákroku.Ja mám VšZP, no je to bieda. Zatiaľ som si stihla ešte dohodnúť stretko v GF na orientačný pohovor čo sa týka cien.

lauritka
3. dec 2007

inca ja mam tiez vszp. ale pokial viem ,tak inkekcie stoja rovnako aj cez ine poistovne, zalezi od teba, ci sa rohodnes pre menej kvalitny ale lacnejsi variant stimulantov, alebo pre drahsi a kvalitnejsi, hlavne tie inekcie, ktore sa pichaju perom su nenarocne na cas a aplikaciu.
ak pojdes do centra na pohovor, tak sa opytaj na moznosti liecby, urcite ti ponuknu aj lacnejsiu aj drahsiu variantu.
inac tu je nieco u liekoch, ake sa pouzivaju http://www.gest.cz/ivf/leky.php?pg=13

bibianna
autor
3. dec 2007

Inca,aj mňa mrazí pri tých cenách,zaplatíme, len keby to vyšlo, najhoršie je asi to sklamanie, keď to nevíjde, nie je ani dieťatko ani peniaze.

lauritka
3. dec 2007

no ja som zase toho nazoru, ze ked diatatko velmi chces , treba sa pokusit o nemozne a nelutovat ani korunu, radsej nepojdem na dovolenku aj par rokov. 😅

inca
5. dec 2007

Lauritka a Bibka, ďakujem za radu. Snažím sa s tým nejako vyspoiadať, veď to asi poznáte tie začiatky keď Vám to oznámia a hups už je to čierne na bielom a jednoducho nič s tým nenarobíte. Takže ma možno viete pochopiť.Lauritka inak moc, moc, moc držím paľčeky na ten prvý UZV nech všetko dobre dopadne. Koľko cyklov si podstúpila dokiaľ sa to podarilo?

Bibka a tebe tiež držím všetky paľčeky nech máš aj ty čoskoro pozit.//

lauritka
5. dec 2007

inca bolo to moje prve IVF+ICSI 🙂

tanitta
5. dec 2007

Ahojte..
Inica... ja by som skor povedala ze všzp je jedna z najlepsich co sa tyka pre AR...ja som sice vycerpala uz vsetky 3pokusy cez poistovnu.. ale ani raz som sa nestretla s nejakkym problemom v poistovni.. preplatili to co aj ine poistovne, nevyzaduju ziadne vysetrenia pre schvalenie ziadosti(spg,chlamidie,HSG alebo LSK) a ziadost som mala vzdy schvalenu do 3tyzdnov...neviem v akom zmysle si myslela ze je to bieda 😵 .. pa

lauritka
5. dec 2007

este potvrdim tanittkine slova..ja som nemala laparku, a ivf schvalili bez problemov. totiz vszp sa v tom najmenej vrta 😉 schvalili tusim do jedneho mesiaca, ale aj to len preto, ze sa zamotali a nahanala som ich 😀
no nic nie je perfektne, ale je to jedna z najmenej problemocyh poistovni , co sa tyka IVF.

inca
5. dec 2007

Ahojček Tanitka, volala som do poisťovne, tam som sa stretla s totálnou neochotou čo sa týka tejto problematiky, s osobou čo som sa rozprávala čo sa týka preplácania to bola hrúza liezlo s nej ako s chlpatej deky. Tak potom naozaj neviem čo si mám o tomto myslieť, keď ti nevedia poskytnúť ani poriadne info.Takže som dosť znechutená, myslím že by mali byť tam ohladuplnejší čo sa týka takýchto info, je to dosť bolestivá záležitosť pre nás baby čo sme takto dopadli.

tanitta
5. dec 2007

Inca...oni na poistovni ani nevedia co je to ivf... 😅 .. teda ja som sa stredtla aj s tymto.....takze najlepsie bude ked vypises ziadost a budes cakat na schvalenie a riesit to uz len cez car .. car by ta malo o vsetkom informovat...jedine co mozes zavolat po podani ziadosti asi (3tyzdne) priamo reviznemu lekarovi na prislusnu pobocku kde bude tvoj ziadost schvalovana...ide teraz o to ze ceny sa lisia v centrach nie v poistovni...takze ak ide o ceny treba hladat len po car.. lebo poistovne preplacaju vlastne to iste... 😉

inca
5. dec 2007

Lauritka tak to ti naozaj gratulujem, podaj by sa to aj mne podarilo na prvý krát 🙂 . A v akom si bola centre? Ja si to chcem pochodiť a uvidím. Zatiaľ mi najviac odporúčajú GF.

inca
5. dec 2007

A ty Tanitka jde si chodila do centra?

lauritka
5. dec 2007

inca, ja som pocula , ze Ferticent v Blave je dobry.
ja som Z kosic, 🙂 mame ti tri centra, ja som bola tu : www.spln.eu

kika312
5. dec 2007

Bibka a to ti ako zistili,ze mas nepriechodny hlien.Aj ja som mala vsetko Ok iba manzel trosku slabsi sperm.a nevyslo to ani na IVF.....Inca..Lauritka bola v KE v SPLN A aj ja.Doplacali sme ako pisala cca 30 000.Ja mam poistovnu DOVERA a nemala som ziadny problem.Do mesiaca mi prisla odpoved.

lauritka
5. dec 2007

kika vola sa to postkoitalny test.. v Kosiciach to robia v tkanivovej banke v novej nemocnici, ale IVF to obide. to je dolezite, len pri prirodeznom otehotneni, ten hlien nemusi prepustiti spermie.
ale pri IVF to uz nema vyznam. bola si na imuno?

kika312
5. dec 2007

Lauritka aj ty si presla tu? stihas to ?Na imuno som nebola.a mala som,ked raz som uz bola tehu bez problemov?

lauritka
5. dec 2007

kika no ja len kovli tomu, ze ti IVF nevyslo. a je dobre mat urobene imuno, ci je vsetko ok a nevytvaras protilakty na uhniezdenie embryjka. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre