Andrológ MUDr. Štefančík v Bratislave

bubulka722
18. nov 2009

Ahojte!!!
Zakladám túto tému, pretože by som vás chcela poprosiť o vaše skúsenosti s týmto doktorom. My máme ísť k nemu na prvú konzultáciu a popravde mám z toho dosť zmiešané pocity.

bubulka722
autor
19. nov 2009

Posúvam!!!

Bambulky ozaj nemá ani jedna z vás skúsenosť?

katka14
19. nov 2009

ahoj babulka, ja ťa moc nepoteším, tiež sa tam ešte len chystáme ale zvažovali sme aj BB-Kubiša. ale mangel ma cestu do BA, tak snad to vyjde aspon tu. daj vediet ake to tam bolo

bubulka722
autor
19. nov 2009

Ahoj Katka, tak vidím, že sa tiež uberáte správnou cestou. Na môj vkus je lepšie veci riešiť ako ich obchádzať cez IVF. Dúfam, že to nejako prežijem, je to dosť "svojský" človek. Kedy tam idete? Samozrejme napíšem ako sme pochodili. Inak Kubiš v BB je vraj tiež super odborník, ale vraj sa pacientom nejako extra nevenuje. Dúfajme, že sme si vybrali dobre a pomôže nám!!!

katka14
19. nov 2009

ahoj bubulka, no mažel tam asi pôjde sam ak si vybavi termin. či tam chodia páry? ja som si myslela že len chlopi. najskôr som ho posielala do BB ale Kubiš ho odbil že nech pride hocikedy cez ordin.hod. no ale ma cestu do BA tak asi pôjde tam. a kto je lepši? Lepieš či Štefančík? no my sme to spravili trošku naopak. ja mam 2 IVF za sebou, a posledne hradené poistovnou pred sebou. ale o andrologii ani genetike sme predtym nič netušili. teraz čakame na vysledky genetiky a nez sa vrhneme na posledny hradny pokus IVF, chceme este odskusat všetko ostatne. lebo mangel ma hrozne zly SPG a rovno ho urolog posiela na IVF. ale on nie je androlog, tak skusame este toto.

martineluska
19. nov 2009

ahojte baby moj manžel je teraz na pondelok objednany k dr štefančikovi tak potom napišem že čo sa dialo. Má katastrofalny spermiogram tak som zvedavá. 🙂

katka14
19. nov 2009

jej, martineluska, určite daj vediet ako to tam chodi a tak dale. manzel tam dnes volal a ma sa ohlasit ked tam bude chciet ist lebo robi tušim tri dni a dva je doma ten doktor, tak je celkom problem ho zastihnut. tak snad sa tam coskoro dostane. mame to totiz trosku od ruky do BA. a dovolenky malo, pramalo.

bubulka722
autor
19. nov 2009

Ahojte babulky! Tak to stým SPG sme na tom všetky rovnako. My ho máme úplne hrozný, dúfam že sa na príčinu príde a bude riešiteľná. Genetiku z ktorej som mala velký strach máme o.k., dokonca aj s testom na cystickú fibrózu, takže cesta ako tak voľná.
Katka držím palce nech je genetika o.k. Inak super prístup a postupnosť vyšetrení, tak vám najprv urobia 2 IVF-ká a potom hľadajú príčinu a posielajú na genetiku? Teda dosť divné na môj vkus. IVF je fajn biznis, tak čomu sa čudovať??? Ja som bola pred návštevou Ferticentu už na genetiku skoro 2 mesiace objednaná, vyžiadala som si odporučenie od gynekológa a Pinter sa len čudoval. Inak sám nám to nakoniec odporúčal kvôli hrozným hodnotám SPG.
Kočky, tak si teda držme palce na pondelok!!! Ozvem ako sme dopadli.

katka14
21. nov 2009

ahoj babulka, na genetiku sme šli na zaklade vlastneho uvaženia, v CARe nepovedali na to nič. to su moje vlastne iniciativy podla MK lebo všetji su musi človek vybavit sam 😒

krpcek
22. nov 2009

ahojte. MUDr. Stefancika poznam osobne - je to dobry kamarat mojho otca a po mojom prvom porode aj moj. . . . je sice trosku svojsky, ale inak uzasny cloviecik. ako odbornik neviem (chvalabohu som tu cest nemala), ale ako clovek je super. ak bude vase problemy riesit tak razantne a promtne ako moj porod, tak ste v najlepsich rukach. 🙂

drzim palce, aby ste k nemu chodili co najmenej 😉

bubulka722
autor
22. nov 2009

Krpcek, dobre tomu nerozumiem. Ako riešil andrológ tvoj pôrod. Jeho špecializácia je diametrálne odlišná. Inak ak je naozaj taký ako si písala, tak som rada, že idem práve k nemu - už zajtra. Nemám obavy, teším sa! Viem, že to bude dobré!

krpcek
22. nov 2009

bubulka vybavoval mi porodnika . . kedze robi v nemocnici a pozna aj porodnikov - a mala som trosku komlikovanejsi porod, tak to bolo treba riesit a vtedy mi Janko dost vyrazne pomohol. inak by som tam este asi dnes lezala. 😀

bubulka722
autor
23. nov 2009

Takže hlásim sa po dnešnej návšteve na Kramároch. Prebehlo to super, akurát nás trochu zvozil, že sme meškali kvôli nenormálnej zápche pred Blavou. Trafil by ma šlak, keby som mala bývať alebo denne dochádzať do BA. Inak vše v pohode, zobral mu krv na horm. profil a v piatok možno biopsia. Som spokojná, konečne doktor ktorý vie čo hovorí.

honey777
23. nov 2009

Jéj, super téma, dík bubulka, popri všetkých tých témach o IVF, veľakrát nezmyslelných a neúspešných, konenče téma, čo sa aj nás týka. Podarilo sa mi zohnať andrológa v TT, podľa referencií by mal byť dobrý, tak som zvedavá. 3.12. máme termín. Aj my máme málo pomalých spermií. Takže babulky, verím a verte somnou, že toto je tá správna cesta pre nás.

Martineluska, prepáš, že sa ťa nato pýtam, ale zdá sa mi, že si nedávno bola po IVF tehotná...Čo sa stalo. Som z toho v šoku, že ťa tu vidím. Alebo som si ťa s niekym pomýlila ???

bubulka722
autor
23. nov 2009

Martineluska, je mi hrozne ľúto čo sa stalo! Myslím ale že sme sa vydali dobrým smerom a onedlho budeme všetky s krásnymi brušenami.
Ja sa alternatíve IVF dosť vyhýbam a snažím sa riešiť príčiny, nie dôsledky. Babulky pevne verím, že to nie je zbytočné a táto cesta je tá správna.
Volali mi z FC, že žiadosť mám schválenú a budú mi v januári volať kedy mám prísť. Nie som tým nadšená a možno sa na celé IVFvykašlem. Nemám z toho vôbec dobrý pocit.

martineluska
23. nov 2009

ahojte takže manžel ma zobratu krv a odovzdal aj spermie nabuduci pondelok mame prist a potom podla vysledkov sa rozhodne či sa to da riešit. ale pozrel manželove spermiogramy z fc a povedal mu že vela tam toho zdraveho nemá ale to sme už vedeli 😅 ja som po 2 ivf mala v 8 tt zamlknuty potrat teraz začiatkom novembra pritom sme maly najprv 2 babetká a teraz už ani jedno. ale budeme bojovat dalej.

katka14
26. nov 2009

ahoj martineluska. manžel sa tam chysta 1.dec. daj vediet ak môzes ako ste dopadli a čo vam odporučil. moj mm ma tiez katastrofalny SPG takže či su vôbec nejake ine možnosti okrem IVF. diky ahoj katka

bubulka722
autor
26. nov 2009

Takže babulky so Štefančíkom sme nadobro skončili. Jeho prístup je nepopísateľný. Prajem veľa šťastia a nezabudnite na peniaze!!!

martineluska
26. nov 2009

ahoj bubulka čo sa stalo? 😒

bubulka722
autor
26. nov 2009

V pondelok sa mi zdal v pohode. Všetko to bolo strašne narýchlo, rozmýšlala som len čo sa ho ešte opýtať, všetko hovoril neurčito v skratkách. Nakoniec sa pred nami prezliekol a vyletel z ambulancie. Sestrička nás vypustila a bolo. Kvôli výsledkom som volala v utorok s ním, neboli hotové, tak povedal, že nech zavolám v stredu. Tak v stredu boli výsledky, ale nebol tam doktor. Bola som pripravená na piatok na biopsiu, tak dnes mi teda konečne po 10 minutovom čakaní na dráte zdvihol so slovami, že na nás nemá čas. Tak som sa ho opýtala, či môžem zavolať bud. týždeň a povedal, že nemusím. Ja som mimo jeho rajón a on ma ošetrovať nebude. Tak som mu povedala, že poznám práva pacienta a medzi nimi je aj právo pacienta na voľný výber lekára a zdr. zariadenia. Tak mi na to povedal, že som nezaplatila. Narovinu som sa ho opýtala aká je jeho gáža a koľko to malo byť. Vraj 3,-€ za to že som mimo rajón. Nemusela som sa ani namáhať vysvetlovať mu okolnosti a že som na to fakt nechtiac pri tom zhone zabudla. Keby aspoň sestrička čosi povedala. Tak som mu navrhla, že nech mi dá číslo účtu, že mi nerobí problém mu ich poslať. On na to, že mu nejde o peniaze ale o princíp. Tak som mu nakoniec povedala, že mu teda z princípu prajem veľa spokojnejších pacientov a zložila som. Pripadalo mi to, že nás liečiť nemieni a inú výhovorku si nenašiel. Kašlať na to, pohoda. Inak arogancie má na rozdávanie.

martineluska
26. nov 2009

no hrozné 😖 som zvedava že manžel ako dopadne v pondelok aj mi sme iní okres a nič sme neplatily ani nevieme o tom že treba niečo platit mohly nato upozornit. manžel hovoril že je trochu divný ale inak v pohode. tak v pondelok napišem či nás nevyhodil pre 3eurá. 😅

honey777
30. nov 2009

martinuleska, je mi strašne ľúto, že to s vaším 2. IVF takto dopadlo. 😢 .
No fasa bubulka, nemám slov na tých naších Dr. !!! Pripadá mi to tak, že by rád vzal oficiálne aj viac, ale ke´dže je v št. nemocnici, tak si to nemôže dovoliť. Lebo jeho aktuálne výhovorka je fakt úbohá !!! čo keby sme zmenili názov témy, aby sa mohli viacej báb pridať, čo majú skúsenosti aj s inými andrológmi ??? Idem nato

siouxie
30. nov 2009

My sme mali veľmi negatívnu skúsenosť už pri prvej návšteve, viac sme k nemu nešli.

honey777
30. nov 2009

už som ju vytvorila, dúfam že sa bubulka neurazí 😅 .

katka14
30. nov 2009

ahojte babenky, tak po dnešných telefonátoch čo absolvoval manžel, sa ani nedostanem do žiadnej andrologickej ambulacie v SR !!! je to hnus, des, no hruza. štefančík ho odbil, že nie je z jeho rajona a on nemá čas a ani nevie kedy tam bude a ked tam aj bude, tak sa asi nevybavi. dalsi androlog v BA mu tresol telefonom že u neho sa to neda - pritom je na nete uvadzany tiež ako androlog, dalsi je pod GIN-FIVom v BA a to mi pripada že aj tak len človeka pošle rovno do CARu. v BB ho zvozil že kde zobral na neho mobil.telefon, pritom bol zaveseny na internete. cele doobedie telefonuje, a nikto ho nechce ani len prijať. je to sila. ja už fakt neviem čo máme robiť. to fakt so zhoršeným SPG je jediná šanca len do nekonečna do skusat IVF???? 😖 😖 😖

honey777
30. nov 2009

ahoj katka, no to je hrúza, ja už po skúsenostiach s mojím gyn. sa už fakt vytešujem, že sa nájde dobrý a príjemný Dr. na SK ! To snáď neni možné, aby ste nenašli nejakého andrológa. Založila som tému ANDROLÓG- POMOŽE nÁM ? a chcela som, aby tam baby všeobecne prispievali, aké majú skúsenosti s andrológmi z SK, aby sme si tam nejakého našli. 😉

bubulka722
autor
30. nov 2009

Honey, tak dúfam ,že nakoniec nejakého normálneho dr. čo berie Hypokratovu prízsahu vážne naozaj niekde z pod zeme vyhrabeme.

zuz123
23. máj 2011

Ahojte snažilky, chcela by som všetky varovať pred týmto pánom doktorom. Ja som k nemu poslala manžela (bohužiaľ) s oligoasthenoteratozoospermiou (mal 12mil. spermii) a výsledkom jeho polročnej liečby bola azoospermia (0 spermii). Jeho svojské (to je ešte veľmi mierne povedané) správanie sme sa snažili prehltnúť, dúfajúc, že nám pomôže k bábätku.
Manželovi bola navrhnutá liečba NEBIDOm. To čo nastalo, nás ani vo sne nenapadlo. Keďže neprichádzal žiaden výsledok muž sa opýtal či nie je nejaká iná liečba, na čo reagoval '' Ste jeb...ý ''. Manžel v momente odišiel z ambulancie úplne šokovaný. Následne sme vyhľadali nového andrológa (patrí medzi špičku v Čechách) a endokrinológa, ktorí od seba nezávisle potvrdili naše obavy, liečba NEBIDOm je nevhodná v prípade snaženia o bábätko!!!!!!!!! 😠
Manžel teraz musí čakať kým mu NEBIDO vyprchá (čo je asi cca pol roka), takže vďaka tomuto pánovi doktorovi sme prišli o rok snaženia 😢 . Dúfam, že tento príspevok pomôže niekomu, aby ste nemuseli prežívať to čo my.

kukoko
5. feb 2013

Lekar jan stefancik pred 2 mesiacmi zrazil pod vplyvom alkoholu male 6 rocne dievcatko a usiel z miesta cinu,neposkytol ako lekar prvu pomoc,takze nedoporucujem.

lindda
30. máj 2013

Mudr štefančik ma dnes opet tak vytocil ze ja uz tam nikdy nejdem je to jeden debilny vulgarny zakomplexovaný dement vratane setricky co ta ma ! Nikdy viac .

janinna11
30. máj 2013

To je hrozne, len nahodou som otvorili tuto diskusiu, precitala len par prispevkov, ale mali by mh vziat licenciu, najsmutnejsie vsak na tom celom je, ze na Slovensku je takychto lekarov, sadistov a masiarov ako maku,ako maku, ako hovori pan Liska z Panelaku....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre