Babyplan alebo Femibion. Ktoré sú lepšie?

meatfly24
19. aug 2011

cavte baby, mam este jednu otazocku ktoru by ste mi vy skusenejsie asi mohli pomoct🙂 alebo teda odporucit poradit... rozmyslam o nejakych vitaminkoch ...kedze som anemicka uz dlhho predlho zelezo beriem vo forme tabletiek sorbifer durules, tak som potom este sama zacala brat kyselinu listovu vo forme tabletiek acidofolum-u, a k tomu beriem este beta-karoten... rozmyslam ze by som presla na konkretne vitaminky pre buduce mamicky- ale neviem sa rozhodnut medzi calibrum babyplanom alebo femibionom (800? 400?)... aky je rozdiel a co je podla vas lepsie...dakujem za kazdu odpoved 🙂

ludinka
19. aug 2011

@meatfly24 femibion je urcite lepsi ako babyplan
800 sa uziva pret otehotnenim a pocas 1. trimestra, 400 potom 😉

janula123
19. aug 2011

Ahojky. Tak sa som určite za Femibion 800.
Ten mi aj odporúčila bylinkárka, že ten v pohode, no od Calibrumu Babyplan ma veľmi odhovárala.

meatfly24
autor
19. aug 2011

@ludinka super dakujem krasne za odpoved 🙂 a inak nevies len nahodou tak ze v com je femibion lepsi? teda ze ci v zlozeni alebo vo vysledkoch alebo tak 🙂 mna to len tak zaujima 🙂

kvetinqa
19. aug 2011

urcite femibion. lepsi je v tom, ze ma kyselinu listovu vo forme, ktoru dokaze telo hned vyuzivat, bez toho, aby ju dalej spracovaval.. laicky povedane 🙂

ludinka
19. aug 2011

@meatfly24 mne ho odporucil lekar, dokonca aj bylinkarka (ta mi povedala ze baby plan a materna moze sposobit potrat) ale je to tazko takto hodnotit, urcite najdes aj baby co uzivali baby plan a robil im dobre...

milcsi
19. aug 2011

Ahoj, tiez odporucam Femibion pre jeho formu kyseliny listovej. Odporucala mi ho aj hematologicka pocas prveho trimestra. Mne bolo z babyplanu zle, co aj tak nie je prijemne v prvom trimestri.

nena13
19. aug 2011

@meatfly24 Zasadne femibion 800 pred otehotnením a prvý trimester ,potom femibion 400.Lepšie spracuje tvoje telo kys. listovú a tá je dôležitá pre zdravý vývoj bábatka.Ja som tiež brala baby plan a ked som si okolo toho veľa prečítala ,hneď som ho vymenila za fem.

meatfly24
autor
19. aug 2011

@milcsi
@ludinka
@kvetinqa
@janula123
@ludinka DAKUJEM dievcata ste velmi mile dnes po praci navstivim lekaren 🙂

meatfly24
autor
19. aug 2011

@nena13 dakujeeeem 🙂 ste vsetky velmi mile 🙂 a som rada ze mi ma kto poradit

adelaida33
19. aug 2011

môj gyn bol jednoznačne za femibion 800 a od ukončeného 13tt za femibion 400+DHA. neskôr som to obdeň prestriedavala s Calibrum mami, kedže majú rozdielne zloženie. ale mimo toho som brala aj železo v pokročilom štádiu tehu, kedže som ho mala hranične.

troja5
19. aug 2011

Moj lekár sa vyjadril, že len nech je tam hlavne kyselina listová 400, ostatné vitamíny mám v jedle... jasné že sa snažím viacej zeleninky a ovocia... No vo Femibione chýba železo... Beriem Calibrum Baby plan....
😉

bubblinkka
19. aug 2011

Urcite Femibion 800, najma kvoli tomu,ze ziaden iny pripravok neobsahuje aktivnu formu k. listovej a udajne nie kazda zena dokaze k. listovu na tuto formu spracovat..A ak Ti bude chybat zelezo, radsej by som ho doplnila inym pripravkom..

barbora21
19. aug 2011

@meatfly24 Ja som tiez dlho zistovala ci jedno alebo druhe ale z mojich prieskumov kade-tade vysiel najlepsie femibion 🙂

poisonblu
2. okt 2011

ja beriem teraz femibion 800, pri prvom som brala baby plan, ale potratila som v 8tt....@ludinka to fakt baby plan moze sposobit potrat? 😲

ludinka
3. okt 2011

@poisonblu neviem to urcite mne to len povedala bylinkarka ze sa jej stalo ze baby ktore to uzivali potratili,
ale tak podla mna to moze byt aj nahoda, kazdopadne ten femibion je spravna volba lebo vsade ho vychvaluju 🙂

pincola
3. okt 2011

Holky v čem je Calibrum špatné? Co má v sobě za složky, z kterých lze potratit?Tomu s tou aktivní kys. listovou ve Femibionu rozumím, ale já mám velké balení Calibrum. Stálo dost peněz, pokud je ale vyloženě špatné, tak bych ho vyměnila. Původně jsem plánovala, že ho doberu a přejdu na Femibion. Těhotná ještě nejsem.

katka2011
3. okt 2011

@poisonblu aj ja v 5tt ☹

pempusik
3. okt 2011

@pincola nemyslim si, ze by bolo calibrum zle a vyslovene by zapricinovalo potrat. Skus sa pozriet na zlozenie calibrum a femibion. Calibrum ma mensi obsah vitaminov a femibion je naozaj lepsi v tom,ze obsakuje latky, ktore napomahaju vstrebavaniu kysliny listovej (B9).

katy2
3. okt 2011

Ja som brala aj v prvom tehu aj teraz Calibrum a nemala som najmensi problem....

pincola
3. okt 2011

@katka2011 Ká´to a tys taky užívala Calibrum? mne složením takhle závadné nepřijde, ale co se týká chemie léčiv tak tomu nerozumím vůbec. Jestli to třeba neobsahuje nějakou špatnou látku.
@ludinka Co přesně říkala ta bylinkářka? Řekla ti proč je to špatné? kamarádce to doktorka totiž taky nedoporučovala a radila jí jíné vitamíny, ale že Calibrum fakt ne. Můj doktor říkal, že ten lék moc nezná, ale že by mu důvěřoval.
@pempusik Ano to jsem si všimla. Ten Femibion toho obsahuje víc. Já jen nevím, jestli stačí dobrat Calibrum a pak přejít na Femibion a nebo jestli teda Calibrum raději nebrat. To zas nechci kvůli pár stovkám do sebe cpát něco špatného.
@katy2 Děkuju moc za názor. Možná to jen zbytečně moc řeším🙂)

katka2011
3. okt 2011

@pincola ano aj ja calibrum. ale tak ja by som ten potrat tomu nepripisovala, nemam na to dokaz. aj ked nieco na tom moze byt. ale nie je to dokazane zatial. moze byt ze femibion ma lepsie zlozenie. takze asi douzivam balenie a idem na femibion, mne to zelezo chybat nebude, mam dost vysoku hladinu....

kaciatko81
3. okt 2011

ja som brala femibion800 pred otehu a asi do 13tt, potom som presla na 400. kedze som bola viac menej na zelenine, brala som ho neskor uz len kazdy druhy den. schvalila mi to gynekologicka aj hematologicka

pempusik
3. okt 2011

@pincola ja som vybrala dve balenia calibrum a teraz som presla na femmibion prave kvoli tomu,ze obsahuje viac B vitaminov. Kamoska pri obidvoch svojich tehotenstvach brala calibrum a uz coskoro sa ma narodot druhe babo. Takze si osobne myslim, ze to mozes kludne dobrat 🙂

pincola
3. okt 2011

@pempusik
@kaciatko81
@katka2011
Děkuju moc holky. Pampusik a ty už jsi těhotná, nebo zatím užíváš dopředu jako já. Četla jsem , že je to důležitější užívat před a v začátku těhu víc jak ke konci.

pempusik
3. okt 2011

@pincola my este len snazilkujeme, uzivam to dopredu. Kedze ja mam dost vela stresu v praci a aj nocnu pracu, tak sa trosku dobijam vitaminami 🙂 A aj sa odporuca brat vitaminy uz pred tehu, aby si telo urobilo zasoby.

oskvarkaa
3. okt 2011

mne lekarka tiez odporucila femibion... a to som uz mala baby plan kupeny.. ale zase v baby plan je dost zeleza to by ti mozno ako anemicke bolo lepsie asi by som sa opytala na nazor svojej doktorky

oskvarkaa
3. okt 2011

@pincola nieje zle... mne z neho bolo tazko od zaludka... doktorka mi odporucila femibion lebo v tom calibrum je privela ostatnych vitaminov ktore mozno moje telo ani nepotrebuje .. ze ich má... mne doktorka povedala ze si kludne toto mozem dat aj navise obcas k tomu femibionu... a inak ... je tam vraj trochu viac vitaminu E ako denna davka a ze to nieje moc dobre.. ale nejako ze by to skodilo podla mna nie..

pici
3. okt 2011

@meatfly24 femibion 800 je na obdobie pred tehu a do konca prveho trimestra, 400 na neskor...

pincola
3. okt 2011

@pempusik já na netu našla dokoce informace, že listovku je výhodné užívat i rok před početím. Pak se významně sníží ryziko potratu, ale i předčasného porodu. Mne doktorka radila půl roku před plánovaným početím..

@oskvarkaa Takže ty bereš ten Femibion a Calibrum občas přidáš k tomu? Možná by to šlo i prostřídat. Co myslíte?

pempusik
3. okt 2011

@pincola ja som si vitaminy naordinovala sama, nejako som to nekonzultovala s lekarom, ale viem,z e kys. listova sa berie hlavne ako prevencia proti razstepu chrbtice.