Beta hcg a tehotenstvo

betianka
5. apr 2008

Ahojte babule, chcem osloviť práve tie, ktoré majú podobnú skúsenosť, alebo ak nie, vedia aspoň poradiť. V Heliose po ET, a aj KET oznamujú výsledky krvi z hladiny beta hcg(v nižších číslach), čiže iné hodnoty ako vo viacerých centrách, kde udávajú len hodnotu hcg. Z výsledku krvi som mala hcg 0,08, a bolo to definované ako hranične pozitívne. To je až do hladiny 0,1 hranične pozitívne, a logicky od 0,1 hore je 100% tehotenstvo-vraj (teda čo sa týka číseliek hcg...).
Z úst doktorky je negatívny výsledok beta hcg 0,02, a z dvoch rôznych ďalších zdrojov je to 0,05 a dokonca aj 0,07
Ak máte niektorá skúsenosti, tak skúste napísať, poradíme tým aj ostatným lebo ja som na nete našla k hodnote beta hcg fakt len minimum
Ešte k tomu výrazu hranične pozitívne, je vraj tehotenstvo 50/50, len čo sa týka hodnôt?? 😖 (beta hcg môže rásť, a logicky aj klesať..). A teoreticky by sa vlastne mohlo stať, že bude aj druhý odber hraničný?? A možno niekto tehuľkuje s počiatočným hraničným hcg? u mňa je to už pasé a sa ma to už netýka, ale možno niekto také niečo prekonal pozitívnejšie, a vôbec sa nemusí toho báť, ak je všetko ok?

kikina666
7. apr 2008

lenka20 praveze som nejedla skoro nic, mala som chut sa najest a varila som polievku a chytra som si opalila jazyk tak som aj dojedla, no co pazravost sa nevyplaca ☹

tanitta
7. apr 2008

baby a vy ste sa de prestahovali?? 😅

hava77
7. apr 2008

kiki idem v piatok 🙂 ale na pohovor pojdes asi kolo 9 a ja idem medzi 7-8 takze sa asi neuvidime...

kikina666
7. apr 2008

ja idem zajtra na pohovor, drzim ti palce aby bolo vsetko v poriadku 🙂

hava77
7. apr 2008

som si myslela ze ides v piatok, asi som si ta s niekym pomylila 😕

takyna
7. apr 2008

tanit ty sa tu tiež zjavuješ len občas ako duch 😵

lenka20
7. apr 2008

tanicka my uz sa zaoberame HCG - vsak uz sa nam to krati do tehulkovania, takze nacim zacat 😀 😀 😀
ulrika, bude sa ti tam pacit, som si ista 😉
ja sa tiez do HCG moc nevyznam, ale ono ani netreba, hlavne nech je vsetko OK a mimco sa vyvija......

ulrika.zuberska
7. apr 2008

to som už presvedčená počúvam tu len samé chvály na helios a všimla som si že je tu asi aj najviac tehotných báb 😉 ved tam nám to už určite vysvetlia ako to je s tým HCG

tanitta
7. apr 2008

Taky... ako kedy niekedy mam casu viac a niekedy vobec.. niekedy toho tolko popisete ze precitam len poslednu stranu a osatok sa snazim domysliet 😵 ...
Leni.. tie betahacegecka.. veru v lepsich jednotkach sa to uz ani neda snad robit 😠 .... este pracujes?

takyna
7. apr 2008

tanit ja to chápem, pri mojej práci som ja zase skoro stále za pc, čo narobíme
ja sa tiež v Helíku musím spýtať na hodnoty bcg lebo ma to veľmi zauríma, keď mi Gaťová oznamovala , že som tehotná, mi ich nepovedala, a Krajko na ultrazvuku keď som krváca sa vyjadril, že vraj boli hraničné 😠 , tak som ostala mierne zaskočená

tanitta
7. apr 2008

ked som sla na utz zistit ci je v maternici vacok tak mc gyver hned podla hcg povedal ze pravdepodobne budeme hladat len 1ks....ale poznam kocky co mali hcg aj hranicne a tehu prosperovalo pekne dalej.. dol. je ten pravidelny narat tychhodnot...kazdy den sa zvojnasobuje..

betianka
autor
7. apr 2008

ulrika.zuberska máš pravdu v iscare kašlú na krv, pokiaľ krvácaš, tak je to pre nich negatívne, a basta, chodila som rok, tak zo skúsenosti viem. HCG je vo vyšších číselkách ako beta hcg, a v heliku merajú len beta hcg, a asi všade inde len HCG
havka dobre, tak piatok ti to povedia, ja idem zajtra, musím , volala som krajkovi
kikina ideš na pohovor?? a o koľkej, ja idem na uzv, ale skoro skoro, možno by sme sa stretli?

gabika24
7. apr 2008

ahojte.
zaujímavé, čo píšete, ja keď som ešte kedysi v r.2004 chodila do iscare, povedali, že treba ísť na krv, aj keď krvácam... no potom sa to tam menilo - zjavne k horšiemu...
betianka, budeš mať lepšie, keď ťa skontrolujú.
tanitta, mne gaťová pri poslednom ultr. povedala, že podľa hcg by vôbec nečakala dva vačky a boli tam... tak neviem, asi na to vplýva všetko možné.
ja idem vo štvrtok... tak držte palce, nech je vidno akcia srdiečok...

ulrika.zuberska
7. apr 2008

tak to beta hcg je asi presnejšie 😉
no ved to je celý iscar

betianka
autor
7. apr 2008

gabi budem držať silno palčeky, aby srdcka bili ako zvony, zober si aj vreckovočku, lebo ja by som asi plakala 🙂

gabika24
7. apr 2008

veď mne už bolo do plaču, keď som videla dutinky...
ale zoberiem a aj manžela 🙂 - nebudem snáď (od šťastia) plakať sama 😀

ulrika.zuberska
7. apr 2008

ahoj gabi, to je pekné a kedy ideš na ultrzvuk?

gabika24
7. apr 2008

ahoj ulrika, idem vo štvrtok - 10. 4.

ulrika.zuberska
7. apr 2008

tak sa teším s tebou nech sú tam dve 😲 😲
ideš ešte do centra? či už ku svojej

betianka
autor
7. apr 2008

ulrika áno beta hcg sa týka len tehotenstva, je to presné, tiwž asi nemáš dobré skúsenosti s ISCARE??
teraz si už v heliku??

gabi presne tak zober aj manžela, také slzičky šťastia, to si hádam nenechá újsť, a bude slziť určite aj on, to asi každý chlap v takejto chvíli zmäkne, držkajte sa aj s bambuľkami 🙂 🙂 🙂

ulrika.zuberska
7. apr 2008

nie ja som snimi už skončila už som sa tam natrápila dost jediné čo je dobré na iscare to je dr. Durechová
teraz som už objednaná na prvú návštevu do heliosu ale neviem či to nebudem musiet posunút lebo nemôžem dostat ide ma šibnút

betianka
autor
7. apr 2008

ulrika bola som u Valkiho rok, to je teda titulovaný blb
na mrchu ulri pomáha majoránkový čaj, alebo poriadne suché červené vínko, mne pomohlo raz to, raz to 😀

gabika24
7. apr 2008

ulrika, ešte do centra. v heliose ťa "odošlú" k svojmu dokymu až keď vidno akciu srdiečka...
betianka, ani ja som nebola spokojná s valkym, škoda reči...
zajtra sa držkaj.

ulrika.zuberska
7. apr 2008

betianka, dakujem vyskúšam , takže ani ty nemáš dobré skúsenosti s iscarom 😒

gabika24, takže vo štvrtok bude v Heliku rozlučková 🙂 😀 tak si to užite vela štastia

betianka
autor
7. apr 2008

gabi ty si tiež k tomu dedovi chodila? čo nevedel ani poriadne pozdraviť?? a kričal keď neved 😀 el nájsť vaječník? teda vďaka bohu že existuje helik, spokojná som a dúfam že pomôže každej bojovnici
Dík Gabi aj ty sa držkaj, aj manžela držkaj 😀 😀 😀

gabika24
7. apr 2008

hej, presne tak sa správal... a ešte hučal, že čo robím, keď mám také zničené vaječníky a pod. - ako keby som ja za to mohla...ale čo už...
aj ja som oveľa radšej v heliku...
ulrika, naozaj dúfam, že to vo štvrtok bude v Helíku rozlúčková, aj keď sú veľmi zlatí... 😉

ulrika.zuberska
7. apr 2008

gabika, tak ti bude aj lúto zanimi, ale ved tam ešte možno niekedy skočíš sa ukázt nie? potešia sa

betianka
autor
7. apr 2008

gabi ale keby si chcela, tak kontroly môžeš mávať aj u nich, ale asi už za 500.- aĺe fakt sú milí a veľmi zlatí 🙂 🙂 🙂

zuzla80
8. apr 2008

Betianka, prepáč, že odpisujem, až teraz, ale už som včera bola mimo. Ver mi, že takéto nerváky, čo sme s mužíkom prežívali neprajem nikomu, ale asi to patrí k tomu. Na druhej strane sme si povedali, že po toľkých neúspechoch, je už aj toto pre nás úspech a posunulo nás to ďalej a dodalo nám to chuť bojovať. Aspoň viem, že môžem otehotnieť a nabudúce to už určite vyjde. Mne aj napriek krvácaniu robil Krajko utz zo spodu. Asi sa chcel presvedčiť, či dutinka tam je alebo nie.

Gabika držím palce nech vo štvrtok vidíte krásne srdiečka 😉

Čaute raketky, a čo vy tu 😕 ?

gabika24
8. apr 2008

zuzla, ďakujem, dúfam,že uvidíme.
betianka, viem,že kontrola sa dá robiť aj u nich, ale ja mám super gynekológa a cestou vždy pozrieme aj našich, takže načo... ale sú naozaj zlatí...
beti, ako si dnes dopadla?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre