Beta hcg a tehotenstvo

betianka
5. apr 2008

Ahojte babule, chcem osloviť práve tie, ktoré majú podobnú skúsenosť, alebo ak nie, vedia aspoň poradiť. V Heliose po ET, a aj KET oznamujú výsledky krvi z hladiny beta hcg(v nižších číslach), čiže iné hodnoty ako vo viacerých centrách, kde udávajú len hodnotu hcg. Z výsledku krvi som mala hcg 0,08, a bolo to definované ako hranične pozitívne. To je až do hladiny 0,1 hranične pozitívne, a logicky od 0,1 hore je 100% tehotenstvo-vraj (teda čo sa týka číseliek hcg...).
Z úst doktorky je negatívny výsledok beta hcg 0,02, a z dvoch rôznych ďalších zdrojov je to 0,05 a dokonca aj 0,07
Ak máte niektorá skúsenosti, tak skúste napísať, poradíme tým aj ostatným lebo ja som na nete našla k hodnote beta hcg fakt len minimum
Ešte k tomu výrazu hranične pozitívne, je vraj tehotenstvo 50/50, len čo sa týka hodnôt?? 😖 (beta hcg môže rásť, a logicky aj klesať..). A teoreticky by sa vlastne mohlo stať, že bude aj druhý odber hraničný?? A možno niekto tehuľkuje s počiatočným hraničným hcg? u mňa je to už pasé a sa ma to už netýka, ale možno niekto také niečo prekonal pozitívnejšie, a vôbec sa nemusí toho báť, ak je všetko ok?

usacek79
8. feb 2012

@natalia to 10 alebo 25mlU znamena, od akeho mnozstva jednotiek hcg v moci to uz je schopny zachytit 🙂
takze logicky, ten 10 je citlivejsi, kedze mu staci 10mlU na jeden mililter moca a uz da ciarku 😉
ak si mala na teste co i len mikrociarku, tak tehotna si - je jedno, aky slaby duch to je, ak by si nebola tehu, tak by si nemala vobec ziadne HCG v moci a teda ta druha ciarka by sa ani nahodou neukazala 🙂 drzim palce
netreba bezat kupovat novy test, treba len pockat do rana, idealne az do druheho rana, lebo HCG sa zvysuje v 48hodinovych cykloch

natalia
8. feb 2012

@mona32 skusim o par dni...som zvedava...stalo sa mi už aj to že test ukazal falošne pozitivny vysledok 😒

natalia
8. feb 2012

@usacek79 tak chcela by som byt tehu,pred par mesiacmi som mala zamlknuty potrat a ubehli 4mesiace,tak snad to už vynde..aj ked sa bojim..inak dočitala som sa v letakoch že hcg može ukazat aj zapal v tele nemusi ist len o tehu...čo si mysliš ty o tom?

usacek79
8. feb 2012

@natalia test nemohol ukazat falosne pozitivny vysledok 😒
mohlo sa stat jedine to, ze si tehotna bola, no odislo to este v prvom cykle zaroven s menstruaciou - veeeela zien ani netusi, ze ich menstruacia je zaroven potracanie, deje sa to relativne casto a nastastie je to bezbolestne fyzicky aj psychicky, kedze o tom nevieme 😕

chalim
8. feb 2012

@usacek79 prepáč, opravím ťa mne ukázal a bola som aj na krv a totááááálne negatívna, keby som potratila, tak mám aspoň nizučku hladinu v krvi, ale nič také 😉 .... mám to aj v albume

natalia
8. feb 2012

@usacek79 presne to sa stalo pred mesiacom ..ukazalo slabunku druhu čiarku a prišla ms.. ☹

usacek79
8. feb 2012

@natalia pokial viem, tak by to nemohol byt len tak nejaky lahky zapal o ktorom by si nevedela... 😒 takze skor sa priklanam k verzii, ze asi si tehu, ak tam mas ducha 😉
co som sa ja s lekarom o tom bavila, tak mi povedal, ze sa nestretol s pripadom falosne pozitivneho testu, ani z dovodu zapalu ani nicoho, jedine z toho dovodu, co som napisala vyssie..
avsak samozrejme, mozne je vselico 😕
ja som po dvoch zamlknutych v priebehu pol roka uplynuleho, takze chapem, ze sa na II ciarky tesis 😉

usacek79
8. feb 2012

@chalim hm, tak ty budes asi vynimka potvdrzujuca pravidlo 🙂 moj byvaly gynekolog (a to je riadne stary a skuseny pan) mi hovoril, ze sa s tym nestretol, ze vzdy pri dvoch ciarkach sa napokon ukazalo, ze cosi tam bolo a nevydrzalo 😒

chalim
8. feb 2012

@usacek79 no, moj zase tvrdí, že teraz je trh s testami taký preplnený, že to uberá na kvalite a jeden z 10 by // ukázal aj jemu 😀

natalia
8. feb 2012

@usacek79 aka bola pričina zamlknuteho potratu v tvojom pripade?Mne nerobili žiadne vyšetrenia...aku si mala pauzu medzi dvoma potratmi..?

chalim
8. feb 2012

@usacek79 jáj a zabudla som, že tehu to určite nebolo aj preto, lebo som mala neprasknutý folikul, proste ten cyklus ovu nebola 🙂

usacek79
8. feb 2012

@chalim precitala som si tu diskusiu pod testom, nuz tak teda kolko lekarov, tolko nazorov 🙂 ja som praveze nikdy velmi testom nedoverovala, preto som sa lekarom o ich spolahlivosti bavila a teda ty si to teraz riadne nastrbila 😀
@natalia no pricina bola zrejme vyssia moc, ktora sa rozhodla, ze to nebolo dostatocne kvalitne na zivot 😨
lebo ja som si dala urobit vsetky mozne testy a v podstate vsetky su OK, som ako rybicka 🙂
naozaj jeden-dva potraty este vobec neznamenaju, ze cosi nie je v poriadku, len proste priroda je dost mudra na to, aby si to sama upratala, ak by to malo byt poskodene 😒
ja som mala prvy potrat koncom augusta na konci tretieho mesiaca a otehu som na konci oktobra, takze po dvoch ms sa zadarilo.. a opat to skoncilo po necelych troch mesiacoch.
teraz sa do tehu nehrniem, nejako ma momentlane presla chut 😖 az niekedy v lete zacneme opat 😉

chalim
8. feb 2012

@usacek79 no, ja testu uverím asi až vtedy, keď bude tá druhá / oči vypalovať 😀 .... žiadny duch ma už nedostane 😉 ... veľa na tej kvalite podľa mňa robí aj zaobchádzanie s nimi ... je na nich napr. napísané že skaldovať v teplote od + 2 stupňov a predstav si, že sú v tejto zime u dákeho dodávateľa v aute, možno im to aj uškodí 😒

natalia
8. feb 2012

@usacek79 tiež si myslim že treba dodržať časovy odstup 3-6mesiacov..ani sa ti nečudujem že ta už prešla chut sa snažilkovat..ja som potratila v 10tt .ale vyrovnala som sa s tym..Skusim si urobit test z ranneho moču a uvidi sa či je to tehu..alebo daky omyl..je možne otehu aj posledny den Ms alebo hned po nej?

usacek79
8. feb 2012

@chalim no ja po mojich skusenostiach uz uverim jedine ak budem drzat babo v rukach 😉
testy som vzdy mala ako kolajnice a prd z toho 🙄

natalia
8. feb 2012

@chalim ja na duchov už tiež neverim 🙂

chalim
8. feb 2012

@usacek79 no a to je ďalšia vec, viem o čom hovoríš, ja už tako tiež 2 krát ... hotové zdrávé bábo v rukách je jediná záruka 😉

usacek79
8. feb 2012

@natalia ja si nemyslim, ze treba dodrziavat nejaky odstup - opat co lekar, to teoria... ja som mala maternicu uplne fit, krasne narastla po kyrete, takze v nej chyba urcite nebola..
Cim viac na Zapad by si isla, tym viac lekari radia ani poriadne necakat, telo si samo povie, kedy je pripravene.. Cim viac na Vychod, tym viac lekari radia cakat 3-4-6 mesiacov, ja teda by som este tie 2-3chapala, ale viac uz naozaj neviem preco, toboz ked po kyrete a dajme tomu 1-2 ms je maternica v podstate este lepsie pripravena prijat plod..
otehotniet sa da kedykolvek, je vela deti pocatych pocas MS, ze sa kdesi tulalo vajicko, resp. bol cyklus domotany 😉
ale ako dlho si po inkriminovanej sulozi? 😉 test spolahlivo ukaze az 12-14dni po, ked uz je oplodnene vajicko pevne usadene..

natalia
8. feb 2012

@usacek79 presne ako vraviš..neni umenie otehotniet ale donosit zdrave babo..čo je dnes velky problem..v mojom okoli a v rodine mam plno tehuliek a niektore už idu aj rodit.. 😒

natalia
8. feb 2012

@usacek79 13.1.a 14 .1 sme išli na plno a potom som mala ms ale kratku a slabšiu 4dnovu a hned ako mi končila 2.2 sme išli zas naplno..tak neviem...

dadenka111
8. feb 2012

@natalia S tou citlivostou to pekne popisala @usacek79 presne tak to je 🙂 Kedy si si robila ten test? Ak tam bol naznak ciarky skus si urobit dalsi test neskor. Myslim, ze to este nemusi byt stratene a vsetko je mozne aj pocas MS. Ak si robila test dnes a isli ste na plno toho 1ho 2heho, tak dnes je 6-7den a to sa akurat zahniezilo. 😲 V tedy zacalo vylucovat HCG, ale hodnota je este nizka. Viac ako 10mIU/ml a menej ako 25mIU/ml. Tak preto testy ukazali to co ukazali. Jeejda snad som ta nezmiatla. To je moja uvaha o zivote chrustika 😉

natalia
8. feb 2012

@dadenka111 myslim že maš úplnu pravdu ..ale prsia ma začali dako boliet..ved som zvedava ...či to vyšlo..išli sme na plno posledne dva dni ms a ešte aj den po nej ...uvidim či som tehu..aj ked moc tomu neverim..vždy som si myslela že až na 13 a 16 den je možne počat..

dadenka111
8. feb 2012

@mona32 Ja sa uz snazim pridlho, ale marne. Este sa nepodarilo, ale riesime to uz v centre, caka nas druhe IUI. Tak ti drzim paste. Mysli pozitivne, bude to dobre 😉

usacek79
8. feb 2012

@natalia hm, no ak by si otehu 13-14.1 tak to uz by boli kolajnice ako fras...
ak pocas ms, tak naopak - este by nebol ani stopy podla mna, ved to je len par dni, to este ani poriadne nedoputovalo oplodnene vajicko do maternice..
Takze teoreticky by to mohlo byt tak, ze ta ms uz nebola ms a otehotnela si niekedy okolo pred nou...
alebo ta horsia verzia, ze si otehu vtedy ked ste makali, no zial to odislo s ms a toto je uz len zostatkova hodnota hcg, ktoru este test chyta 😒

natalia
8. feb 2012

@dadenka111 možno je to aj psychologicke..a preto sa nemusi darit..mam kamošku čo roky sa snaži,pobehala vyšetrenia a robili jej aj umele par krat a babo sa neudržalo...telo to bralo ako cudzi predmet...

natalia
8. feb 2012

@usacek79 priatel pred ms bol ešte v nemecku a prišiel ked mi začala 🙂 a posledne dva dni ms sme pracovali...aj den po ms na plno..tak sa uvidi...ale prsia ma akurat bolia,možno je to aj psychologicke.. 😉 .

usacek79
8. feb 2012

@natalia no tie prsia budu jedine psychicke 😉 vsetky realne priznaky sa zacinaju prejavovat az okolo 5tt, zvacsa az 6tt a viac - na to, aby boli priznaky totiz musia prebehnut hormonalne zmeny a tym to trva zhurba ten mesiac 🙂
mna vzdy velmi pobavia baby, ktore citia vsetky priznaky sveta pomaly hodinu po sulozi 😀 je to fyzicky naozaj nemozne, no pochopitelne, zena, ktora tuzi byt tehu si vsugeruje vsetko mozne 😅

dadenka111
8. feb 2012

@natalia Ja som praveze na to moc nemyslela. Skor som mala nazor, ze ked to ma prist, tak to pride. Sexovali sme hocikedy. Ani bazalku a ovulacne testy som neriesila. Potom mi par krat vynechala MS alebo meskala dva tyzdne. Testy vzdy negativne ☹ Zacala som to riesit v centre a dobre som spravila. To co moj gynekolog zastaralim ultrazvukom nevidel. Doky v cetre to videl v sekunde. Polycysticke vajecniky. Som po laparoskopickej operacii a beriem hormony. Teraz na to myslim az privela. Ako nemam na to mysliet? 😒 Neda sa 😝
Bolave prsicka su dobry priznak, kedze uz mas po MS a dalsia daleko. Som zvedavaaa. Daj vediet ked druha ciarka zosilnie.

natalia
8. feb 2012

@usacek79 to maš úplnu pravdu..mna bolievaju prsia bežne...aj ked som neni tehu...možno aj z chrbtice ktora ma bolieva 🙂 ale s tou vsugeraciou maš pravdu..ved píšem že to može byt psychologicke..uverim tehu až vtedy ked tam budu riadne tmave čiarky a potvrdenie od dokt...

natalia
8. feb 2012

uverim až vtedy ked budem držat babo v rukach 🙂 lebo nakolko som mala potrat tak musim ratat so všetkym..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre