Beta hcg a tehotenstvo

betianka
5. apr 2008

Ahojte babule, chcem osloviť práve tie, ktoré majú podobnú skúsenosť, alebo ak nie, vedia aspoň poradiť. V Heliose po ET, a aj KET oznamujú výsledky krvi z hladiny beta hcg(v nižších číslach), čiže iné hodnoty ako vo viacerých centrách, kde udávajú len hodnotu hcg. Z výsledku krvi som mala hcg 0,08, a bolo to definované ako hranične pozitívne. To je až do hladiny 0,1 hranične pozitívne, a logicky od 0,1 hore je 100% tehotenstvo-vraj (teda čo sa týka číseliek hcg...).
Z úst doktorky je negatívny výsledok beta hcg 0,02, a z dvoch rôznych ďalších zdrojov je to 0,05 a dokonca aj 0,07
Ak máte niektorá skúsenosti, tak skúste napísať, poradíme tým aj ostatným lebo ja som na nete našla k hodnote beta hcg fakt len minimum
Ešte k tomu výrazu hranične pozitívne, je vraj tehotenstvo 50/50, len čo sa týka hodnôt?? 😖 (beta hcg môže rásť, a logicky aj klesať..). A teoreticky by sa vlastne mohlo stať, že bude aj druhý odber hraničný?? A možno niekto tehuľkuje s počiatočným hraničným hcg? u mňa je to už pasé a sa ma to už netýka, ale možno niekto také niečo prekonal pozitívnejšie, a vôbec sa nemusí toho báť, ak je všetko ok?

mirkamimka
28. apr 2018

Ahojte ja mam napisane hgs-s :<0.100 ui/l a nechapem

sebik20
14. máj 2018

AHojte mozete mi poradit krvny test 0,82IU/l 12 -den meska ms...

sebik20
15. máj 2018

Halo poradte mi..

daniela2022
22. máj 2018

@mirkamimka ahoj. Akurát čítam ze ako si mala hcg. Už vieš čo to znamenalo? Zvyšovala sa alebo nie?

januska90
14. dec 2018

Baby viete mi poradiť tehotenský test mi vyšiel druhá palička slabšia a na krvnon teste hcg m o, 60 neviem ci som či ne ze je skoro to zistiť viete mi poradit

angel24
18. okt 2019

Ahojte
Čo znamená total hcg 0.50IU

evdis
9. dec 2020

@betianka ahoj mne dnes zistili 0.10 a neviem na čom som :(

ninkaa1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
julia09
10. okt 2022

@mirusch môžem sa opýtať 1,0 je to tehotenstvo?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre