Beta hcg a tehotenstvo

betianka
5. apr 2008

Ahojte babule, chcem osloviť práve tie, ktoré majú podobnú skúsenosť, alebo ak nie, vedia aspoň poradiť. V Heliose po ET, a aj KET oznamujú výsledky krvi z hladiny beta hcg(v nižších číslach), čiže iné hodnoty ako vo viacerých centrách, kde udávajú len hodnotu hcg. Z výsledku krvi som mala hcg 0,08, a bolo to definované ako hranične pozitívne. To je až do hladiny 0,1 hranične pozitívne, a logicky od 0,1 hore je 100% tehotenstvo-vraj (teda čo sa týka číseliek hcg...).
Z úst doktorky je negatívny výsledok beta hcg 0,02, a z dvoch rôznych ďalších zdrojov je to 0,05 a dokonca aj 0,07
Ak máte niektorá skúsenosti, tak skúste napísať, poradíme tým aj ostatným lebo ja som na nete našla k hodnote beta hcg fakt len minimum
Ešte k tomu výrazu hranične pozitívne, je vraj tehotenstvo 50/50, len čo sa týka hodnôt?? 😖 (beta hcg môže rásť, a logicky aj klesať..). A teoreticky by sa vlastne mohlo stať, že bude aj druhý odber hraničný?? A možno niekto tehuľkuje s počiatočným hraničným hcg? u mňa je to už pasé a sa ma to už netýka, ale možno niekto také niečo prekonal pozitívnejšie, a vôbec sa nemusí toho báť, ak je všetko ok?

petruci6
5. apr 2008

ahoj betianka,mne v den ked som prisla o mimi nameral beta hcg 9,93 co bolo vraj velmi malo,ale to mi uz urcite aj kleslo,kedze v ten den som aj prisla o miminko,ale bolo to klasifikovane ako spontanny mikropotrat,takze neviem, 😒

mirusch
5. apr 2008

Betianka, skúsila som ti to kuknúť na nete, keďže osobnú skúsenosť nemám, je to naozaj ťažké niečo o tom vyzistiť, ale na nemeckej stránke bola táto tabuľka hodnôt, aké by mali byť v príslušnom termíne:
3. týždeň 5 - 50 U/l
4. týždeň 50 - 500 U/l
5. týždeň 100 - 5000 U/l
6. týždeň 500 - 10000 U/l
7. týždeň 1000 - 50000 U/l
8. týždeň 10000 - 100000 U/l
10. týždeň 15000 - 200000 U/l
14. týždeň 10000 - 100000 U/l

Hľadám ďalej... 😉

mirusch
5. apr 2008

No zatiaľ nič extra. Len to, že teda najvyššia hodnota je v 10. týždni a zdvojnásobuje sa každé 2 dni. Ako to druhé - alfa hcg. Ale všade som našla v tabuľkách hodnotu 5 IU udávanú ako najnižšiu, v jednom prípade aj 2 IU. Čiže tvoja hodnota bola naozaj veľmi nízka, možno už klesnutá, ak sa drobec uchytil a hneď aj pustil.

betianka
autor
6. apr 2008

babulky ďakujem vám za prpíspevky
petruci 6 a v koľkom si bola týždni, keď si prišla o bábätko, ak sa môžem spýtať?? keďže bola hodnota nízka??
a nevieš náhodou, aké si mala beta hcg pri potvrdení tehotnosti??
Mirusch dikes, ale to sú dosť vysoké hodnoty. Myslela som že keď tehotnosť začína od 0,1U/I, tak tam bude aj nejaké desatinkové číselko, a toto vyzerá dosť vysoké, tak to som potom nemala najmenšiu šancu?? 😒 Počkaj ale od ET to by mohlo byť, a nám to teda merajú pred tou 5 kou, v tom druhom týždni.......

kukucka26
6. apr 2008

ahoj betianka ja som mala vysledok 0,500 a povedal ze to je negativne

betianka
autor
6. apr 2008

ahoj kukucka
asi si mala 0,05, lebo od 0,1 je už tehotenstvo. A teraz pokračuješ?? máš mrazáčikov?? držím ti palce

veracruz
6. apr 2008

beti, v tej tabulke od mirush su podla mna hodnoty hcg a nie beta hcg... ja som mala v 4. tyzdni hodnotu nejakych 458, co podla tej tabulky sedi... myslim, ze ten 3. tyzden je mysleny prvy tyzden po ovulacii a teda po oplodneni...

betianka
autor
6. apr 2008

veri mne sa to zdalo tiež moc vysoké, lebo by som tam čakala aj nejaké desatinkové číselko, nakoľko tehotnosť meraná beta hcg začína od 0,1U/I, ale je pravda, že som takú podobnú tabuľku našla, ale 5 od 0,1 je strašne ďaleko, ak by to mala byť dolná hodnota, to mi vychádza nejaký 23 deň od prenosu, takže až na nejaký min 4 týždeň+2, pokiaľ 0,1 musí byť aspoň 12 deň od prenosu.
A na to tvoje hcg by to sedelo, to si mala krásne 🙂

mirusch
6. apr 2008

Vera, ja som tiež kukala na tú tabuľku, či to je beta hcg, ale písali, že áno. Aj na viacerých miestach. Potom som sa niekde dočítala, že beta hcg je vlastne normálne hcg, to druhé je alfa. A teraz buďte z toho múdri... Inak, pri hcg, čo sa normálne robí, je za pozitívne považované až 10 U/I. Hľadala som desatinné čísla, ale nič a to som presnorila nemecké aj anglické stránky. Si tak myslím, že najmúdrejší človek bude, keď sa opýta lekára a nenechá sa odbiť.
Inak, 3. týždeň si Beti ešte nebola, ja by som to rátala od prenosu a to si bola len druhý...

lenuliatko
6. apr 2008

Ahojte, aj ja si myslím, že beta hCG je "normálne" hCG. Mne brali krv asi 5x a do žiadanky Dr vždy písala beta hCG. No a na lístočku z labáku bola hranica 0-5 vrátane ešte ako negatívny výsledok. Na jednotky si už nespomeniem. To, že je niekde hranica 5 a niekde som už čítala aj o 500 je len tým, s akými jednotkami ten ktorý labák pracuje. Raz som plašila, že som tehu (falošne pozit. test) a hladina beta hCG bola 1. Takže zrejme nemusí byť úplne nulové aj keď žena nie je tehu. A pri mojom nepodarenom tehu som mala 25 dní po opodnení hCG 821, potom ešte trošku stúplo a nakoniec už len šlo dole. Myslím, že zbytočne takto rozoberať dokonca aj desatinné miesta, rozhodujúca nie je hodnota ale progresívny nárast hCG, ktoré sa má každé 2-3 dni zdvojnásobiť. Či je hCG 1,5,50 alebo aj 100 je jedno, lebo ak nerastie, ako má, je väčšinou zle. A v rôznych labákoch môžu mať rôzne nastavené hraničné hodnoty, aj jednotky, v ktorých merajú, takže najpresnejšiu odpoveď asi dostanete od svojho Dr, alebo v laboratóriu. Takže baby, nestresujte 😉

betianka
autor
6. apr 2008

ahojte kočky, práve som našla priamo z úst Dr. Krajkoviča z Heliosu,tú spodnú hranicu:

"RE - Dobrý deň prajem, v našom laboratóriu je pozitívna hodnota /tehotenstvo/ pre beta HCG 0,1 IU/ml. "

takže ak by sme sa potrápili s premenou jenotiek U/l na IU/ml, by nám vyšly aj desatinné číselká v tabuľke ktorú dala Mirusch, a tak by to teda aj sedelo 🙂 zatím pá

lenuliatko dík, viem že nemusí byť nulové, ale tie labáky pravdepodobne niektoré používajú U/l, a niektoré IU/ml, podľa tohoto, a obe sa týkajú beta hcg.
Čiže rozdiel je aj v tom, v akých jednotkách sa to meria a teraz to dáva aj zmysel 🙂 🙂 🙂

mirusch
6. apr 2008

Aha, tak to mi nedošlo, že chyba bude asi v jednotkách. Vyzeralo to rovnako 😅 Tak pátram ďalej, že čo na to internet... 😀 Možno všetci robia beta HCG, ale v iných jednotkách. Uf. Človek sa učí celý život 😀

lenka20
7. apr 2008

betianka ahojky, ja som mala pri prvom skoro-tehu hodnoty beta HCG - 0,03 - hranicne, o 4 dni stuplo na 0,37 a potom kleslo. pri druhom 0,18 a potom uz kleslo. len raz mi povedali, ze je to hranicne, celkom prvykrat pri hodnote 0,03. potom uz vzdy vraveli, ze je to jednoznacne pozitivne. drzim ti palceky nech to dopadne na tehu, 50% sanca je dost pekne cislo, hm 😉 😵

tanitta
7. apr 2008

Ahojky... mne povedali hodnotu 0,12 jednoznacne tehu...ked som sa pytala ze ci je hodnota dostatocna tak bolo povedane ze akurat... 😉

betianka
autor
7. apr 2008

leni už je to pre mňa pasé 😒 , už tretí deň riadne krvácam mrchovsky, tak z toho nič nebude, ale vraj musím ísť ešte aj na krv, tak sa tam zajtra budem trepať, a aj krv mi budú brať, aby sa vylúčilo mimomaernicové.
To 0.18 bolo pekné, a nevieš prečo sa neudržalo?? robili ti aj iné testy??

tanittka a potom začalo už len klesať?? veď to bolo už nad hranicou?

lenka20
7. apr 2008

betianka to ma mrzi ☹ ale nadej este stale je, ja som zakazdym krvacala ako zakalane prasiatko a este HCG stupalo 😉
neviem, preco sa drobec neudrzal, snazim sa to zistit, dala som si robit hematologicke, infektologicke, teraz vybavujem genetiku, bola som na imunologii v prahe... budem mat uz uplne vsetko a dufam, ze sa zisti pricina, lebo viackrat uz si neprosim podla moznosti 😠 😒 v piatok mam pohovor v heliose a s dokym vraj nieco ,, spachame ,, 😀 pred dalsim ketkom.

betianka
autor
7. apr 2008

to si lenka veľmi rýchlo vybavila tieto testy, môžeš mi prosím napísať do ip, čo sa kde dá všetko vybaviť?? a tie odbery všetky a koľko sa na ne čaká? ak by si bola taká dobrá??

zuzla80
7. apr 2008

Betianka, aj keď je to už u teba pasé, tak ak ti to pomôže u mňa to bolo podobné. Po Kete na 14DPO mi bolo povedané, že hladina beta hcg je hraničná, ale vraj to vyzerá dobre, a museli sme na kontrolný odber. Nepovedali mi hodnotu, ale neskôr som sa dozvedela, že hodnota 1.odberu bola 0,1. 2.odber - beta hcg opäť hraničné, zrejme nerástlo tak ako malo, ale aj napriek tomu bolo na utz vidieť dutinku. Ďalší deň som začala špiniť a o ďalšie dva dni už krvácať a 3.odber potvrdil pokles beta hcg.

betianka
autor
7. apr 2008

Zuzlík dva hraničné, no to ťa muselo poraziť, ale kôli tej dutinke by som sa aj ja modlila, aby tam bola aj nabudúce
Ja dúfam že zajtra budem mať nulu, a nebude ďalšieí odber. Prekvapilo ma to že hranične pozitívne, som čakala, že buď áno, alebo nie, a všetko by bolo jasné.
Zuzlík a myslíš že mi budú robiť aj uzv, keď krvácam??podľa mňa by stačila krv?díík

lenka20
7. apr 2008

betinka urcite aj sono, ale cez brusko, len kuknu sliznicu ci je odkrvacana....
tie testy - dam do IP 🙂

betianka
autor
7. apr 2008

dik leni si zlatá

hava77
7. apr 2008

ahoj betianka, dnes som volala do heliku, ale nevedela sa dostat do pocitaca tak ze mi hodnotu betahcg povie v piatok. 😅

ulrika.zuberska
7. apr 2008

ahojte môžem sa spýtat do ktoréhoCAR chodíte? kde sú taký poctivý pretože ja v iscare som vôbec nemusela íst ani na krv ked som začala krvácat

takyna
7. apr 2008

ahojte ulrika je to v Heliose Martin 🙂

kikina666
7. apr 2008

hava77 v piatok ides do heliku ?

lenka20
7. apr 2008

ulrika my sme heliosacky 😅
a do car musime aj ked krvacame, lebo este stale to moze byt mimomaternicove alebo nejaka komplikacia a niekedy aj tehu napriek krvacaniu..... z heliosu ta pustia az po akcii srdiecka alebo az ked je HCG uplne vyplavene, dovtedy tam musime chodit ako na klavir aby sa vylucili komplikacie 🙂

takyna
7. apr 2008

lenka aký máš názor na tie moje veci? napíš do IP díky

kikina666
7. apr 2008

baby, akosi ma talci nieco v bruchu, mam 14.den cyklu pred KETom, neviete co by to mohlo byt ?

lenka20
7. apr 2008

kikinka - a nespapala si nieco tazke na obed 😀 😀 😀 ale nie, moze ta pobolievat brusko ako pri ovulke, sliznica rastie, takze... mna prve dni nenormalne bolelo podbrusko.... ved zajtra mas kontrolu tak sa uvidi, ak by ta zacalo velmi boliet tak volaj do heliku. 😉

ulrika.zuberska
7. apr 2008

tak to je teda iný prístup ved aj ja som tam už objednaná na prvú návštevu, do iscaru už nejdem
a mimochodom jeden pokus som mala úspešný a bola som na krv u mojej obvodnej gyn. a vtedy mi prišli výsl. a hodnota bola 325,4 len mi vtedy povedali že vysoko pozitívne, a ked som potratila tak som sa očítala v jednom článku že vysoké hodnoty HCG v zač. tehotenstva môžu znamenat nejakú gen. poruchu plodu tak neviem vôbec sa tomu HCG nerozumiem nikdy mi to nemal kto vysvetlit lebo ani moja gyn. sa tomu moc nerozumela

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre