Beta hcg a tehotenstvo

betianka
5. apr 2008

Ahojte babule, chcem osloviť práve tie, ktoré majú podobnú skúsenosť, alebo ak nie, vedia aspoň poradiť. V Heliose po ET, a aj KET oznamujú výsledky krvi z hladiny beta hcg(v nižších číslach), čiže iné hodnoty ako vo viacerých centrách, kde udávajú len hodnotu hcg. Z výsledku krvi som mala hcg 0,08, a bolo to definované ako hranične pozitívne. To je až do hladiny 0,1 hranične pozitívne, a logicky od 0,1 hore je 100% tehotenstvo-vraj (teda čo sa týka číseliek hcg...).
Z úst doktorky je negatívny výsledok beta hcg 0,02, a z dvoch rôznych ďalších zdrojov je to 0,05 a dokonca aj 0,07
Ak máte niektorá skúsenosti, tak skúste napísať, poradíme tým aj ostatným lebo ja som na nete našla k hodnote beta hcg fakt len minimum
Ešte k tomu výrazu hranične pozitívne, je vraj tehotenstvo 50/50, len čo sa týka hodnôt?? 😖 (beta hcg môže rásť, a logicky aj klesať..). A teoreticky by sa vlastne mohlo stať, že bude aj druhý odber hraničný?? A možno niekto tehuľkuje s počiatočným hraničným hcg? u mňa je to už pasé a sa ma to už netýka, ale možno niekto také niečo prekonal pozitívnejšie, a vôbec sa nemusí toho báť, ak je všetko ok?

mona32
9. feb 2012

@dadenka111 no my sme sa snazili rok a potom sme isli do centra...Vyslo ze priatel ma pomale a nekvalitne spermie aj u mna zistili dajake problemy a hned sme sli naIVF...prvy krat sa nepodarilo, takze dufam ze teraz to bude ono 🙂

natalia
9. feb 2012

@mona32 jedna moja kamaratka bola už viackrat na umelom a nevyšlo to..tiež.. ☹

dadenka111
9. feb 2012

@mona32 Oddychuj a ziadne stresy dobre? 😀 Drzim paste aby vam to tento krat vyslo. Ahoj

kukucg
9. feb 2012

@usacek79 Vies co mas teda uplnu pravdu s tymi priznakmi 😅 😅 😅 Tiez by som ich nasla milion kazdy mesiac 🙂
Ale zas na druhej strane v lete ked si si vobec nemyslela ze by som mohla byt tehu mi bolo zle od zaludka, zacalo to v sobotu a este som si brala nieco na zaludok a robila som si srandu, kedze mm s kamaratom ktory bol u nas trochu popili vecer ze mi je zle zo solidarity 😀 a v nedelu, pondelok to iste, a ked mi v pondelok nedosla MS, co inak ako hodinky chodila mala som aj poobede peknu ciarocku 🙂 A zle mi bolo stale az do 10tt odvtedy, takze si myslim ze nieco sa moze prejavit aj tesne pred ms, mozno to hcg staci na nevolnosti, vtedy som si to isto nevsugerovala, bola som na 100% presvedcena ze nie som tehu.
Ci myslis ze to mohla byt len nahoda???

helka193
18. sep 2012

Ahojte chcem sa spýtať bola som včera na kontrole a bral mi aj beta hcg dnešné výsledky 13,18, sestrička mi povedala že to ešte nemôže povedať že to je gravitida 😒 pritom hrúbka mojej sliznice je 15,18mm, a aj nejaké žlte teliesko tam mám, tak ja neviem, vy tu niektoré píšete o strašne malinkých hodnotách a že hned vám lekár potvrdil tehotnost ako to teda je???

3286
23. máj 2013

ahojte, boli ste koli beta hcg na amniocenteze ??????????? mna poslal doktor ale velmi ma vystrasil,vraj mozu byt obe babatka postihnute . tak ako to je????????????

lubka81
12. jún 2013

Caute baby, vedeli by ste mi niektora poradit? Po tyzdni co mi meskal menzes som sla ku lekarovi na sono, na ktorom vsak vobec nic nevidel. Urobil mi ale krvne testy a vcera mi volal, ze hodnoty beta hcg su velmi nizke, iba 7,8 a ze ak som uz tri tyzdne tehotna, ze by som mala mat tie hodnoty 28. Ale ze kazdopadne, tehoptenstvo to je. Neviem teraz, co si o tom mysliet, ci to moze byt mimomaternicove tehotenstvo, alebo moje babatko proste len rastie velmi pomaly. Co myslite?

slnecnica
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zaba
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alzbeta89
2. sep 2013

Dobry den, vim ze moje otazka bude asi hloupa, ale potrebuju vysvetlit a hlavne poradit. Vcera jsem byla u doktorky a brala me krev na ruzne testy mezi nima bylo i HCG beta a to ve vysi 0,1. Muze nekdo vysvetlit co to znamena??? Doktorka rekla ze je to negativni. Dekuju za Vasi odpoved 🙂

magica78
2. sep 2013
bezradna44
10. sep 2013

dufam, že mi možno poradite. Posledný menses som mala koncom júla. Odvtedy už 40 dní nič a to som mávala cyklus skrátený cca 26 dňový. V 37 den som bola na ultrazvuku a tehotenstvo sa nepotvrdilo. V 40 deň od poslednej periody je však hodnota HCG 3 jednotky.... Som z toho zmätená, nerozumiem tomu čo to môže znamenať

jiji12
17. apr 2015

ahoj te chcela bi som sa opitat čo hcg celk+beta-s 0,1-5,3 mlu/ml aki je to veslotok

candour
17. apr 2015

@jiji12 negativne, nie je to tehu

ivetahe
19. jún 2015

AHojte chcem sa opytat,ked mam Beta hcg 0,76? 11 den po transfere ,ake to je? testovat mam az zajtra

ivetahe
19. jún 2015

@takyna

Ahoj,chcem sa ta opytat ja mam beta hcg 0,76 ,12 den po ET

ani9423
1. feb 2016

dobry mam v krvy Beta HCG 1,200 ako by som mala tomu rozumiet

triumka
18. feb 2016

@mirusch dakujeme

krpeccukru
26. feb 2016

Ahojte mam aj ja otazocku.sme po prvom iui pred 14 dnami.predvcerom mi brali krv a hidnoty mam hcg 42,07 vraj pozitivne ale nizke mal niekto taketi hodnoty a dopadlo to dobre???mam sa uz tesit na mimi?? Diky za radu

triumka
26. feb 2016

@krpeccukru stale je nadej ked mas hcg vyssiu ako 5 🙂 aj ja som mala nizku,vsetci ma strasili a o tyzden sa uz pohybovala v tisickach.

krpeccukru
26. feb 2016

@triumka dalujem za nadej verim ze to bude dobre.na dalsiu krvicku idem vo stvrtok..a kolko si mala ty ??ja som 14 den po iui a teraz dva dni pred mrchou..

triumka
26. feb 2016

@krpeccukru ja som po KET a 16ty den som mala iba 363. A 22hy den som mala uz 22000. Takze treba verit,ja som bola z toho hotova,pretoze pred pol rokom som mala zamlknuty potrat ...no a dnes som prvykrat pocula srdiecko 🙂

krpeccukru
26. feb 2016

@triumka jee gratulujem...booze dufam ze aj jacsa budem coskoro tesit...

triumka
26. feb 2016

http://www.ivfconnections.com/forums/content.ph... este toto je super mozes si zadat den iui. Trosku sa to lisi od datumu KEt.

triumka
26. feb 2016

@krpeccukru budes uvidis!!! Dolezite je,ze uz teraz mas krasne hcg a uz bude iba stupat. Nic sa neboj,v CAR trosku s tou hcg prehanaju,striktne dodrziavaju tabulky. Ale vidis,dietatko je zazrak a ziadne tabulky k tomu netreba. Iba verit a hlavne byt vklude.

krpeccukru
26. feb 2016

@triumka dakujem si zlata...

krpeccukru
26. feb 2016

@triumka tak myslis ze to dopadne dobre...dufam uz po 3rokoch by sme sa mooooc tesili...

triumka
26. feb 2016

@krpeccukru niet zac. Raz sa to predsa podarit musi..ja mam tiez velmi vela za sebou,bola vela bolesti,trapenia uz 7rokov,toto je posledne embryjko,tak sa velmi modlime,aby sme to konecne dotiahli do uspesneho konca.

judit26
12. aug 2016

Ahojte.bral mi dr krv na hcg,je 0,80.vraj negativ.ms nikde a spinim bud ruzovo alebo hnedo.od nedele.ja mam nepravidelny cyklus.mala som dostat v 19.juna.citala som tu ze.niektorych laboroch hcg v krvi je pozitiv od 0,1

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre