Beta hcg a tehotenstvo

betianka
5. apr 2008

Ahojte babule, chcem osloviť práve tie, ktoré majú podobnú skúsenosť, alebo ak nie, vedia aspoň poradiť. V Heliose po ET, a aj KET oznamujú výsledky krvi z hladiny beta hcg(v nižších číslach), čiže iné hodnoty ako vo viacerých centrách, kde udávajú len hodnotu hcg. Z výsledku krvi som mala hcg 0,08, a bolo to definované ako hranične pozitívne. To je až do hladiny 0,1 hranične pozitívne, a logicky od 0,1 hore je 100% tehotenstvo-vraj (teda čo sa týka číseliek hcg...).
Z úst doktorky je negatívny výsledok beta hcg 0,02, a z dvoch rôznych ďalších zdrojov je to 0,05 a dokonca aj 0,07
Ak máte niektorá skúsenosti, tak skúste napísať, poradíme tým aj ostatným lebo ja som na nete našla k hodnote beta hcg fakt len minimum
Ešte k tomu výrazu hranične pozitívne, je vraj tehotenstvo 50/50, len čo sa týka hodnôt?? 😖 (beta hcg môže rásť, a logicky aj klesať..). A teoreticky by sa vlastne mohlo stať, že bude aj druhý odber hraničný?? A možno niekto tehuľkuje s počiatočným hraničným hcg? u mňa je to už pasé a sa ma to už netýka, ale možno niekto také niečo prekonal pozitívnejšie, a vôbec sa nemusí toho báť, ak je všetko ok?

betianka
autor
8. apr 2008

gabi jednoznačne negatívne, a betahcg 0,02. Tak keď máš gyndoša super, tak to základ, ja ho už vo štvrtok zmením, teda tiež je super, ale ešte neviem isto, či ma zoberie, dúfam že hej

betianka
autor
8. apr 2008

zuzlik to aj pre mňa znamenalo úspech tie hraničné hodnoty, lebo v iscare po ET a troch KET ani ťuk, takže sme na tom asi rovnako, a za tie nerváky by nám to už do tretice mohlo výjsť, však?? teda myslím že musí!!
zuzlik a muž ste podali žiadosť??alebo absolvuješ nejaké vyšetrenia najprv, ak chceš napíš do ip.

gabika24
8. apr 2008

betianka, škoda, ale nabudúce to určite vyjde...

ulrika.zuberska
8. apr 2008

betianka hlavu hore nabudúce bude viac hcg

betianka
autor
8. apr 2008

no babulky moc ďakujem, to už nabudúce musí výjsť, viem! 🙂

ulrika.zuberska
8. apr 2008

a teraz budeš kolko pauzovat?
aj ultrazvuk ti dnes robili?

betianka
autor
8. apr 2008

ulrika budem asi dva tri mesiace pauzovať, a potom hajde do toho,
uzv mi robili ale len cez bruško, nie zvnútra, keď som povedala, že krvácam dosť, čo je pravda. A videl. že sliznica je odkrvácaná, šak aj ja som to vedela, že to je vťahu

takyna
14. apr 2008

takže bety mala som beta hcg 0,45

takyna
14. apr 2008

v Helíku berú ako pozitívne od 0,1 dnes mi to embriologička povedala

fedra
14. apr 2008

taky ... 0,45 je dost vysoke. co sa potom drobcekovi nepacilo ☹

takyna
14. apr 2008

neviem fedry, veď to , že to bolo celkom vysoké ☹ , snáď asi tie stresy 😖

lenka20
14. apr 2008

takynka to hcg si mala take vysoke asi preto, lebo si mala v brusku 2 emrijka, teda urcite, nie asi....ale aj tak to bolo pekne cislo. no nic, nabuduce to uz dopadne celkom inak, drzim ti palceky 😉

nonitka
20. okt 2009

ahojte baby. neviete mi poradiť aké majú byť hodnoty hcg v 16 týždni tehotenstva,lebo u mňa to bolo 120 149. tak by som chcela vedieť,či to je zvýšené,alebo ešte v norme.

sisakubik
27. okt 2009

Ahojte,
chcela by som sa opýtať, či mi niekto nevie poradiť čo znamená na krvných výsledkoch Total-HCG a hodnota ani nieje ale napísané patalogicky znížené. Pritom krvácam každý druhý týždeň. Doktorka mi poslala recept domov len na zníženie krvácania. Čo stým???? 😒 Ďakujem

zuzanka7834
5. okt 2010

Ahojte, som po prvej IUI, na krv som mala ist az 29DC (vo stvrtok) ale som to nevydrzala a sla som uz vcera (26DC, 11DPO). BhCG - celkové mi vyslo iba 1 IU/l, sestricka povedala, ze urcite negativne, ale vobec nezistovala, kolky DC som.. Dnes som volala do Heliosu a doktorka mi vliala novu nadej, ze sa im uz viackrat stalo, ze 11DPO bola krv negativna a potom to vybehlo. Mate prosim niekto skusenost s takym nizkym hcg a bol tehu? Dakujem za kazdu odpoved...

lana28
9. okt 2010

ahojte, chcem sa vas popytat, v piatok som bola na krv, hCG bolo 0,10 no,myslela som si, ze je to negat., ale teraz ked to tu citam, tak neviem.....sestricka mi po telefone nic viac nepovedala.....na krv som bola 10DPO, ....co vy na na to? Dik

miyya
10. okt 2010

@zuzanka7834 to si bola asi fakt dosť skoro,ved vydržkal chvílku.

zuzanka7834
18. okt 2010

@miyya kocky takze u mna sa zazrak tento mesiac nekonal. Ideme dalej 😉 @lana28 Ty ako? Bola si potom este na testoch?

lana28
18. okt 2010

nie nebola, ideme tiez dalej.....caka nas 3. ivf

miyya
18. okt 2010

@zuzanka7834 joj verila som,že ti to vyjde a prečo už nechodíš do našej témičky??

nikoletta84
2. jan 2012

ahojte.ja som robila test zaciatkom v decembri my islo pozitivne,uz som robila vela testy kazdy my islo pozitivne.som bola aj na krev hodnoty som mala najprv 167 povedali my ze som tehotna,potom zase brali krev o dva dni som mala vysledok 84.6 povedali my ze uz nie som tehotna ze som mala medzi tym spontany potrat.ja som bola dakde inkde na krev tam som uz mala 99.3 takze neviem zo co to znamena.ale testy my nadalej ukazuju ze som tehotna aj tento tyzden som robila dve kusy ami islo ze som tehotna.ale krvacam uz mesiac ale len také ruzové krvacanie mám.ale citim sa dobre citim ze aj bruzko vo vnutry mam trosku také cudné.vie my dakdo poradit.prepacte za pisanie neviem velmi po slovensky snazim sa dakujem za pochopenie.

teleranka
2. jan 2012

@nikoletta84 logom cim skor!!!

nikoletta84
16. jan 2012

Ahojte.vtedy jak som pisala že či my dakdo nevie poradiť tak už poobede som mala bolesti a uz som po operacii,som mala mimo maternicove tehotenstvo,a mne nasly aj miom,aj cistu takze my musely odstranit na lavu stranu vajičko vod.a vsetko tie 3 veci som mala na lavu stranu.ale povedali ze na pravu stranu mám všetko v poriadku a my povedali že možem mať ešte babo.trosku som bola smutna lebo kedy my to doktor všimne to skor tak mozno že by bolo všetko v poriadku.tak len dufam že budem mať babo,lebo už sme 8 rokov spolu s manželom a velmi by sme chceli mať babo.takže keby nahodou dakdo ma také priznaky že dlho dobo krvaca treba ist chned ku doktorovy a nie čakať mesiac ako ja,lebo keby som počkala ešte tyžden tak už nie som na svete.ahojte

mona32
8. feb 2012

Ahojte, poprosim vas poradte mi, 26.jan som bola na KET a 6 .2 som bola na krv. HCg mam 6,08, doktorka mi povedala ze tak vyzera ze som tehotna...na druhy den som si doma urobila tehotensky test a vysla jedna ciarocka ☹...moze byt ze test nema taku citlivost ako krv, alebo prilis skoro som urobila?...

dadenka111
8. feb 2012

@mona32 Ahoj tehotenske testy su s citlivostou na HCG tak 10-25mIU/ml takze ak mas menej ciarocku neuvidis. Pozri aku citlivost ma tvoj test. Zajtra uz mozno bude aj druha ciarka neboj. 😉 Krv je istota.

natalia
8. feb 2012

@dadenka111 ahoj ktory tehotensky test ukaže skor tehotenstvo ?citlivost 10- alebo 25mlU/ml?lebo jeden lacny test mi ukazal druhu čiarku slabunko viditelnu ale bola a druhy nie..

mona32
8. feb 2012

@dadenka111 no citlivost bola od 10 mlU/ml...asi mas pravdu, netreba stresovat 🙂 ...diky za povzbudive slova, ja tu stresujem, aby som sa nesklamala zase 😒 ...no ale uvidi sa...a ty, snazis sa otehotniet, ci uz sa podarilo?

mona32
8. feb 2012

@natalia no podla mna od 10 mlU/ml je citlivejsie....takze by malo skor ukazat...ja som mala Woman secret dvojbalenie

natalia
8. feb 2012

@mona32 robila som úplne lacny test 10mlU/ml a bola tam velmi slabunka čiaročka...a hned som skusila test barbaru 25mlU/ml a neukazal nič ...negativny..ale prsia ma bolia,len nedavno som mala ms...30.1 a trvala 4 dni..jedine žeby som otehotnela posledne dva dni ms...vtedy sme išli na plno..alebo pred ms v januari...možno mi ukazalo len ducha...

mona32
8. feb 2012

no 10-ka ti skor ukaze...podla mna mala by si pockat par dni a tvedy si urobit este raz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre