Bežíme IVF maratón - na konci nás čaká mimi

lenka20
11. jún 2008

takze raketky a vsetky ostatne dlhodobe snazilky, umelinky aj neumelinky, vsetky, ktore nechcene bezite tento maraton - v tejto temicke kazdu jednu na konci pocka sladky ruzovy batoztek stastia - a nebude to cukrova vata ale krasne babatinko 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
tak thuj thuj thuj nech vsetky vydrzime a dobehneme si do ciela po vyhru 😉

fedra
27. jún 2008

nuz ... snazim sa na to nemysliet.
V pondelok sme mali ET, dvaja drobcekovia isli k maminke .... ale ci sa budu aj nadalej vyvijat to nevieme. Nemali sme PK. Moc na to nechcem mysliet a ani sa nejako nepozorovat.

A co ti v Heliku povedali na dalsiu stimulaciu ? Ides do toho opat na jesen ?

mapa73
27. jún 2008

Fedri, zatiaľ na to nemyslím. snažím sa dať sa ako tak dokopy. Ešte sa všetko len uvidí., záleží ako bude fungovať ten vaječník a tak. Ja už nič neplánujem, ale skôr som skeptická. Ale nikdy nehovor nikdy. Jeseň by bola asi dosť skoro.
Pekne opatruj bobáčikov. 🙂

fedra
27. jún 2008

teraz sa hlavne opatruj a skus si uzit pekne leto a na nic okolo tohto nemysliet ... teda aspon sa pokus 😉

zabkaevka
27. jún 2008

kočky, ja som dnes 11. deň. a cítim sa blbo, niečo mi tlačí na žalúdok, či "trojuholník" hmmm ani neviem, len viem, že mi to dvíha žalúdok, a bolia ma kríže. Také mrchovské príznaky. nieeeeeeeee ☹ Dúfam, že sú to iné príznaky 🙂
Bolo niektorej takto?? bojím normálne

kukulik30
27. jún 2008

krasny dnik, i kednie velmi slmecny 😵 😵 😵
baby, vy sa tu vzdy tak rozpisete, ze ja uz stracam prehlad kto, co, kedy , ako , kolko 😀 😀 😀
tani....fajn, ze ta cysta sa upokojila 😉
lenka....zelam ti pekne pokojne leto, snad ti ten prednison pomoze a zadari sa aj bez IVF a soft ....
mapa...skore zotavenie moja....a nevzdavaj to...uvidis raz zasvieti slniecko , tak sa teraz opatruj 🙂
fedra,ulitka, pointka....cakam pozitivne spravy....a pintka este chcem tiez dodat ako dievcata, ze neg. test nic neznamena, moja knotricka mala testy negativne aj pocas cakania na vysledok z krvi a aj po nom a pritom uz vedela, ze vysledok je pozitivny 🙂 ...a to plati aj pre katulku 😉
taky....tiez davaj na seby pozor a 7.7 sup fotecku do albiku 😉
kvetka....neboj, ta nadcha prejde, pokracuj v doterajsej liecbe / solna voda/ a ako radila tani, v lekarni ti poradia, ak by si potrebovala nieco viac 🙂
no ak som nahodou na niekoho zabudla, tak prepacte, fakt uz stracam prehlad....asi si budem musiet zacat pisat nejake poznamky 😀 😝

kukulik30
27. jún 2008

oooo, a zabudla som zabkaevka...ja som mala mrchovske priznaky a bola som tehotna so samkom po KET, takze aj to moze byt ...viem je to velmi neprijemne , u mna to bola "papierikova choroba", stale som odbiehala na WC a uz uz cakala krvacanie ale nic...chvalabohu 😉 ...tak drzim palceky, nech je to moj pripad 😉

zabkaevka
27. jún 2008

hmmm ďakujem ti kukulik za povzbudenie 🙂 neviem čo je to presne papierikova choroba, ale asi tuším... 🙂 juuu strašne je dusno a to moje stresy z výsledky a moje "príznaky" neviem čoho ☹ len sťažuje. Ešte k tomu práca volá 🙂 Ale v podobne sa zrejme cítime viaceré. Tak sa držkajme všetky 🙂 paaaaaaa na dnes končím, idem dokončiť veci v práci.

sylvia21
27. jún 2008

cykitka, dik ,ze si to zistovla. Ja som pisala do poistovne, ale mi zatial zo vseobecnej neodpisali a v ostatnych funguje obmedzenie, ze preplacaju 3 krat ET a 4 krat stimulaciu za zivot. Vo vseobecnej nebolo predtym taketo obmedzenie, ale teraz preplacaju lieky na pol roka a stimulacia na rok od schvalenia ziadosti, preto som chcela vediet, ako skoro sa da dat nova ziadost a ako dlho sa potom caka a kolko krat to vobec vseobecna preplaca? Ak mate niektora viac info....

sylvia21
27. jún 2008

lenka i ja pojdem na jesen, ja som len prvacka , ale ty uz tretiacka a vsetci hovoria, ze cim viac pokusov, tym uspesnejsia mozes byt, velmi To to prajem 😉

zuzla80
27. jún 2008

Zabkaevka určite to bude dobré, len toľko nestresuj. Chce to hlavne kľud 😉
Sylvi ja mám všeobecnú, ale pokiaľ viem, tak všetky poisťovne, teda zákonom je schválené, že sa preplácajú len 3IVF cykly a aj to do 39roku života ženy. Predtým sa vraj preplácal len 1IVF cyklus, ale o tom by ti vedela povedať Gabika. Viem, že predtým schválená žiadosť vo Všeobecnej platila roka, ale asi sa to zmenilo, to fakt netuším. Mne napríklad teraz vo všeobecnej schválili žiadosť na 3IVF za mesiac a nerobili s tým žiadne problémy.
Kukulík ahoj

sylvia21
27. jún 2008

zuzli - Vidis, to sa musim spytat, kolko mi schvalili, to ma ani nenapadlo spytat sa, len viem, ze mi ziadost schvalili v maji, ale budeme moct zacat az v septembri. Ale predpokladam, ze m asi schcalili tiez tri. My sme si podavali ziadost 3.3 a z vyjadrenie nam prislo 30.5 , v niektorych poistovniach to schvaluju rychlejsie i do dvoch tyzdnov, takze teraz rozmyslam, ci nebude lepsie prejst do inej poistovne, do konca septembra sa to stale na tento rok da.

zuzla80
27. jún 2008

Sylvi, ale ono je zákonom stanovené, že každému musia preplatiť 3cykli a na každý jeden cyklus sa vypisuje samostatná žiadosť. To znamená, že keď ti teraz schválili žiadosť, tak ti ju schválili len na 1.IVFko, ak budeš potrebovať 2.IVFko (veríme, že nie), tak budeš musieť vypisať znova žiadosť a čakať na schválenie atď. Všeobecná je v tomto vraj najlepšia lebo robí najmenšie problémy resp. žiadne. V iných poisťovniach žiadajú napr. Laparku alebo 3xhormonálny profil, vyšetrenie chlamýdií a neviem čo ešte. Ale rozhodnutie je samozrejme na tebe. A kam vlastne chodíte do centra?

sylvia21
27. jún 2008

dik Zuzli za radu. Toto som takto presne nevedela. Chodim do ISCARE.
Ja som si myslela, ze ked to plati na pol roka lieky, a na rok IVF aj ked nam budu robit ICSI, tak som myslela., ze kolko sa stihne tolko sa urobi a v pripade neuspesnosti sa pojde dalej na novu ziadost . SOm ja ale poriadny motacik novacik. 😀 😀

maahuliena
27. jún 2008

prajem pekný dníček 🙂

zuzla80
27. jún 2008

Sylvi aj ja som v tom mala halúz keď som začínala, a je super, že existujú takéto fóra, kde si môžme navzájom radiť. Ak by si hocičo potrebovala, tak sa kľudne ozvi, rada ti hocktorá z nás pomôže 😉 Kedy sa vlastne chystáte na jeseň?
Mahu ahoj 🙂

maahuliena
27. jún 2008

zuzlik ahoj.

ja som prišla aj tak trošku pre radu... 29.5 sme boli na genetike.. no a akože máme čakať na výsledok, dr.povedala, že mesiac... ale včera mi séstrička povedala, že mám zavolať priamo doktorke v pondelok a že sa mám s ňou dohodnúť. Máme ísť totiž na "pokračovanie" 1.IVF... a dnes som dostala mrchu.. čo normálne zázrak.... môj večný problém... vraj môžem užívať clostyl... že to nie je problém.,myslíte, že je šanca pokračovať v stimulke? jaaaj, nie som si 100% istá... boze ta genetika ma brzdí 😠 no v každom prípade v pondelok volám do centra k dr. aj Drábekovi.l uvidíme.. 😵

lenka20
autor
27. jún 2008

ahojky, mahulienka, kludne pokracuj v stimulke, je velmi mala pravdepodobnost, ze nieco na genetike objavia, ja som cakala na vysledky tych 6 tyzdnov, ciastkovo boli uz po mesiaci, ale komplet az neskor...normalne si zavolaj, aj ja som ich ponahanala 😀 ale ja uhanam vsetkych, aj v poistovni, aj lekarov.... som ako taka neodbytna mucha 😀 😝
sylvi, jeej, tak sa k nam pripojis na jesen 😵 vlani ked som stimulovala tak mi schvalena ziadost platila rok, teraz uz len pol roka, vcera mi doky povedal, ze maju rozne limity od kazdej poistovne, od mojej - spolocnej - mozu mat 4 pacientky za mesiac, od vseobecnej 26 a od apolla len 2 pacientky, preto tam je taky poradovnik....

maahuliena
27. jún 2008

lenka avoj...
vďaka.. budem teda pokračovať v stimulke... v nedeľu začínam s clostylom 😵
a veď to dr. na genetike povedala, že mesiac sa čaká... a včera mi sestrička že 6 týždňov 😕 .. tak snáď nám nám mo neprekazí stimullku 😖

fedra
27. jún 2008

lenka ... to uz aj na spolocnu je v Heliku poradovnik ???
Mne pred mesiacom vraveli, ze limit maju iba na Apollo .... no teda

sisula32
27. jún 2008

Ahojte babuľky 10.7 idem na opakovanú laparku kde majú vybrať vajíčkovody lebo su tam salpin.chcela by som vedieť približne ako to vychádza časovo myslím tým IVF.Kedy by to asi . Som začiatočník viete mi stým poradiť??

fedra
27. jún 2008

sisula, no mne ked vyberali vajickovod po mimomater., tam mi odporucil pauzu aspon 3 mesiace.
Ale neviem ako to bude v tvojom pripade, u mna to totiz robili len laparoskopicky, co je mensi zasah.

fedra
27. jún 2008

Baby, taka som zlaaaaa 😠
Kamarat mi prave poslal SMS, narodila sa mu dcerka. Uz maju doma chlapceka 2 rocneho a presne si to naplanovali,ze po dvoch rokoch bude dalsie a ze teraz hadam dievcatko ... a ono im to presne vyslo. Jeden mesiac si povedia ... no tak teraz by to bolo vhodne a za 9 mesiacov maju babo. A mna ide porazit ... nedokazem v sebe najst ani tolko slusnosti aby som mu zagratulovala.

mirusch
27. jún 2008

Ahojte, idem citkať.
Fedruška, presne to, čo píšeš, poznám. Kamoška sa rozhodla, že chcú mať bábo a na prvýkrát sa podarilo. O mesiac má dva roky a v auguste čakajú ďalšie - na druhý pokus sa podarilo - a dievčatko... Uf, sú takí ľudia, čo im to vychádza...ale aj keď je to ťažké, teším sa s ňou, dokonca jej občas postrážim malého - napr. keď ide ku gynekológovi a na pokec do pôrodnice... čo narobím. Aspoň som s drobcom, je strašne zlatý.

mimusa4
27. jún 2008

ahojte tak to nevyšlo, idem von 😖

mirusch
27. jún 2008

Mimuška.... 😔 😔 😔 nevyšlo? To je mi veľmi ľúto.

kukulik30
27. jún 2008

mimusa ☹ ...mrzi ma to 😔 😔 😔

fedra
27. jún 2008

mimus ☹

mimusa4
27. jún 2008

pôjdem znova, veď nie som ani prvá, ani posledná...no nie...??? tak zatím papa

dyta
27. jún 2008

mimusa, ☹ ☹ ☹ a bojujeme ďalej... musíme veriť, že to raz určite vyjde... držím palce...
kukulik, maš zmrzlinky?

lenka20
autor
27. jún 2008

mimuska, to je mi luto 😢 😢 😢
fedrus - tak to sme zle dve 😉 , ja som vies ako dlho rozdychavala svoju tehotnu sestru, este aj teraz ma to skrie niekedy a to bude moja najblizsia neterka alebo synovcek, mala by som byt stastna a tesit sa a ja to neviem.... uz je to troska lepsie po skoro dvoch mesiacoch, ale stale ten cervicek pracuje - preco ona a ja nie, vsetko nasvedcuje tomu, ze mam na dietatko vacsi narok ako ona a prd...viem, neda sa to takto porovnavat, ale tym som chcela len povedat, ze nie si sama 😀 😀
sisula ja myslim, ze po laparke hned stimulku nedaju, prirodzene alebo IUI mozno ano, ale stimulka ti zvacsi niekolkonasobne vajecniky a tesne po operacii by to nemuselo robit dobrotu. ale to je len moj nazor, mozno lekar ti povie nieco ine...ved sa popytaj, kludne si zavolaj lekarovi do CAR, bude ti vediet povedat aspon cca.
fedrik, asi som to zle napisala, poradovnik je len na apollo, ostatne su bez poradovnika, ale poistovne maju svoje limity, takze ku koncu roka sa moze stat, ze ti povedia ze stimulka az po novom roku, lebo mozno uz bude limit na ten rok prekroceny.. ale zatial sa to u spolocnej este nestalo....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre