Bežíme IVF maratón - na konci nás čaká mimi

lenka20
11. jún 2008

takze raketky a vsetky ostatne dlhodobe snazilky, umelinky aj neumelinky, vsetky, ktore nechcene bezite tento maraton - v tejto temicke kazdu jednu na konci pocka sladky ruzovy batoztek stastia - a nebude to cukrova vata ale krasne babatinko 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
tak thuj thuj thuj nech vsetky vydrzime a dobehneme si do ciela po vyhru 😉

fedra
27. jún 2008

no leni ... je asi tazko povedat kto ma na babiku aky narok. Ja to mozno predycham tiez ... ale asi tazko. Coraz viac je to horsie po tom vsetkom co sme prezili a stale nic.
Teraz na november ohlasila svadbu manzelova sestra. tak som sa tesila, ze snad uz vtedy budem tehu a nebudem musiet odpovedat na tie sproste otazky ... a co ma najviac stve /do uz normalne dopredu/, ze pri jej stasti bude tehotna hned druhy mesiac po svadbe, ak nie skor 😠
Uz rok je doma, lebo sa jej neoplati nastupit do prace lebo ved aj tak koncom roka bude tehu a to pojde na rizikove ... a super jej to vychadza, leno od decembra je na dochodku svokra, takze ona porodi, a ak pojde do prace tak mama jej bude pri decku ... a mna az vynasa, ked toto musim pocuvat 😠

sisula32
27. jún 2008

Lenka trošku sa aj bojím operky lebo v júni som bola tiež na lap.mali podpis našli salpin.aj zrasty mali vybrať vajíčkovody. ale len to pretlačili -prepichi ,aby som počkala ešte pol roka čo ak . Ale dok. v CAR vraví že čím skôr s nimi preč
,že ma zaraďuje do programu IVF..Keď nie sú vajíčkovody nemôže byť prirodzenou cestou tehot.??

dyta
27. jún 2008

fedra, poznám to velmi dobre... my sme už prestali chodiť na veľké rodinné návštevy... lebo tie otázky, : kedy budete mat konečne aj vy dieťa?... ved už vsetky ssesternice a súrodenci maju... ! .. sú neznesiteľné... 😒 😒

mirusch
27. jún 2008

Babenky, ja na také otázky, že kedy a tak... odpovedám, že keď pán Boh dá. Inak to nekomentujem, iba ľuďom, s ktorými mám bližší vzťah. Práve sa mi stalo, že práve ľudia v mojej rodine, nevediac však o našom probléme, mali poznámku, ktorá ma bodla až pri srdci...že tí, čo nemajú deti, sú darebáci. Bože, čo to je za rozum, také niečo povedať a sú ľudia, čo majú naozaj taký názor - kvôli nevedomosti - mnoho ľudí netuší ani len v najmenšom, čo za problémy sa môžu vyskytnúť a potom zrania ostatných. My sa môžeme len obrniť a nekomentovať, alebo naopak zastaviť takého človeka a pekne vysvetliť. Možno to otvorí oči, v každom prípade otázky prestanú. Je to ťažké.

Sisula, bez vajíčkovodov neexistuje prirodzené tehu. Ale v tvojom prípade by som sa ich nedržala a ak lekár povie, že von, tak von, pretože to, čo ti zistili - infekčnú tekutinu, tá bráni akémukoľvek tehotenstvu, čiže aj keby si šla s takými vajíčkovodmi na IVF, bolo by neúspešné. Prirodzené tehu tiež. Dôveruj lekárovi. Držím palce.

Minička, takže zajtra, som čítala. Držím palce, silno. Lumah a ostatné, čo to máte za pár tiež.
Dráčikovi samozrejme blahoželám, poslala som sms 😉
A čo sa týka toho pôrodu na chodbe, až som sa vydesila. Bože, ešte šťastie, že sa to nestalo niekde inde a pomoc bola blízko. Až taká rýchlovka nie je bohviečo. Moja sesternica k tomu tiež nemala ďaleko - skoro ju z nemocnice domov poslali, že veď ešte ani kontrakcie poriadne nemá...ale kukli ju našťastie - o 20 minút už mala syna. Uf.

sisula32
27. jún 2008

Mirusch ďakujem za odpoveď potrebovala som to počuť lebo ma strašili že už potom nebudem mať žiadnú šancu ak zlihá IVF,Ahojte. Držím Vám palce nech vám to výjde.

mirusch
27. jún 2008

Sisula, hádam si ma dobre pochopila - pokiaľ ti lekár odporučí vajíčkovody vybrať, tak si ich radšej vybrať daj, lebo kvôli sactosalpinxu, či ako sa to presne volá, by ti ani IVF nepomohlo. A keď už budú von, tak verím, že sa IVF vydarí. Ak nie, tak už možnosť na prirodzené tehu bez vajcovodov mať nebudeš. Ale budem ti držať palce!!! Máš 3 preplácané pokusy IVF... A ďakujem ti.

lenka20
autor
27. jún 2008

fedruska predychas, urcite, ked som to ja predychala a to som iny zbabelec tak to zvladnu uplne vsetci... ja som mala strasnu depku, lebo som bola prave po druhom potrate a stale ma matala myslienka, segra sa vydava, co ked hned otehotnie po svadbe,ako to len prezijem a hop - ona otehotnela uz pred svadbou vlastne hned ked sa zacali snazit, na svadbe uz koncila 3.mesiac....ale vyrovnat sa musime aj so smrtou, nielen s tehotenstvom inych ludi.....ja som na segrine reci typu - ked chces dievcatko musis mat sex dlhsie pred ovulkou, ked chlapca tak tesne pred ovukou - ani nereagovala, len som si pomyslela, dievca, co ty o tom vies, len aby si mala ovulku...netusis co vsetko nemusi klapnut atd... no ale vidis, u niekoho to asi fakt funguje... 😉
sisulka - ak mas sactosalphinx tak treba dat vajcovody von, cim sice stratis nadej na dietatko prirodzenou cestou ako pisala mirusch, ale tu by si so sactosalphinxom aj tak nemala... ani pomocou IVF ani inak. takze je len jedna cesta, neboj sa, mozno to nebude na prvy pokus ale niektory pokus bude urcite na milion precent uspesny 😉 🙂
ahoj dytka, si tu dlhsie nebola, planujes dalsi ket alebo az po lete 😕

lenka20
autor
27. jún 2008

paaa babulky, krasny vikendik a pondelkovym testovatelkam vela stastia, nech v krvicke najdu to vytuzene HCG 😵

pointka
27. jún 2008

a novy priznak je tu, predchvilou som si nasla na nohavickach asi 1 cm dlhy pasik ruzoveho, ale na papieri nic zatial nie je... tak snad je to to dobre znamenie, nie to zle ...

kuspitka
27. jún 2008

Ahoj .pointka .ako sa mas???

mirusch
27. jún 2008

Ahoj Pointka, ty si riadna stresmanka 😀 Vies co to znamena? Dvojicky 😀 Nas najvacsi stresman Dracik vcera porodil dvoch chlapcov. 😵 Zatial drz, pockaj si na krv, pokial nekrvacas, tak to je super, mozno sa ti embrijka uhniezdili neskor, tak kasli teraz na testy.
Ahoj Kuspitka.
Ja zase idem. Pa.

pointka
27. jún 2008

Mirusch 🙂)))) snivalo sa mi s dvojickami 🙂
Kuspitka, no tak stresovo asi, dva testy mi vysli neg a po dvoch hodinach nehli jemne pasiky a teraz ta trosku krvi, v pondelok test, uz ten vikend nejak prezijem 🙂

kuspitka
27. jún 2008

pointka budem ti drzat palce potom ty budes mne drzat .uz sa neviem dockat

pointka
27. jún 2008

a ja duplom nie 🙂))
ty testujes dva dni po mne, nieco aj citis uz?

kuspitka
27. jún 2008

ja este niesom po oplodneni idem len 7.7 na ket

kuspitka
27. jún 2008

pointka budem ti drzat palce velmi.koncim skusim sa zajtra ozvat.potom mi napis IP ci si v tehu.papa

baletacka
27. jún 2008

ahojte, ja tiež idem v pondelok na krv,
pointka máš nejaké teh.príznaky? ja nemám žiadne.

pointka
27. jún 2008

jaaaaaaj 🙂 zle som si precitala 🙂 napisem 🙂 pa
baletacka ani nemam, okrem obcasneho pichania v bruchu, zda sa mi, ze mi trosku bradavky stmavli a teraz trosku krvi inak nic. som dost unavena ale to moze byt aj z teba a hrozne hladna hlavne rano, ale ani to s tym nemusi suvisiet.. uvidim, cez vikend mam toho dost,takze prefrci rychlo 🙂

pointka
27. jún 2008

nie z teba ale tepla 🙂

baletacka
27. jún 2008

ja som si robila test dnes, mala som tam //, ale mám cystu, takže neviem na čom som ☹ ☹ ☹

pointka
27. jún 2008

no ciarky na teste ti cysta neurobi, takze si pravdepodobne tehu

baletacka
27. jún 2008

neviem, ale na teste písalo, že cysta môže ovplyvniť výsledok testu a môže byť falošne pozitívny

pointka
27. jún 2008

fakt? to som este nepocula ani necitala. tak dufam, ze u teba to nebude falosne 🙂

ulitka
27. jún 2008

Ahjte,

ell7 - chodim do Gyncaru v KE.
a niekto sa pytalô na nizky pocet vajicok: no hej mam s tym problem (ze vraj redukovana zasoba) tak neviem co si o tom mam myslit, ale iste je ze mam tak redukovanu sancu na otehotnenie: iba 20percent.

maahuliena
27. jún 2008

ahojte🙂

pointka držím palce 🙂

mirusch
27. jún 2008

Pointka, áno, cysta môže zvyšovať hcg...ale neviem nakoľko.
Ale Baleťáčka, závisí nakoľko bola na druhá palička výrazná...ak bola dosť výrazná, tak to ti fakt cysta nenakreslí 😉 Takže sa môžeš pomaly aj začať tešiť... 😵
Ulitka a to ako zistili, že máš redukovanú zásobu? To som ešte nepočula. To znamená, že sa ti tvorí málo folikulov pri stimulke? Ale veď nakoniec stačí aj jedno vajíčko, takže nestrácaj nádej.
Ahoj Maahu, už si asi preč... 😒

maahuliena
27. jún 2008

ahoj miruscka, ešte som tu 🙂

mirusch
27. jún 2008

Jéj Maahu, si v práci? Čo robia detičky, už je lepšie? Ako máš?

maahuliena
27. jún 2008

ano som v nočnej 😅
deťurence hajajú- zatiaľ, ale zachvíľku ma čaká prácička 😲 máme tu trošku rušno v poslednej dobe, ale to som Ti už spomínala...

maahuliena
27. jún 2008

a dnes dorazila mrška 🙂 takže od nedele papam clostyl.. aj ked ešte nie sú výsledky z genetiky... vb pondelok budem volať genetičke.. a v útorok do centra, či budem môcž pichať aj puregon 🙂
ako sa máš?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre