Bežíme IVF maratón - na konci nás čaká mimi

lenka20
11. jún 2008

takze raketky a vsetky ostatne dlhodobe snazilky, umelinky aj neumelinky, vsetky, ktore nechcene bezite tento maraton - v tejto temicke kazdu jednu na konci pocka sladky ruzovy batoztek stastia - a nebude to cukrova vata ale krasne babatinko 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
tak thuj thuj thuj nech vsetky vydrzime a dobehneme si do ciela po vyhru 😉

mirusch
5. aug 2008

Kukulik 😔 ☹ Bojuj ďalej zlatúšik.

Zuzlík, no toto...som ti hovorila, že zbytočne stresuješ 😀 Pozor na to, čo si želáš...Budú trojičky 😀 Vieš si predstaviť bábätko z každého embrijka??? 😕 😕 20? 😀

Počujte babenky, o chvíľu idem na DV, píšte mi info do IP - transfer, tehu, narodeniny a podobné správičky 😀 Ozi, blahoželám oslávenkyniam, som vyšpehovala... Inak tabuľka nebude! 😀

zabkaevka
5. aug 2008

Zuzla80, to je paráda, ten počet, a ich kvalita, suuuuuuuuuuuuuuper. Počuj moja,a teda si myslíš, že k tomu počtu dopomohla dlhšia stimulka??
Ja chcem ísť v septembri na 3IVF a tak sa chcem na to tiež pýtať. Pretože pri 1IVF som mala 10 vajíčok (8oplodnených, ale len 4 použitých - nevydarilo sa) a pri 2 IVF som mala 5 vajíčok (4 oplodnených a len 2 použité - nevydarilo sa ☹ ) A tak chcem všetko rpe to urobiť, aby som mala čo najviac, nech ostanú 🙂
Ty sa pekne opatruj adržkám pršteky, nech tie čo vložia sa uchytili a udržali hneď 🙂

tanitta
5. aug 2008

Caute kukucky...
Zuzla... to je cela materska skolka 😀 ... ale fakt skvele 😉
Zabka...pocet vajok neovpylvnuje dlzka stimulacie....ono to zalezi hned v prvych dnoch ako zareagujes...na davky IU...utvori sa urcity pocet ... potom sa hormonmi len folikuly dokrmuju....je mozne ale ze ten pocet moze byt vyssi ale proste po case foliky prestanu rast a vysledok je potom taky aky je....

zuzla80
5. aug 2008

Moje ďakujem, ale sami viete, že po predlženej kultivácií sa to ešte skreslí možno aj na polovicu, ale dôležité je, že sa ich podarila väčšina oplodniť 🙂
Evka neviem či to mohlo byť v dĺžke stimulácie, ale ako som písala ja mám polycystické vaječníky a pri nich je stále vyššie riziko, že vajok bude viac ale aj riziko hyperstimulácie. A aj každý cyklus je iný, tak mi vravel aj doktor. Ja som pri predošlom mala 13 vajok a 9sa dobre vyvíjalo a po predlženej kultivácií ich ostalo 6. Tiež som si pichala 100jednotiek Puregonu ako teraz. A vidíš teraz to dopadlo inak, rástli pomaly, ale bolo ich viac. Asi to fakt záleží od organizmu. Fakt moja neviem, rada by som ti poradila.
Mirusch - DV = dovolenka???

fedra
5. aug 2008

jeej zuzla ... pani, to budes mat min. futbalovu jedenastku 😀

takyna
5. aug 2008

Ahojte kočky 🙂 , Zuzlík veď ti vravím, že tentokrát ideš byť tehulka 😀

fedra
5. aug 2008

zabka,
vies ja ked som zacinala stimulovat, tak sa to rozbiehalo dobre. Mala som po 10 folikov na kazdej strane, pekne rovnako velkych a vsetko sa zdalo byt super. Ale ja som vzdy hovorila, ze mne staci aj jedno vajko ak to bude to prave.
A potom v strede nastal zlom a mali sme nakoniec len 3 vajka a 2 drobcekovia su dnes v mojom brusku. Vies, niekedy mozno staci tych vajok aj menej. To ci sa drobcek uchyti zalezi od velmi vela veci a velmi vela je ich medzi nebom a zemou a tie sa ovplyvnit skratka nedaju 😔

fedra
5. aug 2008

taky ... pri takom mnozstve by som sa teda cudovala, ak by to bolo inak 😉

zabkaevka
5. aug 2008

Tanitta, ahooooj, ďakujem pekne za vysvetlenie, aj tebe Zuzli, hmm viete, už sa chytám každej slamky ☹ hmmm. Ja som pri 1.IVF a KET mala Menopour a pri 2:IVF Gonal. A teraz tiež Gonal som si dala do žiadosti. Asi som mohla skúsiť ten Puregon, ale pri druhom IVF s tým Gonalom sa podarilo otehotnieť, tak z toho som vychádzala, snáď som neurobila zle, že opäť toto som si zvolila. Doki nenamietal, skôr naopak, on uprednostňuje (podľa jeho reakcií) tento liek.

zabkaevka
5. aug 2008

Fedri, ach áno, mnohokrát je to o veeeeeeľkom šťastíčku 🙂 tak snáď sa to nalepí aj na mňa, na nás, aj na ostatné ktoré snažilkujú 🙂 ďakujem.

takyna
5. aug 2008

Ach Tanitka len aby som sa dožila nejakého bábetka, moja slávna rodina ma vytáča od včera 😖 , mužovi asi preskakuje a dcéra puberťákuje, nechce sa mi to ani písať taká som vytočená na nich 😠

tanitta
5. aug 2008

Taky... aaale vzdy sa najde nejaky DEŇ blbec.. ale potom zase uz bude ok...inak v tomto hormonalnom tehu vykyve nas dokaze dost rychlo nieco nastvat vytocit sa... liest na nervy.... mne poslednu dobu takto svitory na stranu mangela.. a pritom by mi aj modre z neba zniesol 😅 ...

takyna
5. aug 2008

Veď to hej, to máš pravdu, ale mangelovi asi bije aj niečo iné do hlavy 🤐 teda tomu môjmu, a ešte máme aj s jeho ockom problémy vážne, tak si to vieš predstaviť 😖

fedra
5. aug 2008

baby, chcem sa spytat, mozem uzit Paralen ?
Uz par dni mam problem s mocovym mechurom, snazim sa vela pit, aj urolog. caj ... ale nepomaha. Dost to boli ked cikam ... ☹

kvetka2
5. aug 2008

ahoj fedri, neviem, aký urologický čaj máš? Lebo niektoré sa v tehu nesmú, tak radšej na to mrkni. Paralen môžeš určite- to hovorila aj teta doktorka v helíku. Skús behnúť k doktorovi, nech ti pozre moč, aby si bola kludnejšia 😉

tanitta
5. aug 2008

Ferda.. to skor je acyplirin na zapaly dobry... ale neviem veru ci tehule mozu....to skor niejaky vytazok z brusnic z lekarne...ono aj nie vsetky bylinky v urologickom caji sa v tehu sa mozu... skor ti poradia asi v lekarni...

kvetka2
5. aug 2008

ahoj tani- acylyprin sa nemôže isto- to som už niekde vyčítala 🙂

fedra
5. aug 2008

vo stvrtok idem na kontrolu a na odbery, tak ho poprosim, nech mi kukne aj ten moc.
Cez den ked vela pijem, tak je to lepsie ... ale rano to zas citim. Ja som s tym mavala problem aj pred tehu, stale sa mi to vracalo, aj po antibiotikach som to mala o mesiac spat ... bwe 😝

Viem, ze niektore urolog caje sa nesmu, tak som vypila len jeden hrncek, viac sa bojim ... pre istotu

kvetka2
5. aug 2008

fedri, ja to poznám, tiež som pacient už od 6 rokov 😲 hnusná bolesť, potom sa to mierne upravilo- ale tak2x za rok ma to odrazu chytilo, ale ked som vypila 1l urologického čaju naraz 😅 tak to prešlo.
A pred 2 rokmi som si robila očistnú kúru s aloe vera - 3mesiace- a od vtedy klop-klop-klop mám pokoj 🙂 skoda ,že aloe v tehu nemôžeš. Ale vrelo doporučujem absolvovať, ked už budú babatinka na svete 😉

fedra
5. aug 2008

vidis ... aloe ma nikdy nenapadlo. Ja som to tiez mavala casto. Uz som sa bala ist aj na kupalisko, alebo byt chvilku v mokrych plavkach, to bolo nepredstavitelne. Bwe ...

A inak sa mas ako Kvetka ? Mne je dnes po niekolkodnovom "grcacom" maratone trosku lepsie ... teraz sa zas bojim, ci sa blskam nic nestalo ... no si-si

zabkaevka
5. aug 2008

Takynka, tak pekne od nich zdrhni, uteč, len nech máš pokoj pre seba a bobáčika (ako o ňom píšeš vo svojej vizitke 🙂 ) Moja zlatá, zbijem ich, keď ťa budú trápiť 🙂

Kočky, teraz som bola na WC a špiním. Hmmm nevyzerá na mrchu,a le na také špinenie, ako som mala po prenose. Hmmm somz toho magor, buď si to namýšľam, alebo to fakt mrcha prichádza o 5 dní skôr. Pretože na to špienenie, ako pro prenose, je trochu už neskoro, podľa "tabuliek" a všelijakých výpočtov som to mala mať, to uhniezďovanie sa, ak nám naše snažilkovanie vyšlo, už pred 5 dňami. Hmmm asi blbnem, neviem čo to je??

zabkaevka
5. aug 2008

hmmm vidím, že každá pracuje, oddychuje, alebo jednoducho nestíhačky. Aj ja len teraz pozerám od obeda. Idem pomaličky domkov, tak večer pozriem Vás. Hmmm ale pozitívne je, že mrcha nedošla, tak možno to špinenie, je pozitívna spávička 🙂 hmmmmmmmmmmm kebyyyyyyyyyyyyy 🙂 paaaaaaaaa pekný večer 🙂

cikyta
5. aug 2008

Ahojte.Ták odobrali mi 17 vajok.9 ich bolo jednotkových,4 dvojkové a 4 trojkové.Je to dobré,lebo pri prvom IVF som mala len 8 vajok a z nich len 6 jednotkových.Tak teraz je to-úspech a som šťastná.Aj ked teraz nás to tým pádom nevyšlo 30 000sk,ale 40-45 000sk-ešte uvidíme mrazenie.Pápá 😀 😀 😀

taella
5. aug 2008

to je super cikyta , tak nech sa podarí oplodniť čo najviac 🙂

cikyta
5. aug 2008

😉

zuzla80
5. aug 2008

Cikytka tak to je supeeer, gratulujem k 17nástke 🙂

cikyta
5. aug 2008

Díky dievčence.Aký pekný den.A to sme ráno skoro skončili pod kamionom.Nedal prednosť. 🙂 Mužovi vravím-boha nech sa nesere blbec,ved my vezieme vajcia! 😀

kuspitka
5. aug 2008
tanitta
5. aug 2008

Cykita... 😀 😀 .. ale hlavne ze tie vajcia ste stastne doviezli... 😉 ....pekna urodicka;)...
Kuspitka...napr. aj ja...

kuspitka
5. aug 2008

tanitta ako si to brala mam tolko otazok prepac.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre